Skocz do zawartości

Rozważania na temat jakości źródła


Bart Osz

Recommended Posts

@marcinmarcin nie przeceniaj mnie 😉

Ja tylko staram się szerzej oczy otwierać na sprawy, na które większość przymyka, w tym Amir, który ma wiedzę i narzędzia by wiele spraw wyjaśnić tylko mu nie po drodze chyba. Uwziął się żeby pokazywać to co oczywiste, a nie to co tajemnicze ale obecne. 

To tak jak z UFO. Każdy rozsądny kosmolog wie, że istnieją inne cywilizacje ale mało który szanujący się naukowiec oficjalnie to potwierdzi czy zagwarantuje bo nikt nie zważył, nie zmierzył ufoludka, a przecież mamy super detektory, radioteleskopy, latamy w kosmos itd. 😉 

Edytowano przez MariuszZ
lit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 402
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

43 minuty temu, Fafniak napisał:

No u mnie bitperfect działa niezależnie czy włączę B/T czy wyłaczę

Sprawdziłem przed chwilą , mam włączone wszystko co możliwe w RME ,a Pionek test bit -perfect przeszedł . Nawet chciałem cyknąć zdjątko, ale ten ekranik RME jakoś dziwnie działa na mój aparat i mam wszystko rozmazane :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Fafniak napisał:

no to widocznie dostałeś kabel full range

A wiesz , że to możliwe ? :) 

A serio to mam teraz podłączony streamer optykiem do RME . Nienawidziłem kabli optycznych ze względu na wg. mnie idiotyczne rozwiązanie wtyk - gniazdo , z którego większość kabelków po prostu przy jakimś przesunięciu sprzętu wypadała. Zainwestowałem i polecam Suprę , po wetknięciu wtyku w gniazdo następuje taki ciszy ' klik' i naprawdę połączenie pierwsza klasa.

IMG_0322.JPG

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marcinmarcin napisał:

Masz amplitudę na zdjęciu

Musiałbym zobaczyć pełne pomiary obu wzmacniaczy, aby uwierzyć, że niczym istotnym się nie różnią.

1 godzinę temu, marcinmarcin napisał:

@MariuszZ może wyliczyć ile parametrów pomija REW, Amir i wszyscy święci w temacie 🤪

Póki co nikt, kto twierdził, że ASR pomija istotne parametry w pomiarach, nie potrafił powiedzieć jakie. Pytałem o to, bez ironii, już kilka razy.

1 godzinę temu, MariuszZ napisał:

To tak jak z UFO. Każdy rozsądny kosmolog wie, że istnieją inne cywilizacje ale mało który szanujący się naukowiec oficjalnie to potwierdzi czy zagwarantuje bo nikt nie zważył, nie zmierzył ufoludka, a przecież mamy super detektory, radioteleskopy, latamy w kosmos itd. 😉 

MariuszZ, to już czysty populizm. Z matematycznego punktu widzenia jest właściwie niemożliwością, aby we Wszechświecie nie istniały inne cywilizacje, sęk w tym, że odległości są tak niewyobrażalne, że nie ma to znaczenia. Powstał nawet wzór matematyczny na to, ile cywilizacji technicznych może istnieć tylko w naszej galaktyce, ale nie ma w tym nic dziwnego, że żadnej nie udało nam się zaobserwować.

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tomek4446 napisał:

Zwróciłem na to uwagę bo widzę analogię w audio , w jednym i w drugim przypadku nie istnieje pojęcie obiektywizmu .

Nie istnieje w odniesieniu do interpretacji, ale my się przecież nie o to spieramy. Jeśli już, to widzę więdzej punktów stycznych z kulinariami, bo tam też można się spierać o to, czy garnek zmienia smak albo czy można wyczuć 3 drobiny soli w litrze zupy. No ale przede wszystkim, chociaż każdy ma inny smak, to jednak potrafimy dokładnie stwierdzić skład każdej potrawy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tomek4446 napisał:

Nie ,nie istnieje już na etapie pytań testu / są subiektywne/ , tak samo jak to co pisał @MariuszZ w stosunku do wyborów pomiarów / są subiektywne/. 

