Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

16 minut temu, marbar napisał:

A propos lamp. Czy ktoś może się podzielić wrażeniami w różnicach dźwięku z dłuższego odsłuchu lamp JJ vs Pasvane HIFI?

Mam w domu dwa egzemplarze tego Magnata.W jednym JJ w drugim Psvane.Zrobiłem tescik.Podłaczyłem oba pod jeden zestaw kolumn.Słuchałem raz tego, raz drugiego.I szczerze....nie słyszałem roznic.Potem drugie kolumny....I efekt ten sam.Lampy Psvane pracuja juz dobre 600 godzin.Wiec nie ma mowy o braku wygrzania.Jesli nawet istnieja jakies roznice to one sa tak niewielkie ze trudne do wychwycenia.Na poczatku myslałem ze słysze roznice.Na poczatku czyli krotko po zainstalowaniu Psvane.Ale test dwoch Magnatow z roznymi lampami pokazał ze sie myliłem....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.10.2022 o 11:13, KaMaRo napisał:

Jedynym minusem jest pilot, przycisków mnóstwo a zmienia tylko kanały FM, źródło ale trzeba się naklikać, volume i zmianę utworów z serwisów strumieniowych.

Przyzwyczaisz się. Przycisków jest tak dużo żeby jednym pilotem obsłużyć też odtwarzacz cd Magnata. Jeśli chodzi o funkcjonalność to dla mnie przydałby się timer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.06.2022 o 15:08, Rafał 73 napisał:

Nie o to chodzi. Pierwszy raz spotkałem się z tym, że żeby grało na normalnym poziomie, tak komfortowo, to wzmacniacz musi być rozkręcony powyżej połowy swojej skali. Przy Nad c326 słuchałem tak około 9 godzinie a obecny Ma 600 ok 20 dB a max ma na 40dB czyli połowa skali. Tutaj MR 780 musi grać na 3/4 swojej mocy żeby było podobnie. 

Miesiąc temu miałem psychotesty z komorą akustyczną włącznie. Słuch mam bdb. 

 

Witam też gram na c326 na 9 śmiało można słuchać jest głośno

Napisz  jak wrażenia z odsłuchu warto zamienić nada na mr780

Muzykalnie podobnie większą moc , czuć to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem czytać ten temat (wszystkiego jeszcze nie przeczytałem), bo szukam nowego wzmacniacza do moich MA silver 100. To co mnie zaciekawiło to fakt, że większość elektroniki drożała w ostatnim czasie, a ten wzmacniacz na początku kosztował niecałe 4k, a teraz ok 2,5.

Rozumiem, że inna cena jest dla nowości, ale mimo wszystko porównując to ze zmianami ceny np Yamahy 803 to mamy przepaść, a jakiś czas temu 780 była droższa lub podobna cenowo. Chociaż zdaje sobie sprawę, że tu odgrywa rolę jeszcze popyt i problem z dostawami, ale mimo wszystko 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, zabro napisał:

Zacząłem czytać ten temat (wszystkiego jeszcze nie przeczytałem), bo szukam nowego wzmacniacza do moich MA silver 100. To co mnie zaciekawiło to fakt, że większość elektroniki drożała w ostatnim czasie, a ten wzmacniacz na początku kosztował niecałe 4k, a teraz ok 2,5.

Rozumiem, że inna cena jest dla nowości, ale mimo wszystko porównując to ze zmianami ceny np Yamahy 803 to mamy przepaść, a jakiś czas temu 780 była droższa lub podobna cenowo. Chociaż zdaje sobie sprawę, że tu odgrywa rolę jeszcze popyt i problem z dostawami, ale mimo wszystko 

Magnat nie ma w Polsce Marketingu przez co jest około 30% tańszy od konkurencji gdzie w cenę masz to wliczone.

Cżesto też Magnat / Heco sa w Polsce tańsze niż za granicą , ten sam powód.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.10.2022 o 08:04, Pawel Laszenko napisał:

Witam też gram na c326 na 9 śmiało można słuchać jest głośno

Napisz  jak wrażenia z odsłuchu warto zamienić nada na mr780

Muzykalnie podobnie większą moc , czuć to.

NADa C326 zjadł Magnat MA 600 a MR 780 gra bardzo podobnie. MR 780 ma niższy dół. Natomiast NAD C356 zagrał jeszcze lepiej. Jest bas, dynamika, rozdzielczość a za sprawą fajnej średnicy jest dużo powietrza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.10.2022 o 08:04, Pawel Laszenko napisał:

Witam też gram na c326 na 9 śmiało można słuchać jest głośno

Napisz  jak wrażenia z odsłuchu warto zamienić nada na mr780

Muzykalnie podobnie większą moc , czuć to.

NADa C326 zjadł Magnat MA 600 a MR 780 gra bardzo podobnie. MR 780 ma niższy dół. Natomiast NAD C356 zagrał jeszcze lepiej. Jest bas, dynamika, rozdzielczość a za sprawą fajnej średnicy jest dużo powietrza. Przynajmniej takie mam odczucia. 

Edytowano przez Rafał 73
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Rafał 73 napisał:

NADa C326 zjadł Magnat MA 600 a MR 780 gra bardzo podobnie. MR 780 ma niższy dół. Natomiast NAD C356 zagrał jeszcze lepiej. Jest bas, dynamika, rozdzielczość a za sprawą fajnej średnicy jest dużo powietrza. Przynajmniej takie mam odczucia. 

