Skocz do zawartości

Covid-19


Recommended Posts

Świetny mem, bardzo w punkt.

A co do niezaszczepionych pracowników służby zdrowia, to do tej kategorii należą też pielęgniarki, położone i różni asystenci. Nawet jednak wśród lekarzy zdarzają się oryginalne jednostki z dziwnymi teoriami, bo samo formalne wykształcenie nie świadczy niestety o mądrości (vide głośna sprawa doktora Chazana).

Podstawowym motorem wzbraniania się przed szczepieniem jest jednak irracjonalny strach. To jak strach przed rakiem przy jednoczesnym wzbranianiu się przed przejściem badań, bo pójście na badania to już zaangażowanie się w potencjalny problem i uznanie, że taki problem jest albo może być realny. Przeczekiwanie i marazm to próba wyparcia i podtrzymania poczucia, że problem może nas nie dotyczyć. Jak w bajce o strusiu, co to chowa głowę w piasek.

Ludzie będą tak rozkminiać i podejrzewać, że "coś jest na rzeczy" aż przyjdzie kolejna fala. Będzie następny lockdown, czyli kolejny etap spisku, by pogrążyć światową gospodarkę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, HQ150 napisał:

Fajny komentarz do toczącej się dyskusji
obraz.png.b1f67e3c4b2c1229d1cf043efd6e560b.png

Totalny bezsens i w wielu kwestiach nie trafiony. Totalnie bez sensu nawet się komentować głębiej tego nie chce widzę że na fajnych stronach FB się koledzy obracacie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
8 godzin temu, lysyrafal napisał:

pojawiają się ciekawe informacje. Jak widać, nie wszystkich obejmują restrykcje.

Nic ciekawego. Jedynie klasyczne szachrajstwo i hipokryzja ludzi, którzy mogą sobie na wszystko pozwolić, bo mają pieniądze i stanowiska. Pytanie tylko, czy zwykły, szary człowiek powinien takie zachowania traktować jako usprawiedliwienie dla własnej ignorancji.

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

No jak to co, do boju trzeba działać!!!

Czyli... co konkretnie powinienem wg ciebie zrobić?

Byłem na wszystkich wyborach odkąd uzyskałem prawa wyborcze. Jak wybuchną w Polsce zamieszki przeciw obecnej władzy, to nie omieszkam rzucić kostką brukową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce do niczego nie dojdzie, dopóki typowego Kowalskiego nie zaboli w portfelu. Wziąwszy pod uwagę, że jesienią może nas uderzyć 4 fala (a ze szczepieniami kiepsko), Unia może nam zablokować wypłaty z funduszu odbudowy za ten ponury cyrk z atrapą TK, inflacja rośnie, a "nowy-ład-stary-dziad" PiSu, czyli kolejny wielki plan przekupstwa społeczeństwa, gnije w kompostowniku wewnętrznych nieporozumień, jest duża szansa na to, że Kowalski w końcu coś poczuje.

No chyba, że Kaczor ma jakiś wielki master plan, a bardzo możliwe, że ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Dzik napisał:

Czyli... co konkretnie powinienem wg ciebie zrobić?

Byłem na wszystkich wyborach odkąd uzyskałem prawa wyborcze. Jak wybuchną w Polsce zamieszki przeciw obecnej władzy, to nie omieszkam rzucić kostką brukową.

Rób co uważasz za słuszne, tyle Ci mogę powiedzieć. Ja na wybory nie chodzę, ponieważ nie ufam żadnemu politykowi. Ktoś zaraz powie, że jak nie chodzisz na wybory to i tak na kogoś zagłosowałeś. Zawsze można wybrać mniejsze zło iść na te wybory, ale tam nie ma dobra i żadnej alternatywy. Liczy się tylko władza i pieniądze tako było, jest i będzie niestety. Dlaczego przy podwyżkach dla rządzących nie ma żadnego sprzeciwu, tylko jest jednomyślność?

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/sejm-i-senat-rekordowe-podwyzki-dla-poslow-i-senatorow/f27lbx1

https://tvn24.pl/biznes/z-kraju/podwyzki-na-prowadzenie-biur-poselskich-ponadpartyjne-porozumienie-5148904

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, lysyrafal napisał:

Rób co uważasz za słuszne, tyle Ci mogę powiedzieć. Ja na wybory nie chodzę, ponieważ nie ufam żadnemu politykowi.

