Skocz do zawartości

Odtwarzacz sieciowy


Robsko

Recommended Posts

Pioneer n70AE polecę. Ale licz się z tym, ze kiepska apka.

Pomyśl o onkyo 6170. Gra zdecydowanym dynamicznym dźwiekiem. Trochę inaczej niż Pioneer. Fajna apka, ale mniej mozliwosci konfiguracyjnych, nie ma xlr ale dźwiekowo jest całkiem ok i duzo tańszy niż Pionek. 

Jeszcze jedna sprawa. Jak kupujesz tego typu urządzenie, nie myśl w kategoriach pilot. Apka jest zdecydowanie wygodniejsza i to bez 2 zdań. Mowi Ci to ortodoksyjny audiofil;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 150
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

13 minut temu, greg235 napisał:

Zestaw gra dosyć neutralnym i przede wszystkim bardzo muzykalnym dźwiękiem. Szukam odtwarzacza, który mi tego nie zmieni i nie zepsuje.

Do tej pory działam na Yamaha Np-S303, która jest bardzo wygodna pod względem obsługi, ale jakość dźwięku pozostawia do życzenia

Nie mogłem dopasować do siebie tych fragmentów Twojej wypowiedzi.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, greg235 napisał:

Mam wzmacniacz Rotel A14

Czy naprawdę do tego wzmaka z DACiem na pokładzie potrzebujesz playera o wartości sporo wyższej?

No ja bym inaczej rozłożył akcenty w tym systemie. I nie wydaje mi się, żeby to Yamaha NP-S303 była odpowiedzialna za słabą jakość dźwięku.

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, HQ150 napisał:

Czy naprawdę do tego wzmaka z DACiem na pokładzie potrzebujesz playera o wartości sporo wyższej?

No ja bym inaczej rozłożył akcenty w tym systemie. I nie wydaje mi się, żeby to Yamaha NP-S303 była odpowiedzialna za słabą jakość dźwięku.

Dźwięk nie jest jakiś bardzo słaby jakościowo, ale jednak trochę mu brakuje. Jak na sprzęt w tej klasie cenowej ta Yamaha gra bardzo przyzwoicie, ale jak ktoś napisał, chcę po prostu iść dalej, tzn. zmienić półkę na wyższą.

21 minut temu, audiowit napisał:

Komputer gra ciemno i gęsto. Dobierając teraz źródło weź to pod uwagę. Zeby się nie okazało, ze onkyo wcisnie Cię w fotel ofensywnoscią.

Godny polecenia jest w onkyo odtwarzacz, bo dac, to nic specjalnego.

To jak gra komputer to zależy od tego co ma na pokładzie i wysterowania. Klocki odpowiedzialne za dźwięk w kompie mam klasy studyjnej, ale po prostu nie chce mi się za każdym razem odpalać "elektrowni" kiedy chcę czegoś posłuchać z dobrą jakością. :)

27 minut temu, Kraft napisał:

Nie mogłem dopasować do siebie tych fragmentów Twojej wypowiedzi.

Po prostu zastrzeżenia mam do dźwięku kiedy odtwarzam np. Spotify i netradio z wymienionej Yamahy, a nie do dźwięku ogólnie, który z innych źródeł bardzo mi odpowiada.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, greg235 napisał:

Dźwięk nie jest jakiś bardzo słaby jakościowo, ale jednak trochę mu brakuje. Jak na sprzęt w tej klasie cenowej ta Yamaha gra bardzo przyzwoicie, ale jak ktoś napisał, chcę po prostu iść dalej, tzn. zmienić półkę na wyższą.

I to rozumiem. Tylko tak jak napisałem wyżej, szukając wyższej jakości w Twoim systemie nie zacząłbym od zakupu bardzo drogiego playera plików. Nie wydaje mi się to zasadne przy tym wzmaku i tym DAC-u. Chyba ten upgrade zacząłbym właśnie od próby z innym, wyższej klasy DAC-iem lub innym wzmakiem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, greg235 napisał:

 

To jak gra komputer to zależy od tego co ma na pokładzie i wysterowania. Klocki odpowiedzialne za dźwięk w kompie mam klasy studyjnej, ale po prostu nie chce mi się za każdym razem odpalać "elektrowni" kiedy chcę czegoś posłuchać z dobrą jakością. :)

Skoro tak to koledzy powyzej dali Ci rady. Malina, tani tablet, bitperfect, dirac. To też jakość studyjna... cokolwiek to znaczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, HQ150 napisał:

I to rozumiem. Tylko tak jak napisałem wyżej, szukając wyższej jakości w Twoim systemie nie zacząłbym od zakupu bardzo drogiego playera plików. Nie wydaje mi się to zasadne przy tym wzmaku i tym DAC-u. Chyba ten upgrade zacząłbym właśnie od próby z innym, wyższej klasy DAC-iem lub innym wzmakiem.

