Skocz do zawartości

Odtwarzacz sieciowy


Robsko

Recommended Posts

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

 Oprócz pełno gabarytowego streamera mam dwie klepane po garażach Maliny, nie chcę się zakładać ,ale w ślepym teście mógłbyś polec , gdyby te dwa urządzenia przepuścić pod tego samego DAC-a ;) W przypadku streamera i Maliny / która z odpowiednim programem też jest streamerem / i tak będziesz korzystał z aplikacji na smartfonie , bo tam przynajmniej widać co robisz. Na ekranikach streamerów z 2,5-3m nie widać nic , i nawet jak korzystasz z pilota , to i tak nie widzisz jaką stację , czy utwór załączasz. Zmiana stacji radiowych , czy utworów z dysku szybciej działa na Malinie / Volumio/, niż na streamerze za 6 k. :)   

Nie neguję, być może masz rację, ale chcę mieć pełnogabarytowy sprzęt, firmowy, na gwarancji, który nie tylko dobrze gra, ale i jakoś się prezentuje. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 150
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Od tego trzeba było zacząć. Nie mogę w tej chwili znaleźć , ale na tym forum wstawiane były pełno gabarytowe streamery znanych firm za niemałe pieniądze z Maliną w środku :) Może kolega @Kraft pomoże , bo było to chyba w jednym z jego wątków.

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bryston wprost się do tego przyznawał, ze w kooperacji z rasbery go stworzył. Dziwne, bo to jedna z porzadniejszych firm.Więc rżnięciem trudno to nazwać.

Juz na poziomie konfiguracji są problemy. Później jest tylko gorzej.

Sluchałem Soakrisa w połączeniu z maliną i źle nie było. Ale nie u siebie. Nie mogłem pobawić się konfiguracją sprzętową.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega miał 2. Dopracowywał je latami. 

Wyglądało to jak kupa, bo były w pudełkach po butach. Nawet jeden był lampizowany.

Prawda jest inna. Same przetworniki jakością nie różnią się od tych z lat 90tych. Nawet jest gorzej, bo w ramach oszczędności rozwinęła się technologii delta-sigma przykłady rme, cambodże, audiolaby, Matrixy. W r2r zastosowano tańszy w produkcji nadruk rezystorów na płytki. Natomiast baaaardzo poszedł do przodu przesył danych. Rozwinęła się technologie taktowania i wtornie został kopiowany pomysł Roba Wattsa na synchronizację ( delran) .

Wyścigi daców na cyferki są na Was wabikiem :).

upsampling do wartości rzędu 700 był stosowany już też w latach 90.  

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JohnDoe napisał:

Tomek, jak będziesz miał chwilę to porównaj kiedyś różne transporty pod RME.

W tej chwili podpiętą do RME mam Malinę po USB , Pioneera po coaxial , więc to nie problem. Jak rozgryzę zapisywanie EQ na RME to będę miał chwilę i porównam :) Jak wszystko ogarnę to porównam DAC Pioneera do RME. RME mam wpięte do przedwzmacniacza po XLR , Pioneera po IC. Aby było sprawiedliwie zamówiłem już wtyki i obydwa urządzenia będą do pre podpięte po IC , tym samym modelem Neotecha. Wystarczy przełączyć gałeczką w pre i już .

2 godziny temu, audiowit napisał:

Tomek, zapraszam do mnie. W sumie potrzebuję gotówki na audio... :)

A ja właśnie skończyłem budować system :) Serio , mam to co chciałem . Co do Maliny to fakt , że Pioneer dźwiękowo bije na głowę wszystkie nakładki do Maliny z DAC-em razem wzięte , ma prostszą aplikacje na smartfona , ale jako streamer jest wolniejszy od Maliny i to znacznie. podsunąłeś mi kolejny pomysł , porównanie transportów CD. Już jeden mit w który wierzyłem przez sporo lat dotyczący identycznego brzmienia końcówek mocy obaliłem w teście, ciekawe jak to będzie z CD. A akurat mam dwa  :) 

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Od tego trzeba było zacząć. Nie mogę w tej chwili znaleźć , ale na tym forum wstawiane były pełno gabarytowe streamery znanych firm za niemałe pieniądze z Maliną w środku :) Może kolega @Kraft pomoże , bo było to chyba w jednym z jego wątków.

Może niepełno wymiarowy, ale firmowy. Malina na sterydach: Stream Box S2 Ultra

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć wszystkie wyjścia w zależności od użytej nakładki. W jednej Malinie mam wyjścia RCA / Allo Boss DAC/ , w drugiej Coaxial i BNC / Allo Digi One/ , są też nakładki z optykiem. Możesz mieć też wyświetlacz i pilot. Ale nie namawiam :) 

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez zasilacza, bez wyświetlacza w obudowie jak do malinki i cena 2200zł. Zasilacz solidny, dedykowany do tego to 2500zł.

Nie rozumiem jak taka płytka za taką kasę może być konkurencją dla malinki np. :
image.thumb.png.2fa954820ffcbda63ab902b73938227d.png

Oczywiście rozumiem, że ktoś może chcieć mieć gotowca ze sklepu jak nie ma zupełnie wiedzy jak to uruchomić, ale naprawdę w przypadku odtwarzaczy sieciowych osobiście namawiam do własnej zabawy w tym temacie, bo wiedzy w necie jest mnóstwo a uzyskać można naprawdę sporo za małą kasę. I można sobie skonfigurować zabawkę pod własne potrzeby i wedle naszego stylu.

