Skocz do zawartości

Czy wzmacniacze mają brzmienie?


Kraft

Recommended Posts

39 stron wątku "Czy wzmacniacze mają brzmienie?". Tak, mają. Dziękuję, proszę sie rozejść.😁

@Kraft naprawdę lubię Twój poziom dyskusji, i na pewien sposób również te prowokacyjne pytania, bo one są potrzebne. Ale jednak, czy nie sądzisz, że skoro to układy zbudowane inaczej, to mają prawo brzmieć trochę inaczej? 

No przecież na przeźroczystych B&W musisz slyszeć pewne różnice.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Grzesiek202 napisał:

Ale nawet gdyby, ja twierdzę, że urządzenia skonstruowane inaczej mogą brzmieć inaczej. 

Nawet celowo są tak zaprojektowane aby właśnie różniły się brzmieniowo. I tu nie ma dyskusji. A to, że ktoś chce wszystkich przekonać, że tylko neutralność wzmacniacza może dać przyjemność to jego sprawa. Niech działa, jak ma taką wewnętrzną potrzebę i umiejętnie dobiera prowokujące zwroty. :)

 

Co to za różnica czy wzmacniacz neutralny a do niego podłączone efekciarskie monitorki  Bowersa z podbitym wyższym basem, dziurą na górnej średnicy i podbitą na maksa i oderwaną od reszty  pasma najwyższą górą (ani to spójne ani wierne temu czym z założenia ma być hi fi)  czy odwrotnie, efekciarski Naim (który pogrubi i podgrzeje) a do niego podłączone "studyjnie równe" paczki. Jeden i drugi będzie słuchał podbarwień a nie "wierności", tego co podobno było w studiu w trakcie realizacji płyty. 

Edytowano przez kaczadupa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gienas napisał:

Litrówkę zrobiłeś

Liczy się treść ,a nie forma ! :) 

3 godziny temu, Kraft napisał:

Ja tez słyszę różnicę w graniu wzmacniaczy. Nawet kabli.

Mógłbyś powtórzyć ? :) 

2 godziny temu, misiekx napisał:

Fajnie, mozna bedzie kupic coś do 1000 i spokój.

Do tysiąca to ze stolikiem ! :) 

A tak serio , to nie wiem ,czy pisać, ale jak już przytargałem ten wzmacniacz to bawię się w różne podłączenia. I niestety znowu odkryłem , że ani DAC-i , ani pre nie grają tak samo. Gram na zmianę z Eversolo podłączonym bezpośrednio pod końcówkę i Eversolo gdy sygnał idzie pod zewnętrznego DAC-a / RME/ i z niego na wzmacniacz. . Jest różnica w dynamice i detalach. Eversolo jako pre z DAC-iem gra bardziej jasno , ale mniej detalicznie.. 

No cóż , wizja przyoszczędzenia kasy , niestety się oddaliła :) 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Kraft napisał:

To może inaczej.

Czy możliwe jest, że dwa wzmacniacze grają dla nas tak samo? 

A trzy? 

"dla nas" - to kluczowe. Z tymi samymi kolumnami, w tym samym pomieszczeniu? Pewnie! Jakiś czas temu miałem w Rotele A12 i 14. Nawet w różnych wersjach (MK i tak dalej). Nie słyszałem różnicy.  Z drugiej strony, są modele innych marek naprawdę inaczej grające. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Grzesiek202 napisał:

Pewnie! Jakiś czas temu miałem w Rotele A12 i 14. Nawet w różnych wersjach (MK i tak dalej). Nie słyszałem różnicy. 

No proszę! Ledwo 40 strona i już mam potwierdzenie od pierwszej osoby. Czyli temat nie jest wcale aż tak bezsensowny. Pozostaje ustalić, co i jak wpływa na to, że pewne wzmacniacze grają tak samo, a inne się różnią. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Kraft napisał:

Czyli, jak wygląda tak samo, to i tak samo gra. 

