Skocz do zawartości
Piotrek Pszczoła

Kolumny podstawkowe do 3k do Marantza PM6006

Recommended Posts

4 godziny temu, Piotrek Pszczoła napisał:

U la la, gorący temat się zrobił :)

Mam nadzieję, że zaowocuje to jednak jakimiś konkretnymi propozycjami ;)

Dzięki - całkiem potężne te monitorki od MA. Myślisz, że wystarczy im jakieś 30-40cm od tylnej ścianki do ściany za nimi? 

Czy obecni tu @S4Home i @Q21 mają możliwość wypożyczenia MA Silver 100 do domu i czy jest w ogóle szansa, że cena po rabatach zbliży się do zakładanego budżetu? Jeśli cena nowych będzie niewiele wyższa niż używanych to byłaby sensowna opcja jeśli sprawdza się w moim mieszkaniu.

Spróbuję też podpytać osobę która sprzedaje używany komplet czy jest szansa wziąć je na próbę i porównać u mnie z Triangle BR03.

PS. Sprzedam Tannoy F4 ;)

Marantz z MA to jeszcze gorsze połączenie, niż z Dali. Odpuść sobie kaleczenie uszu...Sprawdź coś łagodniejszego. Coś z Pylon Audio albo Indiana Line

Wzmacniacze Marantz (i Denon także) wg mnie (z odsłuchów) dobrze zgrywają się z monitorami ze wspomnianymi: Pylon Audio Diamond / KEF R300 / Monitor Audio Silver 100.  I na tej 3-ce powinieneś się skupić, w zależności czego oczekujesz od dźwięku. Jeżeli nie masz możliwości odsłuchu w salonie stacjonarnym wypożyczaj za kaucją do domu (lepsza opcja) i oceń sam :)

Dnia 22.05.2020 o 17:51, Piotrek Pszczoła napisał:

U la la, gorący temat się zrobił :)

Mam nadzieję, że zaowocuje to jednak jakimiś konkretnymi propozycjami ;)

Dzięki - całkiem potężne te monitorki od MA. Myślisz, że wystarczy im jakieś 30-40cm od tylnej ścianki do ściany za nimi? 

Czy obecni tu @S4Home i @Q21 mają możliwość wypożyczenia MA Silver 100 do domu i czy jest w ogóle szansa, że cena po rabatach zbliży się do zakładanego budżetu? Jeśli cena nowych będzie niewiele wyższa niż używanych to byłaby sensowna opcja jeśli sprawdza się w moim mieszkaniu.

Spróbuję też podpytać osobę która sprzedaje używany komplet czy jest szansa wziąć je na próbę i porównać u mnie z Triangle BR03.

PS. Sprzedam Tannoy F4 ;)

Tak mamy tak wypożyczamy i tak dogadamy się. :)

Dnia 22.05.2020 o 22:49, Miras23 napisał:

Marantz z MA to jeszcze gorsze połączenie, niż z Dali. Odpuść sobie kaleczenie uszu...Sprawdź coś łagodniejszego. Coś z Pylon Audio albo Indiana Line

Rozwiń swoją myśl.

Pytam na spokojnie zacznijmy wymianę zdań która pomoże koledze zdecydować.

Czyli Dali z Denonem jest ok ale z Marantzem nie?

Marantz z Monitor Audio też nie? Z którymi? I dlaczego?

Ktore Monitory Indiana Line można porównać z Silver 100? Klasą i możliwościami?

P.S. No nie możemy sobie dac rady z tym Karolem. Faktycznie bywa zabawnie, ale dla nas. Dla osoby która potrzebuje porady i jest zielona w temacie no miesza, sieje ferment. Ale co jak co byłby idealnym sprzedawcą internetowym :P 

"Po co chce Pan tego słuchać przecież one mają 91 db skuteczności i są 3 drożne. Zagra ze wszystkim świetnie. Polecam"

:|

No właśnie - bardzo chętnie bym się dowiedziała czemu nie powinienem próbować MA do Marantza?

