Skocz do zawartości

Heco Celan Revolution 3 - Kraftest


Kraft

Recommended Posts

Teraz wszystko jasne, że trzy w/w marki kolumn były testowane na tej samej elektronice, dlatego wolałem zapytać.

Ciekawa opinia o Heco, bo przynajmniej na Forum mają opinię spokojniejszych kolumn, a tu wychodzi iż niezła z nich "V".

Focal jak dla mnie opis brzmienia najbardziej trafny.

P.S. Wzmacniacz nie nagrzewa się zbyt mocno w tym miejscu? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lysy napisał:

Teraz wszystko jasne, że trzy w/w marki kolumn były testowane na tej samej elektronice, dlatego wolałem zapytać.

Ciekawa opinia o Heco, bo przynajmniej na Forum mają opinię spokojniejszych kolumn, a tu wychodzi iż niezła z nich "V".

Focal jak dla mnie opis brzmienia najbardziej trafny.

P.S. Wzmacniacz nie nagrzewa się zbyt mocno w tym miejscu? 

Bardziej grzeje się Audiolab 8200CDQ  niż Musical Fidrlity  oba mają sporo miejsca od góry jak również od tyłu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafał S napisał:

Przedziwne. Wiele można powiedzieć o Silverach, ale pierwsze słyszę, że góra nie istnieje.

Tak istnieje w sposób że resztą pasma ja przkrywa wchodzi dół góra spierdziela posrana że mocarz nadszedł 😉 średnica zaczyna drzeć papaje próbując nadążyci za dolem.. A jak zaczyna wiele się dziać w utworze z dużą ilością informacji w jednym czasie to zamiast przyjemności słuchania muzyki następuje chaos w wydobywaniu muzyki. Może ktoś lubi taki styl grania ja Nie.

 

1 godzinę temu, Rafał S napisał:

Przedziwne. Wiele można powiedzieć o Silverach, ale pierwsze słyszę, że góra nie istnieje.

Tak istnieje w sposób że resztą pasma ja przkrywa wchodzi dół  góra spierdziela posrana że mocarz nadszedł 😉 średnica zaczyna drzeć papaje próbując nadążyci za dolem.. A jak zaczyna wiele się dziać w utworze z dużą ilością informacji w jednym czasie to zamiast przyjemności słuchania muzyki następuje chaos w wydobywaniu muzyki. Może ktoś lubi taki styl grania ja Nie.

 

Edytowano przez RemikS
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, RemikS napisał:

Tak istnieje w sposób że resztą pasma ja przkrywa wchodzi dół  góra spierdziela posrana że mocarz nadszedł 😉 średnica zaczyna drzeć papaje próbując nadążyci za dolem.. A jak zaczyna wiele się dziać w utworze z dużą ilością informacji w jednym czasie to zamiast przyjemności słuchania muzyki następuje chaos w wydobywaniu muzyki. Może ktoś lubi taki styl grania ja Nie.

Kwestia podłączonej elektroniki czyt. wzmacniacza do MA Silver 100 ma tu decydujące znaczenie i efekt jw. Sparowanie ich z grającym dosyć swobodnie MF M5si zrobiło swoje, a wystarczy podłączyć do nich piec, który lepiej kontroluje bas. Dlatego czasami mamy tak różne opinie na temat odsłuchiwanych sprzętów ze względu na inny tor oraz akustykę danego pomieszczenia.

W każdym bądź razie dziękujemy, że podzieliłeś się swoimi spostrzeżeniami na temat odsłuchiwanych przez Ciebie kolumn.

 

Edytowano przez lysy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RemikS napisał:

Mam takie pytanie jak miałeś ustawione te Heco na siebie czy może bardziej na wprost?

Na siebie. Jak wszystkie. Co nie znaczy, że to najlepsze rozwiązanie. Lekkie skręcenie może być korzystniejsze (trochę mniejsze interferencje)

Mam je nadal. Pozostają wprzęgnięte w System Nieperiodycznego Odsłuchu Rotacyjnego.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Z filmiku na Youtube, który obejrzałem wynika, że Celan Revolution 3 mają mizerne wytłumienie w środku i przy wyższych poziomach głośności obudowy po prostu grają po swojemu....

Czy ktoś miał okazję testować/porównywać nowe kolumny Heco In Vita 3 z Clean Revolution 3. Bardzo mało informacji, opinii o tej nowej serii. Czy to model poniżej tytułowego bohatera?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Indygo napisał:

Celan Revolution 3 mają mizerne wytłumienie w środku i przy wyższych poziomach głośności obudowy po prostu grają po swojemu

Też się z tym spotkałem w Heco 700 u znajomego. Na początku myśleliśmy, że rezonuje coś w szafce lub na podłodze. Okazało się, że to po prostu obudowy w Aurorach robią takie czary.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tam by to nie przeszkadzało, bo i tak słucham na niskich poziomach głośności a te heco podobno dobrze sobie z tym radzą.

Szukam czegoś dla siebie. Jakiś czas temu musiałem sprzedać stereo... Miałem do czynienia z Dali Oberon 3 i Focal Aria 906 - w dali brakowało trochę szczegółowości i wyrafinowania focala a w Arii basu z dali. Może te Heco byłoby złotym środkiem?

Zapomniałem. Miałem też do czynienia z MA Silver 100 7g i tu brakowało mi szczegółowości z Focala. Wiem, że niektórzy się oburzą, że napisałem o silverach, że mało szczegółowe ale tak to odczułem.

Heco chętnie bym zestawił z Roksanem Atessą. Dobry pomysł?

Największe obawy mam o bas, że będzie zbyt "subwooferowy", będzie się wzbudzał i dudnił. Mam się czego obawiać?

Edytowano przez Indygo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...