Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

2 minuty temu, Luc Adams napisał:

ja chyba musze zalozyc stare oryginalne lampy bo mam wrazenie ze strasznie mi obcielo gore w magnacie, nie wiem czy to mozliwe od tych lamp psvane

Jak długo je masz wygrzaleś ze 100h już?? Ja też mam psvane i narazie co odczułem to lepszy bass i delikatnie średnie tony 

Przed chwilą, Sebastian kozlowski napisał:

Jak długo je masz wygrzaleś ze 100h już?? Ja też mam psvane i narazie co odczułem to lepszy bass i delikatnie średnie tony 

Magnat gra od wczoraj od 14 będzie tak grał przez 5 dni wtedy będę się brał za porównywanie :)😀 

Edytowano przez Sebastian kozlowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sebastian kozlowski napisał:

Jak długo je masz wygrzaleś ze 100h już?? Ja też mam psvane i narazie co odczułem to lepszy bass i delikatnie średnie tony 

Magnat gra od wczoraj od 14 będzie tak grał przez 5 dni wtedy będę się brał za porównywanie :)😀 

Ja mam te lampy już minimum pół roku i mam wrażenie że wcześniej to grało lepiej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się wypowiem jak wrócę do domu to będzie jakieś 24h grania nie dużo ale coś mogę wtedy powiedzieć ja na wstępie czyli wczoraj od 14 do 20 słuchałem i poprawa była znaczaca w niskich tonach jak i niewielka w średnich muzyka dalej leci sobie jak wrócę sprawdzę co się zmieniło :)😀 

7 minut temu, Luc Adams napisał:

Ja mam te lampy już minimum pół roku i mam wrażenie że wcześniej to grało lepiej

Może jak wrucisz do oryginału zobaczysz różnice na plus albo minus każdy lubi co innego mi jak na początek się podoba mam nadzieję że później będzie jeszcze lepiej 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Lucas TECH napisał:

Czy ktoś miał podobne przypadki, że po wymianie lamp jest gorzej? Bo może zaraz się okaże, że te fabryczne lampy nie są takie złe.. A dobrze jakby się wypowiedziały osoby, które dokonały już wymiany.. Ja jestem jeszcze przed wymianą i sam się zastanawiam czy wymieniać czy nie..

To zależy na co się wymienia. Z tego co tak słyszę na forum, to nie wiem czy te psvane są najlepszym wyborem do magnata. Bardziej zadowoleni są Ci co uciekają w jakieś nie-chińskie lampy, wówczas brzmienie zmienia się bardziej diametralnie. A w psvane chiński charakter brzmienia pozostaje, oczywiście w dużo lepszej jakości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Lucas TECH napisał:

Czy ktoś miał podobne przypadki, że po wymianie lamp jest gorzej? Bo może zaraz się okaże, że te fabryczne lampy nie są takie złe.. A dobrze jakby się wypowiedziały osoby, które dokonały już wymiany.. Ja jestem jeszcze przed wymianą i sam się zastanawiam czy wymieniać czy nie..

Ja w swoim Magnacie miałem lampy JJ ale wymieniłem na rosyjskie Genalex Gold Lion i powiem szczerze iż nie żałuje. Różnicę słychać było od samego początku oczywiście na plus. Wszystko się zmieniło bas, góra i scena dużo szersza niż na oryginalnych lamach. Po wymianie i wygrzaniu lamp ok 100 godzin poprawa była ale minimalna.

Poza tym proponuje jeszcze wymienić kabel zasilając, nie to żeby oryginalny był zły ale jednak podłączenie lepszego kabla wnosi też duże zauważalne zmiany. Zakupiłem wtyki Taga z jakimiś rodowanymi końcówkami i przewód Kacsa po podłączeniu okazało się, że magnat gra głośniej. Np. radia w nocy słuchałem przy -50 teraz ten sam efekt jest przy -60 przy normalnym odsłuchu Tidala poprzednio -30 /-40 teraz przy -40 naprawdę jest głośno. Co do dźwięku wydaje mi się, że odrobinę złagodniały wysokie ale to moje odczucia przy moim zestawie głośników.

Edytowano przez JackLodz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, JackLodz napisał:

wymieniłem na rosyjskie Genalex Gold Lion i powiem szczerze iż nie żałuje. Różnicę słychać było od samego początku oczywiście na plus. 