Tak czy siak - chyba z dotychczasowych propozycji uwag nie było do propozycji Pylon Diamond Monitor i zdecydowałem że chyba od nich chciałbym zacząć.

Co prawda są to dość pokaźne rozmiarem skrzynki a ja mogę je na standach odsunąć od ściany na 30, max 40cm i nie wiem czy to wystarczy żeby nie dudniło i buczało, ale chyba chcę spróbować.

Triangle Borea BR03 które aktualnie testuje są świetne, choć chyba Marantz nie jest do nich stworzony.

Z drugiej strony Marantz nie jest najwyższych lotów i już dawno chciałem spróbować jakiegoś nie bardzo drogiego klocka lampowego, a Triangle podobno z lampą się bardzo lubią :) 

Katastrofa ;)

Edytowano przez Piotrek Pszczoła

15 godzin temu, S4Home napisał:

Tak mamy tak wypożyczamy i tak dogadamy się. :)

Rozwiń swoją myśl.

Pytam na spokojnie zacznijmy wymianę zdań która pomoże koledze zdecydować.

Czyli Dali z Denonem jest ok ale z Marantzem nie?

Marantz z Monitor Audio też nie? Z którymi? I dlaczego?

Ktore Monitory Indiana Line można porównać z Silver 100? Klasą i możliwościami?

P.S. No nie możemy sobie dac rady z tym Karolem. Faktycznie bywa zabawnie, ale dla nas. Dla osoby która potrzebuje porady i jest zielona w temacie no miesza, sieje ferment. Ale co jak co byłby idealnym sprzedawcą internetowym :P 

"Po co chce Pan tego słuchać przecież one mają 91 db skuteczności i są 3 drożne. Zagra ze wszystkim świetnie. Polecam"

:|

S4 home, z przyjemnością:)

-Z Marantzem i z Denonem będzie bardzo podobnie z Dali. Będzie jasno i już. Nie którym to pasuje. 

-Słuchałem wszystkich modeli Denona, nawet te które są dostępne w Japonii, jak np. PM1. I dopiero te są odmienne. Podobnie z Monitor Audio, dopiero seria Platinium jest trochę inna.Wszystkie inne, to "sekutniki"

-Co z tego, że głośniki MA są z trochę wyższej półki, mają lepsze wykonanie obudowy, jak mają agresywną górę i można się zmęczyć. Wolę kupić łagodnego Pylona, który moim zdaniem nie odbiega w ogóle od MA (wykonaniem) lub spokojną Indianą, np. z serii Diva, której kiedyś słuchałem. Lakier na nich również nie odstąpywał od serii Silver...a cena niższa.

Teraz się tak zastanawiam, jaką akustykę macie w salonie, bo czasem mamy tak różne zdanie, że aż ciężko jest uwierzyć. Może wasz pokój, jest jakiś "inny"

Słuchajcie to nie jest tak do końca że mamy tylni bassport to już 1m od ściany kolumnę. Producenci zdają sobie sprawę i tak stroją te porty, że mniejszą odległość już można mieć. MA już od 30cm można ustawić a to różnica niż 100cm i to opcja przy podłogowych.

Dnia 19.05.2020 o 22:35, Piotrek Pszczoła napisał:

Aktualnie posiadam Marantz PM6006 i Tannoye F4 - po osłuchaniu się z nimi stwierdzam, ze są chyba za duże do mojego pomieszczenia - bas potrafi zadudnić, co się nieco uspokaja jak otworze drzwi do sąsiedniego pokoju i łazienki :)
Dodatkowo, choć nie wiem czy to bardziej wina kolumn czy wzmacniacza czy akustyki - jakoś tak jest wrzeszcząco na średnicy. Trochę to temperuje DACiem ale niewystarczająco. Z drugiej strony wydaje miksie ze grają dość fajnie przestrzenią, ale nie mam za wielkiego porównania.

