Skocz do zawartości

[Wymiana okablowania] Alternatywa dla Chord Clearway


WujekCeldur

Recommended Posts

Nie nie, po prostu kiedyś ktoś mi tłumaczył o tym całym utlenianiu i tak w głowie zostały wątpliwości.

Z drugiej strony jeśli chodzi o okablowanie, to jeśli nie usłyszę u siebie różnicy między c-screen x a cleraway x to po co przepłacać 50%

Najchętniej kupiłbym te tańsze, dłuższe i cześć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci wtyki? Wszyscy pisali, że gołe druty grają lepiej. Będziesz przepijał kable? To wtedy dla wygody można. Bez wtyków jest dużo lepszy dźwięk. Sprawdziłem. I chyba nie tylko ja.

Ale skoro musisz, to kup z któryś podlinkowanych. CuTe. Melodike sobie daruj.

Pozdrawiam

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Kraft napisał:

Kup z niewielkim zapasem i co pół roku odcinaj pozbawiony izolacji centymetr. Proste (choć ja tak nie robię).

👍, choć niektóre śniedzieją trochę szybciej. Powiedzmy 4 cm/rok. Jeśli masz aptekarskie podejście, policz ile kabla więcej musisz kupić, żeby banany "się zwróciły". Ok- są wygodniejsze przy częstym przepinaniu 🤔

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja włożę kij w mrowisko i zaproponuję Ci Kabel YTDY , lub skrętkę komputerową. Tak, tak to nie są kable audiofilskie. Jeśli nie masz teraz kasy, to kup go sobie choćby tymczasowo. Wyjdzie jakieś 6 zł za metr, czyli za całe okablowanie poniżej ceny jednego metra Chorda. Ważne, żeby poszczególne druciki miały maksymalną średnicę 0,5 mm. Są zrobione z miedzi 99,99% czyli 4N. Kabel jest naprawdę niezły. Ma detaliczną górę, a ilość basu możesz sobie regulować ilością podłączonych drucików. Ja mam po 22 na plus i minus i jest naprawdę dobrze. Jeśli Ci się spodoba, możesz dokupić sobie jakiś ładny oplot.

Edytowano przez Seb
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

C-screen to dużo słabszy model od Clearway. Rozumiem że jego podwyżka dotknęła znaczną część osób ale chyba nie zmieniał bym na podstawowy model.

Szukał bym w takim razie wyższego modelu Oehlbacha. Tyko pytanie czy ktoś ma takową szpulę na stanie.

Piotr

 

Rozumiem że to tańszy kabel, ale czy faktycznie usłyszę cokolwiek innego na swoim zestawie.

Jeśli będzie tak samo i można zaoszczędzić, to czemu nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup cokolwiek o przekroju 2-2,5 mm2 i będzie dobrze. 10 zł za metr to i tak wypas. Najlepiej w sklepie dla profesjonalistów. Tam nie trzeba dopłacać za audiofilskość.

https://muzyczny.pl/145029g_Kable-przewody-Kable-na-metry-Glosnikowe.html?s=1&p=0&t=3&r=3&q=20

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Kraft napisał:

Kup z niewielkim zapasem i co pół roku odcinaj pozbawiony izolacji centymetr. Proste (choć ja tak nie robię).

Ja by nie mieć niepotrzebnych zmartwień czy aby na pewno coś nie "sniedzieje", (gołe przewody) to od czasu do czasu luzuję - dokrecam, luzuje- dokrecam. Po kilku takich ruchach myślę, że jesli coś by miało sie tam utleniać - powinno sie zetrzeć. Taki tam mój patent. :)

I śpię spokojnie 😜

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 2x 4.0m więc z przyczyn czysto ekonomicznych wybrałem Chord C-ScreenX

Mam nadzieję że mimo wszystko i tak będę zadowolony przez kolejnych kilka ładnych lat.

Zamówiłem też konfekcję, aby jednak te wszystkie procesy degradacji (o wile faktycznie istnieją i są odczuwalne na uszach) trochę spowolnić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...