Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

Dnia 16.01.2022 o 13:46, Sebastian kozlowski napisał:

Jaki powinien być  dobry kabel tak do 75e to bd z  300zl wiem to nie jest dużo bo są nawet po 2000e ale pytanie czy do tych 75e znajdę coś dobrego w miarę??

Zacytowałeś mnie, ale sorry, ale będę jak konfederacja, wstrzymuję się od głosu :)

 

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MrJansjo napisał:

A co z ma900? Jak w nim wypada DAC? Ktoś słuchał, ktoś wie? Tam jest CL no i inne tranzystory w końcówce. Lampy pewnie te same co w mr780 ale granie i tak będzie inne. Ktoś ma porównanie 780 z 900?

900 teoretycznie dużo droższy, ale jak dodać do ceny 780 w miarę dobry dac zewnętrzny to różnica nie będzie już taka duża a jednak, poza wycięciem USB(why?!?) to wygląda na fajniejszą maszynę.  Ktoś, coś?

Posiadam ma900 i myślę nad kupnem dac i sprawdzenie jak to będzie grać z innym dac co do ma900 mogę powiedzieć że mocy mu nie brakuje słuchać bardzo głośno muzyki i na moich kolumnach schodzę max do - 15 ale to na chwilę bo jest naprawdę głośno ,lampy jakie tam były zainstalowane to jj czyli jak mr780 teraz zmieniłem na psvane 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MrJansjo napisał:

Co do coax\tos to zwyczajnei trzeba zapewnić wyjście bit perfect z urządzenia którym odtwarzamy i tyle. Nie da się zrobić lepiej niż 100% dobrze

Nie wiem czy dobrze rozumiem, bit perfect to pominięcie resamplingu i cyfrowej regulacji głośnosci na poziomie systemu operacyjnego? Jesli tak, to nadal wystepuje problem niedokładności kwarcu w przetworniku USB->I2S na który to moduł nie mamy już wpływu po zamontowaniu we wzmacniaczu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, klavikort napisał:

Nie wiem czy dobrze rozumiem, bit perfect to pominięcie resamplingu i cyfrowej regulacji głośnosci na poziomie systemu operacyjnego? Jesli tak, to nadal wystepuje problem niedokładności kwarcu w przetworniku USB->I2S na który to moduł nie mamy już wpływu po zamontowaniu we wzmacniaczu.

Bit Perfect to pominiecie miksera systemowego. Sygnał cyfrowy ma wyjśc bez obróbki softu.

To o czym piszesz czyli cyfrowe wyjście z urządzenia także się różni. Transporty graja inaczej. Ale akurat w przypadku PC warto o ten bit perfect zadbać. Z tym że ze spotify się nie da.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, S4Home napisał:

Bit Perfect to pominiecie miksera systemowego. Sygnał cyfrowy ma wyjśc bez obróbki softu.

To o czym piszesz czyli cyfrowe wyjście z urządzenia także się różni. Transporty graja inaczej. Ale akurat w przypadku PC warto o ten bit perfect zadbać. Z tym że ze spotify się nie da.

Piotr

Bitperfect to ni mniej nie więcej tylko zapewnienie że na wyjściu cyfrowym pojawi się bit w bit, czy 1:1 to, co zostało odczytane  z pliku/nośnika fizycznego. Czyli idealna kopia, tak jak piszesz - z pominięciem miksera, up/down samplingu, polepszaczy, zmian głośności i co tam jeszcze można popsuć. Po prostu lepiej się nie da. Choć audiofile "niefizyczni" wierzą ze 100% kopia może być lepsza od oryginału, że możliwe jest jakieś 105% :). Gdyby transporty dawały na wyjściu 100% bit perfect to grałyby identycznie. Jeśli któryś gra inaczej - to albo coś modyfikuje albo jest to autosugestia słuchacza(o co nietrudno - psychoakustyka to potężna siła, jak coś kosztuje/waży 30 kilo to MUSI grać lepiej niż odtwarzacz DVD, trudno zachować obiektywizm bo audio to w ogóle subiektywna zabawa 

Jeśli transport coś modyfikuje(choćby delikatne podniesienie głośności, co słuchacz subiektywnie odbierze jako lepsze, bardziej szczegółowe i swobodne niż niezmodyfikowany stream) to powinien się nazywać odtwarzaczem cyfrowym a nie transportem. No ale mniejsza o to.

