Skocz do zawartości

Odtwarzacz sieciowy Triangle AIO C vs iEast M30


Draay

Recommended Posts

Ostatnio szukałem odtwarzacza sieciowego do swoich aktywnych kolumn Triangle Elara LN05A, jako że poza złączami cyfrowymi i BT nie posiadają one obsługi funkcji sieciowych, na których mi zależało.

Ze sprzedawcą kolumn wynegocjowałem cenę 400 zł za Triangle AIO C (zazwczaj do 2 razy droższy ten streamer jest). Towar dziś do mnie dotarł. Od oficjalnego polskiego dystrybutora. Jednak co mi się rzuciło w oczy, to to, że grawerki na kablach 3,5 mm mają logo iEast. Krótki research i okazało się, że iEast od 2017 robi bliźniaczo podobny streamer M30.

1. Domyślam się, że Triangle po prostu sprzedaje pod swoim brandem chiński produkt. Przy składaniu akcesoriów do kompletu pomylono się i wrzucono nie ten kabel?
2. Triangle AIO C ma Deezera, ale nie ma np. AirPlay. Za to ponoć ma lepszą optykę. Ktoś coś wie na ten temat?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mar Ka napisał:

Witam

Miałem ieast m30 pro, oddałem po 1d.

Uważam że nie warto przepłacać i lepiej używać Chromecast audio.

 

3 godziny temu, zbynio napisał:

Tak ,swieta prawda,to ta sama klasa dzwieku,a cena kolosalnie rozna.

 

3 godziny temu, Kubad napisał:

Ja akurat korzystałem z ieast m20 i jak na wykonanie i apke sterującą to fajny grajek.  

 

Tylko z tego co wyczytałem, Triangle AIO Connect ma optyczne wyjście obsługujące 24/192. Urządzenia od iEast na optycznym wyjściu obsługują jedynie 16/44.

Swoją drogą, podłączyłem AIO optykiem do kolumn i różnica jest wielka w stosunku połączenia Bluetooth - kolumny.

Edytowano przez Draay
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Tak mi się wydawało że to kopia :P

Ale jaja :P Po złączach to jest M20 chyba nawet

Albo idź w iEAST bo to przy najmniej oryginał. Albo Chromecast Audio albo malinę.

 

Tak, wygląda jak M20. Ale wg specyfikacji złącze optyczne iEast M20/M30 jest na 16/44, a w Triangle AIO 24/192, więc teoretycznie ten drugi wygrywa.

 

2 godziny temu, Q21 napisał:

To są bardzo podstawowe streamery i jeśli chciałbyś uzyskać nieco lepszą jakość brzmienia to rozważ Yamahę WXAD10 lub Klipsch Gate. Od wspomnianego iEast lepszym rozwiązaniem byłby CHromecast Audio. 

 

Dlaczego Chromecast Audio lub Yamaha WXAD10 byłyby lepsze od mojego Triangle AIO C? Yamaha nie ma wyjść cyfrowych

Edytowano przez Draay
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, S4Home napisał:

to już druga opinia pod tym kątem. Czemu Chromecast Audio jest lepszy od iEAST? Pytam serio. Tym razem ja się chce czegoś dowiedzieć.

W mojej opinii po podłączeniu m30 zagrał po prostu gorzej od Chromecast. Cena 4x wyższa nie ma żadnego uzasadnienia w jakości wydobywanego dźwięku.

W takiej kwocie już warto zainteresować się maliną,zagra nieporównywalnie lepiej.Nawet z tanimi nakładkami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Draay napisał:

Dlaczego Chromecast Audio lub Yamaha WXAD10 byłyby lepsze od mojego Triangle AIO C? Yamaha nie ma wyjść cyfrowych

 

3 godziny temu, Kubad napisał:

Same specyfikacje tak mówią tylko pytanie podłączając ieast wraz z triangle czy wyczujesz różnicę.


Możesz wskazać jakie wartości w tych specyfikacjach wskazują na wyższość Chromecasta Audio / Yamahy WXAD 10 nad Traingle AIO Connect?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Draay napisał:

Tak, wygląda jak M20. Ale wg specyfikacji złącze optyczne iEast M20/M30 jest na 16/44, a w Triangle AIO 24/192, więc teoretycznie ten drugi wygrywa.

