Skocz do zawartości

Covid-19


Recommended Posts

2 minuty temu, tomek4446 napisał:

Nie da się tego wygumkować jak chciałby chociaż PIS. To się dzieje i też jest częścią rzeczywistości.

yyy no jak to przecież trąbią o tym na okrągło ? Wystarczy obejrzeć konferencję ministerstwa zdrowia?

Teraz wróćmy na chwilę do 2020 roku

jest grudzień, faktycznie covid zbiera żniwo

I proponuję przyjrzeć się JAK zachowuje się imć Horban i Gut posadzeni w studio "obok"  Bodnara.

Przypominam jest 2020. Ze szczepionkami jest mocno średnio. Facet obok siedzi i mówi mam wyniki, sam prowadziłem 500 osób. Wyniki są bardzo obiecujące. Na wideo nagrany jest (neurolog?) który poświadcza obserwacje że jakimś "cudem" amantadyna jest czynnikiem, który wpływa na covida.

A Horban na spokojnie... "ale to nie działa" , potem zmienia śpiewkę na "...jak pan przeprowadzi badania, udowodni to my się odniesiemy" 

W międzyczasie, atakuje że lekarz nie może podawać niesprawdzonych leków. Na szczęście lekarze mają furtkę od tego - ufff (ciekawe jakby wyjaśnili szczepionki które są tylko dopuszczone warunkowo ;) )

I to wszystko w sytuacji gdy umierają w szpitalach ludzie.

Tu nie ma rozmowy "No tak, wie pan, to bardzo ciekawe, trzeba sie temu przyjrzeć.... Bardzo prosze po programie o przekazanie danych, umówimy się na kontakt i poprowadzimy dalej sprawę"

NIE!

Jest na spokojnie zlewka i negacja, bo zdaje sobie sprawę że facet rozbije się "o system".

(i w sumie rozbił się)

Obejrzyjcie też w jaki sposób mówi Gut. Jego spojrzenia na Horbana świadczą tylko o jednym, chęci zobaczenia akceptacji na to co mówi Gut. To jest obraz tego jak wiele może Horban.

https://vod.tvp.pl/video/warto-rozmawiac,14122020,50937598

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, slaw0001 napisał:

Upss

Cóż , nie poszło koledze :) 

16 minut temu, Fafniak napisał:

Wystarczy obejrzeć konferencję ministerstwa zdrowia?

A oglądałeś ? Od kilku dni facet nie ma nic innego do powiedzenia po za tym , że ;

- zarażonych - X

- zmarło - Y

Dziękuje Państwu.

Chodzą słuchy o ewakuacji , póki jeszcze nie jest za późno. 

18 minut temu, Fafniak napisał:

Przypominam jest 2020. Ze szczepionkami jest mocno średnio. Facet obok siedzi i mówi mam wyniki, sam prowadziłem 500 osób.

Fafniak Ty się na tym nie znasz i ja też. Możemy tylko snuć opartą na przypuszczeniach dyskusję. rozumiem , że facet leczy tym specyfikiem chorych na Covid i ludziska zdrowieją , tak ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Fafniak napisał:

Ale tu nie chodzi o żadne teorie spiskowe !!! 

To nie trwa dramatycznie długo, obejrzyj

Obejrzałem, może wam streszcze.

Lek amantadyna jest na tyle stary że wygasły patenty i każdy może go produkować.

Ot i cały sekret brakiem zainteresowania amantadyna.

Porażka totalna z takim doradcą. Ludzie umierają a profesor daje wykład jak zdobyć nagrodę Nobla. Dalej opowiada jak zrobić badania kliniczne, żeby dowiedzieć się czy lek działa. Później mówi że lek nie działa, bo to sprawdzone, wcześniej powiedział że nie znalazł żadnych publikacji na temat działania tego leku na covid.

Ogólnie esencja polityki w wydaniu medycznym.

Edytowano przez Sqter83
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MarcKrawczyk napisał:

miałem już tu nie zaglądać, aby się nie wkurzać na dwa plemiona, które mają przyjemność cały czas z naparzania się

Oglądałeś " Do krwi ostatniej " ?

@Fafniak , oglądam , jestem w 18 minucie. Relacja na żywo , prowadzący jest idiotą z własną tezą i kazali mu budować nastrój sensacji w stylu ' znalexliśmy wielu lekarzy leczących amantadyną ale nie mogą nic udowodnić bo to mali lekarze i badań klinicznych "0" ale mają mocną wiarę ... " :) Póki co Horman zachowuje się jako jedyny rozsądny . Dzięki za ten link , kurna kto pozwala za moją kasę robić taki szajs ! Kolejna wypowiedź prowadzącego : mamy lekarza , co prawda nie wirusolog i się na tym nie zna , ale zaobserwował ...." , kurna przeta to kabaret. jak tak wygląda informacja dla suwerena , to o więcej nie pytam.... Dobra , wyjdę z psem i oglądam dalej , naprawdę dobre ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak  🤣 @tomek4446

W sumie właśnie takiej "interpretacji" mogłem się spodziewać 

Brak zainteresowania głównego machera ciała doradczego będzie uznane za "rozsądne" 

Relacje lekarzy którzy mają własne spostrzeżenia i doświadczenia (pozytywne i można by się tym zainteresować...) przecież z założenia są bzdurą bo nie są "po linii"

Dzięki Tomek że upewniłeś mnie co do obrazu świata :)

8 minut temu, slaw0001 napisał:

Obejrzałem i jakie wnioski mam wysnuć? Że gdybyśmy dopuścili amantadynę to nie trzeba by się szczepić?

