Skocz do zawartości

Testy, czy można im ufać?


Bogusław 66

Recommended Posts

Wiem dokladnie ile kosztowaly wszystkie części tego wzmacniacza i pre i jest to tanio! nawet bardzo tanio. I tak są o niebo lepsze niż w sredniej klasy sprzecie z salonu. Inne firmy wstawiając wimy chwalą się tym. W sprzecie klasy hiend już tak pieknie nie jest. Namawiam Piotrka zeby podniósł ceny.

S4home, bywa, ze recenzenci po konsultacji z firmą, nie wypuszczają recki :). Moze stąd mala ilość kiepskich recenzji.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, S4Home napisał:

Znajdźmy zatem recenzję gdzie piszący pisze wprost o produkcie na NIE. Nie poleca, uważa że jest słaby i za drogi lub inne polonistyczne epitety. Ale nie z forum. Może wówczas testy ponownie uzyskają na wartości w tym wątku. 

Piotr

Tu jest troszkę racji, no bo jak firma przysłała sprzęt do testów i mieliśmy się nim okazje pobawić to troszkę nie fair byłoby pisanie że to skończony szajs. Nawet jezeli absolutnie nic pod względem finansowym z tego nie mamy. Bo oczywiście inna bajka to taki „test na zamówienie” ale tutaj mam nadzieje że rzetelne pismo nie robi takich rzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, audiowit napisał:

Naprawdę poziom Waszej podejżliwosci jest chorobliwy. A jesli uważacie, ze to wielka zmowa to nie czytajcie recenzji i nie plećcie tutaj co Wam slina na język przyniesie lub podpowiedzą ,, głosy " w paranoicznym świecie. 

 

15 godzin temu, audiowit napisał:

Więc jeśli nie wiecie, nie macie dowodów, to nie piszcie głupot. 

 

 

1 godzinę temu, audiowit napisał:

S4home, bywa, ze recenzenci po konsultacji z firmą, nie wypuszczają recki :). Moze stąd mala ilość kiepskich recenzji.

Czy fakt, że recenzent rezygnuje, po konsultacji z producentem, z publikacji nieprzychylnej recenzji możemy nazwać zmową, czy nie? Czy Kolega ma dowody, że takie sytuacje rzeczywiście mają miejsce?

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz Ci kiedyś pisalem, ze nie jestem Twoim kolegą.

Nawet jesli mam to Tobie co najwyzej... krajobraz mogę pokazać.

Piszesz tak jakbyś coś wiedzial, a tak naprawdę jesteś teoretykiem czytajacym gazetki i sieć. Nie widzę sensu z Toba dyskutować. Powyzsze moje posty traktuj jako powiedziane do wszystkich, nie do Ciebie.

Dla Ciebie zmową jest nawet plotkarstwo w warzywniaku. Wpływ suszenia majtek Haliny na balkonie ,na nieurodzaj marchewi w tym roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Wpływ suszenia majtek Haliny na balkonie ,na nieurodzaj marchewi w tym roku.

Lub jak wpływ srebrnych podstawek pod wzmacniacz na wysokość sopranów ;) 

 

35 minut temu, audiowit napisał:

Słuchać ,Panowie, sluchać jak najwięcej.

Słuchamy ale co z tego jak czasami nie słychać. To nie podróż przez pustynię, że jak będę trzy dni bez wody wypatrywał oazy to w końcu jakąś fatamorganę zobaczę. Nie wszyscy dysponują słuchem absolutnym jak nietoperze co widzą uszami. 

1 godzinę temu, Kraft napisał:

No i czar prysł...

Wielokrotnie. W dwie strony niestety to działa. To norma w dyskusjach o audio jak widzę. Chociaż częściej można spotkać się ze stwierdzeniami, że drugim językiem ojczystym audiofilów jest mowa nienawiści. Może to wynikać z faktu, że są w mniejszości i więcej głosów mają przeciw. 

24 minuty temu, Kubakk napisał:

Kurdem mam teraz obawy czy wrzucać tutaj moją recenzję wzmacniacza jak ją skończę pisać

Zachęcam. Sam chętnie przeczytam i złego słowa nie napiszę :) Zaczął mnie bardzo interesować temat wzmacniaczy lampowych, kto wie może zostanę "lampiszonem" ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że testy lub podpowiedzi osób drugich są nam potrzebne gdy nie mamy możliwości wysłuchania urządzenia , informacyjnie o pojawieniu się urządzenia którym warto się zainteresować albo gdy jeszcze do końca nie umiemy sami go ocenić . Istotne jest aby wyrobić w pamięci wzorzec dźwięku naturalnego bez nagłośnienia np. na koncertach akustycznych. Jak prezentowana jest muzyka a szczególnie jej melodia gdyż nie dobrze jest skupiać się tylko na barwie przy analizie dźwięku. 

