Skocz do zawartości

Nad c368 vs audiolab 6000A


s1ekier

Recommended Posts

Cześć 

Mam dylemat, który z tych 2 wzmaków wybrać. Będzie grał z Dali Zensor 3, jeśli mam ochotę na mocniejszy dół podłączam również suba. Głównym źródłem będzie Chromecast audio z Tidal HiFi, póki co nie stać mnie na bardziej zaawansowany transport.Słucham głównie soul, jazz, elektroniki trochę hip hop. 

Słuchałem przez kilka dni Nada C338, zaskoczył mnie pozytywnie jakością prezentacji ale brakowało jednak trochę dynamiki. Wcześniej używałem, Marantza PM6005, Yamahy AS 501, cały czas poszukuję ...

Będę wdzięczny za opinie.

 

 

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kraft napisał:

Chcesz lepszego dźwięku, to zdecyduj się na wymianę kolumn, a nie wzmacniacza. Za 3500-4000 zł na pewno znajdziesz coś lepszego od Zensor 3.

Aktualnie muszę kupić wzmacniacz, wymiana kolumn zapewne również nastąpi, ale w drugiej kolejności, w ciagu kilku miesięcy. Póki co chciałbym opinie nt nad vs.audiolab.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem oba są przyzwoicie grające. Jakiś czas temu miałem w domu na odsłuchach te sprzęty, plus Cyrusa i Marantza 7000n. NAD wydawał mi się nieco cieplej grający.

Ja w końcu wybrałem Cyrusa One HD, jego brzmienie bardziej mi odpowiadała niż Audiolaba. Z 368 i Marantza zrezygnowałem, gdyż postanowiłem kupić wzmacniacz, który będzie mógł pracować jako końcówka mocy w kinie domowym. Ale zarówno NAD, jak i Marantz też grały fajnie. Dodatkowo, jak napisał Tomek, ten moduł Blusounda jest naprawdę świetny. Tak mi się spodobał, że do Cyrusa dokupiłem Node 2i. Muszę jednak przyznać, że granie Marantza również mi odpowiadało, zaś jego aplikacja HEOS niewiele ustępuje BluOsowi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że brakowało Ci dynamiki w 338 to norma.

Fajny ale podstawowy model wzmacniacza.

Z tym że faktycznie zasadnicze pytanie jest czy nie lepiej zmienić kolumn.

Jeśli je zostawisz to moim zdaniem NAD 368 to lepszy wzmacniacz.

17 godzin temu, s1ekier napisał:

Ciekaw jestem czy C368 będzie brzmiał znacząco lepiej od C338, różnią się chyba właściwie tylko mocą i możliwością regulacji tonów.

Ale tutaj ta moc właśnie wygeneruje lepszą dynamikę.

Tego co Ci brakowało.

Sprawdź je sam jestem ciekaw Twojej opinii.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Audiolab to swobodniejsze i pełniejsze brzmienie względem NADa C368. Niemniej jednak patrzymy na całość i w przypadku Dali Zensor 3 będzie NAD C368. Możesz zwrócić uwagę także na Atoll IN100 Signature, który będzie łączył cechy szybkości i precyzji NADa oraz muzykalności oraz przestrzeni Audiolaba. Bardzo dobrze zgrywa się z Dali Zensor 3. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny oraz zapraszam na odsłuch. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...