Skocz do zawartości

Kablowy dylemat


Adam Litwin

Recommended Posts

40 minut temu, Arekszcz napisał:

czy mamy w takiej sytuacji zakładać, że producenci wzmacniaczy/amplitunerów/etc. za niemałe pieniądze oszczędzają na kablach zasilających i te kable nie spełniają wymagań przez co mogą pogarszać brzmienie? Serio?

Monitor audio gold - kable srebrne 

Rockport -okablowanie  transparentne

trenner&friedl- kable cardasa

wszyscy takie same? Podziwiam raz jeszcze za znajomość wszystkich kolumn i sprzętów . I zanim napiszesz komuś czytaj ze zrozumieniem to sam prześledź troszkę internet teorie i potem możesz dyskutować 

wesolych świat !

 

Edytowano przez Arekszcz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkł

2 godziny temu, Arekszcz napisał:

Monitor audio gold - kable srebrne 

Rockport -okablowanie  transparentne

trenner&friedl- kable cardasa

wszyscy takie same? Podziwiam raz jeszcze za znajomość wszystkich kolumn i sprzętów . I zanim napiszesz komuś czytaj ze zrozumieniem to sam prześledź troszkę internet teorie i potem możesz dyskutować 

wesolych świat !

 

Wkładają do srodka ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wrzucę też dwa słowa😁 ja poczułem różnicę i to sporą między kablem cienkim a grubym.  Różnica polegała na tym że mnie bardziej bolało ja dostałem od ojca tym cienkim🤣 

A tak na poważnie bo to jest temat rzeka. Wypożyczałem listwę z kablem zasilajacym gigawatt cena około 5koła i stwierdziłam że najlepsze jest dla mnie gniazdko w ścianie. Kable głośnikowe polecane chord clearway zamieniłem na takie: 

Życzę wam Zdrowych Wesołych każdy lubi to co lubi😉 cieszcie się muzyką.

Pozdro

 

received_3924163864317758.jpeg

Edytowano przez Ars_Poland
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Arekszcz napisał:

No sprawdź a nie znowu podważasz podałem przykłady kto co stosuje to posprawdzam a później napisz: Aha faktycznie albo nie . Trochę samodzielność ;) i nie napisałem ze nie stosują wiec nie wyciągaj wniosków z niczego

Wydawalo mi sie Frorum jest po to aby zadawac pytania jek sie czegos nie wie a ci co wiedza to odpowiadają. Dzielenie wiedzą jest szybsze. Wiec skro to ustalileś to wystarczylo odpowiedzieć.

Jakby kazdy ustalał wszystko na własną ręke to by forum nie istnialo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Kenobi napisał:

Wydawalo mi sie Frorum jest po to aby zadawac pytania jek sie czegos nie wie a ci co wiedza to odpowiadają. Dzielenie wiedzą jest szybsze. Wiec skro to ustalileś to wystarczylo odpowiedzieć.

Jakby kazdy ustalał wszystko na własną ręke to by forum nie istnialo.

Skoro napisałem co w danym sprzęcie jest tzn ze takie informacje znalazłem a Ty  stwierdziłeś :czyli nie , bo nie napisałem tak lub nie. 
co do dzielenia wiedza co z tego ze wkleiłem opis kabla z Wikipedii co z tego ze przesyłałem link do oporów kabli i ich wpływu na przesyl itp jak i tak to podważasz

Sugestie , podpowiedzi na forum są jak najbardziej ok natomiast to co wy robicie starając się za wszelka cenę udowodnić wasza racje są żenujące . Ktoś Tobie mówi: widzę złamana biel a Ty mu wmawiasz ze to biel - głupota wywołująca niepotrzebne dyskusje 

podsumowując: jeden pisze słyszę różnice - super wiec zmień kabel 

drugi ja różnicy nie słyszę -ok zostaw stary 

a wy kupujecie kable za pare stówek i dyskutujecie po co? Kup kable w castoramie czy leroyu i wtedy napisz:  jest super zabim kupisz dtogie spróbuj tych z sieciówki 

O dziwi mnie jeden fak ze nikt z tych którzy tak bronią braku wpływu kabli na cokolwiek nie zareagowali na fakt podany z mojego doświadczenia dot wymiany kabla hdmi 😳 