Edytowano przez Fortepiano
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

można zainicjować temat "Nasze, forumowicz-owe Testy" 

Myślę , że taki dział miałby sens. 

Jak niektórzy wiedzą , przygotowuję się do testu kabli zasilających z listwą DIY ,i normalnie zaczynam się bać. Pisałem , że ten test robię dla siebie i tak jest , ale również zdaję sobie sprawę,że jeżeli mam coś napisać o wynikach , czyli je upublicznić, to już nie jest to tylko moja sprawa jak go przeprowadzę. Stąd były moje prośby o pomoc w doborze utworu ,czy też technicznym sposobie przeprowadzenia. Jak czytam recenzję sprzętu w prasie branżowej, to staram się przenieść to co czytam na moje realia. Mamy na przykład artykuł z testem jakiś kolumn. Czytam zwykle , że są lub nie kontynuacją jakiegoś modelu , ok. trochę historii , wprowadzenia się przydaje , budowa, dane techniczne też jak najbardziej jestem za , ale dlaczego potem następuje zajmujący większość recenzji  opis wrażeń słuchającego , i wymieniane są kolejne utwory i to co na nich szczególnie rewelacyjnie wybrzmiewa? A to realistyczne uderzenia szczoteczek w utworze X , to znowu fantastyczne górne rejestry wokalistki , itd. Patrzę na zdjęcie , gdzie test miał miejsce , kurde nie moja chałupa, a więc akustyka pewnie inna. Czytam do czego te paczki były podłączone , czym były podłączone, na jakim stoliku stało to do czego były podłączone , czym było podłączone to do czego kolumny były podłączone, czym wszystko było podłączone do prądu , rozglądam się po pokoju i tak czasem myślę, po co mi te kwieciste opisy jak wybrzmiewają poszczególne utwory, jak nic z tej całej otoczki nie posiadam i jak nawet kupię te kolumny to i tak cholera wie jak to zagra u mnie w domu. Ale , dobra przynajmniej wyniosę z testu tytuły utworów się pocieszam , i walnę ze Spotify na obecnych klockach to przynajmniej się zorientuje czy te szczoteczki to u mnie też tak jak pisze recenzent . Nic bardziej mylnego , bo muszą to być utwory z płyty X wydanej przez wytwórnie Y inaczej się nie liczy. Ach...

Dlatego fajnie by było sporządzić harmonogram , zasady testu, oddzielnie dla kolumn , oddzielnie dla wzmacniaczy , źródeł ,takiego gotowca. 

Wiadomo , że akustyka u każdego będzie inna, ale chociaż warto wspomnieć o metrażu , wysokości , skosach , jakie jest rozstawienie kolumn, itp.

Dobrze by było by sprzęt niezależnie, czy budżetowy, czy HI-END  był testowany na tych samych utworach.

Można podać na jakiej głośności prezentowane były utwory / aplikacja SPL w komórce/ , nie musi to być super dokładnie, ale już jakiś obraz da.

Opisać to co słyszymy , czy dźwięk się zlewa, czy słychać detale , jak oceniamy bas , wysokie , jak brzmią wokale.

Jeżeli były jakieś wcześniejsze klocki to jak się mają do testowanych.

Może dzięki takim testom sami lepiej poznamy własny sprzęt :) 

 

 

   

