Skocz do zawartości

Magnat mr780


Nowy123

Recommended Posts

19 godzin temu, Rafał 73 napisał:

Czyli duże znaczenie ma akustyka. Mój poprzedni C326 denerwował mnie podbitym średnim basem i darciem pyska na wypchniętej bardzo do przodu średnicy. W obecnym C356 tego już nie słyszę. Bas jest jak należy, a średnica jest właśnie najlepsza. Szczegółowa z powietrzem i nienachalna. Mimo tych różnic od razu słychać, że to NAD. Dlatego uważam, że szkoła jest ta sama i ogólna charakterystyka brzmienia. No, ale każdy ma inne ucho :)

Denerwowal Cie inny zakres średnicy w takim razie.

Tak czy siak 356 jest nieco inny od pozostałych.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, KaMaRo napisał:

Jakie kale polecacie do 500 zł 2x2m z konfekcją?

Mam melodike ale jest przy nich za mało góry.

Zestaw B&W 603 S2 + Magnat MR 780

Oehlbach albo Chord clearway.

9 godzin temu, Fantomas napisał:

QED Silver Anniversary XT

Mimo wszystko z Silverami bym do Bowersów uwazał. Mozna łatwo przegiąć. Ale kabelki fajne.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, KaMaRo napisał:

Teraz jest jaśniej i więcej wokalu ale niestety największą różnica jest w basie tzn. jest go zdecydowanie mniej ☹️, brakuje go w niskich rejestrach. 

Potestuje jeszcze kilka dni ale coś mi się wydaje że wrócę do Melodiki. 

Czyli po pierwsze jest różnica na kablach?

To już dobrze. Bo słyszysz.

A i ciekawe bo Melodika wcale dużo basu nie ma.

3 godziny temu, Kamilos G napisał:

Cześć wszystkim! Dużo zostało napisane o wymianie lamp w mr780. Nie mogłem jednak znaleźć informacji, czy sprzęt na fabrycznych lampach zmieni charakter brzmienia?

nie rozumiem pytania.

Zmieni z czasem?

Wygrzeje się czy o co pytasz?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Fantomas napisał:

co masz na myśli

Ułóż pytanie tak aby było zrozumiałe  .

Miałem na myśli zmiany w brzmieniu wraz z upływem czasu. Mój egzemplarz z powodu usterki  był u mnie tylko 2 dni więc nie zdążyłem zauważyć żadnych zmian. Czekam na kolejny i w sumie tak się zastanawiam czy będzie zachodzić jakaś konkretna zmiana z czasem, skoro lampy w urządzeniu są już podobno wygrzane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno takiej w klasycznym wydaniu nie ma (jak np na Naim Uniti Atom itd), ale sprawdzę jeszcze jutro, lub w środę jak wróci do nas z wypożyczenia nasz egzemplarz, bo nie pamiętam czy nie było takiej folii cienkiej naklejonej niemalże idealnie na wyświetlacz. No chyba, że ktoś mnie uprzedzi kto go ma obecnie w domu :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, S4Home napisał:

Na pewno takiej w klasycznym wydaniu nie ma (jak np na Naim Uniti Atom itd), ale sprawdzę jeszcze jutro, lub w środę jak wróci do nas z wypożyczenia nasz egzemplarz, bo nie pamiętam czy nie było takiej folii cienkiej naklejonej niemalże idealnie na wyświetlacz. No chyba, że ktoś mnie uprzedzi kto go ma obecnie w domu :) 

Super, ciekawi mnie to bardzo bo pomimo że miałem teoretycznie nowy egzemplarz, to najpierw odniosłem wrażenie że ktoś już go rozpakowywał.Były ślady na wyswietlaczu jakby od przecierania ściereczką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Czyli po pierwsze jest różnica na kablach?

To już dobrze. Bo słyszysz.

A i ciekawe bo Melodika wcale dużo basu nie ma.

 

10 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

 

Melodika ma dużo więcej basu, różnice słuchać od razu, chord jest za to jaśniejszy z mniejszym basem. Melodika ma większy przekrój stąd lepiej płynie przez niego prąd.

Może jest jakiś kabel łączący cechy obu tych kabli? Ricable U40, Supra 3.4s, DALI SC RM230c?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, KaMaRo napisał:

 

Melodika ma dużo więcej basu, różnice słuchać od razu, chord jest za to jaśniejszy z mniejszym basem. Melodika ma większy przekrój stąd lepiej płynie przez niego prąd.

Może jest jakiś kabel łączący cechy obu tych kabli? Ricable U40, Supra 3.4s, DALI SC RM230c?

Ostatnio znajomemu pożyczyłem na testy Chorda bo właśnie ma Melodiki. Dźwięk mu się nieco otworzył ale zwrócił od razu uwagę na bas. Ma go więcej i lepszej jakości. W ciemno obstawiałem że basu będzie mniej w porównaniu do Melodiki a jednak się myliłem. Więc coś w tym jest co pisze Piotrek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Kamilos G napisał:

Super, ciekawi mnie to bardzo bo pomimo że miałem teoretycznie nowy egzemplarz, to najpierw odniosłem wrażenie że ktoś już go rozpakowywał.Były ślady na wyswietlaczu jakby od przecierania ściereczką.

A gdzie kupiłeś?

13 godzin temu, KaMaRo napisał:

 

Melodika ma dużo więcej basu, różnice słuchać od razu, chord jest za to jaśniejszy z mniejszym basem. Melodika ma większy przekrój stąd lepiej płynie przez niego prąd.

Może jest jakiś kabel łączący cechy obu tych kabli? Ricable U40, Supra 3.4s, DALI SC RM230c?

Szczerze dal mnie Meloidka obcina dolny bas, Dlatego tutaj będa liczyć się indywidualne preferencje

 Sprawdź w takim razie Oehlbach.

1 godzinę temu, Józef Herczek napisał:

Ostatnio znajomemu pożyczyłem na testy Chorda bo właśnie ma Melodiki. Dźwięk mu się nieco otworzył ale zwrócił od razu uwagę na bas. Ma go więcej i lepszej jakości. W ciemno obstawiałem że basu będzie mniej w porównaniu do Melodiki a jednak się myliłem. Więc coś w tym jest co pisze Piotrek.

Ja mam dokładnie takie wnioski po moich odsłuchach.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kamilos G napisał:

Media Expert

Sprzęt kupowany w marketach dużo częściej może trafić się uszkodzony. Były przynajmniej dwa takie przypadki z Magnatami na tym wątku. Powodowało to niezłą frustrację użytkowników za co nie do końca sprawiedliwie obrywało się Mr780. Twój to kolejny przypadek. No ale chyba ten na który wymieniłeś jest ok. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Palmos napisał:

Sprzęt kupowany w marketach dużo częściej może trafić się uszkodzony. Były przynajmniej dwa takie przypadki z Magnatami na tym wątku. Powodowało to niezłą frustrację użytkowników za co nie do końca sprawiedliwie obrywało się Mr780. Twój to kolejny przypadek. No ale chyba ten na który wymieniłeś jest ok. 

Mam nadzieję że będzie okej. Uparłem się na tego Magnata i nie odpuszczę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...