Aha, czyli jesteś typowym narzekaczem, któremu nawet nie chce się ruszyć dupska na wybory, chociaż twój głos w odróżnieniu od posta ma znaczenie. A podobno ja tu jestem malkontentem... Jestem malkontentem właśnie przez takie beznadziejne postawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dzik coś mi się wydaje , że będziesz miał okazję się wykazać :) Polityka to psychologia i matematyka. I jak na razie wychodzi mi patrząc po scenie politycznej , że gdyby były wybory, to PIS wygrywa bez problemu. Elektorat PiS-u to w większości ludzie starsi i " katolicy". Żeby nie było , że komuś uwłaczam to słowo katolicy wziąłem w cudzysłów, bo dla mnie przynajmniej wiara w Boga , a instytucja kościoła to dwie diametralnie różne sprawy. Już się szykują kolejne podwyżki emerytur i nikt jakoś nie mówi , że to nie podwyżka tylko rewaloryzacja i to w kwocie baaardzo zaniżonej. Mamy jeszcze ojca Rydzyka i PIS miałby go gdzieś , gdyby nie drobny szczegół jak 3 mln. słuchaczy jego radia. Jak zobaczyłem rząd 37 mln. kraju trzymający się za rączki i kiwający na jakiś obchodach tegoż radia, to chciałem wejść ze wstydu pod stół , że jestem Polakiem. Normalne Średniowiecze. I tak , Pan Rydzyk wie o tym , że jest potrzebny PIS-owi i jak np. wymyśli sobie , że potrzebuje 300 mln. na badania kosmosu ,to PIS mu w zębach przyniesie tą kasę. Bo jak nie , to Pan Rydzyk może np. z rana powiedzieć do wiernych , że wiecie kochani zawiedliśmy się niestety na rządzących i mimo pokładanych w nich nadziei niestety nie popierają jedynej prawdziwej NASZEJ wiary ..... I PIS leży na łopatki. Ale dopóki ten układ powiązań trwa , to przy tym kabarecie w opozycji , nie widzę niestety alternatywy dla PIS-u. 

I tym optymistycznym akcentem ....... 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Dzik napisał:

Aha, czyli jesteś typowym narzekaczem, któremu nawet nie chce się ruszyć dupska na wybory, chociaż twój głos w odróżnieniu od posta ma znaczenie. A podobno ja tu jestem malkontentem... Jestem malkontentem właśnie przez takie beznadziejne postawy.

Masz problem, bo ja w przeciwieństwie do Ciebie się nie nudzę i nie siedzę przed laptopem 24-godziny na dobę. Jest wiele fajniejszych rzeczy do robienia, niż robienie zamętu na Forum i pewnie też w sieci. Co do samych wyborów oraz rządzących, to nie ma znaczenia czy ktoś był na wyborach czy nie, ponieważ i tak wszyscy Polacy narzekają. Jak się czujesz po głosowaniu jak Ci naobiecywali, a później nic z tego nie wyszło głupio Ci nie?

19 godzin temu, Dzik napisał:

Jak nie chcesz mieć państwa z kartonu, to zacznij od niebycia obywatelem z kartonu.

Śmiała teza tym bardziej, że pisze to osoba, która reprezentuje kompletne zero. Wyżywanie się w sieci nic Ci nie da, to nie rozwiązuje problemów, tylko je pogłębia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.07.2021 o 22:14, Dzik napisał:

Unia może nam zablokować wypłaty z funduszu odbudowy

I pewnie UE będzie na tę kartę grać i to mocno. Po coś przecież przysłała swojego sługę, który przez tyle lat z unijnego stołka starał się zaszkodzić niewygodnej dla UE formacji rządzącej Polską - aby teraz wszystko przypilnował od wewnątrz. Bo działając z zewnątrz okazał się nieskuteczny…

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż nie od dziś wiadomo, iż zachodowi nie jest na rękę, iż się bogacimy i inwestujemy tu i tam. Brak taniej siły roboczej, kapitał niemiecki musi co raz więcej płacić w zakładach ulokowanych w Polsce, stocznie są co raz mocniejsze i dziesiątki takich przykładów,... Donald chciałby abyśmy pracowali jak kiedyś na stawkach 5zł/h.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, elektron6 napisał:

Donald chciałby abyśmy pracowali jak kiedyś na stawkach 5zł/h.