Wygląda tak samo, bo to bardo podobne wzmaki TEJ SAMEJ MARKI. Hmm...🤔 może dlatego grają w podobny sposób?

Czy nie slyszysz, że na przykład (bo chyba obaj lubimy) B&W ma jakiś swój styl grania, który jest inny w porównaniu, no nie wiem - z KEFem serii R? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, kaczadupa napisał:

Nawet celowo są tak zaprojektowane aby właśnie różniły się brzmieniowo. I tu nie ma dyskusji.

Dotknąłeś tematu , który nurtuje mnie odkąd zacząłem robić testy. Jednak chciałbym podyskutować. No , bo tak. Zakładając , że Ci giganci na rynku audio nie zatrudniają konstruktorów wg. założenia , że im głupszy tym lepszy, to przy dzisiejszej technice powinniśmy mieć same ideały brzmienia. Mowa tak o wzmacniaczach jak i kolumnach. Więc co jest nie tak ? Każdy się chwali pomiarami w komorze bezechowej , ośrodkami badawczymi , testami na dużych próbach , parametrami dla nietoperza. A następnie siadamy na Zlocie i nie akceptujemy brzmienia sprzętu za grubą kasę tych tuzów rynku. Coraz częściej przebiega mi przez mózg taka myśl , że to my sami gloryfikujemy tą myśl techniczną. Łudząc się , że sztaby ludzi ślęczą w Nadzie , Marantzu , McIntoshu czy innym Denonie , by stworzyć dla nas tego Graala. A tak naprawdę to są fabryki. Takie same jak mebli , pustaków ,czy okien. I jak znam życie działają wg. tego samego schematu jak każdy producent na świecie. Trzeba wdrożyć w krótkich odstępach czasu coś nowego, by zgarnąć pieniądz od targetu nim zrobi to konkurencja. Stąd mamy te wszystkie dodatki wodotrysków , MkII , MKIII i stale lepsze wersje od tej ,co jeszcze przed chwilą była najlepsza :) Musi być ruch . To o czym pisze dotyczy nie tylko audio. Co trzy m-ce wywalam katalogi producentów drzwi , bo wchodzą " nowe " produkty. W oknach jest podobnie. Zmiany są symboliczne , ale szum się robi wielki . A najlepsze , że w gruncie rzeczy te zmiany powodują potanienie produkcji , a użytkownik się cieszy , że ma nowość :) Jakoś bardziej ufam mimo wszystko małym manufakturom, niż potentatom. Przy masówce liczy się koszt wytworzenia i bezpieczeństwo produktu pod względem awaryjności , by reklamacje nie załatwiły firmy. A dźwięk ? Wszak jak coś to się powie , że gość podłączył wzmacniacz nie do tych kolumn , zła akustyka, a w ogóle to ... @Kraft jak to było ? A klient ma " ułomny aparat słuchowy " :) 

 

1 godzinę temu, Kraft napisał:

*"tak samo" w odbiorze naszego dość jednak ułomnego układu słuchowego. 

I właśnie bazując na tym co napisałem , nie zgodzę się z tym twierdzeniem. Odnosząc się do Zlotów , nigdy nie miałeś wrażenia , że po podpięciu innego wzmacniacza do tych samych kolumn zagrały jednak inaczej ? / Bydgoszcz , Poznań/.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! @tomek4446 odkryłeś marketing! Ale tak na serio to się z Tobą nie do końca zgadzam (ale w pewnej części tak). Są marki i są różne brzmienia wzmacniaczy. Tylko co my o tym wiemy? Jak się projektuje brzmienie wzmacniacza? Jeszcze biorac pod uwagę, że dźwięk finalnie płynie z kolumn? Sądzę, że oczywiście wzmacniacze mają swoje brzmienie. Ale nie jestem pewien czy ktoś je "projektuje".

A i jeszcze akustyka... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...