No tak, ale kość jest ta sama i środek też. Więc to musi być kwestia oprogramowania. Pytanie dlaczego iEAST ograniczył to gniazdo. Może się tnie? No nie wiem tego. Ale urządzenie jest kopią.

17 godzin temu, Kubad napisał:

Same specyfikacje tak mówią tylko pytanie podłączając ieast wraz z triangle czy wyczujesz różnicę.

bullseye

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Draay napisał:

Możesz wskazać jakie wartości w tych specyfikacjach wskazują na wyższość Chromecasta Audio / Yamahy WXAD 10 nad Traingle AIO Connect?

Nie wskazywałem wyższości tych urządzeń, w tym budżecie streamery będą grały na podobnym poziomie i stabilność aplikacji wraz szybkością reakcji byłaby elementem decydującym jak dla mnie. A jak przy wyborze sprzętu audio miałbym się kierować samymi specyfikacjami to byłoby kiepsko. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha WXAD10 nie posiada wejść cyfrowych i uniemożliwia podłączenie zewnętrznych urządzeń. Dlaczego jest to lepsze rozwiązanie niż iEast? Najlepiej podłączyć i ocenić samemu. Yamaha brzmi dynamiczniej i gra przede wszystkim szerzej. Zapomniany na naszym rynku jest Klipsch Gate, który potrafi na prawdę bardzo dobrze zagrać. Dodatkowo umożliwia podłączenie zewnętrznego nośnika takiego jak pendrive. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
Dnia 21.07.2020 o 21:06, Draay napisał:

 

 

 

Tylko z tego co wyczytałem, Triangle AIO Connect ma optyczne wyjście obsługujące 24/192. Urządzenia od iEast na optycznym wyjściu obsługują jedynie 16/44.

Swoją drogą, podłączyłem AIO optykiem do kolumn i różnica jest wielka w stosunku połączenia Bluetooth - kolumny.

sorry że pytam- zastanawiam się nad tym trianglem i koniecznie potrzebuję na optyku 24/192 Jesteś pewny, że triangle obsługuje ten format? jakiś link...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Dnia 23.07.2020 o 19:57, Q21 napisał:

Yamaha WXAD10 nie posiada wejść cyfrowych i uniemożliwia podłączenie zewnętrznych urządzeń. Dlaczego jest to lepsze rozwiązanie niż iEast? Najlepiej podłączyć i ocenić samemu. Yamaha brzmi dynamiczniej i gra przede wszystkim szerzej. Zapomniany na naszym rynku jest Klipsch Gate, który potrafi na prawdę bardzo dobrze zagrać. Dodatkowo umożliwia podłączenie zewnętrznego nośnika takiego jak pendrive. 

Dlaczego, przy założeniu że urządzenie pracuje cały czas w domenie cyfrowej, miałoby grać dynamiczniej? Jakieś wewnętrzne konwersje/zmiany?

Bo jeśli chodzi o wyjście analog - to sprawa jasna - widocznie Yamaha ma lepsze stopnie wyjściowe, tu zdziwienia by nie było.

Ale zakładając że wychodzimy z urządzenia optykiem do zewnętrznego DAC, w takim razie które urządzenie z w/w jest lepsze/najlepsze?

Jednak Triangle czy jednak iEast m30? Jeśli ktoś potrzebuje gęstych formatów to jasne - Triangle bo eEast nie wypuści tyle. Ale jeśli nie potrzebuje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego że transporty mają znaczenie. To nie jest tak że ten za 500 zł gra tak jak ten za 50 000 mimo że z obydwu wychodzisz cyfrowo.

Wiem że w sieci krąży wiele innych opinii, głównie sceptyków audio.

Ale później przy odsłuchu jest różnica.

Mamy oba ale nigdy nie porównywałem ich jakoś specjalnie. Stawiam Triangle i Ieast na tym samym poziomie chodź różnice moga być.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...