Skocz do zawartości

Dźwięk przerywa po bluetooth


pawelox01

Recommended Posts

Cześć,

 

Posiadam ampli yamahe rn402d i mam problem z przerywajacym dźwiękiem kiedy slucham muzyki z youtube przez bluetooth.

Z ampli lacze sie telefonem i co kilka/nascie sekund wystepuje przerywanie dzwieku.

Juz wyczytalem ze ampli yamahy maja z tym problem ale nie widzialem rozwiazania, oprogramowanie w ampli jest aktualne i nic innego do glowy mi nie przychodzi.

 

Ktoś zna rozwiązanie problemu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A napisz proszę czy bluetooth zrywa połączenie gdy telefon jest bardzo blisko Yamahy ( najlepiej na niej)?

Zrywa dalej, nie mam innych urządzeń po bluetooth puszczonych, tylko telefon i nawet jak go na ampli poloze to dźwięk przerywa. Muzyka leci normalnie i nagle na sekunde-dwie jest taki przerywany dźwięk i tak co jakiś czas się pojawia

 

.[mention=51102]petroff[/mention] Podłączenie neta do ampli nic mi nie da, przecież na ampli youtuba nie odpale biggrin.png

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, pawelox01 napisał:

Zrywa dalej, nie mam innych urządzeń po bluetooth puszczonych, tylko telefon i nawet jak go na ampli poloze to dźwięk przerywa. Muzyka leci normalnie i nagle na sekunde-dwie jest taki przerywany dźwięk i tak co jakiś czas się pojawia

 

.[mention=51102]petroff[/mention] Podłączenie neta do ampli nic mi nie da, przecież na ampli youtuba nie odpale biggrin.png

 

 

 

To się trochę tak zachowuje jakby kodeki nie wyrabiały. A jak przesyłasz plik tylko muzyczny to masz te same problemy? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale czemu tak kombinujesz - musi iść koniecznie z YT? Pliki na YT są ciężkie, będzie Ci zrywać co któryś kawałek. 

Słuchaj ze Spotify po necie :)

18 minut temu, JaZz napisał:

Koledze petroff chyba chodziło o to że Wifi może zakłócać BT. 

Nie o to mi chodziło :), ale to też jest prawda. 

Przerabiałem to swego czasu i się poddałem - w końcu i tak na którymś utworze zerwało, więc rozwiązanie jest proste. Zmienić apkę na taką co pójdzie po necie, a net najlepiej doprowadzić po kablu i spokój (Yamahy z tego co pamiętam nie mają 5G więc wifi też bywa niestabilne). 

Edytowano przez petroff
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj inny telelfon czy się powtórzy problem. Czasem nadajniki BT się sypią.

Bylo sprawdzane na 3 telefonach, xiaomi, oppo i 1+, dosc nowe 2-3 letnie i za kazdym razem ten sam problem z przerywanym dźwiękiem.

 

Natomiast wifi nie rozwiąże problemu bo przez wifi nie polacze telefonu z ampli tak zeby przesylal dzwiek z yt

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinien tak przerywac. Mi dziala spoko do okolo 10 metrow, sprawdzane na rn303, rn602, rn803. Serwis, zwrot, wymiana (zalezy gdzie i jak go kupiles).
No będę musiał po lockdownie przejechać się do sklepu. Bo nie chce mi się wierzyć że coś go zakłóca, chociaż sąsiad podemna ma pelno urządzeń podpietych do bramki bluetooth, termometry xiaomi, odkurzacz, smart zarowki, lampke nocna
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zakloca strasznie soundbar samsunga kiedy ma wlaczona opcje "tv sound connect" i tv jest wylaczony, wowczas soundbar oczekuje/wyszukuje tv i zakloca w amplitunerze bluetooth oraz wifi. Dopiero jak wlacze tv i soundbar sie polaczy z tv to jest ok, wiec wylaczylem w soundbarze "tv sound connect". Poza tym jest ok i do okolo 10m amplituner spokojnie gra z telefonu po bluetooth. Jeszcze dla pewnosci zabierz ampli i telefon do jakiegos innego miejsca (najlepiej do kogos gdzie nie ma sasiadow i ewentualnych zaklocen) sprawdz tam, jesli nadal bedzie problem to reklamuj ampli.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pawelox01 napisał:
Dnia 19.04.2021 o 08:18, pablo83gt napisał:
Nie powinien tak przerywac. Mi dziala spoko do okolo 10 metrow, sprawdzane na rn303, rn602, rn803. Serwis, zwrot, wymiana (zalezy gdzie i jak go kupiles).

No będę musiał po lockdownie przejechać się do sklepu. Bo nie chce mi się wierzyć że coś go zakłóca, chociaż sąsiad podemna ma pelno urządzeń podpietych do bramki bluetooth, termometry xiaomi, odkurzacz, smart zarowki, lampke nocna

Właśnie dlatego nastaw się, że najlepiej będzie przesiąść się na kabel internetowy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Hej,
mam yamahę rn303d i rn803d. W obu występuje opisany problem. Mój tlefon to Xiaomi ale sprawdzalem też z Iphone - to samo. Sprawdziłem z zewnętrzną anteną wifi/bluetooth - to samo. Coś musi byc z softem albo jakością modułu bluetooth.

 

Problem jest tylko z Bluetooth.
Spotify/Tidal/Net Radio dzialaja jak trzeba.

 

UPDATE:
Pobawiłem się dłużej i moje wnioski są takie, że problematyczne jest używanie bluetooth jeśli z internetem połączony jestem po WiFi.
W momencie gdy wyłączyłem połączenie bezprzewodowe WiFi w dowolnym amplitunerze, przestałem mieć problem z jakością połączenia bluetooth.

Dla mnie długoterminowym rozwiązaniem będzie połączenie amplitunera do sieci po kablu LAN.

Edytowano przez krysmal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...