Skocz do zawartości

DAC pod wzmacniacz


Dzik

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 317
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

3 minuty temu, Fafniak napisał:

po 30 sekundach zwymiotowałem

Wyskoczyły mi kiedyś recenzje tego gościa w rekomendacjach na yt i już wtedy się skrzywiłem. To filmowanie z łba i machanie łapskami, a do tego rysunkowe dziewczynki na każdym kroku - wszystko to wzbudza mój niesmak. Abstrahując jednak od osoby samego recenzenta i stylu, trudno dojść do przekonania, że mówi nierozsądne rzeczy, a sprzętu u niego stoi tyle, że gość chyba tylko tym żyje (i masturbacją przy hentaiach).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Kraft napisał:

Demagogia. Po pierwsze, jeśli już, to mam dostęp tylko do bardzo fragmentarycznych danych o sprzęcie. Nawet specjalista nie potrafiłby na ich podstawie niczego przesądzić (ja specjalistą nie jestem). Po drugie, nawet specjalista mając na biurku wszystkie pomiary, których się w przypadku kolumn można dokonać, też mógłby na ich podstawie ocenić brzmienie danych kolumn tylko do pewnego stopnia (dość jednak wysokiego). Niestety nauka nie powiązała jeszcze w 100% wyników pomiarów kolumn z tym, jak brzmią. Odsłuchy są i tak niezbędne. Jednak trochę się znając i mając wgląd w pewne pomiary można sobie zaoszczędzić czasu i pewne konstrukcje od razu skreślić, jako niepasujące do naszych upodobań czy warunków akustycznych. Tylko i aż tyle.

Demagogia. Wklejasz masę wykresów, rozbierasz kolumny na czynniki pierwsze spokojnie możesz ze swoją wiedzą odczytać jak kolumny zagrają bez ich słuchania. Jeśli sugerujesz by DAC wybrać po pomiarach, że wzmacniacz gra tak samo ważne by był zbudowany jak należy, to kolumny znając charakterystykę i łatwo dostępne dane też tak wybieraj.

A jak określasz te warunki akustyczne w swoim pokoju? Pomiary były? Że możesz mniej więcej skreślić część kolumn z listy? A może po przesłuchaniu już kilku konstrukcji wiesz co może, a co nie zagrać?

Kraft sory bo trochę ci szpilkę wbijam, ale nie dla swojego poklasku jak to zasugerowałeś. Bardziej jako pokazanie że nie wszystko w audio jest takie proste chyba to już wiesz tylko strasznie starsze się trzymać wytyczonej przez siebie na początku tezy. Ja zmieniłem sporo podejście do akustyki, kolumn czy nawet kabli, zawsze jest na to czas :). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, JohnDoe napisał:

Po Jägermeister też mi się to kiedyś zdarzyło 😆

Ale nie wiem czy to te pokazane alkohole tak na Ciebie podziałały, czy reszta filmu ;)

fragment o alko przewinąłem - reszta tego dzieła jest nie do oglądania

22 minuty temu, Dzik napisał:

Abstrahując jednak od osoby samego recenzenta i stylu, trudno dojść do przekonania, że mówi nierozsądne rzeczy, a sprzętu u niego stoi tyle, że gość chyba tylko tym żyje

nie wiem , nie jestem w stanie tego obejrzeć, naprawdę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Fafniak napisał:

nie wiem , nie jestem w stanie tego obejrzeć, naprawdę

Nie przesadzaj. Prędzej po prostu nie chcesz usłyszeć argumentów na tezę przeciwną do swojej. ;)

Tak czy inaczej, twierdzenie, że wszystkie dobrze zbudowane wzmacniacze brzmią tak samo jest baaardzo kontrowersyjne. Nawet najbardziej kompetentny gość w tematyce audio po polskiej stronie internetu (i chyba w ogóle w internecie), Reduktor Szumu, by się z tym nie zgodził. No ale my mówimy o przetwornikach DAC.

Wydaje mi się, że część osób nadal z uporem godnym lepszej sprawy wzbrania się przez zrozumieniem bardzo prostej do zrozumienia rzeczy: że pomiary są obiektywną i bezstronną informacją, pozbawioną czynnika ludzkiego, która opisuje performance sprzętu. Sam dobry performance nie przełoży się na brzmienie, które każdemu przypadnie do gustu, ale głośniki z kiepskimi parametrami na pewno nie zagrają dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nawet najbardziej kompetentny gość w tematyce audio po polskiej stronie internetu (i chyba w ogóle w internecie)"

Chyba zaraz padnę. Dziku skąd Ty się wzioleś? Kup już to Fiio i nie zuzywaj prądu. Żeby Ci słoń choć na ucho nadepnoł, ale Ty w życiu nic nie słyszałeś i jakieś bzdury tu wypisujesz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Fafniak napisał:

yyyy ale nie pomyliłeś mnie z kimś innym ?

Możliwe i jeśli tak to przepraszam za błąd. Chaos się tutaj zrobił. Wydawało mi się, że byłeś w okopie ludzi, którzy mówią, że DACi brzmią inaczej niezależnie od pomiarów.

4 minuty temu, audiowit napisał:

"Nawet najbardziej kompetentny gość w tematyce audio po polskiej stronie internetu (i chyba w ogóle w internecie)"

Chyba zaraz padnę. Dziku skąd Ty się wzioleś? Kup już to Fiio i nie zuzywaj prądu. Żeby Ci słoń choć na ucho nadepnoł, ale Ty w życiu nic nie słyszałeś i jakieś bzdury tu wypisujesz. 

Szósty raz!

Co masz do Reduktora Szumu? 0_o Gość naprawia wzmacniacze nawet z lat 60. i buduje własny.

