Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Elektron6 z Twojego wpisu wnioskuję, że lubisz takie ciepłe granie klasy A lub lampowe. Ja też takie bardzo lubię. Ponad 10 lat temu miałem nawet taki wzmak grający częściowo w klasie A. Jednak dl mnie na dłużącą metę wzmak musi być tranzystorowy. Zbyt różnorodny repertuar muzyczny mnie interesuje i takie wzmaki są dla mnie bardziej uniwersalne. Porównywanie lampy do tranzystora jest według mnie bez sensu. Słucham czasami muzyki która dla wielu audiofili może wydać się dziwna i lampa mi się nie sprawdzi. Nie wykluczam w przyszłości zakupu lampowego pre do tranzystorowej końcówki.
W młodości się nasłuchałem takiego sprzętu z lat 70 w zaprzyjaźnionym komisie, ale to było już naprawdę dość dawno temu było i teraz nie mam czasu na takie zabawy, życie się zmieniło. 
Rozwazalem zakup Accuphase właśnie w klasie A o Luxmanach nie wspomnę. Nawet nowego Luxmana brałem pod uwagę. 
Takie nowoczesne popularne marki jak Creek, Vincent, Hegel też przerabiałem i to jednak nie dla mnie. 
Obecnie słucham Sansui AU-07 i nie zamierzam tego zmieniać. Dla mnie to świetny wzmak i tyle. Czasami odpalam mosfetową końcówkę. Przykładowo porównując go. Do 907XR to według mnie przepaść, na korzyść 07 oczywiście. Kultura przekazu na wyst poziomie. 
Niemniej sprzęty które podałeś to bez wątpienia świetne sprzęty z tzw. duszą, której tak często brakuje w dzisiejszym sprzętom.

No i nie należy zapominać żesam wzmacniacz nie gra. Ten sam wzmak może w odpowiedniej konfiguracji zagrać rewelacyjnie, a w nieodpowiedniej tak sobie powiedzmy.

pozdrawiam,

ps

Poproszę propozycję ciekawych kolumn z rynku wtórnego z przedziału między 10 a 20 tys. Mogą być współczesne ale starsze tez rozpatrzę. Ciężko z kolumnami jest jednak. Pomieszczenie 20m kwadratowych. Preferowane 2,5 drożne, wolnostojące ale tonie warunek konieczny, monitorów nie przekreślam. A nuż ktoś coś ciekawego podsunie. 

pozdrawiam,

 

Edytowano przez doktormun
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, doktormun napisał:

Elektron6 z Twojego wpisu wnioskuję, że lubisz takie ciepłe granie klasy A lub lampowe. Ja też takie bardzo lubię. Ponad 10 lat temu miałem nawet taki wzmak grający częściowo w klasie A. Jednak dl mnie na dłużącą metę wzmak musi być tranzystorowy. Zbyt różnorodny repertuar muzyczny mnie interesuje i takie wzmaki są dla mnie bardziej uniwersalne. Porównywanie lampy do tranzystora jest według mnie bez sensu. Słucham czasami muzyki która dla wielu audiofili może wydać się dziwna i lampa mi się nie sprawdzi. Nie wykluczam w przyszłości zakupu lampowego pre do tranzystorowej końcówki.
W młodości się nasłuchałem takiego sprzętu z lat 70 w zaprzyjaźnionym komisie, ale to było już naprawdę dość dawno temu było i teraz nie mam czasu na takie zabawy, życie się zmieniło. 
Rozwazalem zakup Accuphase właśnie w klasie A o Luxmanach nie wspomnę. Nawet nowego Luxmana brałem pod uwagę. 
Takie nowoczesne popularne marki jak Creek, Vincent, Hegel też przerabiałem i to jednak nie dla mnie. 
Obecnie słucham Sansui AU-07 i nie zamierzam tego zmieniać. Dla mnie to świetny wzmak i tyle. Czasami odpalam końcówkę. Przykładowo porównując go. Do 907XR to według mnie przepaść, na korzyść 07 oczywiście. Kultura przekazu na wyst poziomie. 
Niemniej sprzęty które podałeś to bez wątpienia świetne sprzęty z tzw. duszą, której tak często brakuje w dzisiejszym sprzętom.