 

Brzmienie wzmaka bardzo mi odpowiada i nie mam zamiaru go zmieniać, nie po to go kupowałem, tym bardziej, że DAC też ma nie taki najgorszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, audiowit napisał:

Skoro tak to koledzy powyzej dali Ci rady. Malina, tani tablet, bitperfect, dirac. To też jakość studyjna... cokolwiek to znaczy.

Podkreślę, nie chcę żadnych "cudownych" Malin wkładanych niemalże do kartonów po butach, albo obudów po zasilaczach. :)Chcę normalnego fabrycznego sprzętu na gwarancji, który nie tylko gra ale też wygląda i ma pełen zestaw złącz na pokładzie w jednej pełnowymiarowej obudowie. Porady typu kup sobie Malinę, albo innego DACa, albo tym bardziej wzmacniacz są dla mnie nie na temat, to znaczy nie są odpowiedzią na moje pytanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, greg235 napisał:

To jak gra komputer to zależy od tego co ma na pokładzie i wysterowania. Klocki odpowiedzialne za dźwięk w kompie mam klasy studyjnej, ale po prostu nie chce mi się za każdym razem odpalać "elektrowni" kiedy chcę czegoś posłuchać z dobrą jakością

Mógłbyś rozwinąć? Masz jakiś sposób na "wysterowanie"?  No i co to za klocki klasy studyjnej w Twoim kompie?

Pytam ponieważ sam używam mini-komputerka jako transport sieciowy. Może też bym sobie coś wysterował albo dołożył jakiś studyjny komponent.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, JohnDoe napisał:

Mógłbyś rozwinąć? Masz jakiś sposób na "wysterowanie"?  No i co to za klocki klasy studyjnej w Twoim kompie?

Pytam ponieważ sam używam mini-komputerka jako transport sieciowy. Może też bym sobie coś wysterował albo dołożył jakiś studyjny komponent.

Klocki klasy studyjnej czyli używane obecnie lub jeszcze niedawno w studiach nagrań. Mam np. TC Electronic StudioKonnekt 48 i tej samej firmy Finalizer 96k. Pomijam soft oraz inne klocki sprzętowe do specyficznych zadań.

Edytowano przez greg235
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, greg235 napisał:

Klocki klasy studyjnej czyli używane obecnie lub jeszcze niedawno w studiach nagrań. Mam np. TC Electronic StudioKonnekt 48 i tej samej firmy Finalizer 96k.

Aha, więc źle zrozumiałem poprzednią wypowiedź. Myślałem, że mówisz o samym komputerze który masz profesjonalnie wysterowany i zbudowany na studyjnych komponentach. Teraz wiem, że posiadasz dodatkowo jakieś interfejsy do obróbki dźwięku. Ale to są osobne urządzenia a nie sam komp który jest playerem sieciowym. 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, JohnDoe napisał:

Aha, więc źle zrozumiałem poprzednią wypowiedź. Myślałem, że mówisz o samym komputerze który masz profesjonalnie wysterowany i zbudowany na studyjnych komponentach. Teraz wiem, że posiadasz dodatkowo jakieś interfejsy do obróbki dźwięku. Ale to są osobne urządzenia a nie sam komp który jest playerem sieciowym. 

TC StudioKonnekt 48 jest interfejsem audio i podłączony do kompa, działa jak bardzo rozbudowana i zaawansowana karta dźwiękowa, i ustawiony w systemie jako domyślna "karta dźwiękowa" odpowiada za przetwarzanie sygnałów audio razem z podłączonym do niego Finalizerem 96k. Sama funkcja odtwarzania to tylko kwestia takiego albo innego odtwarzacza software'owego. Przy odpowiednim wysterowaniu można wiele osiągnąć nawet z nieszczególnie dobrze zmasterowanych mp3 i trudno osiągnąć lepszy efekt na "konwencjonalnym" sprzęcie audio. Z tym, że używam tych urządzeń głównie do nagrywania muzyki i nie chce mi się tego wszystkiego włączać do zwykłego słuchania muzyki. Dlatego nie szukam, żadnych malin itp. tylko jakiegoś lepszego niż moja Yamaha podręcznego fabrycznego odtwarzacza strumieniowego w jednej obudowie, coby grał, dał się obsługiwać z pilota i dobrze wyglądał na półce na wzmaku i odtwarzaczu CD. :)

