Skocz do zawartości

Jak to jest... na innych forach


Recommended Posts

Piszę tu o tym, bo jestem lekko poirytowany.
Wiem, że nie powinno się wylewać pomyj na innych i nie będę wskazywał palcem, ale wk... mnie jak wszelkie guru tam i gdziekolwiek indziej stara się zdyskredytować wpisy nowych użytkowników. Ja byłem ponad rok. Świeczek w uszach jak Szrek nie mam, nie głuchnę, a i trochę doświadczenia zawodowego się znajdzie.

Znam zasady panujące na forach, sam założyłem 2, już ich nie ma, bo jak wszedł FB, komunikacja umarła, albo forum osiągnęło masę krytyczną. Nowi młodzi niech czytają, ale po co zaraz z grubej rury i do parteru, zero tolerancji, zero zrozumienia, ja wiem najlepiej.

Lubię sobie coś poczytać, człowiek się uczy całe życie. Dlatego tu jestem, bo jest cieplej jakoś.

Macie tak samo?

 

Edytowano przez MarekBydzia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak z innej beczki...Absolutnie nie jestem i nawet nie mam aspiracji znawcy. Doświadczenia mam tyle co słuchałem w domu. W większości przypadków przez wiele lat popełniałem błędy „w gorącej wodzie kąpanego”.

Są jednak zagadnienia obok audio w jakich czuję się dość dobrze i dostaje szału jak gość zadaje pytanie nie dając szczegółów a potem punktuje Ciebie bo odpowiedziałeś ! Ostatnio taki przyjemniaczek zapytał o serwery - no to jestem informatyk raczej ogarniam i kilka w domu i na Mac OS’ie i na Windzie postawiłem - coś tam podpowiedziałem a gość mnie wypunktował udając mądrale - no to jak takiego lubić ? Niech się goni! 🤷 Wpisałem hasłowo jego problem w języku Szekspira i w kilka minut miałem conajmniej 3 fakapy jakie mogą występować i co trzeba zrobić. No mogłem mu wkleić te linki ale skoro jest specjalista to sobie poradzi nie? 

Albo inna sytuacja, wchodzi gość na forum, pisze coś o swoich studiach że jest debeściak i wypisuje totalne głupoty o kolumnach jakie słuchałem, miałem w domu i mam zupełnie inne odczucie. Przez kilka postów staram się delikatnie naprowadzić że może kwestia wzmocnienia, akustyki, cokolwiek ale trafiłem na beton który Cię jeszcze obraża! Pisze jak gimnazjalista.

W obu przypadkach chciałem pomóc i nie byłem napastliwy i co? przysłowiowy ch..... 😐 

Jak nie kojarzysz tematów to mogę podesłać na priva.

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bywam na różnych forach od 20 lat, niestety z wraz gdy internet stał dostępny dla każdego z chwilą nastania smarfonów, nastąpiła inwazja tzw trollów. Poziom forów obniżył się, co raz mniej merytorycznej dyskusji, pomocy czy życzliwości. Na szczęście tu na forum jest całkiem dobrze. Owszem i tu incydentalnie zdarzają się zażarte dyskusje, czasem ostre, gdy jeden drugiego próbuje czy wręcz narzuca swoje racje. Najgorsi są zarozumialsi, oni jeszcze nie wiedzą tego czego nie wiedzą. 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wielu forach modzi/admini głównie się udzielają jako ostoje wszechwiedzy , nie tolerując sprzeciwu czy innego zdania na dany temat - stąd taki kiepski odbiór.

Dodatkowo pokolenie gimbazjum dorosło i tak od ~2010r jest słabiej ;)

Sam zaczynałem od IRC-a pod koniec lat 90-tych , była zupełnie inna kultura , może większy luz i brak spinek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, MarekBydzia napisał:

Lubię sobie coś poczytać, człowiek się uczy całe życie. Dlatego tu jestem, bo jest cieplej jakoś.

Macie tak samo?

Dokladnie tak. Dobrze jest gdy mozna poczytac cos ciekawego badz z dziedziny w ktorej nie mamy za duzo do powiedzenia i tym samym poszerzyć horyzonty. Wiele tematów jest tutaj inspirujacych. A i poziom rozmów pisanych jest na wysokim poziomie. Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, lysyrafal napisał:

"WIELKIE EGO".

Najgorzej jest jak to wielkie EGO zaistnieje już po zadaniu nieprecyzyjnego pytania i jest odpowiedzią na próbę pomocy. Ja zwykle olewam taki temat.

