Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Kubakuba

Dali Oberon On wall - salon 30m.

Recommended Posts

Dzień dobry.

Poszukuje głośników do pomieszczenia 30 metrowego (salon z aneksem). Chciałbym zamontować głośniki w systemie stereo i powiesić je na ścianie. Wizualnie podobają mi się Dali Oberon on wall głównie ze względu na dębową oprawę boków pasującą do wnętrza. Czy takie głośniki nadają się do takiego metrażu. Nie jestem audiofilem, dyskotek tez robić nie będę. Chodzi o posłuchanie radia, dobre nagłośnienie do filmu(kanapa 3 metry od ściany) czy meczu. W aktualnym mieszkaniu mam Dali Zenzor 3 na podstawkach i jestem bardzo zadowolony z ich pracy. 

Jeśli głośniki nie były by odpowiedni proszę o propozycje innych.

Serdecznie pozdrawiam 

Dali Oberon On-wall to typowo efektowe kolumny, które kompletnie nie zastąpią Ci klasycznych monitorów typu Zensor 3. To kolumna, która została skonstruowana wyłącznie do efektów, a nie całego, pełnego pasma. Zdecydowanie takie rozwiązanie odradzam. Pomyśl, czy jednak nie masz jak postawić klasycznych kolumn, to będzie naprawdę lepsze rozwiązanie.

Nie ma szans. Żadnych. On wall to typowa kolumna pracując jako surround. Nie zbudujesz na niej stereo. Ma znacznie obcięte paski które w kolumnach efektowych nie jest wymagane. Wyższa seria od obecnego zensor ale dźwięk w stereo znacznie gorszy.

Pytanie jak chcesz słuchać muzyki? Jako tło? To wtedy monitor audio z seria soundframe. Schowasz sobie wtedy kolumny w obraz. A jak nie to monitory na standach albo zaakceptujesz gorszą jakość w przypadku ich powieszenia. Tutaj weź pod uwagę że wydane pieniądze nie będą proporcjonalne do efektu.

Pozdrawiam