Skocz do zawartości

Marantz Pm6006 jakie kolumny?


Pewniak

Recommended Posts

Cześć wszystkim,

Jestem tutaj nowy. Posiadam wzmacniacz Marantz pm6006, poszukuje do nich kolumn do 2,5 tysiąca złotych. Słucham wszelakiej muzyki od muzyki klasycznej, poprzez ballady, poezję śpiewaną, rap, troche folku, szanty, latino disco itd. Lubię ciepłe i wyraziste brzmienie i dobrze brzmiący wysoki głos kobiet. Będę również używał przy filmach tak 50/50. W załączeniu dodałem schemat pokoju. Co myślicie o takim ustawieniu kolumn? (mogę postawić w dwóch miejscach, zaznaczone na czerwono). Przy biurku mógłbym postawić podłogówki, ale to będzie z 1,5 metra za telewizorem. i myślałem o postawieniu dwóch monitorów pod telewizorem (planuje wstawić tutaj biurko a w miejsce obecnego biurka przy ścianie sofę, abym mógł sobie obkręcać telewizor i głośniki, w zalezności czy będę oglądał, czy np. siedział na sofie, co Wy na to, jak z akustyką?

pokoj.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd będziesz tego słuchał?

Bo rozstaw jest zupełnie inny.

To ma kluczowe znaczenie.

Bowersy z Marantzem serii 6006 to będzie grało dość wyraźnie górą. Lubisz taki dzwięk?

A co do Pylona to owszem ale "Diamond Sat - pierwotnie stworzony jako kolumna efektowa systemu kina domowego, jednak dzięki swoim możliwościom świetnie sprawdzi się również jako pełnoprawny rasowy monitor bliskiego pola w małym systemie stereo." Słuchałem tego monitora i faktycznie grał przyzwoicie ale blisko. Diamond monitor to znacznie lepsze granie.

Kolumny stojące koło biurka to może Indiana Line nota 550x ?

Z tym że w tej konfiguracji oglądając na TV no dźwięk będzie mega dziwnie dochodził. Bo to jednak daleko za TV. 

Możesz zrobić realne zdjęcie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Posiadasz już wzmacniacz Marantz PM6006 więc warto dobrać do niego kolumny o nieco cieplejszym charakterze brzmienia. W Twoim przypadku rozważyłbym mniejszych rozmiarów Indiana Line Nota 550x lub bezkompromisowo Audio System Saxo 40 lub rozważyłbym zakup monitorów takich jak Pylon Audio Ruby Monitor lub jeśli lubisz mocniejszy bas to Diamond Monitor. Diamond Sat niestety nie sprawdzą się najlepiej jako kolumny frontowe. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...