Skocz do zawartości

W pułapce percepcji.


Recommended Posts

5 godzin temu, Kubakk napisał:

Ja mam równolegle i jest elegancko :D

Mam różnie, nie specjalnie układane, przypadkowo:15_yum:. Wszystko zależy od natężenia prądu i długości przewodów, w naszych urządzeniach płynie zbyt mały aby mógł wnosić zakłócenia sem. itd. Wszystkie kable zasilające spełniające normy nie wymagają wymiany ani ekranowania. To zabawa dla ignorantów fizyki, i chcący się pochwalić kolegom co to on nie kupił , a ileeee kaaaasyyyyy wydał:15_yum:.

Ekranowanie ma sens kiedy w gniazdku bolec jest uziemieniem dosłownie i nie mostkowane z "0" w tablicy czy w gniazdku, listwie itd.

A wszystkim ignorantom proponuję wystąpić do Z.E. o oddzielną linię zasilającą :D w tedy na pewno pomoże.

:4_joy:

Najzabawniejsze jest to że wielu z nich zarzuca nam brak higieny w akustyce/ ciekawe określenie/ :15_yum: ale kupują urządzenia z lampami na zewnątrz obudowy- to dopiero higiena:4_joy:

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

@Karol64208 dobrze, że jesteś na forum. Bez Ciebie byłoby smutno, nudno, a poziom merytoryczny wypowiedzi kwiczał by z tęsknoty za Tobą, ale skoro już wszystko wyjaśniłeś to tak na wszelki wypadek żeby nie prowokować kablowej pyskówki od ignorantów fizyki po prostu się "odpierdziel" 😉

Słuchaj swojego wspaniale brzmiącego systemu na takich kabelkach jakie masz i nie praw tych swoich mądrości nijak mających się do "audiofilskiej" rzeczywistości.

Daj żyć ludziom jak chcą i sam żyj wg swoich zasad. Ktoś dał Ci mandat by pod przykrywką grzecznej propozycji dyktować innym czego słuchać, na czym słuchać czy jak słuchać lub kogo prosić o pomoc w tej materii? Wyluzuj Kolego. 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, MobyDick napisał:

Co ciekawe dobrze zbudowany wzmacniacz z lampami na wierzchu może grać bez  słyszalnych szumów i buczenia w głośnikach. A wydawać by się mogło że to niemozliwe.

Mój jest cichy jak puma w lesie skradająca się do bawoła :D 

Bardziej odgłosy z zewn. czy od sąsiadów zaburzają odsłuch

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MariuszZ dla przypomnienia W pułapce percepcji, to ty wrzucasz wszystkim do kosza że nie są higieniczni, i wrzucasz swoje kable tutaj, chciałeś się pochwalić?:15_yum:

Tutaj jest dyskusja o  percepcji i pułapkach mózgu.

Tak więc proszę wyhamuj, bo nie sztuka chwalić się tym co mamy i za ile kupione.

Pozdr.

 

41 minut temu, MobyDick napisał:

Co ciekawe dobrze zbudowany wzmacniacz z lampami na wierzchu

każdą falę elektromagnetyczna wpływa na pracę lamp a przede wszystkim na dźwięk, nie koniecznie szum, a jak się pojawia to go nie słyszymy gdy głośniej gra muza 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Karol64208 napisał:

Tutaj jest dyskusja o  percepcji i pułapkach mózgu.

Połowa pierwszej wypowiedzi autora wątku dotyczy przewodów zasilających więc nie widzę problemu by o tym dlaczego je "słyszymy" pogadać i wyjaśnić  czy odpowiada psychika i psikusy jakie nam sprawia czy audio higiena (czyt. zabiegi dotyczące zachowania czystości brzmienia zestawu) jaką możemy zastosować. Czyli dotyczy i percepcji i pułapek co przegapiłeś?

Poza tym nie napisałem o żadnej osobie "że nie są higieniczni", tym bardziej nie rozumiem Twojej wypowiedzi"wrzucasz swoje kable tutaj, chciałeś się pochwalić?". Zaś pisanie o mnie "nie sztuka chwalić się tym co mamy i za ile kupione" to już przesada. Ja? Chwalić się, że wydałem po 100 pln na kabelek? Nie żartuj. 

26 minut temu, Karol64208 napisał:

każdą falę elektromagnetyczna wpływa na pracę lamp a przede wszystkim na dźwięk, nie koniecznie szum, a jak się pojawia to go nie słyszymy gdy głośniej gra muza 

Poważnie? Jak gra muza to szumu nie słychać to fakt, bo nie słuchamy szumu tylko muzyki ale nie słychać też detali które szum przykrył w muzyce. Tylko skąd Ty to masz wiedzieć jak nie masz o Tym pojęcia, a tych co mają uważasz za ignorantów. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie na wszystkie watpliwosci jest odpowiedz jesli tylko chcemy!