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, audiowit napisał:

Chyba zaraz padnę. Dziku skąd Ty się wzioleś? Kup już to Fiio i nie zuzywaj prądu. Żeby Ci słoń choć na ucho nadepnoł, ale Ty w życiu nic nie słyszałeś i jakieś bzdury tu wypisujesz. 

No TomekN i Dzik odlecieli już w takie światy, że oni sami tylko tam sięgają.

Tak jak mówisz, niech kupi najtańszy DAC, bo po co marnować czas na szukanie, jak wszyskto to na jedno kopyto.

W ogóle tu się wypowiadają osoby, co nigdy dwóch DACów nieporównywały. A jak już to robiły, to na amplitunerze kinowym haha Bo się naczytali jak to producent ampa kinowego chwali się parametrami i się im mokro zrobiło, i już nie muszą nawet słuchać wzmacniaczy stereo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, audiowit napisał:

Zarabia na takich jak Ty.

Zbudować wzmacniacz może każdy z podstawami elektroniki. A nawet w tym momencie bez tych podstaw.

Na jakiej podstawie sugerujesz, że gość jest nieuczciwy?

Oto jak łatwo zbudować wzmacniacz:

Ręce opadają na takich "znafcuf".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Dzik napisał:

Wydawało mi się, że byłeś w okopie ludzi, którzy mówią, że DACi brzmią inaczej niezależnie od pomiarów.

Jestem za tym abyś wziął do domu DACa i posłuchał, zobaczył czy odpowiada ci jego sterowanie, funkcjonalność.

Czy brzmią inaczej? Nie wiem 🤣

A najbardziej chciałbym zobaczyć miny forumowych "góru" po ślepym teście, ale oni na to nie pójdą

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, audiowit napisał:

Nie jest nieuczciwy. Znalazł niszę gdzie skupił tych, którzy chcą wierzyć w to, że mają fajny dźwięk w domu. 

Nadzieja to bardzo mocna rzecz.

No więc czym nas zaskoczysz? Przepłaciłeś i wzioleś coś droższego niż 100zł?

Jeśli ktoś tu na kimś zarabia, to marketingowcy na ludziach takich jak ty, którym w tematyce audio coś tam dzwoni, ale nie wiedzą w którym kościele, i którzy chodzą po forach i pitolą tak niemiłosierne farmazony, a jednocześnie oskarżają kompetentnych ludzi i kwestionują wartość obiektywnych pomiarów sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dzik - prpoponuję najpierw przezyć kilkadziesiąt lat,  przesłuchc tony sprzętu a dopiero później oceniać czyjeś kompetencje do oceniania sprzętu. Twoja wypowiedź o ,,pitoleniu niemiłosiernych farmazonów,, jest co najmniej nie na miejscu. Ja wiem, że młodość ma swoje prawa, jednak pomimo moich  xxxdziesięciu lat, nigdy nie odawżyłbym sie na taką opinię, a jeśli by mi się to zdarzyło to czym prędzej przeprosiłbym adwersarza. Pozdrawiam.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Rega napisał:

@Dzik - prpoponuję najpierw przezyć kilkadziesiąt lat,  przesłuchc tony sprzętu a dopiero później oceniać czyjeś kompetencje do oceniania sprzętu. 

To że ktoś ma miecz w domu i codziennie od 30 lat sieka nim arbuzy i inne rzeczy nie czyni z niego mistrza, bo do tego potrzebna jest wiedza i odpowiedni trening. To że ktoś przesłuchał ileś tam wzmacniaczy czy przetworników również nie czyni z niego znawcy, dlatego wypowiedzi z serii "co ty tam wiesz, ja to przesłuchałem aż pinć DACów i osim wzmaków" mi nie imponują.

Taki znowu młody to ja nie jestem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Dzik napisał:

To że ktoś ma miecz w domu i codziennie od 30 lat sieka nim arbuzy i inne rzeczy nie czyni z niego mistrza, bo do tego potrzebna jest wiedza i odpowiedni trening. To że ktoś przesłuchał ileś tam wzmacniaczy czy przetworników również nie czyni z niego znawcy, dlatego wypowiedzi z serii "co ty tam wiesz, ja to przesłuchałem aż pinć DACów i osim wzmaków" mi nie imponują.

Taki znowu młody to ja nie jestem.

No właśnie - skoro nie jesteś młody to wiesz doskonale że pierwsza część Twojej wypowiedzi odnosi sie także do Ciebie, ale mam wrażenie że żądasz od innych tego do czago Sam się nie stosujesz.  Pozdrawiam powtórnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Sanwing napisał:

Wklejasz masę wykresów, rozbierasz kolumny na czynniki pierwsze spokojnie możesz ze swoją wiedzą odczytać jak kolumny zagrają bez ich słuchania. Jeśli sugerujesz by DAC wybrać po pomiarach, że wzmacniacz gra tak samo ważne by był zbudowany jak należy, to kolumny znając charakterystykę i łatwo dostępne dane też tak wybieraj.

Wmawiasz mi nie moje poglądy, a nawet takie, którym wprost zaprzeczam, a potem starasz się je obśmiać. Słabe.

1 godzinę temu, Sanwing napisał:

 Bardziej jako pokazanie że nie wszystko w audio jest takie proste chyba to już wiesz tylko strasznie starsze się trzymać wytyczonej przez siebie na początku tezy. 

Niektóre rzeczy są w audio proste (a nawet banalnie proste) i niestety im audiofile poświęcają często najwięcej uwagi, kombinując przy tym, jak konie pod górkę. Inne są bardzo skomplikowane i nad nimi warto się pochylić, nawet jeśli szansa na pełen sukces jest raczej niewielka. 

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...