Istnieje bardzo prosty sposób na sprawdzenie czy odtwarzacz/player/konfiguracja kompa którą mamy jest bit perfect. Wystarczy wziąć dowolny plik audio kodowany w DTS/AC3 i zapisać go jako wav(albo nagrać na płytę CD ścieżkę z tego pliku wav. Odtwarzacz podpinamy do dowolnego amplitunera z dekoderami DTS/AC3. 

Jeśli choć JEDEN bit będzie zmodyfikowany albo jitter odtwarzacza będzie tak wysoki że wprowadzi błędy/przesunięcia  transmisji - pojawi się szum, jeśli natomiast odtwarzacz wypuści 100% bit perfect a jitter będzie niski(wbrew pozorom nawet tanie urządzenia mają go na wystarczojąco niskim poziomie i nie ma co budować fetyszy wokół superdokładnych zegarów) - amplituner rozpozna to, zdekoduje i zagra. Takie to proste(albo trudne, jak kto woli).

Dlatego DTS/AC3 to takie dobre testery - nie dopuszczają przekłamań ani błędów. Albo jest idealnie albo wcale.

 

W każdym razie jeśli chodzi o transport to bit perfect zapewnia 100% zgodność ze źródłem.

Jeśli chcemy mieć optymalnie to właśnie to trzeba zapewnić. A wtedy jakość dźwięku będzie zależeć od DAC-a, analogowego wyjścia, wzmacniacza i...last but no least - najważniejszego czynnnika w systemie - kolumn głośnikowych.

[EDIT]: tak jak napisałeś - ze spotify się nie da ale już z Tidal-a tak. No i da się z każdego playera oferującego możliwość wyjścia na ASIO/Wasapi.

Co do odtwarzaczy CD/DVD/Transportów- nie mamy na to wpływu. Ale możemy je sprawdzić - czy są rzeczywiście bit perfect czy "oszukują" i modyfikują stream audio choć nie powinny.

Edytowano przez MrJansjo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po zakupie i testach Magnata 780. Muszę, przyznać, że nie spodziewałem się aż tak dużej różnicy w jakości dźwięku w porównaniu do mojego poprzednika Denon 1911. Nawet krytykowane wszędzie choć do końca nie wiem czemu Taga Harmony Platinum F100 zagrały jak nigdy. No chyba że się zdziwię jak je wymienie na zaproponowane Monitor Audio Bronze 500 czy System Audio Saxo 60. Jak wspomniał poprzednik gdzieś wq jest że na pilocie nie ma bezpośredniego wyboru napędów tylko trzeba przewijać. Niewiadomą dla mnie jest tajemnicze USB update i dlaczego BT działa tak cicho ale to może wina telefonu. Pozdr. wszystkich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ace2 napisał:

Jestem po zakupie i testach Magnata 780. Muszę, przyznać, że nie spodziewałem się aż tak dużej różnicy w jakości dźwięku w porównaniu do mojego poprzednika Denon 1911. Nawet krytykowane wszędzie choć do końca nie wiem czemu Taga Harmony Platinum F100 zagrały jak nigdy. No chyba że się zdziwię jak je wymienie na zaproponowane Monitor Audio Bronze 500 czy System Audio Saxo 60. Jak wspomniał poprzednik gdzieś wq jest że na pilocie nie ma bezpośredniego wyboru napędów tylko trzeba przewijać. Niewiadomą dla mnie jest tajemnicze USB update i dlaczego BT działa tak cicho ale to może wina telefonu. Pozdr. wszystkich.

usb update jest tylko do softu

BT nie powinien działać cicho, jak masz tel z androidem uzbrojonym w kodeki aptx to jakość jest serio baaardzo przyzwoita

fajnie, że masz takie wrażenia, ja miałem podobne i póki co one pozostały 😉 pewnie wszystko zależy z czego się przesiadasz 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Ace2 napisał:

Jestem po zakupie i testach Magnata 780. Muszę, przyznać, że nie spodziewałem się aż tak dużej różnicy w jakości dźwięku w porównaniu do mojego poprzednika Denon 1911. Nawet krytykowane wszędzie choć do końca nie wiem czemu Taga Harmony Platinum F100 zagrały jak nigdy. No chyba że się zdziwię jak je wymienie na zaproponowane Monitor Audio Bronze 500 czy System Audio Saxo 60. Jak wspomniał poprzednik gdzieś wq jest że na pilocie nie ma bezpośredniego wyboru napędów tylko trzeba przewijać. Niewiadomą dla mnie jest tajemnicze USB update i dlaczego BT działa tak cicho ale to może wina telefonu. Pozdr. wszystkich.

