Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

41 minut temu, Luc Adams napisał:

przeciez to ile dajesz na wzmaku głośności zalezy od skutecznosci kolumn dlatego każdy ma inaczej

 

25 minut temu, Fantomas napisał:

To zależy tylko od wydajności prądowej urządzenia!

A moim zdaniem wydajność i skuteczność, wpływa na to jak bardzo kręcimy potencjometrem ;)

Myślę tez iż wydajność jest ściśle powiazana z dynamiką 

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chyba Miro 84 napisał:

Myślę tez iż wydajność jest ściśle powiazana z dynamiką 

To może ktoś się wypowie czy tak jest. Czy mogą być dwa wzmacniacze o tej samej mocy np.100W i jeden z duża wydajnością prądową, drugi z małą? Jeśli tak, to jak brzmi ten pierwszy, jak drugi.

dziekuje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i inaczej. To już nie raz udowadnialiśmy.

Lampowy wzmacniacz (wydajny) pracujący w klasie A o mocy 2x6 W potrafi wysterowac duże kolumny.

A niekiedy tranzystorowy o mocy 2x50W miewa z tym problem.

Bo podawana moc to moc maksymalna. A sposób w jaki kolumny biora moc od wzmacniacza, ich skuteczność impedancja oraz sposób w jaki wzmacniacz tą moc che dac jest po prostu inny.

Wałkowane wiele razy

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

jakie sterowniki pobraliscie do magnata zeby grał z PC po USB? mi costam znalazł, ale sterownik z MS, urządzenie magnat dfu nierozpoznane i bez sterownika pozostaje niezainstalowane.

Myslalem że z jakims software na PC będie mozna sterowac pilotem do kolejnych utworow, ale jedyne co mi się udalo to muzyka groove i wtedy dziala ta gorna sekcja..

 

jakby ktos szukał pobrań to trzeba być niemcem (w wersji angielskiej strony znika sekcję download)

https://www.magnat.de/Shop/MR-780#Downloads

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, 1grzecho napisał:

zmiana na cambridge cxa80 :)

Zacny sprzęt ale do brzegu jaka jest różnica mr780 vs 80 czego więcej czego mniej, plusem jest w 80 że jest regulacja bas spran w 81 już zlikwidowali a czasem w trudniejszym pomieszczeniu warto trochę zniszczyć dźwięk 🔊 podbijając bas którego nie ma a który się lubi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Domyślamy się że ma być podłączony do Magnata? Generalnie temat rzeka. Sam zresztą już pewnie wiesz ile ogłoszeń jest na olx w tym budżecie. Denony, Philipsy, Grundigi, Sony itd. I każda firma ma swoje flagowe i te bardziej budżetowe modele. W tym budżecie to przede wszystkim będą dwie szkoły. Pierwsze to używane z lat 90- tych i początku wieku z DACiem z rodziny R2R na pokładzie. Popularne w tamtych czasach przetworniki TDA 1541, 1543 czy PCM 1702  Pcm 56,58,61 i od cholery innych. Można trochę uogólnić, że one grają dosyć miękko muzykalnie, często ocieplone granie ale trochę jak dla mnie brakuje detaliczności. Jeśli szukasz koncertowego wiatru we włosach to raczej trudno będzie. Raczej takie granie muzyczki w tle. Przynajmniej w tym budżecie. 

Druga szkoła to trochę nowsze sprzęty z DACiem typu delta sigma, różnej maści BB, Wolfsony, Cirrusy itd. Granie już bardziej detaliczne, dzieje się więcej ale wg wielu brakuje klimatu i aury R2R. Jest bardziej technicznie. W tym budżecie to jakieś Pioneery PD-Sxxx z chwalonymi napędami stable platter, gdzie władasz płytę do góry nogami, jakieś Denon 520/720AE, Onkyo dx 7355 i mnóstwo innych. 

Ja w tym momencie mam dwa CD, mniej więcej z takich jak szukasz, jeden Denon dcd 685 na Pcm 1702 i drugi to Onkyo 7355 na wolfsonie z rodziny delta sigma . Zupełnie inne szkoły grania i... obydwa grają poprawnie. Tak dosadnie powiem dupy nie urywa. Po prostu grają. Tu masz Link do listy sprzętu i można sobie odfiltrować jaki dac siedzi w nim i jaki laser. 

Dobra, przeczytałeś i dalej nie wiesz jak ruszyć z tematem to zaproponuję taki często polecany model Marantz 63 lub 67 ale w wersji SE. Trafiają się na olx i raczej dobre opinie mają. Ale powtórzę, w tym budżecie cd zagra poprawnie a nie do opadu szczęki. 

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Wito76 napisał:

Domyślamy się że ma być podłączony do Magnata? Generalnie temat rzeka. Sam zresztą już pewnie wiesz ile ogłoszeń jest na olx w tym budżecie. Denony, Philipsy, Grundigi, Sony itd. I każda firma ma swoje flagowe i te bardziej budżetowe modele. W tym budżecie to przede wszystkim będą dwie szkoły. Pierwsze to używane z lat 90- tych i początku wieku z DACiem z rodziny R2R na pokładzie. Popularne w tamtych czasach przetworniki TDA 1541, 1543 czy PCM 1702  Pcm 56,58,61 i od cholery innych. Można trochę uogólnić, że one grają dosyć miękko muzykalnie, często ocieplone granie ale trochę jak dla mnie brakuje detaliczności. Jeśli szukasz koncertowego wiatru we włosach to raczej trudno będzie. Raczej takie granie muzyczki w tle. Przynajmniej w tym budżecie. 