To tu w kontrze ładnie zbudowany player na malince:

 

A widzę, że i gotowce zbudowane na malince można już kupić:
https://www.audiophonics.fr/en/network-audio-players-rasptouch/rasptouch-lvds-streamer-i2s-hdmi-audio-gd-compatible-iis-p-12030.html

image.thumb.png.8366cad1e1cf70ea84822124d85e6755.png

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hq, kupując urządzenie typu Pioneer, Lumin, Auralic mamy pewność, ze ktoś zestroił to urządzenie w sposób profesjonalny. Widziałem już odtwarzacze w stylu "moj pomysł na dźwięk" i za kazdym razem ( prawie) byla to padaka. Jeszcze jeśli robi to ktoś z pojęciem to pół biedy ale ta mnogość wpisów typu pomóżcie daje do myślenia.  Slyszalem maliny ludzi, którzy od lat grają na tym mikrokomputerku i doszli do pewnego poziomu.Jednak w większości przypadków chodzi o to żeby było tanio,a nie dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, audiowit napisał:

kupując urządzenie typu Pioneer, Lumin, Auralic mamy pewność, ze ktoś zestroił to urządzenie w sposób profesjonalny

To chyba są urządzenia z DAC na pokładzie?   Napisz co można zestroić profesjonalnie w samym gołym transporcie sieciowym? Czasem są to drogie rzeczy a w środku nic specjalnego nie ma. 

O malinie się nie wypowiadam bo nigdy nie miałem. 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audiowit napisał:

No to żeby nie bawić się już w składaki, to lepiej zainwestować w sotm200 i mieć naprawdę fajny dźwięk. Nie wspominam o ultra bo tu już cena jest nieco wyższa i za podobne pieniądze można mieć renomowaną masówkę typu Pioneer, Yamaha.

Napiszę po raz trzeci. Szukam dobrze grającego urządzenia w pełnogabarytowej obudowie, z kompletem wyjść cyfrowych i pilotem. :)

48 minut temu, HQ150 napisał:

Oczywiście rozumiem, że ktoś może chcieć mieć gotowca ze sklepu jak nie ma zupełnie wiedzy jak to uruchomić, ale naprawdę w przypadku odtwarzaczy sieciowych osobiście namawiam do własnej zabawy w tym temacie, bo wiedzy w necie jest mnóstwo a uzyskać można naprawdę sporo za małą kasę. I można sobie skonfigurować zabawkę pod własne potrzeby i wedle naszego stylu.

Może to nie w stu procentach trafiona analogia, ale to trochę jak z Linuxem i Windowsem. Jedni chcą grzebać, konfigurować, kombinować itp. zanim osiągną zadowalający efekt, inni chcą po prostu kupić i wygodnie używać bez konieczności zastanawiania się i kombinowania. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, JohnDoe napisał:

To chyba są urządzenia z DAC na pokładzie?   Napisz co można zestroić profesjonalnie w samym gołym transporcie sieciowym? Czasem są to drogie rzeczy a w środku nic specjalnego nie ma. 

O malinie się nie wypowiadam bo nigdy nie miałem. 

Nie, John, nie zawsze.

Wszystko można zrobić, więc jeśli ktoś pisze, że nie ma różnic w transportach cyfrowych, to nie wie o czym piszę.

 

5 minut temu, greg235 napisał:

Napiszę po raz trzeci. Szukam dobrze grającego urządzenia w pełnogabarytowej obudowie, z kompletem wyjść cyfrowych i pilotem. :)

Greg, ja o sotm nie pisałem do Ciebie.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam złożony NUC z Roon ROCK.  Bit-Perfect testowany specjalnymi plikami. NUC podłączony do RME zwykłym kabelkiem USB / wiem, nie po audiofilsku / ale co niby można poprawić w Bit-Perfect?   No bo przecież ja swojego NUC'a nie "stroiłem profesjonalnie" gdyż jestem amatorem z zestawem stereo pokojowym ;)

A jeśli chodzi o pożądany przez niektórych wyświetlacz, to mogę sobie to ogarnąć  kupując jakiś tani tablet 8 calowy na fajnej podstawie z wbudowaną ładowarką.   Przy okazji można by to brać do ręki i sterować Roon'em. A kiedy nie używane jako "pilot" to może stać na RME lub gdziekolwiek w pokoju >>>

71ibukWf4xL._AC_SL1500_.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, audiowit napisał:

Greg, a jak chcialbyś żeby grał Ci odtwarzacz i chciałbyś kombajn z Tidalem, radiem, dac? . Jakie są pozostałe Twoje wymagania? Wejscia, wyjścia itd.

Pisałem to już wyżej, ale powtórzę. Mam wzmacniacz Rotel A14 i kolumny Focal Aria 926. Zestaw gra dosyć neutralnym i przede wszystkim bardzo muzykalnym dźwiękiem. Szukam odtwarzacza, który mi tego nie zmieni i nie zepsuje. Interesują mnie komplet standardowych złącz coaxial, toslink, ewentualnie rca, radio internetowe na pokładzie. Dodatkowo usb i bluetooth i możliwość obsługi z pilota. Do tej pory działam na Yamaha Np-S303, która jest bardzo wygodna pod względem obsługi, ale jakość dźwięku pozostawia do życzenia. Rozważałem zakup Rotela T14, Cambridge CXN v2 lub Pioneera N-70AE. Lubię dźwięk dość szczegółowy, ale nie suchy i techniczny, lekko ocieplony, bez sztucznych podbić w poszczególnych pasmach, przede wszystkim możliwie naturalnie brzmiący.

Edytowano przez greg235
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...