Edytowano przez greg235
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, greg235 napisał:

Dlatego nie szukam, żadnych malin itp. tylko jakiegoś lepszego niż moja Yamaha podręcznego fabrycznego odtwarzacza strumieniowego w jednej obudowie, coby grał, dał się obsługiwać z pilota i dobrze wyglądał

był taki rozdzielony na dwa elementy "połówkowy wielkosciowo" streamer/DAC

niestety chiński

ale posiadał ekran praktycznie na całym przednim panelu (wreszcie cos widać na wyswietlaczu z odległosci więcej niż 1m)

"zasadziłem się" na niego to okazało sie że przerwali produkcję :( - nie wiem jak teraz. Postaram sie znaleźć link

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tc używa się w domowych studiach. Ja bardziej znam Sound Devices, Yamaha lub Sound Craft i to też do zapisu. Mastering Yamaha, Sound Craft  i aple. 

Dziś mogę Ci tylko Sound Device pokazać.

Te tc najnowsze to nie są. 

 

I Greg w pełni to rozumiem, bo z tych urządzeń to nic nie nadaje się do słuchania w domu.

20210117_124714.jpg

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, audiowit napisał:

Tc używa się w domowych studiach. Ja bardziej znam Sound Devices, Yamaha lub Sound Craft i to też do zapisu. Mastering Yamaha, Sound Craft  i aple. 

Dziś mogę Ci tylko Sound Device pokazać.

Te tc najnowsze to nie są. 

 

Owszem to nie jest sprzęt najnowszej generacji, parę lat już ma, ale pisanie że sprzęt TC Electronic to sprzęt do homestudio to czysta herezja i nieznajomość tematu. :)Nawet wymienione modele jeszcze obecnie w komercyjnych studiach nagrań go spotykam, a nowsze np. systemu 6000 spotyka się powszechnie. Używa się również sprzętów różnych innych firm, ale to nie jest odpowiedni wątek by rozwijać ten temat.

Edytowano przez greg235
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak szukacie czegoś z dużym ekranem, to mogę podpowiedzieć np. Pipo X10 z Foobarem na pokładzie. Ekran dotykowy na całości.

Mam i chwalę. Ale mimo bardzo dużego ekranu i tak do sterowania używam tylko smartfona z FoobarControlerem.

image.png.3046bcc442e556e325e85a9ed42e49fe.png

To jest player w systemie z DAC-em na Soekrisie. I tu mam go plan zastąpić może jakąś malinką bo już nie potrzebuję Foobara. Przedtem był mi potrzebny, żeby nastawy DSP dla subbasu w nim zapisać. Teraz korekcja jest przeniesiona do końcówki mocy więc już mogę ostatniego PC eta z Windą się z domu pozbyć.

A to nowy model z większym ekranem i baterią na pokładzie:
https://pl.aliexpress.com/item/4000547946445.html

Edytowano przez HQ150
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, greg235 napisał:

Owszem to nie jest sprzęt najnowszej generacji, parę lat już ma, ale pisanie że sprzęt TC Electronic to sprzęt do homestudio to czysta herezja i nieznajomość tematu. :)Nawet wymienione modele jeszcze obecnie w komercyjnych studiach nagrań go spotykam, a nowsze np. systemu 6000 spotyka się powszechnie. Używa się również sprzętów różnych innych firm, ale to nie jest odpowiedni wątek by rozwijać ten 

Nieznajomości tematu powiadasz. Niech Ci będzie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, audiowit napisał:

Nieznajomości tematu powiadasz. Niech Ci będzie. 

Może doprecyzowując. TC Electronic ma zarówno sprzęt klasy profesjonalnej jak i do homerecordingu. Akurat modele, które posiadam nigdy nie należały do tej drugiej i jeszcze jakiś czas temu wyznaczały standardy. Aktualnie czasem można spotkać używane z drugiej lub trzeciej ręki w domowych studiach, ze względu na większą przystępność cenową. Ostatnio nawet się zastanawiałem czy nie wymienić mojego StudioKonnetka 48 na coś nowszego, ale po przejrzeniu ofert i konsultacjach ze znajomymi realizatorami dźwięku, doszedłem do wniosku, że żeby kupić interfejs o choćby nieco lepszych parametrach musiałbym wydać jakieś 8-10 tysięcy. Stwierdziłem, że nie warto.:)

Przepraszam wszystkich za post odbiegający całkowicie od wątku odtwarzaczy sieciowych.

Edytowano przez greg235
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...