Wstepnie myślałem o KEF Q350, Pylon Diamond Monitor,może Elac Debut Reference, Dynaudio M20 chyba mogą mieć za mało mocy.

Ale po czym stwierdzasz że M20 mogą mieć za mało mocy, po parametrze "moc" ? W sensie inne zagrają głośniej, basem itd ? Tego nie da się określić wg parametrów technicznych. Dynaudio powinny być nazwijmy to "najpotężniejsze" z tego towarzystwa monitorów, ich przetworniki potrafią zwykle więcej od konkurencji.

Posiadasz Tannoy F4 Fusion czy F4 Custom ? Bo to jest różnica.

Na głośności mi nie zależy, bo to i tak mieszkanie - koncertowych poziomów głośności nie będę osiągał.

Słyszałem za to, że Dynaudio lubią wydajne wzmacniacze żeby pokazać pełnię swoich dynamicznych możliwości, stąd ta powyższa wątpliwość. 

Mam Tannoy F4 Fusion.

Custom to jakas poprawiona wersja, tak? Jeszcze przed chwilą nawet nie wiedziałem że taka jest :)

8 godzin temu, Miras23 napisał:

S4 home, z przyjemnością:)

-Z Marantzem i z Denonem będzie bardzo podobnie z Dali. Będzie jasno i już. Nie którym to pasuje. 

-Słuchałem wszystkich modeli Denona, nawet te które są dostępne w Japonii, jak np. PM1. I dopiero te są odmienne. Podobnie z Monitor Audio, dopiero seria Platinium jest trochę inna.Wszystkie inne, to "sekutniki"

-Co z tego, że głośniki MA są z trochę wyższej półki, mają lepsze wykonanie obudowy, jak mają agresywną górę i można się zmęczyć. Wolę kupić łagodnego Pylona, który moim zdaniem nie odbiega w ogóle od MA (wykonaniem) lub spokojną Indianą, np. z serii Diva, której kiedyś słuchałem. Lakier na nich również nie odstąpywał od serii Silver...a cena niższa.

Teraz się tak zastanawiam, jaką akustykę macie w salonie, bo czasem mamy tak różne zdanie, że aż ciężko jest uwierzyć. Może wasz pokój, jest jakiś "inny"

Jeżeli pozwolisz :)

Nie zgodzę się aby Denon grał jasno. Oczywiście nie podważam Twojego zdania. Ale jakiegokolwiek Denona słuchałem czy to u nas czy już u klientów to takiego efektu nie doświadczyłem. Marantz owszem gra wyraźniej i jaśniej. ale to nada nie jest suchotnik.

Gdzie miałeś okazję słuchać japońskich wersji Denona?

Dynaudio M20 potrzebują mocy. Mimo że to małe monitory, stosunkowo małe, to lubią mieć zapas mocy płynącą z wzmacniacza.

9 godzin temu, BaliGdynia napisał:

Słuchajcie to nie jest tak do końca że mamy tylni bassport to już 1m od ściany kolumnę. Producenci zdają sobie sprawę i tak stroją te porty, że mniejszą odległość już można mieć. MA już od 30cm można ustawić a to różnica niż 100cm i to opcja przy podłogowych.

Tak - nie miałem na myśli samego umiejscowienia bass-reflexu (chociaż akurat tak wyszło :))

Wiem po swoim przypadku - Tannoy ma BR niby z przodu, a żeby jako-tako grał bez buczenia potrzebuje co najmniej 70cm od tylnej ściany,

Triangle BR03, też BR z przdu, wystarczy 30-40, ale nie wyobrażam sobie mimo to dosunięcia ich do ściany - byłoby słabo.

W jakiejś recenzji wyczytałem, że Diamond Monitor potrzebuje dobrych 70cm (zakładam, może błędnie, że ktoś kto to pisał jednak wiedział co pisze a nie sugerował się wylotem BR :) ), stąd moja wątpliwość