NAD C356 zagrał lepiej niż MR 780

Z jakimi kolumnami to gra u ciebie i jakie źródło dźwięku 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pawel Laszenko napisał:

Z jakimi kolumnami to gra u ciebie i jakie źródło dźwięku 

Tannoy Mercury 7.4 źródłem jest CD 

1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Po serwisie to wzmacniacz na lata.

Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym serwisem Nadów. Być może jak ktoś katuje wzamniacz zamknięty w półce to się psuje, bo temperatura a Nady lubią się nagrzewać. Taka ich cecha konstrukcyjna. Ja wcześniej miałem przez 5 lat C326 i żadnych problemów a następny nabywca jest wciąż zadowolony 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.10.2022 o 08:04, Pawel Laszenko napisał:

Witam też gram na c326

Masz C326 więc słyszysz jak gra? Nad C356 to generalnie ta sama szkoła i charakter brzmienia. Jednak zyskujesz: dużo lepszą średnicę i szczegółowość, bo słychać zdecydowanie więcej. Bas jest niski, mocny oraz dynamiczny i nie jest tak podbity w średnim zakresie jak C326. Wysokie tony potrafią w niektórych utworach fajnie cykać. Jeśli chodzi o MR 780, to ten ma bas który schodzi jeszcze niżej i lubi pomruczeć, ale brakowało mi uderzenia i dynamiki. Średnica uważam, że jest bardzo dobra, jednak dźwięk jest przyklejony do kolumn, gdzie w C356 dźwięk wypełnia cały pokój. Wysokie tony w MR 780 są zdecydowanie wycofane względem C356. No i słychać było od razu, że C356 gra bardzo czysto.Tak krystalicznie, a zarówno MA 600 jak i MR 780 bardziej szorstko-nie bardzo wiem jak to opisać :)
Pamiętaj jednak, że odbiór muzyki jest bardzo subiektywny. To, co podoba się jednemu, drugiemu nie musi. Do tego dochodzi jeszcze najważniejszy czynnik- akustyka pomieszczeń. Dobrego dnia 

Edytowano przez Rafał 73
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Rafał 73 napisał:

Masz C326 więc słyszysz jak gra? Nad C356 to generalnie ta sama szkoła i charakter brzmienia. Jednak zyskujesz: dużo lepszą średnicę i szczegółowość, bo słychać zdecydowanie więcej. Bas jest niski, mocny oraz dynamiczny i nie jest tak podbity w średnim zakresie jak C326. Wysokie tony potrafią w niektórych utworach fajnie cykać. Jeśli chodzi o MR 780, to ten ma bas który schodzi jeszcze niżej i lubi pomruczeć, ale brakowało mi uderzenia i dynamiki. Średnica uważam, że jest bardzo dobra, jednak dźwięk jest przyklejony do kolumn, gdzie w C356 dźwięk wypełnia cały pokój. Wysokie tony w MR 780 są zdecydowanie wycofane względem C356. No i słychać było od razu, że C356 gra bardzo czysto.Tak krystalicznie, a zarówno MA 600 jak i MR 780 bardziej szorstko-nie bardzo wiem jak to opisać :)
Pamiętaj jednak, że odbiór muzyki jest bardzo subiektywny. To, co podoba się jednemu, drugiemu nie musi. Do tego dochodzi jeszcze najważniejszy czynnik- akustyka pomieszczeń. Dobrego dnia 

 

W takim razie musiał bym odsłuchać jednego i drugiego.

 

Dziękuję za informację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Rafał 73 napisał:

Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym serwisem Nadów. Być może jak ktoś katuje wzamniacz zamknięty w półce to się psuje, bo temperatura a Nady lubią się nagrzewać. Taka ich cecha konstrukcyjna. Ja wcześniej miałem przez 5 lat C326 i żadnych problemów a następny nabywca jest wciąż zadowolony 

Model 326 i 356 miały wady konstrukcyjne. I to nie sposób użytkowania a kwestia czasu. Miałem 326 i serwis po 2 latach.

356 mój egzemplarz sprzedałem po 3? i tez jeszcze kolejne lata grał u kolejnej osoby. ale to kwestia czasu.

21 godzin temu, Rafał 73 napisał:

Masz C326 więc słyszysz jak gra? Nad C356 to generalnie ta sama szkoła i charakter brzmienia.

Nie jest

Model 356 jest inny niż poprzednie 316,326 i 375.

Jedyny model własnie 356 gra wyraźniejsza średnica. Bardziej naznaczoną. W pozostałych modelach jest bardziej ciepła i delikatna.

13 godzin temu, T Z6 napisał:

Tego nie ale mam Wireworlda Stratus 7 Power czy cos takiego i niczego to nie zmieniło.Moze ze starosci juz nie słysze różnic....🤭

Ale sprawdziłeś. Plus leci.

Lubię ten kabel osobiście.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Piotr Sonido napisał:

Jedyny model własnie 356 gra wyraźniejsza średnica.

Czyli duże znaczenie ma akustyka. Mój poprzedni C326 denerwował mnie podbitym średnim basem i darciem pyska na wypchniętej bardzo do przodu średnicy. W obecnym C356 tego już nie słyszę. Bas jest jak należy, a średnica jest właśnie najlepsza. Szczegółowa z powietrzem i nienachalna. Mimo tych różnic od razu słychać, że to NAD. Dlatego uważam, że szkoła jest ta sama i ogólna charakterystyka brzmienia. No, ale każdy ma inne ucho :)

Edytowano przez Rafał 73
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...