No i nie należy zapominać żesam wzmacniacz nie gra. Ten sam wzmak może w odpowiedniej konfiguracji zagrać rewelacyjnie, a w nieodpowiedniej tak sobie powiedzmy.

pozdrawiam,

ps

Poproszę propozycję ciekawych kolumn z rynku wtórnego z przedziału między 10 a 20 tys. Mogą być współczesne ale starsze tez rozpatrzę. Ciężko z kolumnami jest jednak. Pomieszczenie 20m kwadratowych. Preferowane 2,5 drożne, ale ro nie warunek konieczny. A nuż ktoś coś ciekawego podsunie. 

pozdrawiam,

 

Z tranzystora wyleczyłem się dobrych kilka lat temu - nawet z naprawdę wysokich klocków. Teraz tylko lampa. warto zaznaczyć dobra lampa:) Mimo pewnych ograniczeń jak dla mnie to jest to czego szukałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, elektron6 napisał:

Z tranzystora wyleczyłem się dobrych kilka lat temu - nawet z naprawdę wysokich klocków. Teraz tylko lampa. warto zaznaczyć dobra lampa:) Mimo pewnych ograniczeń jak dla mnie to jest to czego szukałem

Audio to sztuka kompromisów.
Nie istnieje jeden sprzęt/marka naj. Ja lubię i szanuję różne marki, dlatego rozważam z lampowego sprzętu pre, ale nie wzmacniacz. Obecnie szukam również dodatkowego przetwornika i lampowe również odrzuciłem, co nie znaczy że lampy są złe. Coś za coś. 
Dla mnie cześć tych sprzętów które wrzuciłeś są naprawdę spoko. Wolę jednak sprzęty z lat 90 niż 70. Nie chce kupować zbyt starych konstrukcji. Obecne kolumny kupowałem swego czasu jako nowe a jak będzie teraz to zobaczymy. Szkoda że dziś tak wiele sprzętu produkują księgowi, a nie ludzie z sercem. Oczywiście nowe klocki też są świetnie ale w zupełnie innej półce cenowej, w większości nie osiągalnej dla naszego społeczeństwa. Chętnie bym przygarną najnowszą integrę Accuphase ale nie za ponad 60 koła. 
No i dobrze jeżeli sprzęt fajne gra i jednocześnie cieszy oko. 
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Koleżeństwo

W najbliższy piątek planujemy z @MarekB coś posłuchać i porównać.

Tym razem kolumny -YB Audio Evo vs Focal 1028 Be2.

Jak cała reszta dojedzie to może też pobawimy się C.E.C. cd5 vs Ayon cd10 signature. Ale to się okaże.

Zasady takie jak poprzednio, max 4-5 osób, znanych nam lub naszym znajomym, pisać pw do Marka i do mnie.

Będziemy potwierdzali :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Chciałbym wrócić do tematu transformatorów zewnętrznych 100V. Tak się składa, że wątek o Sansui to chyba najlepsze miejsce żeby o to zapytać. Nazbierało się u mnie trochę sprzętu na napięcie 100V i do tej pory zasilałem to wszystko z listwy do której były podpięte 3 trafa Toroidy.pl, a że czytam że opinie macie o nich nienajlepsze to chciałbym się Was poradzić co zrobić żeby było dobrze. Będę chciał podpiąć 2 zródła ok 20W każde, 1 przedwzmacniacz gramofonowy ok 100W, pre liniowe ok 100W, wzmacniacz słuchawkowy ok 40W i wzmacniacz mocy ok 600W. 

I teraz pytanie, jak to zrobić najlepiej. 1 duże trafo i do niego listwa, 2 trafa ( 1większe, 1 mniejsze), jakieś customowe trafo (ala Pygar)? Widziałem, że wielu z Was korzysta z Airlinka, czy to co jest u nich na stronie jest wystarczająco dobre, czy lepiej zamówić coś extra. 

A żeby nie być zupełnie oderwanym od tematu Sansui czy te ogłoszenia to od forumowiczów, ewentualne czy ktoś może zna te konkretne egzemplarze i może coś na ich temat powiedzieć.

https://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/24/372756.php
https://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/23/371623.php
https://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/20/369742.php

Pozdrawiam
Kuba

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeroqll

Do zasilenia tego wszystkiego wystarczające będzie trafo 900W-1200W. Będziesz miał więcej do wydania to 1500W byłoby idealne :) Nie ma co przesadzać. Znam przypadki, że "przewymiarowane" - np 3000W potrafi się lekko wzbudzać, gdzie mniejsze tego samego producenta przepięte w to samo miejsce nie wydaje żadnych dźwięków. NIe ma co przesadzać, na full nigdy nie grasz, żeby osiągnąć jego max.