Edytowano przez Arekszcz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiąc sobie przerwę w krojeniu sałatki dodam, że argumenty "pokaż ślepe testy że rozróżniasz kable" są dla mnie dziecinne. Piszę wyraźnie, dzielę się swoim doświadczeniem, że odnotowałem osobiście różnice w brzmieniu na różnych kablach i zamiast przyjąć to do wiadomości ciągle ktoś się sili na obraźliwe riposty, kto napisze lepszego mema, wyścigi kto ma lepsze zdolności oralne. A temat jest banalny. Zamiast pisać "nie wierzę, placebo, wydaje ci się tylko" po prostu odłącz swoje tanie dobre kable i podłącz inne. Jaki problem to zrobić? Wtedy można wrócić do dyskusji, obgadać wnioski i ewentualnie wspólnie zastanowić się kogo wysłać na konsultacje z laryngologiem lub farmaceutą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Wito76 napisał:

Robiąc sobie przerwę w krojeniu sałatki dodam, że argumenty "pokaż ślepe testy że rozróżniasz kable" są dla mnie dziecinne. Piszę wyraźnie, dzielę się swoim doświadczeniem, że odnotowałem osobiście różnice w brzmieniu na różnych kablach i zamiast przyjąć to do wiadomości ciągle ktoś się sili na obraźliwe riposty, kto napisze lepszego mema, wyścigi kto ma lepsze zdolności oralne. A temat jest banalny. Zamiast pisać "nie wierzę, placebo, wydaje ci się tylko" po prostu odłącz swoje tanie dobre kable i podłącz inne. Jaki problem to zrobić? Wtedy można wrócić do dyskusji, obgadać wnioski i ewentualnie wspólnie zastanowić się kogo wysłać na konsultacje z laryngologiem lub farmaceutą.

Brawo ty w końcu :) a to dla tych co twierdzą ze głośniki w środku maja proste kable miedziane zdjęcie monitor audio gold 200

image.jpeg.1c883f4a45889438e61e2bb2f255714f.jpeg

Firmowe okablowanie wewnętrzne. Solidne, grube, srebrne.

pewnie to tylko na pokaz żeby cena była odpowiednia , w produkcji idą tanie chinczyki ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o kablach zasilający h i cyfrowych to jeszcze rozumiem. Rozpętać burzę ale żeby o kablach głośnikowych była taka dyskusja.

Serio ci sceptycy to nie słyszą czy nie chca słyszeć bo wola oglądać reduktora szumu?

3 strony odkąd brakło mi wczoraj postów 😛

No nie do przejzenia dla zwykłej postronnej osoby a przecież do kilkudziesięciu gdzie zawsze się kończy jeszcze kawał 😛

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, S4Home napisał:

Ale o kablach zasilający h i cyfrowych to jeszcze rozumiem. Rozpętać burzę ale żeby o kablach głośnikowych była taka dyskusja.

Serio ci sceptycy to nie słyszą czy nie chca słyszeć bo wola oglądać reduktora szumu?

3 strony odkąd brakło mi wczoraj postów 😛

No nie do przejzenia dla zwykłej postronnej osoby a przecież do kilkudziesięciu gdzie zawsze się kończy jeszcze kawał 😛

Haha przecież to wstęp zaraz znajda inne kolumny inne zdjęcia przeczące budowie goldow itp ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Arekszcz napisał:

Brawo ty w końcu :) a to dla tych co twierdzą ze głośniki w środku maja proste kable miedziane zdjęcie monitor audio gold 200

image.jpeg.1c883f4a45889438e61e2bb2f255714f.jpeg

Firmowe okablowanie wewnętrzne. Solidne, grube, srebrne.

pewnie to tylko na pokaz żeby cena była odpowiednia , w produkcji idą tanie chinczyki ;) 

I brawo tez Ty. Dalo się ? Dalo. Wystarczylo tak, nie , nie wiem.

Ale lepiej 10 linijek dywagacji.

Czasem cos podważam jao nie jest zgodne z prawami fizyki i logiką. Szczerze to te kable tez tak mało fabrycznie wyglądają, bardziej na przeróbkę, 🤣 Nie denerwuj się. Sa swieta. A ja malo kolumien rozebralem wiec nie wszytko widzialem.🤣

Edit

Jest fabrycznie, znalazlem  🙂

Edytowano przez Kenobi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Kenobi napisał:

I brawo tez Ty. Dalo się ? Dalo. Wystarczylo tak, nie , nie wiem.

Ale lepiej 10 linijek dywagacji.

