Skocz do zawartości

Filmy ostatnio obejrzane


Recommended Posts

4 minuty temu, J4Z napisał:

Sztuczna inteligencja już pisze prace magisterskie na 5

W święta chwilę bawiliśmy się ChatGPT, ogólnie woow, ale na jednym pytaniu dwa razy podał niepoprawną odpowiedź.

Wiadomo, że  kolejnej osobie na to samo pytanie odpowie już prawidłowo.

Dla mnie ogólnie przerażająca wizja, głupi będzie jeszcze bardziej głupszy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Creed III

Jak ktoś lubi filmy pokroju Rocky, to to jest pozycja dla niego. Fabuła niezbyt skomplikowana, łatwo przewidywalna... Ale kino dość widowiskowe, poprawnie zrealizowane i fajnie to się oglądało. Świetny soundtrack, zdecydowanie przykuł moją uwagę.

creed-iii.png

 

Edytowano przez Butler
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Butler napisał:

Creed III

Jak ktoś lubi filmy pokroju Rocky, to to jest pozycja dla niego. Fabuła niezbyt skomplikowana, łatwo przewidywalna... Ale kino dość widowiskowe, poprawnie zrealizowane i fajnie to się oglądało. Świetny soundtrack, zdecydowanie przykuł moją uwagę.

creed-iii.png

 

Widzę, że najniżej oceniany porównując do poprzednich części.

To chyba brak Sylwestra Stallone o tym zaważył;)

Dodany do listy.

Edytowano przez Artur Mądry
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Artur Mądry napisał:

Mówiąc o kinie fantasy i Sci-Fi to na pewno.

Do klasyki SF zaliczyłbym raczej 2001 odyseję kosmiczna czy choćby bladerunner-a, czy Solaris (ale nie ten amerykański chłam).

Pomijam kosmos 1999 czy pierwsze battlestar galactica

Te filmy coś wniosły do gatunku a nie były kalkami innych produkcji to już prędzej pierwszy Terminator może być klasyką.

 

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś tak z młodszą koleżanką rozmawiałem ,że fajnie obejrzeć czasem jakieś kino z lat 1990-2005 , Ona na to , "klasyki" :D  Dla ludzi urodzonych w latach 1990 to są klasyki ...

W sumie te filmy nie mają tej poprawnościowej papki jak dzisiaj , w LOTR może ślepy jestem ,może casting był dobry , nie widzę parytetu rasowego (dla aktorów rzecz jasna) , zresztą duety Ostatni Skaut (Bruce z Damonem) czy Die Hard 3 (Bruce z Samuelem) - szczerze oglądając wtedy te filmy nie widziałem innego koloru skóry , tzw team chemistry robił robotę , dziś niestety zliczam ilu jest afro , meksyk , hindus , azjata , oraz zastanawiam się kiedy nastąpi jakiś wątek lgbt ;) 
 

btw. Duchy z Inshucośtam z Colin Farelem (jest na disney+) , bardzo dobry film , porównując z tym azjatyckim z wieloma oskarami to nie wiem czemu Colin nie otrzymał nagrody ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Fafniak napisał:

Do klasyki SF zaliczyłbym raczej 2001 odyseję kosmiczna czy choćby bladerunner-a, czy Solaris (ale nie ten amerykański chłam).

Pomijam kosmos 1999 czy pierwsze battlestar galactica

Te filmy coś wniosły do gatunku a nie były kalkami innych produkcji to już prędzej pierwszy Terminator może być klasyką.

 

O A co z Obcym ?

Otchłań- nawiasem mówiąc ciekawe kiedy wydają ją na Blueray albo 4K.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie inaczej obcego zdecydowanie na ekranie tv.

Choć Pandorum jest przy np. Gwiezdnych wojnach dzieckiem.

Teraz ciężko o naprawdę dobry film sf - nie mają pomysłów chyba.

Jeszcze wspomniał bym Star Trek, Critters, Gremlins, Leviathan i podobny Deep Star Six, Terminator ...

Fajnie było być dzieckiem w tamtych latach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Fafniak napisał:

Do klasyki SF zaliczyłbym raczej 2001 odyseję kosmiczna czy choćby bladerunner-a, czy Solaris (ale nie ten amerykański chłam).

Pomijam kosmos 1999 czy pierwsze battlestar galactica

Te filmy coś wniosły do gatunku a nie były kalkami innych produkcji to już prędzej pierwszy Terminator może być klasyką.

 

Dlatego napisałem, że mniej się tutaj skupiam mówiąc o klasykach na IŚ.

Chociaż, pokazanie klas społecznych było naprawdę fajne - takie aktualne Chiny :)

Do klasyki SF osobiście zaliczyłbym Gwiezdne Wojny.

Fajnym przykładem są  Gwiezdne wojny: Część IV - Nowa nadzieja.

Odniosła tak wielki sukces, że inne produkcje próbowały się na niej wzorować i to z różnym szczęściem.

Takim filmem, który chciał unieść się na skrzydłach popularności GW był film np. o James Bond Moonraker.

Zostawiam już do indywidualnej oceny czy była to udana próba:)

15 godzin temu, Kubakk napisał:

Dziś tak z młodszą koleżanką rozmawiałem ,że fajnie obejrzeć czasem jakieś kino z lat 1990-2005 , Ona na to , "klasyki" :D  Dla ludzi urodzonych w latach 1990 to są klasyki ...

W sumie te filmy nie mają tej poprawnościowej papki jak dzisiaj , w LOTR może ślepy jestem ,może casting był dobry , nie widzę parytetu rasowego (dla aktorów rzecz jasna) , zresztą duety Ostatni Skaut (Bruce z Damonem) czy Die Hard 3 (Bruce z Samuelem) - szczerze oglądając wtedy te filmy nie widziałem innego koloru skóry , tzw team chemistry robił robotę , dziś niestety zliczam ilu jest afro , meksyk , hindus , azjata , oraz zastanawiam się kiedy nastąpi jakiś wątek lgbt ;) 
 

btw. Duchy z Inshucośtam z Colin Farelem (jest na disney+) , bardzo dobry film , porównując z tym azjatyckim z wieloma oskarami to nie wiem czemu Colin nie otrzymał nagrody ...

No właśnie zależy co rozumiemy pod słowem klasyki - jeżeli tylko np. filmy, które mają 50+ lat?

Ja uważam, ze do klasyki zaliczamy filmy na których wzorują się inni.

To nie tylko fabuła, ale też sposób kręcenia filmu.

np. Kultowe sceny z Matrixa? Oj głośno było o nich swojego czasu.

 

U mnie wydaje się, że był to Star Trek - pierwszy SF obejrzany, albo może Kapuśniaczek? ;)

Filmy Louis de Funès - na pewno do odświeżenia, lata nie oglądałem, zobaczymy czy nadal będą bawić.

 

 

Edytowano przez Artur Mądry
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...