O toroidach nic Ci nie powiem, nie miałem, niektórzy z kolegów niezadowoleni, inni mówią, że ok. Jedyne, co słyszałem to to, że z jednej strony jakość nie jest równa w każdym produkcie oraz że jest lepiej niż było kiedyś. Ale sam masz, jak piszesz trzy, to wiesz najlepiej.

Ja używam AirLink oraz Kashimura. To pierwsze na stronie Air Link a drugie znajdziesz na ebay. 

Nie ma sensu bawić się w trzy trafa. Prąd jest ważny, dlatego (nie napisałeś co to za listwa)sugerowałbym jakiś kondycjoner (ja mamXindak XF) oraz testuję od jakiegoś czasu PowerPlant5), w to trafo, do trafa  listwa z japońskimi wtyczkami.

Polecam Acoustic Revive RTP - dzisiaj na yahoo widziałem kilka w cenie - rzekłbym - przyzwoitej. od 4 do 6 gniazd. I tyle.

Dobrym rozwiązaniem jest wpinanie źródeł w gniazda we wzmacniaczu - z regóły są trzy, więc wystarczyłoby Ci RTP-4. 

Ja mam jakieś nawet Acoustic Revive YTP-4, jeżeli dobrze pamiętam, które leży i  się kurzy - mogę oddać w dobre ręce.

 

Żadnego z wymienionych sprzedających nie znam, chociaż mail jednego wydaje mi się znajomy , a o pierwszym napisał Ci misiek x

 

Edytowano przez Samcro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam trzy trafa, bo zacząłem od źródła, potem doszły kolejne klocki, więc dokupywałem, finalnie skończyłem na całym systemie i zastanawiam się jak to ogarnąć. Zależy mi na tym aby to było bardzo dobrze zrobione, by nie powstało tu wąskie gardło. Obecne trafa są w wersji Supreme, ale jedno lepsze drugie gorsze. 

Czy po zakupie tego https://airlinktransformers.com/product/conditioning-balanced-power-supply-eu-jacbs1500 jest sens wpinać to jeszcze do kondycjonera?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest sens, jak najbardziej. Jak bardzo słyszalny - to zależy, jaki bałagan masz w sieci.

Z tymi trafami zbalansowanymi ( też mam takie w troche innej, mojej "customowej " wersji) jedyny problem jest z zidentyfikowaniem  L i N, a japońskie sprzęty, w szczególności Sansui lubią być podpięte L do L i N do N. 

Czy ma to jakiś wpływ -w przypadku "balanced" z AirLink - nie wiem, nikt nie był w stanie jednoznacznie tego określić. 

Ale trafo jedne z lepszych, które sprawdzałem. 

Patrzyłeś na kashimura? 

Poczekaj jeszcze chwilę, może ktoś coś Ci jeszcze odpisze o trafach, paru Kolegów przerobiło wiele więcej niż ja.

Edytowano przez Samcro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, pawcioo3 napisał:

nielubia mnie tutaj ale taki ??/?? powinien golic jak nic

https://allegro.pl/oferta/transformator-a80l-0010-0029-01-fanuc-id38971-9022335217

Jak daje 100V na wyjściu, to dlaczego nie. Widziałem gorzej wyglądające konstrukcje oparte na trafach "przemysłowych". Później obudowa jakaś żeby było bezpieczniej i może być. 

P.s. i nie musisz tutaj pisać, naprawdę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka czynnikow to po

1 a propo kwestia tego ze sansui wedle bodowy oferuje wiecej jak rywale ???? hmmm

2  po przeczytaniu post Samcro ( gra tak jak niepowinna ) zdecydowalem sie na peryferia 607xr anie na wymiane na 907.. bo to co posiadam do audio ma ok 17m(2) a moc wystarczy :)

3 zasilanie to jest kwestia nr 1 bo po wprowadzeniu trafa ie ( poniekad wiem ze od " p. Jana ") jest o 100% lepiej  aczkolwiek zawsze nurtowalo mnie to z fanuc a takowe ktos posiada???

wszystko to do mnie przemawia  a zwlaszcz firma sansui :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabaret?