To takie trochę generalizowanie, ale znam markę, słuchałem Lionów z tym że nie sterujące a lampy mocy KT77. Mają mega drajw, detal i precyzję, może basu trochę więcej bym oczekiwał, ale trochę tylko. Kolega ma sterujące Liony ale inną serię tj. 12ax7 (ECC83) i też chwali bardzo ich granie i poprawę pasm. Co do Psvane 12at7 to jest ewidentna różnica względem fabrycznych, u mnie było zadowolenie z lekkim cieniem rozczarowania, gdyż oczekiwania były spore, myślałem że zrobią jakąś spektakularną różnicę a tu owszem, ale bez opadu szczęki. Z perspektywy czasu, mając obecne doświadczenia z lampami sporo starszymi ode mnie, wiem że takie Mullardy, GE czy ruskie z lat 60tych czy 70-tych potrafią przepięknie zagrać i teraz, gdybym miał wciąż magnata wszedłbym w takie tematy

20 godzin temu, klavikort napisał:

A w psvane chiński charakter brzmienia pozostaje, oczywiście w dużo lepszej jakości.

No dokładnie. Ale chciałbym też wziąć w obronę firmy Psvane i Shuguang. Oprócz produkowania przeciętnych lamp na pierwszy montaż wzmacniacza produkują też wybitne, bardzo cenione i wycenione (nawet 5tys za parę). Takie czarne 6CA7-Z to akurat do mojego obecnego wzmacniacza jeden z najlepszych wyborów, bijący legendy z epoki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, JackLodz napisał:

Poza tym proponuje jeszcze wymienić kabel zasilając, nie to żeby oryginalny był zły ale jednak podłączenie lepszego kabla wnosi też duże zauważalne zmiany. Zakupiłem wtyki Taga z jakimiś rodowanymi końcówkami i przewód Kacsa po podłączeniu okazało się, że magnat gra głośniej. Np. radia w nocy słuchałem przy -50 teraz ten sam efekt jest przy -60 przy normalnym odsłuchu Tidala poprzednio -30 /-40 teraz przy -40 naprawdę jest głośno.

Wiesz ile to jest 10dB... Niektóre regulatory barwy dźwięku nie mają takiego zakresu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.01.2022 o 09:38, Lucas TECH napisał:

Czy ktoś miał podobne przypadki, że po wymianie lamp jest gorzej? Bo może zaraz się okaże, że te fabryczne lampy nie są takie złe.. A dobrze jakby się wypowiedziały osoby, które dokonały już wymiany.. Ja jestem jeszcze przed wymianą i sam się zastanawiam czy wymieniać czy nie..

Mr780 wymiana na mullardy za radą jednego z kolegów z forum. Na poczatku wielkie och.... bo bas i scena uległy duzej zmianie. Potem.... ze 2 tygodnie walki ze słuchem 😉 ale ostatecznie - wsadzilem stare oryginalne JJ i to był ostatni mam nadzieję raz kiedy one wskoczyły do Magnata.

Poprawa jest w każdym paśmie i scenie. Najbardziej jednakże bas ... głebszy i lepiej skontrolowany. Co ciekawe zmieniałem lampy z myślą o średnich i taka ciekawostka - nie umiem powiedzieć co się zmieniło ale absolutnie nie mogę narzekać na średnicę na jej tzw. Za mało 😉 natomiast co istotne  - odnoszę wrażenie że wzmacniacz zagral o klasę wyżej. Takie subiektywne odczucie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Matt Daemon napisał:

Mr780 wymiana na mullardy za radą jednego z kolegów z forum. Na poczatku wielkie och.... bo bas i scena uległy duzej zmianie. Potem.... ze 2 tygodnie walki ze słuchem 😉 ale ostatecznie - wsadzilem stare oryginalne JJ i to był ostatni mam nadzieję raz kiedy one wskoczyły do Magnata.

Poprawa jest w każdym paśmie i scenie. Najbardziej jednakże bas ... głebszy i lepiej skontrolowany. Co ciekawe zmieniałem lampy z myślą o średnich i taka ciekawostka - nie umiem powiedzieć co się zmieniło ale absolutnie nie mogę narzekać na średnicę na jej tzw. Za mało 😉 natomiast co istotne  - odnoszę wrażenie że wzmacniacz zagral o klasę wyżej. Takie subiektywne odczucie.

Czyli jakie lampy zostały na stałe bo niezrozumiałem he jj czy mullardy ? Ja już dzisiaj wiem że psvane zostają na jak długo tego nie wiem bo chce popróbować z innymi lampami też 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Matt Daemon napisał:

Mullardy oczywiście 😉

Jak z poprawą  dźwięku wszystkie pasma?  ja jeszcze nie wygrzałem do końca ponieważ nie było mnie w domu ale poprawa znacząca w niskich tonach jak i średnich co do wysokich to nie wydaje mi się żeby coś na chwilę obecną się zmieniło ale i tak jestem bardzo zadowolony z rezultatu 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.01.2022 o 00:26, JackLodz napisał:

Ja w swoim Magnacie miałem lampy JJ ale wymieniłem na rosyjskie Genalex Gold Lion i powiem szczerze iż nie żałuje. Różnicę słychać było od samego początku oczywiście na plus. Wszystko się zmieniło bas, góra i scena dużo szersza niż na oryginalnych lamach. Po wymianie i wygrzaniu lamp ok 100 godzin poprawa była ale minimalna.