I jeszcze mi przyszło do głowy , że może zmobilizowały by się osoby, które proszą o poradę , kupują w końcu sprzęt i ......znikają z forum. Może właśnie w takim dziale , mając takiego gotowca / nie każdy , łącznie ze mną wie jak się zabrać za test/  skrobnęły by parę słów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość recenzji odbywa się na sprzęcie referencyjnym, którego większość z nas i tak nie posiada. Test który planujesz zrobić pewnie nie odda wszystkich smaczków dotyczących zmian w stereofonii czy brzmieniu dźwięków ale da obraz czy zmiany będą w ogóle słyszalne. Jeżeli akustyka jest aż tak ważna to można próbować testu na słuchawkach, dobrze żeby były studyjne do lepszej analizy tego co słyszysz, wyeliminujesz w ten sposób wymagania dla pomieszczenia i kolumn. Fajnie by było, tak jak napisałeś, wybrać dla przyszłego działu testów np. 3 te same utwory w pliku z tym samym próbkowaniem i bitrate lub jedną płytę CD, żeby każdy mógł wypróbować jak słyszy zmiany, których ty doświadczysz. Dla wszystkich byłoby użyteczne posługiwanie się ta samą terminologią i jakąś skalą np. detaliczność od 1 do 5, gdzie 5 to tak jakbyś był w pierwszym rzędzie na koncercie, a 1 to jakbyś słuchał przez dziurkę od klucza w drzwiach do sali koncertowej. Używanie do opisów barwy dźwięku niezdefiniowanych określeń nie ma sensu bo każdy będzie w wyobraźni słyszał twój opis inaczej. To faktycznie trudny temat jednak nie poddawaj się i jak zaplanowałeś to zrób go najlepiej jak potrafisz. mam nadzieję , że krytyczne głosy jak się pojawią to konstruktywne tylko. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze MariuszZ nie ma się co przejmować innymi, test robisz dla siebie a czy inni uwierzą albo wyciągną wnioski lub tego nie zrobią, to ich sprawa.  Tak sam zaczynałem https://www.audiostereo.pl/topic/134265-wymiana-wzmacniacza/?do=findComment&comment=4169888  a to już ostatnie testy https://www.audiostereo.pl/topic/139747-wymiana-wzmacniacza-czesc-ii/?do=findComment&comment=4392249  miałem też swoje płyty  https://www.audiostereo.pl/topic/139747-wymiana-wzmacniacza-czesc-ii/?do=findComment&comment=4393353 ale Ty musisz na tobie dobrze znanych nagraniach testować. 

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Myślę , że taki dział miałby sens. 

I jeszcze mi przyszło do głowy , że może zmobilizowały by się osoby, które proszą o poradę , kupują w końcu sprzęt i ......znikają z forum. Może właśnie w takim dziale , mając takiego gotowca / nie każdy , łącznie ze mną wie jak się zabrać za test/  skrobnęły by parę słów.

 

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest tylko ważne czy uslyszysz różnice. Z kablami jest tak, ze trzeba je posluchać we wlasnym systemie więc ich recka moze tylko przyblizyć ich charakter. Więc niepotrzebnie się nie frapuj. Dla mnie wystarczy slyszalem lub nie. I nie testuj wszystkich kabli. Testuj na źrodle. I daj czas kablowi. Szybko to mozna zmieniać interkonekty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MariuszZ napisał:

Jeżeli akustyka jest aż tak ważna to można próbować testu na słuchawkach, dobrze żeby były studyjne do lepszej analizy tego co słyszysz, wyeliminujesz w ten sposób wymagania dla pomieszczenia i kolumn.

A na to kurde nie wpadłem , dzięki .

6 godzin temu, audiowit napisał:

Testuj na źrodle.

A słuchawki mogą być ? Studyjne to one nie są , mam Sennheiser HD 650 , czy zostać przy kolumnach ?

6 godzin temu, audiowit napisał:

I nie testuj wszystkich kabli.

Zamierzam max 3, no może 4. :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, audiowit napisał:

Namawiam Piotrka zeby podniósł ceny.

Wiesz przecież że nie ja o tym decyduje :)

22 godziny temu, audiowit napisał:

S4home, bywa, ze recenzenci po konsultacji z firmą, nie wypuszczają recki :). Moze stąd mala ilość kiepskich recenzji.

Myślałem że na takie coś nie mogą sobie już pozwolić. Słyszałem o tym lata temu. Teraz taka "próba" już prowadzi napięcie.

20 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

To przydał by się jakiś dobry kuzyn będący właścicielem salonu Audio, gotowy pożyczać nam sprzęt na test.

Może być Wujek Piotrek ?:)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audiowit napisał:

Piotrze, nie Ciebie mialem na mysli tylko Piotrka z WBA. Powinien podnieść ceny, bo jego produkty są dobre, a cena sugeruje cos innego.

Wiele manufaktur wycenia nisko by konkurować z "markowymi" , gdzie spory % płaci się właśnie za to ;) 

Ja tam jestem zadowolony ,że zapłaciłem w sumie mało a otrzymałem produkt za który markowy musiałbym dać ~30tysi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...