Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
PanKrzysztof

Wzmacniacz do Tannoy Precision 6.2

Recommended Posts

Kontynuując wątek z innego działu, zdecydowałem się na kolumny, które zastąpią obecne fronty w kinie oraz w stereo. Do kina mam amplituner umożliwiający wyjście pre-out do wzmacniacza stereo, a więc szukam:

- czegoś, co dobrze zagra z Tannoy Precision 6.2 (rock, lekka elektronika, ogólnie dynamiczne brzmienie, możliwie naturalne)

- ma wejście na końcówkę, którą można uruchamiać z poziomu najlepiej guzika w pilocie, ewentualnie guzika na obudowie (odpadają wszelkie zworki itp.)

- raczej nowsza konstrukcja, bo sprzęty vintage mają to oparte na zworkach

- w cenie do 3000-3500 zł

- z dobrym phono, bo głównie będę słuchał muzyki z winyli

Wstępne szukanie zakończyłem kilkoma upatrzonymi modelami, oczywiście celuję w rynek używek. Do tej pory znalazłem:

- Hegel H100 (tu możliwe, że będę musiał coś dołożyć)

- Atoll IN 100

- Denon PMA 1500/1510/1520/2000

- MARANTZ PM8005

- Coś ze stajni Arcam/Creek, ale nie mam za dużego rozeznania bo część ma wejście main in, część nie

- Roksan K2 (na K3 raczej nie będzie mnie stać)

Które wybrać/wykluczyć z tej listy?

Hegel zdecydowanie nie.

Atoll pasuje dźwiękowo, podobnie jak Marantz który zawsze z Tannoyem się lubił.

Pma2000 także trafny wybór. 

Jeśli budżet pozwoli naciągnąć to roksan k3 będzie z nich najlepszy.

Pozdrawiam

Witaj,

W pełni zgadzam się z przedmówcą. Atoll dla mnie zdecydowanie numer 1, Roksan K3 będzie jeszcze lepszy lecz to już trochę inny budżet (choć warto rozważyć). Marantz może zabrzmieć trochę zbyt jasno, ostro choć takie brzmienie można również polubić. Wydaje mi się, że trochę cieplejsze, bardziej "pastelowe" brzmienie Denona będzie do tych kolumn bardziej odpowiednie. Z neutralnie brzmiących wzmacniaczy nie można zapomnieć o firmie Audiolab. Zarówno model 8300A jak i nowy, bardzo udany 6000A ma wejście "power" obsługiwane z przycisku/pilota. Zachęcam też do odsłuchu lub wypożyczenia sprzętu. 

Pozdrawiam,

Michał.

W ten weekend prawdopodobnie będę się na coś decydował - na placu boju mam dwa modele:

Audiolab 8000S [made in uk, wersja z wejściami na wtyki bananowe]

Creek Destiny 2

O ile w przypadku Audiolaba sporo przeczytałem, o tyle w temacie Creeka informacji jest znacznie mniej. Audiolab jest dwukrotnie tańszy niż Creek, za to Creek to wersje z wbudowanym pre dla gramofonu. Cena audiolaba nie jest tak atrakcyjna jak na ten model, Creek stoi za 3300 zł. Co by tutaj wybrać?

Moim zdaniem ani jeden ani drugi. Oba są za jasne za szybkie. 

Moim zdaniem po prostu nie do precision 6.2

Ale zrobisz co zechcesz.