Nie wiem

Być może zamiast 100 tyś zmarłych mielibyśmy 40 może 50 a może 70? Tylko trzeba chcieć powalczyć o życie a nie o kasę

Nawet gdyby ocalało o 10 tyś więcej ludzi, myślę że byłoby warto.

A co gdyby okazało sie że zamiast czekać na naprawdę mocne objawy i transport do szpitala w stanie cholernie poważnym, zaaplikowanie amantadyny dałoby efekt znacznie lepszy niż tutaj piszemy? Tego się nie dowiemy już.

 

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Fafniak napisał:

Nie wiem

Być może zamiast 100 tyś zmarłych mielibyśmy 40 może 50 a może 70? Tylko trzeba chcieć powalczyć o życie a nie o kasę

Nawet gdyby ocalało o 10 tyś więcej ludzi, myślę że byłoby warto.

A co gdyby okazało sie że zamiast czekać na naprawdę mocne objawy i transport do szpitala w stanie cholernie poważnym, zaaplikowanie amantadyny daloby efekt znacznie lepszy niż tutaj piszemy? Tego się nie dowiemy już.

Źle napisałem, bo przecież lek jest dopuszczony i z tego co wiem na początku pandemi był używany w szpitalach na oddziałach covidowych, ale skuteczność raczej była przeciętna. Ponadto twierdzenie, że nie jest używany tylko dlatego, że jest tani zakłada ogólnoświatową korupcję koncernów, państw, naukowców i lekarzy. Pokażcie mi takiego polityka, który mając szansę na cudowanie ozdrowienienie tysięcy zrezygnuje z fejmu!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Sqter83 napisał:

Swoją drogą to nieprawdopodobne żeby stary lek przeciwirusowy działał na nowego virusa hehe to się w głowie nie mieści 🤪

Te informacje pojawiły się nie tylko u nas w kraju

3 minuty temu, Sqter83 napisał:

aa zrobili te badania kliniczne tej amantadyny ??

Jak w końcu przepchneli przez kolejnych niuśków dziwnych i po chyba 5 miesiącach zaczęły się badania, to nastąpił dołek zachorowań i powstał problem. Co dalej ? Chyba niewiele bo Pospieszalski wk... się i opublikował smsy Horbana które dostał przed tym programem. Chyba liczy na jakąś burzę ... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Fafniak napisał:

Być może zamiast 100 tyś zmarłych mielibyśmy 40 może 50 a może 70? Tylko trzeba chcieć powalczyć o życie a nie o kasę

A być może , amantadyna + wirus dałoby powikłania i spowodowałoby skutki uboczne prowadzące do śmierci i kalectwa ? 

Fafniak , Horban opiera się na sprawdzonych metodach eliminujących zagrożenia jakie może wnieść nowy lek. To po za kasą , olbrzymia odpowiedzialność. Z tego co pamiętam to wówczas nasz miłościwie panujący sprowadzał największym samolotem świata wyładowanym w 1/3 za moją kasę, lewe maseczki i kupował lewe respiratory , więc kiedy miał kurna robić te badania ? :) A'propos , ten handlarz bronią oddał forsę , czy nie ? Bo prokuratura z tego co wiem umorzyła w obydwu przypadkach śledztwo , ot , parę groszy obywateli poszło w pi...u , o co kruszyć kopię ? Może wiesz kiedy będzie o tym " Warto rozmawiać " , chętnie zobaczę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, slaw0001 napisał:

i z tego co wiem na początku pandemi był używany w szpitalach na oddziałach covidowych, ale skuteczność raczej była przeciętna

Owszem i tu moze być problem ! Bo o ile pamietam, Bodnar twierdzi że jego skuteczność jest największa  ZANIM ludzie trafiają do szpitali w stanach bardzo złych/tragicznych.

A system wymyślony przez naszą służbę był taki że musiałeś prawie schodzić żeby trafić pod opiekę.  

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tomek4446 napisał:

Fafniak , Horban opiera się na sprawdzonych metodach eliminujących zagrożenia jakie może wnieść nowy lek. To po za kasą , olbrzymia odpowiedzialność.

Jasne, wyrażając kompletny brak zainteresowania czymś co może pomóc(choć nie musi- ALE WARTO TO SPRAWDZIĆ) i negując a potem odsuwając w czasie, doskonale zdając sobie sprawę że człowiek na stanowisku takim jak on może pociagać za sznurki by ułatwić wdrożenie prac testowych /badań

Czego w tym nie rozumiesz? Nikt nie chciał by wprowadził on amantadynę jako oficjalny lek.

