Skocz do zawartości

RME DAC ......... i nie tylko :)


tomek4446

Recommended Posts

@tomek4446 napisałeś w innym wątku - "Jadę na dostosowanym do RME zasilaczu Tomanka"

http://sklep.tomanek.net.pl/tomanek-liniowy-zasilacz-tranzystorowy-ulps-do-przetwornikow-dzwieku-34.html

 

- Czy to z konieczności (brum czy coś), czy to zmienione zasilanie coś wnosi, czy raczej taki Twój kaprys? 

Pytam bo M. Carstens (producent) twierdzi, że zmiana zasilacza na audiofilski nie ma wpływu ani sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, JohnDoe napisał:

Pytam bo M. Carstens (producent) twierdzi, że zmiana zasilacza na audiofilski nie ma wpływu ani sensu.

Mądrego to aż miło posłuchać :) 

Po przepięciu z fabrycznego na Tomanka nie zaobserwowałem gwałtownego wzrostu jakości przekazu. Mówiąc ściślej , niczego nie usłyszałem ,co by zracjonalizowało mój zakup. Tomanek był po to by wyeliminować na maksa zasilacze impulsowe z zasilania. Miałem problemy z przydźwiękiem na lampach i starałem się ratować jak mogłem. Może kiedyś się temu bliżej przyjrzę i zrobię test .

Jak już jestem we właściwym wątku, to powiem po trzech godzinach słuchania z podpiętym RME bezpośrednio pod końcówkę , że wart był każdej wydanej złotówki.

Wpiąłem gramofon / pre phono/ na wejście analogowe RME ,  naprawdę jestem pod wrażeniem. jak jeszcze trochę się pobawię ustawieniami napiszę więcej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, elektron6 napisał:

U Tomanka to nawet tranzystor KD502 jest świętym gralem:) no fajny jest ten opis zasilacza tranzystorowego- poezja:)

Elektron , opis to marketing / nie wiem zupełnie dlaczego to słowo ma tak negatywny wydźwięk / z czegoś ZUS , lokal , wodę , prąd trzeba zapłacić , a i pensja oraz coś na rozwój by się przydało :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JohnDoe napisał:

Nie można mieć w domu wszystkiego po chińsku, czasem mam ochotę na kaczkę z jabłkiem w dupie a nie po chińsku ;)

Ja tam kupiłem by wspomóc sąsiadów. Słyszałem jak nasz premier mówił , że nasza gospodarka to number one w Europie , a u nich to recesja i ogólnie bida. Pomyślałem kupię, pomogę , ot , taki ludzki odruch. :) 

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Tomanek był po to by wyeliminować na maksa zasilacze impulsowe z zasilania. Miałem problemy z przydźwiękiem na lampach i starałem się ratować jak mogłem. Może kiedyś się temu bliżej przyjrzę i zrobię test .

Przeciez wlaśnie zasilacze transformatororwe powodują przydźwięk. Moze czas zamienic wszystkie na impulsowe 🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kenobi napisał:

Moze czas zamienic wszystkie na impulsowe

A to dziwne ? Jak miałem zasilacz impulsowy przy Malinie to jak włączałem cokolwiek np. gramofon , przydźwięk był jak cholera i musiałem za każdym razem bydlaka wyciągać z listwy.. A jak zmieniłem na transformatorowy , zresztą też Tomanka, to Malinka cały czas pod prądem i przydźwięk zniknął.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że po prostu wadliwie skonstruowane urządzenia brumią/zakłocają/piszczą/sieją... zawsze jest związane z jakąś oszczędnością producenta. I nie ma znaczenia czy impulsowy czy transformatorowy. Aktualnie do jednego porządnego przedłużacza mam wpięte - wzmacniacz, TV, zasilacz impulsowy do Chromecast Audio, zasilacz impulsowy (z zapasowego Chromecasta) do Daca oraz PS4. Nic nie brumi/sieje/piszczy. Ale mam taką jedną polską ładowarke (sam nie wiem czy impulsowa czy transformatorowa bo duża kobyła (przyzwoitego, polskiego, remonowanego producenta) która tak niemiłosiernie piszczy że po godzinie w pomieszczeniu z nią łeb boli - jakieś takie infradźwięki wytwarza

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, marcinmarcin napisał:

Wydaje mi się że po prostu wadliwie skonstruowane urządzenia brumią/zakłocają/piszczą/sieją... zawsze jest związane z jakąś oszczędnością producenta. I nie ma znaczenia czy impulsowy czy transformatorowy. Aktualnie do jednego porządnego przedłużacza mam wpięte - wzmacniacz, TV, zasilacz impulsowy do Chromecast Audio, zasilacz impulsowy (z zapasowego Chromecasta) do Daca oraz PS4. Nic nie brumi/sieje/piszczy. Ale mam taką jedną polską ładowarke (sam nie wiem czy impulsowa czy transformatorowa bo duża kobyła (przyzwoitego, polskiego, remonowanego producenta) która tak niemiłosiernie piszczy że po godzinie w pomieszczeniu z nią łeb boli - jakieś takie infradźwięki wytwarza

Ale jak brumi 50hz to brumi od z winy zasilacza transformatorowego. Zasilacz impulsowy moze wprowwdzac szumy ub piszczenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mac'u też można. Wszystko jest na stronie RME w zakładce "downloads".   Wybierasz tam urządzenie i co chcesz pobrać, Win/Mac.

Po aktualizacji na ekranie startowym pojawi Ci się v.35

Wszystko jest w linku - post #241 tutaj 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już jestem po

:)

na szczęscie tym razem ten idiotyczny maczek nie kazał wpisywać hasła przy instalacji - moze dlatego ze to tylko ściągniecie a nie instalacja ?

bardzo szybki ten update firmware-u - szokująco szybki

Ostatnio aktualizowałem przejściówkę do obiektywów i sam obiektyw... no trwało znacznie dłużej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, marcinmarcin napisał:

Aktualnie do jednego porządnego przedłużacza mam wpięte - wzmacniacz, TV, zasilacz impulsowy do Chromecast Audio, zasilacz impulsowy (z zapasowego Chromecasta) do Daca oraz PS4. Nic nie brumi/sieje/piszczy.

Podbijam stawkę: Mam zajęte 13 gniazdek 230V i 3 USB 😁 Z czego chyba 10-11 to zasilacze impulsowe. Żadnych filtrów sieciowych, zwykle listwy z marketu. I zero brumienia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, TomekN napisał:

Podbijam stawkę: Mam zajęte 13 gniazdek 230V i 3 USB 😁 Z czego chyba 10-11 to zasilacze impulsowe. Żadnych filtrów sieciowych, zwykle listwy z marketu. I zero brumienia.

piszesz o RME ?

2 minuty temu, Fafniak napisał:

no i co z tego wynika w kontekście sytuacji

nic , to taki żart był :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...