Nie rozumiem. Z technicznego punktu widzenia możemy zmierzyć każdy parametr dźwięku i nie musimy go nawet słyszeć, bo słuchanie będzie już subiektywną ewaluacją. Jeśli chodzi o odsłuch, to obiektywnie możemy jedynie stwierdzić, czy ktoś coś słyszy, czy czegoś nie słyszy - za pomocą ślepego testu. Oczywiście słyszenie pewnych rzeczy jest niemożliwe już z przyczyn biologicznych, tak samo jak z przyczyn biologicznych niemożliwe jest widzenie fal rentgenowskich czy mikrofal.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, marcinmarcin napisał:

Niedawno słyszałem że jak będzie taka sama amplituda znaczy że gra tak samo

To, co widać na wykresie, to wygładzone estymacje, które nie są nawet takie same. Tylko wg tych danych powinno być to bardzo podobne granie, ale nie można tego z całą pewnością stwierdzić nie dysponując całą resztą rzetelnych pomiarów.

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Dzik napisał:

To, co widać na wykresie, to wygładzone estymacje, które nie są nawet takie same. Tylko wg tych danych powinno być to bardzo podobne granie, ale nie można tego z całą pewnością stwierdzić nie dysponując całą resztą rzetelnych pomiarów.

Takie bajki to na ASR . Drut ze wzmocnieniem, przecież widać, na nic nie wpływa, a ja mam omamy i zwidy 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marcinmarcin napisał:

Takie bajki to na ASR . Drut ze wzmocnieniem, przecież widać, na nic nie wpływa, a ja mam omamy i zwidy 😁

To już twoja wyimaginowana interpretacja rzekomego konsensusu środowisk, które zamieszczają pomiary. W rzeczywistości nikt nigdy nie twierdził, że wszystkie wzmacniacze grają tak samo, no ale najłatwiej obronić własne zdanie przez sprowadzanie zdania strony przeciwnej do absurdu.

Jeśli chodzi konkretnie o mnie, to nigdy nie zajmowałem w kwestii wzmacniaczy stanowiska, na co mam papiery w postaci moich starych postów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś w Łodzi kto by się mógł pochwalić wysokiej klasy sprzętem włączając dac? Szukam kogoś do kogo podjadę z moim budżetowym topping d10 i porównamy wrażenia odsłuchowe. Nie wiem czy zmiana na lepsze ma sens a to aktualnie najniższej klasy element zestawu.

 

Źródło komputer pc Linux

Dac topping d10 po usb

Wzmacniacz MF a 3.5 

Kolumny kef r700

Wszystkie kable dla entuzjastów audio żadne chińskie z marketu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marcinmarcin napisał:

A proszę bardzo, na zdrowie:

1) Atoll in100se/Cyrus One

2) Masz amplitudę na zdjęciu - dodam że zniekształcenia też były na bardzo zbliżonych poziomach/pogłosy/impuls etc

3) Atoll z tymi kolumnami jazgotał, kłuło w uszy i źle się słuchało. Po pół godziny miałem dość i byłem zmęczony. Cyrus zagrał miękko i ciepło, nie męczy.1736346415_CyrusvsAtoll.jpg.dbaeda45e7155488668ac06f04445142.thumb.jpg.b5175e247c74ce2116781948e8ccc294.jpg