Czasem cos podważam jao nie jest zgodne z prawami fizyki i logiką. Szczerze to te kable tez tak mało fabrycznie wyglądają, bardziej na przeróbkę, 🤣 Nie denerwuj się. Sa swieta. A ja malo kolumien rozebralem wiec nie wszytko widzialem.🤣

Edit

Jest fabrycznie, znalazlem  🙂

To nie chodzi o to ze mi się niechcialo tylko bardziej zależało mi żebyście sami doczytali oduczyli się posprawdzali i wtedy dyskutowali . Tak czy inaczej podłączam arkama sa 30 i dali opticon 8 mk2 z kimberami 8 jest mega robię bi wiring z kimberem i qed i jest mninimalna różnica ale jest i to jest fakt góra jest bardziej słyszalna pomimo ze nie mam słuchu doskonałego ;) 

ps jestem laikiem i nie podpierałbym  się zdjęciami i opisami Mietka z garażu bo byście mnie zjedli ;) 

Edytowano przez Arekszcz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wito76 napisał:

Robiąc sobie przerwę w krojeniu sałatki dodam, że argumenty "pokaż ślepe testy że rozróżniasz kable" są dla mnie dziecinne. Piszę wyraźnie, dzielę się swoim doświadczeniem, że odnotowałem osobiście różnice w brzmieniu na różnych kablach i zamiast przyjąć to do wiadomości ciągle ktoś się sili na obraźliwe riposty, kto napisze lepszego mema, wyścigi kto ma lepsze zdolności oralne. A temat jest banalny. Zamiast pisać "nie wierzę, placebo, wydaje ci się tylko" po prostu odłącz swoje tanie dobre kable i podłącz inne. Jaki problem to zrobić? Wtedy można wrócić do dyskusji, obgadać wnioski i ewentualnie wspólnie zastanowić się kogo wysłać na konsultacje z laryngologiem lub farmaceutą.

Co w tym dziecinnego? Jedna czy dwie osoby niech pokaża ze słyszą roznicę i wtedy temat zostanie zamknięty. Czyż nie warto poswiecic na to trochę czasu?

@Wito76
Zobacz jak wiele mozesz uczynic takim testem :D

Przelom, mity potwierdzone, koniec dyskusji 🙂

Edytowano przez Kenobi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kenobi Co to znaczy "niech pokażą, że słyszą różnicę"? Jak niby mogę komuś to pokazać, no tak czysto technicznie,jak?

Umknęło mi twoje zapytanie co do "polaryzacji" kabla zasilającego. Generalnie testowałem to podłączając raz normalnie a raz "odwrotnie" do gniazdka. Niestety nie jestem w stanie potwierdzić czy są jakiekolwiek różnice. Dla mnie zagrało to identycznie. To, że akurat podłączałem do listwy z filtrem faktycznie jak zauważyłeś, nie powinno mieć znaczenia ze względu na symetrię układu RLC.

Długi czas miałem swój system podłączony do takiej trochę lepszej listwy komputerowej, lepszej w sensie wbudowanej nią oprócz standardowych zabezpieczeń nadpradowych i nadnapięciowych jakiegoś filtra sieciowego. Z tego co później doczytałem to siedzi w niej taki przeciętny filtr o tłumienności 35dB czyli ani dobry ani zły. Na tym połączeniu długi czas słuchałem i się osłuchałem. Zimą zrobiłem sobie listwę na lepszym filtrze o tłumienności ponad 50dB, do listwy dałem podwójnie ekranowany kabel sieciowy, złocone wtyki Oyaide itd. I tu już dało się usłyszeć zmiany, nie w skali przepaści, ale pojawiła się lepsza separacja i coś co nazywamy czarnym tłem. Dźwięk w moim odczuciu stał się czystszy, szlachetniejszy. I proszę, nie wołaj, żebym to udowodnił albo "pokazał". Idąc za ciosem, zadowolony z efektów zrobiłem sobie kolejną listwę ale już na lepszych gniazdach w listwie i główna różnica oprócz filtra sieciowego dodatkowo w listwie jest DC Blocker. Różnice względem poprzedniej listwy - żadne. Liczyłem na zbawienny wpływ dc blokera ale się rozczarowałem. W innym wątku o listwach zasilających plus z kilkoma forumowiczami na privie omawialiśmy sobie działanie listew. Jak widzisz potrafię uczciwie napisać co robi u mnie różnicę np listwa z dobrym filtrem czy kable glosnikowe a co nie. Nie wciskam kitu, nie powtarzam jak papuga materiałów propagandowych producentów tylko piszę swoje subiektywne opinie. Testy robiłem na dwóch moich wzmacniaczach, na hybrydzie lampowej Magnat i czystej lampie.

