Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

17 godzin temu, Luc Adams napisał:

Dwa różne światy w sensie innego brzmienia czy po prostu jakości ? i jak ten cambridge pasuje do monitor audio silver 300 ?

Inne brzmienie. Cambridge jest rozdzielczy, szybki, Twardszy na basie. Magnat w wielkim uproszczeniu odwrotnie.

Cambridge o dziwo lubi się z kolumnami Monitor audio. To dźwięk konkretny dla osób lubiących detale oraz informację w muzyce. Magnat ma więcej melodyjności.

Starsze Monitor audio bardziej pasowały pod Cambridge,

10 godzin temu, Palmos napisał:

Docelowo chciałbym słuchać muzyki z laptopa po usb. Niestety docelowo będzie on 5m od Magnata. W związku z tym będę potrzebował jakiejś przedłużki właśni 5m.

Czy ma znaczenie co to będzie za kabelek? Możecie coś/jakiś doradzić?

Jeśli z kompa USB to przedłużka nie będzie działać.

Po prostu musisz kupić kable USB o takiej długości.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.01.2022 o 21:17, JackLodz napisał:

Słucham Tidal w wersji masters.

Puszczałem sygnał na Magnata z telefonu po USB - jakość dźwięku bardzo dobra

Tak z ciekawości, odtwarzałeś bezpośrednio z Tidal czy może masz aplikację USB Audio Player Pro ? Można dzięki niej ominąć mixer Androida i wypuścić dzwięk BitPerfect.  A jeżeli bezpośrednio to czy aplikacja Tidal pyta czy zewnętrzny DAC może być urządzeniem sterującym ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Palmos napisał:

Witam

Docelowo chciałbym słuchać muzyki z laptopa po usb. Niestety docelowo będzie on 5m od Magnata. W związku z tym będę potrzebował jakiejś przedłużki właśni 5m.

Czy ma znaczenie co to będzie za kabelek? Możecie coś/jakiś doradzić?

 Przy długich kablach USB zalecane są kable aktywne.

Cuś takiego :)https://allegro.pl/oferta/aktywny-przedluzacz-usb-high-quality-kabel-5m-8969573372

 Takiego używam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gienas napisał:

 Przy długich kablach USB zalecane są kable aktywne.

Cuś takiego :)https://allegro.pl/oferta/aktywny-przedluzacz-usb-high-quality-kabel-5m-8969573372

 Takiego używam.

I działa ci ten przedłużacz porządnie? Bo Piotr z S4Home napisał:

3 godziny temu, S4Home napisał:

Jeśli z kompa USB to przedłużka nie będzie działać.

Po prostu musisz kupić kable USB o takiej długości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tomasz S. napisał:

Tak z ciekawości, odtwarzałeś bezpośrednio z Tidal czy może masz aplikację USB Audio Player Pro ? Można dzięki niej ominąć mixer Androida i wypuścić dzwięk BitPerfect.  A jeżeli bezpośrednio to czy aplikacja Tidal pyta czy zewnętrzny DAC może być urządzeniem sterującym ?

Z apki Tidala. Mój Samsung Not 3 dźwięk porównywalny do USB z Maliny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.01.2022 o 07:25, S4Home napisał:

Moim zdaniem to sluszna droga.

Rozumiem że MA 1000 uzywany?

Nie widziałem używanych ale na eBay są nowe za około 5 k.  Jak skończę adaptację akustyczną salonu to chciałbym mieć dwa wzmacniacze czyli atoll in100se i coś teoretycznie lepszego za ok 5k ( stąd pomysł magnata ma 1000 którego tak polecasz)  i wtedy wypożyczać kolumny podłogowe (5-10k) do znalezienia swojego docelowego dźwięku. Przy czym tannoye xt6, przynajmniej narazie, mają u mnie dożywocie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Sebastian kozlowski napisał:

Witam jestem tu nowy posiadam magnat ma900 wraz z kolumnami  iq 4180at kupiłem nowe lampy psvane t2 i chciałbym je wymienić osobiście powie ktoś jak to zrobić? Lampy myślę będą w następnym tygodniu :)

Zdejmujesz górną obudowę. Lampy są pod tą srebrną blaszką. Odkręcasz 2 wkręty zdejmujesz srebrną osłonę i wymieniasz lampy.

obraz.png.ee27e12f53983b5ba0df6bf6252da817.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, JackLodz napisał:

Zdejmujesz górną obudowę. Lampy są pod tą srebrną blaszką. Odkręcasz 2 wkręty zdejmujesz srebrną osłonę i wymieniasz lampy.

obraz.png.ee27e12f53983b5ba0df6bf6252da817.png

Dobrze jest trochę poluzować panel przedni, aby uchylić go do przodu i wówczas można tą klatkę zdjąć bez problemu, tak przynajmniej jest w mr-780.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi robił to serwisant - widziałem że też poluzował przedni panel, potem odkręcił od spodu obudowy i opuściła mu się ta płyta główna tak że (jeśli dobrze widziałem, bo byłem kilka metrów od niego) nie musiał tej osłony lamp odkręcać. A na niej są zalakowane śruby w charakterze plomb przecież. Oczywiście zastrzegam sobie że nie widziałem tego najlepiej. Ale jeśli mamy w poważaniu zalakowane śruby to najszybciej i najprościej tak jak pisali koledzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wito76 napisał:

Mi robił to serwisant - widziałem że też poluzował przedni panel, potem odkręcił od spodu obudowy i opuściła mu się ta płyta główna tak że (jeśli dobrze widziałem, bo byłem kilka metrów od niego) nie musiał tej osłony lamp odkręcać. A na niej są zalakowane śruby w charakterze plomb przecież. Oczywiście zastrzegam sobie że nie widziałem tego najlepiej. Ale jeśli mamy w poważaniu zalakowane śruby to najszybciej i najprościej tak jak pisali koledzy.