W załączeniu dla Kolegi @pawcioo3 materiał od Redakcji jak piszemy na Forum, cytat z pierwszej strony:

..." Cześć

Potrzebujesz pomocy w doborze nowego sprzętu? Ułatw forumowiczom zadanie. Skorzystaj z wyszukiwarki, by przejrzeć podobne wątki, a jeśli nie znajdziesz ważnych dla siebie informacji, zakładając nowy temat, zastosuj się do poniższych wskazówek, które niegdyś opracował dla Was jeden z naszych nieocenionych moderatorów, czyli @RoRo:

1. Zamieść post w odpowiedniej kategorii: kino domowe lub stereo.

2. Koniecznie napisz, jaką kwotą dysponujesz.

3. Powiedz, czy sprzęt ma być używany, czy nowy.

4. Napisz, jaki jest sprzęt towarzyszący - np. masz wzmacniacz XXX, szukasz kolumn podłogowych do 2 tysięcy.

5. Powiedz, jaka jest powierzchnia Twojego pokoju (rysunki mile widziane).

6. Poinformuj nas, czy chcesz kupić sprzęt i użytkować go przez kilka lat, czy też będziesz stopniowo rozbudowywać zestaw.

7. Powiedz, jakich funkcji oczekujesz od sprzętu, pod co będzie podłączony - np. konieczne jest w amplitunerze wejście cyfrowe optyczne/koaksjalne lub HDMI do podłączenia pod telewizor, albo gniazdo USB do odtwarzania plików w mp3.

8. Podaj miejsce zamieszkania (przebywania), bo często w odpowiedzi dostaniesz adresy miejsc sprzedaży konkretnego urządzenia.

I co ważne 

9. Korzystaj ze znajomości zasad poprawnej polszczyzny, abyś został zrozumiany i dał sobie pomóc. Staraj się nie pisać niechlujnie i bez znaków interpunkcyjnych.

PAMIĘTAJ!

Na forum panuje ZAKAZ zamieszczania treści reklamowych. Konta z linkami reklamowanymi będą usuwane.

Bezwzględnie przestrzegamy też zasad kultury osobistej. Szanujemy się wzajemnie i nie dajemy ponosić emocjom. Konta użytkowników, którzy nie będą stosować się do tych zasad, po kilku ostrzeżeniach, zostaną zablokowane bądź usunięte.

Pozdrawiamy serdecznie,
Redakcja"...

Edytowano przez MarekB
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyszby sa osoby nieposiadajace kasy a  pomimo to ???? (pozostawie bez  komentz )

" stac mnie bylo na wizyte u" Hi-Fi Surgery"   co bylo nielada wysilkiem " ale ciesze sie dzwiekiem  i oto chodzi :)

a i polecam kolege  Hi-Fi Surgery bo to co proponuje odosnie renowacji sprzetu to pelna profesja :) ( co do cen to operacjae na genitaliach można miec taniej a ale czy ktos chcialby miec ????

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pawcioo3 napisał:

co do cen to operacjae na genitaliach można miec taniej a ale czy ktos chcialby miec ????

 

Powinieneś wziąć to w cudzysłów .

Cytujesz pana Clarksona z Top Gear, teraz z Grand Tour.

2 godziny temu, pawcioo3 napisał:
2 godziny temu, pawcioo3 napisał:

ktoś miał zasilanie natakowym trafie ????? oby sie wypowiedział :)

https://allegro.pl/oferta/transformator-a80l-0010-0029-01-fanuc-id38971-9022335217

Ja mam Fanuc'a 1,1kVa. Śmiga aż miło, nie grzeje się jest stabilny. W gniazdku mam + - 242V na wyjściu nie więcej jak 102V. Zależy od pory dnia.

PS

Obudowa, miękki start, filtr sieciowy, mate bitumiczną etc trzeba organizować we własnym zakresie. Wraz z Mariuszem zrobiliśmy cały zasilacz, zdjęcia dodałem w tym wątku. Coś jeszcze chciałbyś wiedzieć na temat Fanuc'a? 

Edytowano przez faszi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...