Jako ciekawostka, są listwy np Taga, gdzie zapala się czerwona dioda, gdy odwrotnie podłączysz wtyczkę sieciową (faza jest nie w tej dziurce co rzekomo powinna).

Nie będę już dodawał jaki mam kabel zasilający, ale jakość kabli też bardzo się różni. Na priv wyślę Ci moje prywatne filmiki z moich testów.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leci szósta strona wątku, a żaden złotouchy audiofil nie wykazał, że potrafi na ucho odróżnić jeden kabel od drugiego - nikt nie przedstawił ślepego testu. Ciągle lecą tylko anegdotki o tym kto co usłyszał (tj. że wydawało mi się, że słyszy minimalną różnicę, ale jednak). Dopóki ktoś nie zademonstruje słyszalnej różnicy za pomocą ślepego testu, możemy spokojnie pozostać przy twierdzeniu, że kable nie grają 💁‍♂️
Wesołych Świąt 😉

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TomekN Tobie nie grają zapomniałeś dodać. Dostałeś propozycję od S4 żebyś się założył że odróżni kabel. Skoro kategorycznie uważasz że nie wnoszą zmian czego się boisz? Udowodnij wszystkim że masz rację. 

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wito76

Najprostrza rzecz na swiecie w którym internet to nie wszystko. Spotkajmy sie,  ja jestem chetny jako testujacy, bede przelaczać kable i nagrywac co jest podłaczone a ty bedziesz zapisywac na kartce ktory kabel slyszysz. Moge nawet zrobic przelacznik na przekaźnikach zebys mogl sobie szybko przelączać, ale boje sie ze padnie argument ze przekaźniki wycinaja to co ten lepszy kabel dodaje. Ogolnie trzeba ustalic przebieg testu i się spotkać, przeprowadzic test  a potem wypic piwko pogadać i posluchać muzyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Sanwing napisał:

Dostałeś propozycję od S4 żebyś się założył że odróżni kabel. Skoro kategorycznie uważasz że nie wnoszą zmian czego się boisz? Udowodnij wszystkim że masz rację. 

Po pierwsze, tamta propozycja zakładu była niesymetryczna, bo Piotrek nie zaproponował mi niczego na wypadek gdybym wygrał. Zresztą nie jestem hazardzistą.
A po drugie, ciężar udowodnienia zachodzenia jakiegoś zjawiska leży wyłącznie po stronie osoby, która twierdzi że takowe zachodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kenobi napisał:

Moge nawet zrobic przelacznik na przekaźnikach zebys mogl sobie szybko przelączać, ale boje sie ze padnie argument ze przekaźniki wycinaja to co ten lepszy kabel dodaje.

No i pach..... teraz jesli ktos nie rozróżni kabla x od y to winę za to poniesie przekaznik. Brawo @Kenobi.🕳

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kenobi. Wysłałem Ci wiadomość na priv i "dowody" w postaci filmików z moich prywatnych testów.

 

P. S.

TomekN, naprawdę szkoda mi ciebie, że też ci się tak chce brnąć w bagno. Każdy kto ma doświadczenie w audio wie doskonale, że kable mają znaczenie i grają a ty kolejny dzień, sorry że tak z grubej rury w święta, kompromitujesz się wypisując tą swoją mantrę o dowodach. Miliony osób słyszą różnicę i kupują najlepsze kable na jakie ich stać a ty twierdzisz, że nie ma żadnej różnicy. Piszą ci że cytryna jest cierpka a ty nie spróbujesz, ale twierdzisz że tak nie jest. Uparty jak moja teściowa.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, TomekN napisał:

Po pierwsze, tamta propozycja zakładu była niesymetryczna, bo Piotrek nie zaproponował mi niczego na wypadek gdybym wygrał. Zresztą nie jestem hazardzistą.
A po drugie, ciężar udowodnienia zachodzenia jakiegoś zjawiska leży wyłącznie po stronie osoby, która twierdzi że takowe zachodzi.

Jakbyś z Piotrem zaczął na poważnie rozmawiać to spokojnie coś by zaproponował. 

Druga część Twojej wypowiedzi typowa obrona jaką się zasłaniasz od początku. Poza tym to Piotr chciał Ci udowodnić że grają kable, a Ty się boisz, jako to hazard skoro wiesz że nie usłyszy różnicy??? Będziesz przy tym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...