Skocz do zawartości

Covid-19


Recommended Posts

Nie jest, ale już się mówi o obostrzeniach które dotkną niezaszczepionych.

Zobaczymy w którym kierunku to pójdzie. Jak pojawią się następne kraje w których będzie zaszczepiona większość społeczeństwa to będzie można już jakieś wnioski wysnuć i pewnie wtedy kraje podejmą decyzje co do dalszego postępowania.

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mozecie odpowiedzieć co jest nieprawdą?

1 - szczepionka nie gwarantuje zarażenia sie wirusem

2 - szczepionka nie gwarantuje nieroznoszenia wirusa

3 - szczepionka teoretycznie ma zapewnić lżejsze przejście choroby

4 - szczepionki (na razie "fajzer" ) powodują większa wrazliwośc na kolejne mutacje (szczep afrykański)

 

Co jest tu nieprawdą ?

5 - doniesienia o liczbie przeciwciał po szczepionce - jest małe... upsss ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Dzik napisał:

Sorry, omsknęła mi się myszka i zacytowałem cię przez pomyłkę myśląc o innej wypowiedzi.

 "Mamy XXI wiek i korektę w przeglądarkach czy Wordzie"

U Ciebie widać nie działa, "Cię" piszemy z dużej litery. To nie tylko zasada pisowni ale rówież dobrego wychowania.

Edytowano przez grzegorz8370
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj się zaszczepiłem. Czy pomoże? Nie wiem. Czy zaszkodzi? Nie wiem. Dmucham na zimne i mi z tym lepiej. Nie mam dylematów już i wątpliwości oraz nie tracę czasu na czytanie kolejnych rewelacji, a tych będzie coraz więcej i więcej. Jednego jestem pewny. Skoro w Izraelu szczepią się na potęgę, a to bardzo mądry naród to chyba jednak warto podjąć to "ryzyko" bez zbędnego gadania i zaczytywania coraz to ciekawszych historii okołoszczepiennych. Szkoda na to czasu ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dzik napisał:

Nie z dużej, tylko z wielkiej. Jest to podyktowane względami kurtuazyjnymi - kiedyś tak pisałem, potem zaczęło mnie to drażnić.

Polecam https://www.nck.pl/projekty-kulturalne/projekty/ojczysty-dodaj-do-ulubionych/ciekawostki-jezykowe/duza-czy-wielka-litera-

Nie wypada komuś zwracać uwagi na błedy jeśli samemu świadomie nie przestrzega sie zasad pisowni. To już hipokryzja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, grzegorz8370 napisał:

Polecam https://www.nck.pl/projekty-kulturalne/projekty/ojczysty-dodaj-do-ulubionych/ciekawostki-jezykowe/duza-czy-wielka-litera-

Nie wypada komuś zwracać uwagi na błedy jeśli samemu świadomie nie przestrzega sie zasad pisowni. To już hipokryzja.

Wg przytoczonej przez ciebie opinii oba określenia są poprawne, więc nie rozumiem, gdzie tu nie przestrzeganie po mojej stronie.

Dysortografia to twój problem, ja mam swoje, podobnie jak każdy człowiek, i nie domagam się z tego tytułu szczególnego traktowania. Nie wymagasz wózka inwalidzkiego, tylko kilku kliknięć w przeglądarce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Fafniak napisał:

Czy mozecie odpowiedzieć co jest nieprawdą?

1 - szczepionka nie gwarantuje zarażenia sie wirusem

2 - szczepionka nie gwarantuje nieroznoszenia wirusa

3 - szczepionka teoretycznie ma zapewnić lżejsze przejście choroby

4 - szczepionki (na razie "fajzer" ) powodują większa wrazliwośc na kolejne mutacje (szczep afrykański)

Co jest tu nieprawdą ?

 

Fafniak, żenada. Niestety. Przykro mi.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, grzegorz8370 napisał:

Tu: "Jest to podyktowane względami kurtuazyjnymi - kiedyś tak pisałem, potem zaczęło mnie to drażnić."

Kurtuazyjnymi znaczy tyle, co grzecznościowymi. Nie znam oficjalnej reguły, w myśl której w internetowych postach należy używać dużej/wielkiej litery zwracając się do kogoś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, grzegorz8370 napisał:

Widać zaczyna brakować argumentów w temacie konwersacji i zaczynamy szukać haków. Zmartwie Cie, mam dysortografie i nie wstydze sie tego.

Ja to pochwalam bo widzę w tym konsekwencję.
Jak anarchia to na całego.

Negujecie nie tylko wiedzę medyczną, genetyczną ale i ortografię. Nihilizm pełną gębą.

1 godzinę temu, grzegorz8370 napisał:

Póki co, szczepionka nie jest obowiazkowa

 

51 minut temu, grzegorz8370 napisał:

Zmartwie Cie, mam dysortografie i nie wstydze sie tego.

To dlaczego ,, puki co'' poprawiłeś edytując swój wpis?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Dzik napisał:

Nie znam oficjalnej reguły, w myśl której w internetowych postach należy używać dużej/wielkiej litery zwracając się do kogoś.

Ja nie znam oficjalnej reguły nakazujacej w internetowych postach stosowac się do zasad ortografii. To zamyka temat.

Edytowano przez grzegorz8370
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, grzegorz8370 napisał:

Ja nie znam oficjalnej reguły nakazujacej w internetowych postach stosowac się do zasad ortografii. To zamyka temat.

Zamierzasz kwestionować oczywiste oczywistości, bo zwróciłem ci uwagę, zamiast przyjąć z góry, że możesz być strasznie i niesprawiedliwie pokrzywdzony przez los dysortografią?

To właśnie podsumowuje dzisiejszą mentalność, która jest odwróceniem zdroworozsądkowych wektorów.

Dumnym można być z tego, jak się walczy z problemami, a nie z samych problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, HQ150 napisał:

 

@grzegorz8370 mylisz się.

Paragraf 2 punkt 2.9 naszego regulaminu mówi o tym co m.in. jest zabronione:

Publikowanie wpisów naruszających zasady poprawnej polszczyzny, niezrozumiałych i niedbałych.

I to zamyka temat:-)

Niby z czym sie mylę. Dzik wspomniał o postach internetowych a nie o tym forum. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, HQ150 napisał:

Ja to pochwalam bo widzę w tym konsekwencję.
Jak anarchia to na całego.

Negujecie nie tylko wiedzę medyczną, genetyczną ale i ortografię. Nihilizm pełną gębą.

 

To dlaczego ,, puki co'' poprawiłeś edytując swój wpis?

Do błędów należy się przyznawać i je poprawiać. Dziwi Cię takie podejście?

 

Edytowano przez grzegorz8370
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo locked this topic
  • RoRo unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...