Poza tym proponuje jeszcze wymienić kabel zasilając, nie to żeby oryginalny był zły ale jednak podłączenie lepszego kabla wnosi też duże zauważalne zmiany. Zakupiłem wtyki Taga z jakimiś rodowanymi końcówkami i przewód Kacsa po podłączeniu okazało się, że magnat gra głośniej. Np. radia w nocy słuchałem przy -50 teraz ten sam efekt jest przy -60 przy normalnym odsłuchu Tidala poprzednio -30 /-40 teraz przy -40 naprawdę jest głośno. Co do dźwięku wydaje mi się, że odrobinę złagodniały wysokie ale to moje odczucia przy moim zestawie głośników.

Właśnie czytałem na niemieckiej stronie i też polecają wymienić kabel zasilający znalazłem parę na amazon .de może kupie w następnym miesiącu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, kabel zasilający trochę zabawkowy jest. Taka bida, góra 1mm2 przekroju ma i patrząc na jego budowę nie ma w środku żadnej folii czy oplotu ekranującego, taki zwykły komputerowy. I co ciekawe są tylko dwie żyły, nie ma trzeciej PE. 

@klavikort Zrobiłeś już sobie kabelek zasilający z tego Lapp'a który Ci wysłałem w grudniu ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Wito76 napisał:

Fakt, kabel zasilający trochę zabawkowy jest. Taka bida, góra 1mm2 przekroju ma i patrząc na jego budowę nie ma w środku żadnej folii czy oplotu ekranującego, taki zwykły komputerowy. I co ciekawe są tylko dwie żyły, nie ma trzeciej PE. 

@klavikort Zrobiłeś już sobie kabelek zasilający z tego Lapp'a który Ci wysłałem w grudniu ?

Jaki powinien być  dobry kabel tak do 75e to bd z  300zl wiem to nie jest dużo bo są nawet po 2000e ale pytanie czy do tych 75e znajdę coś dobrego w miarę??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Sebastian kozlowski napisał:

Jak z poprawą  dźwięku wszystkie pasma?  ja jeszcze nie wygrzałem do końca ponieważ nie było mnie w domu ale poprawa znacząca w niskich tonach jak i średnich co do wysokich to nie wydaje mi się żeby coś na chwilę obecną się zmieniło ale i tak jestem bardzo zadowolony z rezultatu 😀

tak jak pisałem wcześniej, u mnie bardzo podobne wrażenia. Podsumuję to tak: sprzęt w obecnej konfiguracji gra dla mnie odpowiednio. Wydaje mi się, że na teraz pozostaje mi jeszcze kondycjoner i prace nad akustyką.  Zacznę od pomiarów i wstępnego projektu i zobaczę na ile zmian będę mógł sobie pozwolić z przyczyn obiektywnych 😉 niestety  to salon a nie pokój odsłuchowy - czego żałuję oczywiście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Matt Daemon napisał:

tak jak pisałem wcześniej, u mnie bardzo podobne wrażenia. Podsumuję to tak: sprzęt w obecnej konfiguracji gra dla mnie odpowiednio. Wydaje mi się, że na teraz pozostaje mi jeszcze kondycjoner i prace nad akustyką.  Zacznę od pomiarów i wstępnego projektu i zobaczę na ile zmian będę mógł sobie pozwolić z przyczyn obiektywnych 😉 niestety  to salon a nie pokój odsłuchowy - czego żałuję oczywiście.

Życzę powodzenia ja mam w sypialni stereo a w salonie kino ale tylko w sypialni mogę dać czadu sąsiadka i tak przychodzi ale nie tak często jak w salonie akustyka ważna żecz u mnie też jest kiepsko z akustyka ale w planach mam przeprowadzkę gdzie jak uzgodniłem z żoną będę miał swój pokoik piwnice gdzie będę wygłaszał wszystko :)😀 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sebastian kozlowski napisał:

Jaki powinien być  dobry kabel tak do 75e to bd z  300zl wiem to nie jest dużo bo są nawet po 2000e ale pytanie czy do tych 75e znajdę coś dobrego w miarę??

A co jest nie tak z tym co masz obecnie? Jakieś uszkodzenia już posiada, ze szukasz "dobrego"?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

A co jest nie tak z tym co masz obecnie? Jakieś uszkodzenia już posiada, ze szukasz "dobrego"?

Czytałem na niemieckiej stronie że warto wymienić tu kolega też o tym wspomnial sorry za pisownie nie ma mnie w pl już 12 lat trochę zapomniałem żadko pisze po polsku 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...