Bluetooth powinien działać głośno ja dokupiłem zewnętrzny Bluetooth z ldac i jakość jest o wiele lepsza :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ace2 napisał:

A możesz podać co dokładnie kupiłeś?

https://www.amazon.de/Amazon-Brand-erforderlich-automatisches-Einschalten/dp/B08TVV6W79/ref=sr_1_4?crid=1HR4YK9Z988HI&keywords=ldac+bluetooth+transmitter&qid=1642621842&sprefix=L+dac+%2Caps%2C82&sr=8-4

Tylko ze jeszcze nie ma update na androida 12 nie można wejść w korektor po za tym działa bardzo dobrze musisz posiadać też w telefonie ten codek żeby to dzialalo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Sebastian kozlowski napisał:

https://www.amazon.de/Amazon-Brand-erforderlich-automatisches-Einschalten/dp/B08TVV6W79/ref=sr_1_4?crid=1HR4YK9Z988HI&keywords=ldac+bluetooth+transmitter&qid=1642621842&sprefix=L+dac+%2Caps%2C82&sr=8-4

Tylko ze jeszcze nie ma update na androida 12 nie można wejść w korektor po za tym działa bardzo dobrze musisz posiadać też w telefonie ten codek żeby to dzialalo

To jest ciekawa opcja. jak to podłaczyłeś do Magnat-a? 

A czy jest coś godnego polecenia, co spełniłoby ze działa zarówno z LDAC/APTX HD i AAC? Ktoś zna takie urządzenie? Niekoniecznie aż tak budżetowe rzecz jasna :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów,

Od miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem kolumn Castle Knight 5. Obecnie grają z amplitunerem Pioneer VSX-520 (chwilowo, szukam nowego wzmacniacza).

Zaciekawiła mnie konstrukcja tytułowego Magnata MR 780. Czy Waszym zdaniem nada się do moich kolumn?

Będę wdzięczny za info ;)

Muzyka jakiej słucham, to głownie elektronika, trochę polskiego i zagranicznego rocka. Pomieszczenie to salon o powierzchni ok 33m2, dość dobrze wytłumiony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, keri83 napisał:

Witam Forumowiczów,

Od miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem kolumn Castle Knight 5. Obecnie grają z amplitunerem Pioneer VSX-520 (chwilowo, szukam nowego wzmacniacza).

Zaciekawiła mnie konstrukcja tytułowego Magnata MR 780. Czy Waszym zdaniem nada się do moich kolumn?

Będę wdzięczny za info ;)

Muzyka jakiej słucham, to głownie elektronika, trochę polskiego i zagranicznego rocka. Pomieszczenie to salon o powierzchni ok 33m2, dość dobrze wytłumiony.

Zacytuję przewrotnie słowa Andrzeja Kisiela(który przypuszczalnie nie ma pojęcia jak gra Magnat 780 ale jest jednym z tych, którzy się naprawdę znają na kolumnach, no nie tylko je recenzuje ale też konstruuje wysokiej klasy kolumny w swojej manufakturze) : "

Na naszym forum można znaleźć dyskusję o tym, jaki wzmacniacz byłby odpowiedni dla Knight 5. Niekoniecznie do niej odsyłam, bo nie prowadzi do jasnych wniosków, ale zainspirowała mnie do przedstawienia własnej rady... również mętnej: Jeżeli spodoba się wam brzmienie tych kolumn, to trudno będzie je jakimkolwiek wzmacniaczem definitywnie popsuć, a jeżeli uznacie je za nieciekawe, to w ogóle nie ma sensu się z nim oswajać, a potem próbować je zmieniać. Czyli nie ma problemu, a już na pewno nie jest to problem taki, jaki wyłania się z wielu podobnych dyskusji.

Castle Knight 5 nie są szczególnie wymagające pod żadnym względem. Ani ich impedancja, ani efektywność, ani inne cechy nie podnoszą poprzeczki wymagań względem wzmacniacza. Poszukiwanie powodów, dla których trzeba by szukać czegoś, co "odpowiednio napędzi", jest jednym z audiofilskich nałogów."

I dalej:

"ich największym atutem jest średnica. Nie jest ona specjalnie podgrzana, "dopalona", w żaden wyraźny sposób podrasowana. Nie jest też krystalicznie przejrzysta, wibrująca emocjami czy porywająca wyrazistością. [...]Wyważenie i nasycenie, łagodne ubarwienie, zasadnicza czystość i "prostolinijność" prowadzą wręcz do wyrafinowania. Wokale są naturalne, przyjemne, znajome, ale nieprzesłodzone,[...]