PROSZONO by zająć się badaniami!!! Nosz kurwa co tu jest niezrozumiałe ?!??

Co do reszty twojego postu - ch... mnie to obchodzi - nie o tym rozmawiamy i nie zmieniaj tematu na swojego ulubionego konika.  To jest zupełnie inny temat

Problemem jest to że goście olali możliwosci badań choć w szpitalach umierali ludzie 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Fafniak napisał:

No tak  🤣 @tomek4446

A co gdyby okazało sie że zamiast czekać na naprawdę mocne objawy i transport do szpitala w stanie cholernie poważnym, zaaplikowanie amantadyny dałoby efekt znacznie lepszy niż tutaj piszemy? Tego się nie dowiemy już.

 

Jest też druga strona medalu. Dawanie być może złudnej nadziei. 

Moja znajoma się nie zaszczepiła. Kupiła zapas Amantadyny i uważa, że jest bezpieczna. A co jeśli nie jest?  Badania kliniczne dotąd skuteczności tego leku nie potwierdziły. Nawet jeśli pomaga w pewnych przypadkach, to czy pomoże także w jej. Nie wiadomo. Rozpalanie wiary też jest ryzykowne. To nie zabawa. Człowiek odpowiedzialny tak nie zrobi. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kraft napisał:

Jest też druga strona medalu. Dawanie być może złudnej nadziei. 

Moja znajoma się nie zaszczepiła. Kupiła zapas Amantadyny i uważa, że jest bezpieczna. A co jeśli nie jest?  Badania kliniczne dotąd skuteczności tego leku nie potwierdziły. Nawet jeśli pomaga w pewnych przypadkach, to czy pomoże także w jej. Nie wiadomo. Rozpalanie wiary też jest ryzykowne. To nie zabawa. Człowiek odowiedzialny tak nie zrobi.

Masz całkowitą rację tylko że nie proszono by wpisać ten lek jako oficjalny tylko  (nie oglądałeś?) starali się dostać pomoc by rozpocząć badania kliniczne ! 

Tyle że profesorstwo było nie zainteresowane

4 minuty temu, Kraft napisał:

Człowiek odpowiedzialny tak nie zrobi. 

Człowiek odpowiedzialny wykorzysta wszystkie możliwości by zbadać porządnie czy coś działa czy nie. 

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Fafniak napisał:

i negując a potem odsuwając w czasie, doskonale zdając sobie sprawę że człowiek na stanowisku takim jak on może pociagać za sznurki by ułatwić wdrożenie prac testowych /badań

Dobra , zasięgnąłem języka. Masz rację , badania w końcu zostały przeprowadzone, ale wykazały , że amantadyna nie działa na rozwiniętą już infekcję. Zapobiegawczo nie mogła być stosowana w szerokim zakresie z powodu braku badań klinicznych jak działa ten lek przy innych schorzeniach jakie po za wirusem mogą mieć pacjenci. A , ze chorób jest jak wiesz mnóstwo od psychiatrycznych , kardiologicznych , ginekologicznych , onkologicznych ...... nie było szans , by w krótkim czasie ktoś wyraził zgodę na podanie całej populacji i się pod czymś takim podpisał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tomek4446 napisał:

Zapobiegawczo nie mogła być stosowana w szerokim zakresie z powodu braku badań klinicznych

Właśnie o to proszono. Ile razy mam to napisać? Chyba oglądałeś? Czy prosili by wprowadzono to jako oficjalny lek? Nie proszono o pomoc w rozpoczęciu badań klinicznych.

Prosili o pomoc w badaniach klinicznych

A tak biorąc pod uwagę że nie wiadomo jakie ma skutki uboczne, może wrócimy do kolejnych doniesień o szczepionkach gdy okazywało się że jakieś nowe zalecenia JUŻ PO rozpoczęciu podawania, pojawiały się "fakapy"

;)

Tu można rozpocząć podawanie (szczepionek)na masową skalę, tu lek który już dawno był DOPUSCZONY (czyli chyba nie miał dużych skutków ubocznych?)

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kraft napisał:

Jest też druga strona medalu. Dawanie być może złudnej nadziei. 

Moja znajoma się nie zaszczepiła. Kupiła zapas Amantadyny i uważa, że jest bezpieczna. A co jeśli nie jest?  Badania kliniczne dotąd skuteczności tego leku nie potwierdziły. Nawet jeśli pomaga w pewnych przypadkach, to czy pomoże także w jej. Nie wiadomo. Rozpalanie wiary też jest ryzykowne. To nie zabawa. Człowiek odpowiedzialny tak nie zrobi. 

A jak człowiek odpowiedzialny ma zrobić ?? Iść do lekarza na test, zamknąć się w domu, brać paracetamol i czekać co będzie dalej.

Są lekarze którzy przepisują ten lek.  

Druga sprawa że człowiek odpowiedzialny, sprawdzi w miarę swoich możliwości takie informacje a nie zaneguje je bez refleksji. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...