Ufff.

Ważne, że winny wszystkim nieszczęściom naszego kraju, ....wrócił do kraju. Teraz już spokojnie możemu oczyścić nasze sumienia, przegonić te resztki refleksyjnej myśli z mózgu, i zajć się jaką przyjemną wegetacją. Jakby co to nie ja, to nie my, tylko "czarny lud", zmora Kaczor-a, Donald! 🤦‍♂️  

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, lysyrafal napisał:

Masz problem, bo ja w przeciwieństwie do Ciebie się nie nudzę i nie siedzę przed laptopem 24-godziny na dobę. Jest wiele fajniejszych rzeczy do robienia, niż robienie zamętu na Forum i pewnie też w sieci. Co do samych wyborów oraz rządzących, to nie ma znaczenia czy ktoś był na wyborach czy nie, ponieważ i tak wszyscy Polacy narzekają. Jak się czujesz po głosowaniu jak Ci naobiecywali, a później nic z tego nie wyszło głupio Ci nie?

Śmiała teza tym bardziej, że pisze to osoba, która reprezentuje kompletne zero. Wyżywanie się w sieci nic Ci nie da, to nie rozwiązuje problemów, tylko je pogłębia.

Z całego tego bełkotu o twoim rzekomo ciekawym życiu i moim rzekomo nudnym wybrałem jedno zdanie (które odnosi się do meritum) i je pogrubiłem. Przeczytaj je sobie na głos, a może uderzy cię nienachalna inteligencja jego autora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największą porażką polskiej polityki i demokracji w ogóle jest moim zdaniem to, że przez ostatnie lata nie wykształciła się w Polsce mocna siła mogąca Polaków pogodzić pod wspólnym szyldem. Mocna partia centrum. Z ludźmi najwyżej 40-to letnimi u sterów tejże. Bo PIS był dobry na 2, góra 3 lata rządów. Ot taka szczotka do zamiatania. A my ciągle tutaj gadamy o „starych gratach”… Wszyscy - bez wyjątku - od prawa do lewa powinni usunąć się w cień. Bo się nie sprawdzili. I mają złe nawyki.

Dla zderzenia z polską rzeczywistością polityczną, w której dominuje strategia trzymania się pazurami biurek przez starych zużytych moralnie dziadów, podaję wiek szefów szwedzkich partii, od największej do najmniejszej: 64, 58, 42, 38, 36, 34, 52, 50. Mnie, Polaka, uderza fakt, że połowa partii w Szwecji kierowana jest przez ludzi przed 40-ką lub w okolicach.

Edytowano przez sonique
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dzik napisał:

je pogrubiłem. Przeczytaj je sobie na głos, a może uderzy cię nienachalna inteligencja jego autora.

Tak czytam to i czytam, nie chcialem sie odzywac, ale czlowiek nie wytrzymuje i sam wlasnie to bym pogrubil. Gadka typu: nie glosujesz na Pis, to nie mozesz brac 500+, w takim razie podatkow przez nich ustalonych placic tez nie musze na przyklad, ot taka to wlasnie logika. 

 

5 godzin temu, lysyrafal napisał:

Jak się czujesz po głosowaniu jak Ci naobiecywali, a później nic z tego nie wyszło głupio Ci nie?

A jak glosowal na tych, ktorzy nie wygrali? To co, glupio Ci nie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, sonique napisał:

I pewnie UE będzie na tę kartę grać i to mocno. Po coś przecież przysłała swojego sługę, który przez tyle lat z unijnego stołka starał się zaszkodzić niewygodnej dla UE formacji rządzącej Polską - aby teraz wszystko przypilnował od wewnątrz. Bo działając z zewnątrz okazał się nieskuteczny…

Przecież warunkiem wypłat funduszu odbudowy był stan praworządności w Polsce. Od pierwszego dnia było to wiadomo. Tego samego kiedy Morawiecki trąbił o sukcesie, to co bardziej inteligentny wyłapał tragedię. 

Jestem za tym żeby Polska nie dostała ani złotówki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • RoRo locked this topic
  • RoRo unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...