Skocz do zawartości

Odtwarzacz sieciowy


Robsko

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 150
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dnia 2.01.2021 o 12:06, Robsko napisał:

Budżet jaki posiadam to ok 2,5 /3 tys

Dużo pisać by można, ale Ty już raczej masz swoje zdanie. No to teraz czas zakasać rękawy i zabrać się do pracy. Wpożyczaj i słuchaj.

W tym budżecie:

Pionner N-50AE

Onkyo NS 6170

Audiolab 6000N Play

Denon DNP800 NE

to tylko oferta jednego sklepu, ale resztę peweni sam jesteś w stane znaleźć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.01.2021 o 17:51, greg235 napisał:

Okazuje się, że Pioneer N-70AE jest chyba niedostępny w sklepach, czyli pole wyboru mi się prawdopodobnie zawęża.

To jest na tyle młode urządzenie, że możesz go szukać na rynku wtórnym beż jakiegoś wielkiego ryzyka.

Sam sprzedałem niedawno swój. Tylko, że n70A. Wyglądający i zachowujący się jak nówka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, audiowit napisał:

To jest na tyle młode urządzenie, że możesz go szukać na rynku wtórnym beż jakiegoś wielkiego ryzyka.

Sam sprzedałem niedawno swój. Tylko, że n70A. Wyglądający i zachowujący się jak nówka.

Wolałbym nowe urządzenie. Zresztą nie jestem zdecydowany konkretnie na ten model. Zrobię odsłuch jednego albo ze dwóch modeli Cambridge,  Pioneera N50-AE skoro 70tka jest niedostępna, planuję też osłuchać Arcama ST60, może jeszcze jakiegoś Marantza. To taki plan minimum. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem małe odsłuchy w  salonie, biorąc ze sobą posiadaną Yamahę NP-S303 jako jakiś punkt odniesienia. I choć wypadła oczywiście najsłabiej w porównaniu z dużo droższymi odtwarzaczami, to i tak muszę przyznać, że przy swoich ograniczeniach jest warta swojej ceny. Brzmieniowo grała jaśniejszym środkiem niż drożsi konkurenci. Dla porównania Pioneer N-50AE zagrał wyraźnie potężniejszym mocniejszym basem. Odsłuchiwany Arcam ST60 grał wyrównanym dźwiękiem w przyjemny sposób, ale w nie wybrałem go, gdyż w połączeniu z moim wzmacniaczem, który również gra neutralnym brzmieniem, brakowało wyraźnej basowej podstawy i blasku na górze. W odsłuchu zwyciężył i najlepiej zabrzmiał mi Cambridge Azur 851N, który zastąpił moją Yamaszkę. Chciałem napisać, że wysłużoną, ale to byłoby kłamstwo. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, JaZz napisał:

@greg235 dzięki, że podzieliłeś się wrażeniami. Przypomnij mi jeszcze jak możesz,  jaki wzmak i paczki. 

Masz w mojej stopce.

Tak jeszcze a propos wybranego przeze mnie Cambridga Azur 851N. Gra dobrym basem, ale jednocześnie środek nie jest wycofany i dość selektywny, a przy tym ma pełną blasku wyraźną sopranową górę. Trochę takie udane połączenie wyrazistej góry Yamahy, środka Arcama i dołu Pioneera. :) Wybrałem po prostu to co brzmiało najlepiej we wszystkich pasmach naraz na moim wzmacniaczu. Teraz mam taką międzynarodówkę w salonie, brytyjski strumieniowiec do tego wzmacniacz japończyk i totalnie francuskie głośniki. :D

Edytowano przez greg235
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

851n mimo wieku to bardzo dobry model. Dobrze zbudowany i jeszcze aktualizowany. 

Cambridge podszedł dobrze do obu odtwarzaczy. Warto je rozważyć jeśli ktoś szuka playera.

Piotr

Piotrze, słuchałem wielu Cambridge, Pioneerów, Onkyo. Jako kombajny nie mają szans z dobrymi cd. Jako źródła dzielone z niezłym okablowaniem zbliżają się do cd. Ręce mi opadają. Muszę sięgnąc do najwyższej półki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, S4Home napisał:

851n mimo wieku to bardzo dobry model. Dobrze zbudowany i jeszcze aktualizowany. 