Druga szkoła to trochę nowsze sprzęty z DACiem typu delta sigma, różnej maści BB, Wolfsony, Cirrusy itd. Granie już bardziej detaliczne, dzieje się więcej ale wg wielu brakuje klimatu i aury R2R. Jest bardziej technicznie. W tym budżecie to jakieś Pioneery PD-Sxxx z chwalonymi napędami stable platter, gdzie władasz płytę do góry nogami, jakieś Denon 520/720AE, Onkyo dx 7355 i mnóstwo innych. 

Ja w tym momencie mam dwa CD, mniej więcej z takich jak szukasz, jeden Denon dcd 685 na Pcm 1702 i drugi to Onkyo 7355 na wolfsonie z rodziny delta sigma . Zupełnie inne szkoły grania i... obydwa grają poprawnie. Tak dosadnie powiem dupy nie urywa. Po prostu grają. Tu masz Link do listy sprzętu i można sobie odfiltrować jaki dac siedzi w nim i jaki laser. 

Dobra, przeczytałeś i dalej nie wiesz jak ruszyć z tematem to zaproponuję taki często polecany model Marantz 63 lub 67 ale w wersji SE. Trafiają się na olx i raczej dobre opinie mają. Ale powtórzę, w tym budżecie cd zagra poprawnie a nie do opadu szczęki. 

Dzieki za odpowiedź i polecenie czegoś. Jeżeli wyżej wymienione CD grają poprawnie, to nic lepszego nie potrzebuje. 

PS. Bardzo ładnie wygląda onkyo 7355. Chyba takiego będę szukał. 

Edytowano przez apator
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@apator Znalazłem w telefonie jakieś zdjęcie, źle nie wygląda - to Onkyo DX7355 akurat jest po delikatnej modyfikacji (kondensatory) ale bez jakichś wybitnych rezultatów. Na pewno gra bardziej otwartym dźwiękiem niż ten Denon. Tylko jeśli mogę coś doradzić to podłącz pod wzmacniacz kablami 2x Rca, analogowo. Podpinałem coaxialem i optykiem czyli cyfrowo i wg mnie było trochę gorzej, mniej powietrza, oddechu, wręcz nieco płasko. Tak na marginesie Onkyo nie jest moje, dostałem je w dzierżawę od jednego "kolegi z internetu" jak mawia żona, zresztą forumowicza i mogę sobie je trzymać aż mi się znudzi. Natomiast mój Denon zrobił w wakacje tourne po Polsce, między innymi był u kolegi @klavikort (ekscentryczny posiadacz wzmacniacza Magnat i CD Magnat - które to usilnie próbuje upgrade'ować :) ) i mamy wszyscy zgodną opinię, że trochę przekombinowane jest w sekcji filtra po DACu, zbyt dużo dokłada od siebie ten filtr. Lubię ciepłe granie, ale nie na zasadzie gofr z bitą śmietaną i karmelem. No ale to właśnie jest ta stara szkoła grania. 

IMG_20221015_133548.jpg

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się podzielić opinią odnośnie Magnata MR 780.

Zakupiłem sprzęt 2 tygodnie temu i jestem z niego bardzo zadowolony, gra w pomieszczeniu 25m2 z kolumnami B&W 603 s2.

Wcześniej testowałem Rotel A11, Yamaha A-S701, Onkyo 8250 i Denon DRA-800H.

Magnat przewyższa jakością dźwięku wszystkie powyższe, jest muzykalny z dobrym basem, rozdzielczy, ciepły, bardzo przyjemnie się słucha całego zestawu, w przeciwieństwie nie męczy jak Rotel.

Ostatnio przeglądałem forum pod kątem wymiany lamp, sądziłem że mam jakiś noname bo z przodu nie widać żadnego napisu, ale jak się dobrze przyjrzałem i zrobiłem zdjęcie to się okazało że fabrycznie mam zamontowane PSVANE 12AT7 HIFI i generalnie doszedłem że ich nie będę wymieniał bo po przeczytaniu opinii nie sądzę aby ta zmiana coś wniosła lepszego niż jest a jest bardzo dobrze.

image.thumb.png.938efee66e76a367454a4c34a93b2442.png

 

Magnata zakupiłem na Amazonie, wysyłka z Niemiec i chyba tak jak z niemiecką chemią, dla tamtego rynku są montowane lepsze składniki.

Jedynym minusem jest pilot, przycisków mnóstwo a zmienia tylko kanały FM, źródło ale trzeba się naklikać, volume i zmianę utworów z serwisów strumieniowych.

 

Chcę tylko dokupić DAC z Bluetooth lub streamer bo obecnie są problemy ze stabilnością połącznia przy odległości powyżej 4 metrów.

Budżet max 1000 PLN, poniżej moje typy:

Fio BTA30 Pro

Musical Fidelity V90-Blu

Ifi Zen Blue

Taga Harmony TWA-10B

Topping M50

 

Który polecacie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...