A u nas na forum jest sporo freaków ja jestem od Cyrusa 😁 inni są od Sansui, @Bogusław Kożyczkowski jest „The Cable Master”  itd... ale w większości przypadków udaje się toczyć dyskusje bez inwektyw i wyzwisk i to jest ważne! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Inferno napisał:

Są jednak zagadnienia obok audio w jakich czuję się dość dobrze i dostaje szału jak gość zadaje pytanie nie dając szczegółów a potem punktuje Ciebie bo odpowiedziałeś ! Ostatnio taki przyjemniaczek zapytał o serwery - no to jestem informatyk raczej ogarniam i kilka w domu i na Mac OS’ie i na Windzie postawiłem - coś tam podpowiedziałem a gość mnie wypunktował udając mądrale - no to jak takiego lubić ? Niech się goni! 🤷 Wpisałem hasłowo jego problem w języku Szekspira i w kilka minut miałem conajmniej 3 fakapy jakie mogą występować i co trzeba zrobić. No mogłem mu wkleić te linki ale skoro jest specjalista to sobie poradzi nie? 

 

Jaw tamtym wątku też odpuściłem, odechciało mi się.

 

Zaś to forum, przyznam szczerze, jest jednym z fajniejszych, jeśli chodzi o kulturę wypowiedzi. Może dlatego nadal chce mi się tu zaglądać. I nawet czasem coś napisać, choć znawcą się nie czuję ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam cuś od siebie 😉 

Po wielkiej euforii na temat pewnego wzmacniacza przyszedł czas na wyciąganie wniosków. Mimo że w swoim budżecie jest naprawdę wart rozważenia to jednak nie jest lek na całe zło. Zdecydowanie brak mu mocy przy mocniejszych kolumnach i głośniejszym słuchaniu. 

Taka mała prywata z mojej strony 😉 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest... na innych forach? .....

gdyby nie wywołano mnie z imienia, pewnie bym tu nie zajrzał, bo zasadniczo nie latam po wszystkich tematach i nie dopisuje swoich trzech groszy wszędzie, ja tylko tam .. gdzie mam coś konstruktywnego do napisania, coś .. z własnego doświadczenia, a nie czytania a to właśnie dlatego, że zaglądam często na zachodnie fora po informacje i cholernie mi się podoba, że w danym temacie wypowiadają się z reguły tylko osoby co miały bezpośredni czy bliski kontakt z tematem, czy to wzmacniacz, czy DAC czy inny taki. Czytam ich doświadczenia, porównuje z własnym i nigdy nie przyszło by mi do głowy pisać tam jakieś bzdurne pierdoły czy nie potrzebna wymiana zdań, aby tylko mieć ostatnie słowo do powiedzenia, aby tylko sprawiedliwość była po mojej stronie.

Niestety ... to właśnie problem polskich forów, znamy się na wszystkim i najwięcej mamy do powiedzenia, o ile rozumiem zapytania i szukanie pomocy w danym temacie przez osoby, to uwielbiam gości, którzy otwierają oczy, włączają forum i piszą po kolei w każdym temacie i bez znaczenia jest czy to ogrzewanie, lot w kosmos czy naprawa kranu czy ... temat Audio, Pisać, aby pisać, aby pisać, często niepotrzebnie i tak na prawdę bez sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Jak to jest... na innych forach?

ja tutaj jestem , ze tak powiem , świeży. Czytam od kilku dni i rzeczywiście muszę stwierdzić ze na tym forum  formy komunikacji są na wiele wyższym poziomie niż na innych popularnych forach.  Nie generalizował bym ze zachodnie fora są przyjemne w obejściu jak twierdzi mój przedmówca . Ja sam bywam w kilku. Wszędzie są czarne owce , niestety .Najważniejsze  żeby tutaj pozostało wszystko po "staremu" . A najlepszym sposobem według mnie to po prostu ignorować  malkontenta . Jak stwierdzi ze nikt go nie słucha to najczęściej odchodzi sam.

pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.01.2022 o 14:56, Redakcja AUDIO napisał:

Tak, muli się coś dziś i forum i niektóre serwisy, za niedogodności przepraszamy. 

Nie tylko dziś, problem jest już od dawna.

O czym pisaliśmy w innym wątku. 

https://forum.audio.com.pl/topic/83821-problem-z-dostępem-do-forum-przez-tapatalk-get_config/?do=findComment&comment=482198

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę na kilku forach, jestem bardzo pozytywnie zaskoczony forum o dziwo hip hopowym, slizgawka., pełna kulturka i niepowtarzalny klimat, chociaż jestem tam miesiąc Za to, zwiedzając fora rockowe spotkałem się z przepychankami na poziomie późnego gimnazjum oraz bluzgów jak z 4chana. Szczerze, to byłem zaskoczony, bo gdybym miał typować wcześniej, to typowałbym zupełnie odwrotną zależność

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to forum jak każde inne odzwierciedla przekrój naszego społeczeństwa. Jeżeli mamy 5% idiotów w społeczeństwie to będziemy mieli taki odsetek kierowców , lekarzy , hydraulików i forumowiczów. Niestety nie umiemy słuchać innych   kulturalnie dyskutować i oczywiście znamy się na wszystkim najlepiej. Inny problem to taki że młodzi ludzie nie umieją czytać ze zrozumieniem. Przyczyną taki kilka pierwszych słów zdania i uważa że już wie wszystko.

Ale to forum jest i tak ok. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...