@marcinmarcin, gdyby powyższy pomiar rzeczywiście pokazywał różnice ww wzmacniaczy, to... no cóż, te wzmacniacze byłyby niewiele warte (żeby nie powiedzieć nic) ;) Nie ma najmniejszych szans w ten sposób pokazać "brzmienie" wzmacniacza. A widoczne różnice wynikają z tego, że pomiar jest po prostu nie najlepiej wykonany. Krzywe powinny się dokładnie pokrywać. Podpowiem, że np Twoja obecność w pomieszczeniu mogła być powodem takiego stanu rzeczy (już to kiedyś przerabiałem). A jeżeli upierasz się, aby porównać wzmacniacze REW'em, to zdecydowanie nie za pomocą mikrofonu, no i nie na charakterystykach amplitudowych. Lepsza będzie do tego celu zakładka RTA. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, nowy78 napisał:

@marcinmarcin, gdyby powyższy pomiar rzeczywiście pokazywał różnice ww wzmacniaczy, to... no cóż, te wzmacniacze byłyby niewiele warte (żeby nie powiedzieć nic) ;) Nie ma najmniejszych szans w ten sposób pokazać "brzmienie" wzmacniacza. A widoczne różnice wynikają z tego, że pomiar jest po prostu nie najlepiej wykonany. Krzywe powinny się dokładnie pokrywać. Podpowiem, że np Twoja obecność w pomieszczeniu mogła być powodem takiego stanu rzeczy (już to kiedyś przerabiałem). A jeżeli upierasz się, aby porównać wzmacniacze REW'em, to zdecydowanie nie za pomocą mikrofonu, no i nie na charakterystykach amplitudowych. Lepsza będzie do tego celu zakładka RTA. 

 

Przeczytaj się ze zrozumieniem.

I nie ja się upieram, tylko niektórzy twierdzą że można mierzyć wszystko. Na drobne różnice mogło wpłynąć odsuniecie kolumny o 2cm lub mikrofonu o 5 i nie ma to żadnego praktycznego znaczenia. Pozostałe parametry też nie różniły się praktycznie wcale. Różnica w brzmieniu za to wskazywała ze będzie przepaść w pomiarach. A nie było  różnicy ... 

Po prostu uważam że jak mierzy się kilka parametrów na krzyż jak np ASR to nie jest to wiarygodne dla tego co słyszymy w realu 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MariuszZ napisał:

Ponieważ rozmawiamy o domenie słuchu i tym co słyszymy to napisz jakie parametry Amir mierzy w miejscu odsłuchu? ;) 

Nie odpowiada się pytaniem na konkretne pytanie, a co Amir mierzy we wzmacniaczach możesz zobaczyć otwierając pierwszą z brzegu recenzję. Pytam więc po raz kolejny, czego tam brakuje, bo chętnie się dowiem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, marcinmarcin napisał:

I nie ja się upieram, tylko niektórzy twierdzą że można mierzyć wszystko. Na drobne różnice mogło wpłynąć odsuniecie kolumny o 2cm lub mikrofonu o 5 i nie ma to żadnego praktycznego znaczenia. Pozostałe parametry też nie różniły się praktycznie wcale. Różnica w brzmieniu za to wskazywała ze będzie przepaść w pomiarach. A nie było  różnicy

I owszem, mierzyć można wszystko. Trzeba jednak najpierw wiedzieć, co się chce dzięki pomiarom "zobaczyć", następnie jak je poprawnie wykonać, aby mogły być miarodajne, jak również umieć później zinterpretować. W powyższym przykładzie ze wzmacniaczami: Co to znaczy nie było różnicy? Przecież na wykresie wyraźnie ją widać. Tyle, że być jej w tego typu badaniu zdecydowanie nie powinno. Ewentualnych różnic szukałbym raczej w zniekształceniach nieliniowych, choć tak naprawdę, zapewne  oba wymienione urządzenia mają je sporo poniżej teoretycznego poziomu słyszalności. Zatem pytanie co zmierzyć, aby wykazać różnice nadal pozostaje otwarte. No bo jeżeli dajmy na to bylibyśmy w stanie w obiektywny sposób je potwierdzić na słuch (np ślepy test), to na pewno można byłoby je także wykazać w (jakichś) pomiarach. W 21 wieku to już chyba w czary mary nie wierzymy ;) . 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...