Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

17 godzin temu, Lucas TECH napisał:

Ja na początku różnicy wielkiej też nie widziałem, ale teraz mam wrażenie, że dźwięk jeszcze bardziej trafia w moje gusta. Po dwóch miesiącach słuchania Mullardów jest naprawdę dobrze. Dźwięk jakby pełniejszy, obszerniejszy szczególnie w dolnym i środkowym paśmie. Może nie jest to różnica duża. Ale jakoś po miesiącu używania Mullardów zauważyłem, że banan na twarzy się pojawia podczas odsłuchu. Oczywiście nie jest to ocena ostateczna. Muszę jeszcze raz przełożyć lampy i wtedy bezpośrednio porównać. Ale to w późniejszym etapie, bo jutro ma dotrzeć do mnie Magnat ma 900. Więc  będę robić porównanie.

I Jak? Dotarł juz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak.Tylko pytanie dlaczego Yamaha RN803 mnie cieszy do dzis od samego poczatku.Mam ja bodaj od roku 2017 lub 2018.Dokladnie nie pamietam.To samo maly Smsl Q5.Ciesza i bawia caly czas.A Magnat...tego samego o nim powiedziec nie moge.Powoli dojrzewa pomysl o sprzedazy.

1 minutę temu, Lucas TECH napisał:

Tak dotarł. Ale jestem w pracy więc wieczorem dopiero go rozpakuję.

To czekamy na recenzje😁.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Palmos napisał:

To jaki proponujesz w tej cenie o brzmieniu jak i funkcjonalnosci 780?

Bo tu większość co zmieniają Magnata to na 2-3 razy droższe.

Teraz wszystko za drogie jest.Zeby poczuc zadowolenie trzeba faktycznie wydac trzy razy wiecej albo i cztery.Dlatego ciagle mysle czy sprzedac Magnata.Bo sprzedam i co dalej...

Ewentualnie biore pod uwage opcje sprzedazy Magnata i dokupienie czegos do Smsla z tej samej stajni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nikt nikogo nie zmusza do kupna Magnata, jest masa innych wzmacniaczy, ja wybrałem z pełną świadomością po przesłuchaniu i porównaniu do innych z tej grupy cenowej. Mnie, ten wzmacniacz bardzo odpowiada brzmieniowo, ma kilka niedociągnięć jeśli chodzi obsługę np.sposób wybierania źródła to jakieś nieporozumienie, brak możliwości zdefiniowania klawiszy na pilocie aby szybciej przełączać pomiędzy źródłami, to chyba już w każdym pilocie jest a tu nie ma. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj teraz jazda po Magnacie. Stop panowie. Wielkość tego mini forum , 114 stron świadczy o zainteresowaniu. Sam sprzedałem Denona , wcześniej miałem Denona i Yamahę. Magnat zmiażdżył starego AVR 1902. 780 gra super , 900 potężniej i w tych cenach to rewelacja. Fakt wady ale ja je skazalem i teraz parę osób się przyznało. Szum jest bez znaczenia a pisk może wada lampy i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, tak jak pisał Lysyrafal, zareklamować, niech pójdzie jakiś feedback do producenta. Jak każda szanująca się firma prowadzi statystyki reklamacji i jak w każdej szanującej się firmie dział Quality Control odbija piłeczkę dalej i wytyka inżynierom błędy i zaniedbania. Tak jest przynajmniej u mnie i w poprzedniej firmie też było. Pozostaje mi się cieszyć że trafiłem na udany egzemplarz, nie miałem znanych problemów z piszczeniem czy enkoderem potencjometru. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ace2 Na oryginalnych Mullardach jest kilka rodzajów napisów określających kraj produkcji. Jest BRITISH MADE, jest też MADE IN GREAT BRITAIN, no i jest MADE IN HOLLAND.  Nie wiem jak jest z produkcja rosyjską - nie miałem. A jesli chodzi o wygrzewanie (nie lubię tego określenia i wolę słowo układanie się w systemie) to nawet lampa uzywana, ale przeniesiona i zastosowana w innych systemach (układach) też wymaga przynajmniej kilkunastu, jesli nie kilkudziesięciu godzin pracy, aby zacząć pracować tak jak powinna. U mnie np każdorazowe włączenie wzmacniacza lampowego wymaga ok 1,5 godziny pracy , aby wzmacniacz zagrał na optymalnych swoich mozliwościach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...