Castle Knight 5 są prawdziwsze, niezmanierowane, w żadną stronę nie przesadzają ani nie mulą, ani nie wyostrzają.

Na taki efekt ma wpływ wiele czynników leżących zarówno w samym zakresie średnich tonów, jak w całym pasmie – ułożenie charakterystyki, proporcje między zakresami, zręczność i kultura basu, wyrównanie i ostrożność wysokich tonów. Bardzo ładnie. "

Tyle Kisiel - a on rzadko chwali kolumny, zazwyczaj uprzejmie ale jednak punktuje.

No to z tego wynika że one grają bardzo dobrze same z siebie, a jednak lampy w przedzmacniaczu ocieplą dźwięk. 

Może zrób sobie(jeśli masz możliwość podłączenia kompa z foobar) symulację lampy przy pomocy wtyczki umożliwiającej  włączanie pluginów VST i pluginu "lampizującego"?

Oczywiście to nie zabrzmi dokładnie jak prawdziwa lampa ale da ci konkretny pogląd w którą stronę pójdziesz z dzwiękiem.

Ten jest bardzo chwalony

https://tal-software.com/products/tal-effects   (chodzi o tal-tube)

@S4Home Ponieważ podejrzewam że ma Pan bezpośrednie porównanie, a ja cały czas mam dylemat czy istotnie warto dopłacić do ma900 czy mr780 już gra fajnie. Dla użytkownika który NIE potrzebuje dodatkowej mocy jaką oferuje 900, a jedynie zależy mu na jakości dźwięku(słuchanego na podłogówkach, wysokoskutecznych - czyli bez wymagań co do amplifikacji z bardzo wyrównanym dźwiękiem bez podkreślonego sztucznie basu). Żródła będą zasadniczo cyfrowe.

Warto dorzucić 2/3 ceny 780 żeby mieć 900? To rzeczywiście liga wyżej?

Nie widzę możliwości posłuchania obu stąd pytanie o subiektywną radę.

Edytowano przez MrJansjo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, MrJansjo napisał:

Zacytuję przewrotnie słowa Andrzeja Kisiela(który przypuszczalnie nie ma pojęcia jak gra Magnat 780 ale jest jednym z tych, którzy się naprawdę znają na kolumnach, no nie tylko je recenzuje ale też konstruuje wysokiej klasy kolumny w swojej manufakturze) : "

Na naszym forum można znaleźć dyskusję o tym, jaki wzmacniacz byłby odpowiedni dla Knight 5. Niekoniecznie do niej odsyłam, bo nie prowadzi do jasnych wniosków, ale zainspirowała mnie do przedstawienia własnej rady... również mętnej: Jeżeli spodoba się wam brzmienie tych kolumn, to trudno będzie je jakimkolwiek wzmacniaczem definitywnie popsuć, a jeżeli uznacie je za nieciekawe, to w ogóle nie ma sensu się z nim oswajać, a potem próbować je zmieniać. Czyli nie ma problemu, a już na pewno nie jest to problem taki, jaki wyłania się z wielu podobnych dyskusji.

Castle Knight 5 nie są szczególnie wymagające pod żadnym względem. Ani ich impedancja, ani efektywność, ani inne cechy nie podnoszą poprzeczki wymagań względem wzmacniacza. Poszukiwanie powodów, dla których trzeba by szukać czegoś, co "odpowiednio napędzi", jest jednym z audiofilskich nałogów."

I dalej:

"ich największym atutem jest średnica. Nie jest ona specjalnie podgrzana, "dopalona", w żaden wyraźny sposób podrasowana. Nie jest też krystalicznie przejrzysta, wibrująca emocjami czy porywająca wyrazistością. [...]Wyważenie i nasycenie, łagodne ubarwienie, zasadnicza czystość i "prostolinijność" prowadzą wręcz do wyrafinowania. Wokale są naturalne, przyjemne, znajome, ale nieprzesłodzone,[...]

Castle Knight 5 są prawdziwsze, niezmanierowane, w żadną stronę nie przesadzają ani nie mulą, ani nie wyostrzają.

Na taki efekt ma wpływ wiele czynników leżących zarówno w samym zakresie średnich tonów, jak w całym pasmie – ułożenie charakterystyki, proporcje między zakresami, zręczność i kultura basu, wyrównanie i ostrożność wysokich tonów. Bardzo ładnie. "

Tyle Kisiel - a on rzadko chwali kolumny, zazwyczaj uprzejmie ale jednak punktuje.