Cambridge podszedł dobrze do obu odtwarzaczy. Warto je rozważyć jeśli ktoś szuka playera.

Piotr

W moim przypadku raczej neutralnie grającego wzmacniacza Rotel A14 i podobnie dość neutralnie grających kolumn Focal Aria 926, Cambridge Azur 851N naprawdę ładnie się wpasował. Dźwięk jest bardzo przyjemny, taki w sam raz w każdym paśmie. Co fajne mam teraz niezłego DACa w Rotelu i drugiego równie dobrego w Cambridgu. Oba grają dobrze, ale każdy nieco inaczej. Wystarczy jeden przycisk na pilocie, by zmieniając rodzaj połączenia między odtwarzaczem a wzmacniaczem, przełączyć się z jednego DACa na drugiego, wybierając tego, który bardziej pasuje do charakterystyki odtwarzanej muzyki.

Edytowano przez greg235
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, greg235 napisał:

W moim przypadku raczej neutralnie grającego wzmacniacza Rotel A14 i podobnie dość neutralnie grających kolumn Focal Aria 926, Cambridge Azur 851N naprawdę ładnie się wpasował. Dźwięk jest bardzo przyjemny, taki w sam raz w każdym paśmie. Co fajne mam teraz niezłego DACa w Rotelu i drugiego równie dobrego w Cambridgu. Oba grają dobrze, ale każdy nieco inaczej. Wystarczy jeden przycisk na pilocie, by zmieniając rodzaj połączenia między odtwarzaczem a wzmacniaczem, przełączyć się z jednego DACa na drugiego, wybierając tego, który bardziej pasuje do charakterystyki odtwarzanej muzyki.

Prawda, A14 brzmi dość neutralnie. Choć zauważyliśmy, że jest wrażliwy na okablowanie. Chociażby na przewód prądowy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, audiowit napisał:

Greg, ja rozumiem, ale mówię o trochę innym poziomie dźwięku.

Mam tego świadomość. Odtwarzam również muzykę z CD i słyszę różnicę. :)

3 minuty temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Prawda, A14 brzmi dość neutralnie. Choć zauważyliśmy, że jest wrażliwy na okablowanie. Chociażby na przewód prądowy :)

Akurat nie używam oryginalnego przewodu prądowego, bo rzeczywiście jest dość słaby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, greg235 napisał:

Mam tego świadomość. Odtwarzam również muzykę z CD i słyszę różnicę. :)

Akurat nie używam oryginalnego przewodu prądowego, bo rzeczywiście jest dość słaby.

Akurat dziś mieliśmy taką prezentację, że klient zażyczył sobie test "prądowych" na tym wzmacniaczu. Co ciekawe, efekt zadowolił go na Audioquest Monsoon i takowy trafił do jego systemu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, greg235 napisał:

Nie tyle wada fabryczna, co po prostu jest dość marnej jakości.

nie pisze o kablu tylko o sprzęcie

bo....

 

14 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Prawda, A14 brzmi dość neutralnie. Choć zauważyliśmy, że jest wrażliwy na okablowanie. Chociażby na przewód prądowy :)

 

czyli źle wyprodukowany sprzęt

 

7 minut temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Akurat dziś mieliśmy taką prezentację, że klient zażyczył sobie test "prądowych" na tym wzmacniaczu. Co ciekawe, efekt zadowolił go na Audioquest Monsoon i takowy trafił do jego systemu :)

no jakżeby inaczej !!!

Ale żeby sprzedawać uszkodzony sprzęt?!?!? Wstyd !!!

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, greg235 napisał:

A jak w sensie brzmienia uzasadniał ten wybór?

Droższe modele kabli Audioquest grają co raz bardziej sprężycie, mięsiście i są mocno zrównoważone, dlatego też chcieliśmy się zbliżyć takimi odczuciami. Dopiero wspomniany Monsoon dzięki między innymi większej ilości żył PSC+ i LGC zaczął taki charakter przypominać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...