Myślę że dam radę już jakieś wzmacniacze  rozkręcałem i skręcałem były to co prawda stary harman kardon twin powred 430 czyszczenie całkowite i jakoś to skręciłem ale nie byłem tak tym napalony jak teraz żebym czegoś nie spi...ł

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wito76 napisał:

Pewnie że dasz radę. Mi to robił znajomy znajomego za 20zł więc uznałem że jest to kwota adekwatna do mojego stresu.  Z ciekawości, jakie lampy?

Psvane mk2 tu masz linka jestem ciekawy jak to zagra oczywiście wiem że muszę odczekać z jakieś 80h :(😞 https://btb-elektronik.de/warenkorb/?id=75&quantity=1&matched=0&matched_balanced=2&has_matched=&has_balanced=1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Sebastian kozlowski napisał:

Psvane mk2

Moje nazywały się Psvane Treasure MK II. Wygląda na to, że to te same które ja miałem w swoim swego czasu. To co mi sprzedawca ze 3 razy powtarzał, to fakt, że Psvane długo się wygrzewają nawet ponad 100h do osiągnięcia docelowego brzmienia. Początek jest obiecujący, wszystkiego jest więcej, mocniej, lepsze wypełnienie średnicy, góra czytelniejsza ale bez jej obcięcia, bas trochę bardziej wielobarwny. A potem po około 20h przychodzi dołek i frustracja. Zaczynają grać gorzej niż oryginalne, zamula się trochę, niepotrzebnie ociepla. Ale po kolejnych 20-30h znowu się otwiera brzmienie i stabilizuje i  w zasadzie chyba też się przyzwyczaiłem bo później już nie zaobserwowałem jakichś spektakularnych zmian. Generalnie zmiana na plus no i przy sprzedaży miałem o czym pisać, że wzmacniacz po upgrade lamp, że teraz gra dużo lepiej. Oczywiście nie było to kłamstwo tylko oferta była atrakcyjniejsza dla kupującego i łatwiej się sprzedał. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Wito76 napisał:

Moje nazywały się Psvane Treasure MK II. Wygląda na to, że to te same które ja miałem w swoim swego czasu. To co mi sprzedawca ze 3 razy powtarzał, to fakt, że Psvane długo się wygrzewają nawet ponad 100h do osiągnięcia docelowego brzmienia. Początek jest obiecujący, wszystkiego jest więcej, mocniej, lepsze wypełnienie średnicy, góra czytelniejsza ale bez jej obcięcia, bas trochę bardziej wielobarwny. A potem po około 20h przychodzi dołek i frustracja. Zaczynają grać gorzej niż oryginalne, zamula się trochę, niepotrzebnie ociepla. Ale po kolejnych 20-30h znowu się otwiera brzmienie i stabilizuje i  w zasadzie chyba też się przyzwyczaiłem bo później już nie zaobserwowałem jakichś spektakularnych zmian. Generalnie zmiana na plus no i przy sprzedaży miałem o czym pisać, że wzmacniacz po upgrade lamp, że teraz gra dużo lepiej. Oczywiście nie było to kłamstwo tylko oferta była atrakcyjniejsza dla kupującego i łatwiej się sprzedał. 

To moja pierwsza nie ostatnia lampa ;)😉 myślałem o starych miniwatt napewno za jakiś czas zmienię narazie skaczyłem przerabiać glośniki mi się podobają niewiem jak wam ale o taki efekt chodziło żonie nie pasowało do wystroju dzisiaj ostatnie poprawki były wiem że to drewno i TP ale nie szkoda mi było fajnie się zgrywają z magnat ma 900 model iq4180at w plach kupno 5180at ale to jeszcze musi poczekać chyba jako jedyny posiadam tak stare glosniki z was ? 

Iq.jpg

IMG-20220108-WA0002.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.01.2022 o 16:13, Wito76 napisał:

Mi robił to serwisant - widziałem że też poluzował przedni panel, potem odkręcił od spodu obudowy i opuściła mu się ta płyta główna tak że (jeśli dobrze widziałem, bo byłem kilka metrów od niego) nie musiał tej osłony lamp odkręcać. A na niej są zalakowane śruby w charakterze plomb przecież. Oczywiście zastrzegam sobie że nie widziałem tego najlepiej. Ale jeśli mamy w poważaniu zalakowane śruby to najszybciej i najprościej tak jak pisali koledzy.

Nie trzeba odkręcać tych zalakowanych śrub bo one tylko trzymają sprężynki dociskające lampy. Z boku tej srebrnej obudowy są 2 wkręty i je trzeba odkręcić by dostać się do lamp.

 

Edytowano przez JackLodz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...