No to z tego wynika że one grają bardzo dobrze same z siebie, a jednak lampy w przedzmacniaczu ocieplą dźwięk. 

Może zrób sobie(jeśli masz możliwość podłączenia kompa z foobar) symulację lampy przy pomocy wtyczki umożliwiającej  włączanie pluginów VST i pluginu "lampizującego"?

Oczywiście to nie zabrzmi dokładnie jak prawdziwa lampa ale da ci konkretny pogląd w którą stronę pójdziesz z dzwiękiem.

Ten jest bardzo chwalony

https://tal-software.com/products/tal-effects   (chodzi o tal-tube)

@S4Home Ponieważ podejrzewam że ma Pan bezpośrednie porównanie, a ja cały czas mam dylemat czy istotnie warto dopłacić do ma900 czy mr780 już gra fajnie. Dla użytkownika który NIE potrzebuje dodatkowej mocy jaką oferuje 900, a jedynie zależy mu na jakości dźwięku(słuchanego na podłogówkach, wysokoskutecznych - czyli bez wymagań co do amplifikacji z bardzo wyrównanym dźwiękiem bez podkreślonego sztucznie basu). Żródła będą zasadniczo cyfrowe.

Warto dorzucić 2/3 ceny 780 żeby mieć 900? To rzeczywiście liga wyżej?

Nie widzę możliwości posłuchania obu stąd pytanie o subiektywną radę.

Dzięki za radę :)

Może się mylę, ale jakikolwiek "syntezator" nie pokaże jak faktycznie zagra dany zestaw...

Co do wzmacniacza, to odsłuchiwałem castle knight wraz z CA CXA61, Marantz PN 6007 i PM7000N. Na pierwszym i ostatnim grały świetnie, trafiły w mój gust muzyczny.

Niestety PM7000N poza zasięgiem $, a CXA61 nie występuje w czarnym kolorze...

Może któryś z Was odsłuchiwał / porównywał PM7000N, CXA61 do Magnata MR780?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MrJansjo napisał:

To jest ciekawa opcja. jak to podłaczyłeś do Magnat-a? 

A czy jest coś godnego polecenia, co spełniłoby ze działa zarówno z LDAC/APTX HD i AAC? Ktoś zna takie urządzenie? Niekoniecznie aż tak budżetowe rzecz jasna :)

Mam podłączone pod powerbank taki mały do line in on posiada ldac i aptx hd można też go podłączyć do samochodu 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, keri83 napisał:

Dzięki za radę :)

Może się mylę, ale jakikolwiek "syntezator" nie pokaże jak faktycznie zagra dany zestaw...

 

Oczywiście, że nie pokaże - pełna racja. Pokaże jedynie, hmm, "kierunek" jaki nadałyby lampy. Jedni to lubią, inni nie.  Ja miałem w swoim czasie bardzo rozdzielcze i dokładne kolumny na scan-speakach(iluminatory), wystrojone na monitorowy styl grania. Testowałem je z lampą(nie hybrydą) i to było całkiem niestrawne - robiły się miękkie kluchy. Softwareowe "symulatory" też to pokazywały, choć nie aż tak. Ale kierunek pokazywały.

Teraz kończę tuning kolumn, są strojone na jasno z dobrze rozciągnietym basem i neutralnym środkiem. Spodziewam się że się dobrze zestroją z lampą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, keri83 napisał:

Dzięki za radę :)

Może się mylę, ale jakikolwiek "syntezator" nie pokaże jak faktycznie zagra dany zestaw...

Co do wzmacniacza, to odsłuchiwałem castle knight wraz z CA CXA61, Marantz PN 6007 i PM7000N. Na pierwszym i ostatnim grały świetnie, trafiły w mój gust muzyczny.

Niestety PM7000N poza zasięgiem $, a CXA61 nie występuje w czarnym kolorze...

Może któryś z Was odsłuchiwał / porównywał PM7000N, CXA61 do Magnata MR780?

Porównywałem cxa61 i wybrałem Magnata. Nie było na tyle różnicy aby dopłacać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Sebastian kozlowski napisał:

Podpytam tu skoro wypłynął temat. Czy zasilanie 5V/1A mu wystarcza czy musi mieć więcej A?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marek Kozłowski napisał:

Podpytam tu skoro wypłynął temat. Czy zasilanie 5V/1A mu wystarcza czy musi mieć więcej A?