Proponuje test.

Jest juz pozna pora czyli wieczor (przynajmniej u mnie bo inna strefa czasowa), co daje nam lepszy wglad w nagranie niz "za dnia". 

Odsluchujemy kawalek z naszego systemu, a nastepnie odsluchujemy ten sam kawałek, a obok puszczamy z innego systemu (moze to byc nawet glosnik Bluetooth), szum różowy lub biały i wyciagamy wnioski na ile wplyw szumu pogarsza niuanse brzmienia. Plusem jest to ze glosnosc szumu mozemy sterować czyt. Podglasniac/przyciszac.

Tym sposobem mozna łatwo dojsc do wniosków na ile szum maskuje dzwieki.

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, MariuszZ napisał:

Poważnie? Jak gra muza to szumu nie słychać to fakt, bo nie słuchamy szumu tylko muzyki ale nie słychać też detali które szum przykrył w muzyce. Tylko skąd Ty to masz wiedzieć jak nie masz o Tym pojęcia, a tych co mają uważasz za ignorantów. 

oj, chyb muszę dla Ciebie tłumaczyć jak pierwszoklasiście:15_yum:, szkoda. Pisałem o tym że nie słyszymy zakłóceń -szumu,   które powodują fale EM i nikt nie zwraca uwagi na to że lampy to wszystko odbierają powodując bałagan w dźwięku- to było sedno. Czytaj uważnie a jak czegoś nie rozumiesz to zapytaj. Miej odwagę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, nowy78 napisał:

??

A jakiż to cel przyświeca takiemu postępowaniu?

Krótszy kabel zasilajacy niż 2metry znacznie podnosi możliwość "przebiegu" sygnału niechciana drogą czyt. Przewodem PE tegoż kabla! Dobrze rowniez zastosowac minimalny przekrój przewodow w tymże kablu np. 0.75mm² co stawiac bedzie wiekszy opór dla tej sciezki niz np. 1.5 lub 2.5mm²

10 minut temu, MariuszZ napisał:

Szum jest pojęciem szczegółowym ale i stosowanym powszechnie do występujących zakłóceń. Wygeneruj przydźwięk (brum) sieciowy i posłuchaj ;) 

Ok. A podaj mi pomysł łopatologiczny na wygenerowanie tego brumu w wzmacniaczu tranzystorowym....

Moj system jest na tyle doskonały ze nie potrafi takich brumów tworzyć!

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chyba Miro 84 kto to opisał?

Skoro obwód  zamyka się pomiędzy= przewód zasilający  + Tr. zasilania sieci + Tr. uzw. pierwotne w wzmacniaczu to gdzie jest ta niechciana droga?

13 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Dobrze rowniez zastosowac minimalny przekrój przewodow w tymże kablu np. 0.75mm²

kto to pisze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Krótszy kabel zasilajacy niż 2metry znacznie podnosi możliwość "przebiegu" sygnału niechciana drogą czyt. Przewodem PE tegoż kabla! Dobrze rowniez zastosowac minimalny przekrój przewodow w tymże kablu np. 0.75mm² co stawiac bedzie wiekszy opór dla tej sciezki niz np. 1.5 lub 2.5mm²

To ma raczej pomijalne, o ile jakiekolwiek znaczenie. Nadal połączenie mas poprzez PE ma bardzo małą impedancję, zwykle mniejszą niż poprzez IC. Dłuższy kabel sieciowy powiększa natomiast powierzchnię pętli masy utworzonej przez powyższe połączenia, co wydaje się bardziej niekorzystne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Karol64208 napisał:

 

kto to pisze?

No niestety "Ja" i nie tylko, ale mozesz sie nie zgodzić ze mną... masz do tego pełne prawo

3 minuty temu, nowy78 napisał:

To ma raczej pomijalne, o ile jakiekolwiek znaczenie. Nadal połączenie mas poprzez PE ma bardzo małą impedancję, zwykle mniejszą niż poprzez IC. Dłuższy kabel sieciowy powiększa natomiast powierzchnię pętli masy utworzonej przez powyższe połączenia, co wydaje się bardziej niekorzystne.

No właśnie.... użyłeś słowa "wydaje się" czyli nie jestes tego pewien...

A czy ma to pomijalne znaczenie? Polemizowałbym! Tu na forum dyskusje lecą nawet w kierunku styków w gniazdku a Ty uwazasz ze to sprawa pomijalna w tym temacie?

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MariuszZ napisał:

Gdzieś w tym wątku jest link do aplikacji dodającej zakłócenia. Dziś już nie dam rady szukać ale może ktoś coś popróbuje. 

Dzieki w takim razie... jutro chyba to ogarne jak znajde troszkę czasu...

3 minuty temu, MariuszZ napisał:

A no właśnie. Dzieki. To stamtąd chyba sie edukowalem w tym temacie...

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...