Tego ci nie powiem bo mam podłączone pod powerbank on chyba ma 5v 2A ale możesz go podłączyć pod magnata przedłużka usb miałem tak zrobione ale potrzebowałem przedłużkę do czego innego zamówiłem już 2 i będę podłączał pod magnat zamiast powerbank

8 godzin temu, MrJansjo napisał:

Zacytuję przewrotnie słowa Andrzeja Kisiela(który przypuszczalnie nie ma pojęcia jak gra Magnat 780 ale jest jednym z tych, którzy się naprawdę znają na kolumnach, no nie tylko je recenzuje ale też konstruuje wysokiej klasy kolumny w swojej manufakturze) : "

Na naszym forum można znaleźć dyskusję o tym, jaki wzmacniacz byłby odpowiedni dla Knight 5. Niekoniecznie do niej odsyłam, bo nie prowadzi do jasnych wniosków, ale zainspirowała mnie do przedstawienia własnej rady... również mętnej: Jeżeli spodoba się wam brzmienie tych kolumn, to trudno będzie je jakimkolwiek wzmacniaczem definitywnie popsuć, a jeżeli uznacie je za nieciekawe, to w ogóle nie ma sensu się z nim oswajać, a potem próbować je zmieniać. Czyli nie ma problemu, a już na pewno nie jest to problem taki, jaki wyłania się z wielu podobnych dyskusji.

Castle Knight 5 nie są szczególnie wymagające pod żadnym względem. Ani ich impedancja, ani efektywność, ani inne cechy nie podnoszą poprzeczki wymagań względem wzmacniacza. Poszukiwanie powodów, dla których trzeba by szukać czegoś, co "odpowiednio napędzi", jest jednym z audiofilskich nałogów."

I dalej:

"ich największym atutem jest średnica. Nie jest ona specjalnie podgrzana, "dopalona", w żaden wyraźny sposób podrasowana. Nie jest też krystalicznie przejrzysta, wibrująca emocjami czy porywająca wyrazistością. [...]Wyważenie i nasycenie, łagodne ubarwienie, zasadnicza czystość i "prostolinijność" prowadzą wręcz do wyrafinowania. Wokale są naturalne, przyjemne, znajome, ale nieprzesłodzone,[...]

Castle Knight 5 są prawdziwsze, niezmanierowane, w żadną stronę nie przesadzają ani nie mulą, ani nie wyostrzają.

Na taki efekt ma wpływ wiele czynników leżących zarówno w samym zakresie średnich tonów, jak w całym pasmie – ułożenie charakterystyki, proporcje między zakresami, zręczność i kultura basu, wyrównanie i ostrożność wysokich tonów. Bardzo ładnie. "

Tyle Kisiel - a on rzadko chwali kolumny, zazwyczaj uprzejmie ale jednak punktuje.

No to z tego wynika że one grają bardzo dobrze same z siebie, a jednak lampy w przedzmacniaczu ocieplą dźwięk. 

Może zrób sobie(jeśli masz możliwość podłączenia kompa z foobar) symulację lampy przy pomocy wtyczki umożliwiającej  włączanie pluginów VST i pluginu "lampizującego"?

Oczywiście to nie zabrzmi dokładnie jak prawdziwa lampa ale da ci konkretny pogląd w którą stronę pójdziesz z dzwiękiem.

Ten jest bardzo chwalony

https://tal-software.com/products/tal-effects   (chodzi o tal-tube)

@S4Home Ponieważ podejrzewam że ma Pan bezpośrednie porównanie, a ja cały czas mam dylemat czy istotnie warto dopłacić do ma900 czy mr780 już gra fajnie. Dla użytkownika który NIE potrzebuje dodatkowej mocy jaką oferuje 900, a jedynie zależy mu na jakości dźwięku(słuchanego na podłogówkach, wysokoskutecznych - czyli bez wymagań co do amplifikacji z bardzo wyrównanym dźwiękiem bez podkreślonego sztucznie basu). Żródła będą zasadniczo cyfrowe.

Warto dorzucić 2/3 ceny 780 żeby mieć 900? To rzeczywiście liga wyżej?

Nie widzę możliwości posłuchania obu stąd pytanie o subiektywną radę.

Posiadam ma900 z tego co wiem jest to tylko mocniejszy brat który ma te same lampy i gra tak samo .Przez magnat ma900 łatwiej jest wysterować kolumny i nie posiada on usb typu B  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...