Skocz do zawartości

Nowy zestaw stereo - proszę o opinie (NAD, B&W, KEF, DALI, CAMBRIDGE AUDIO, BOSE)


LML

Recommended Posts

1 minutę temu, Kraft napisał:

Jesteś w awangardzie.

Za 3000 zł? Cholera 😆

Może uznajmy, że awangardy słucham, ale na prostych nieawangardowych Edifierach:D

4 minuty temu, Kraft napisał:

głośniki aktywne to przyszłość hi-fi.

Być może. Ogólnie podoba mi się ich koncepcja, ale rozumiem też, dlaczego są rzadko polecane przez branżę 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, seba3002 napisał:

Sprawia Ci przyjemność słuchanie muzyki na nich? 

I to jest dobre pytanie :) Pytanie, na które Ci raczej nie odpowiem, bo nie mam porównania do czegoś innego, także droższego.

To znaczy mam Goldy 300 4G, ale kurzą się, a słuchałem na nich bardzo krótko - z Denonem X4400H, że i tak już nic nie pamiętam.

Pamiętam tylko, że do zachwytów było daleko ;)

Nawet nie mam jak ich teraz sprawdzić, bo ampli sprzedane.

Zostańmy przy tym, że słuchanie muzyki sprawia mi NIEBYWAŁĄ przyjemność. Niech będzie, że nawet na Edifierach :)

@audiowit Audiowicie, spokojnie, też sobie sprezentuję fajny system, ale jak już wielokrotnie pisałem, na razie priorytety są inne.

 

Edytowano przez Adi777
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Adi777 napisał:

Ci to dopiero muszą być głusi :D 

Zaraz, chwila 🤔

Przecież ja mam Edifiery 😔

Nie chodzi o to, że słuchanie na Ediferach nie sprawia Ci przyjemności.

Po prostu jest to forum na którym niewiele osób ma sprzęt wyższej jakości i nie ma porównania. Dlatego dyrdymały tu wypisywane znajdują poklask. 

Określenie " prawidłowo skonstrulowany wzmacniacz" jak sama enigmatyczna nazwa wskazuje musi prawidłowo grać. Tyle, że nie usłyszeliśmy o tych nieprawidlowo skonstruowanych mających certyfikaty do legalnej sprzedaży. 

Nawet wzmacniacz SE z triodą bezpośrednio zażoną nie szumi i nie brumi w realnie słyszalny sposob, jeśli jest tylko prawidłowo podłączony.

Różnice w brzmieniu biorą się z ich konstrukcji, a nie parametrów. Ale skąd o tym może wiedzieć ktoś kto nie słyszał nigdy w życiu lampy, lub przez pół godziny na odsłuchu u kolegi. Albo miał 2 pary kolumn z tego jedna to fronty do kina domowego, a druga podstawowy model jakiejś firmy.

Ale na forum gotowi się pokroić za to co przeczytali w internecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Felix1 napisał:

Ok, czyli wszystko co powyżej circa 10tys PLN odpada, bo jeśli chodzi o funkcjonalność, to w tej kwocie mamy już wszystko, co obecnie dostępne na rynku.

Nie wiem, czy nie rozumiesz, czy udajesz, że nie rozumiesz. Funkcjonalność to przecież jeden z aspektów, który potencjalny nabywca rozważa. Ktoś może np. kupić wzmacniasz słabszej mocy, bo ma DACa na pokładzie, a kto inny może szukać wzmacniacza o większej mocy ale za to z wbudowanym przedwzmacniaczem gramofonowym. Pojawiają się pytania o jakość poszczególnych komponentów; potencjalny nabywca wyrabia sobie jakąś całościową ocenę i porównuje do innych ofert.

32 minuty temu, Felix1 napisał:

A które to parametry opisują brzmienie?

Chyba lepiej spytać, czy są jakieś niemierzone albo niemierzalne parametry, które opisują brzmienie, bo do tego sprowadza się spór.

32 minuty temu, Felix1 napisał:

Od 30 lat nie słyszałem szumiącego wzmacniacza, olbrzymia większość też miała zniekształcenia na bardzo niskim poziomie.

Szumów kiepskiego wzmacniacza nie usłyszysz jako literalnie szumu, bo będzie przykryty warstwą dźwięków muzycznych. Szumy odbierzesz raczej jako degradację dźwięku.

32 minuty temu, Felix1 napisał:

Żenujące jest pisanie o "prawidłowo skonstruowanym wzmacniaczu" i uciekanie przed odpowiedzią czym on jest.

Nie każdy ma ochotę rozmawiać z grupą użytkowników, którzy poklepują się po plecach i prześcigają w docinkowaniu.

32 minuty temu, Felix1 napisał:

moc jest właśnie najłatwiejsza do usłyszenia, oczywiście jak ktoś nie boi się bardzo głośnych dźwięków

Myślałem, że jest już oczywistością, iż porównania mają sens tylko wtedy, kiedy starannie zrównamy poziom głośności porównywanych sprzętów.

Edytowano przez Karaluch
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeczytałem Adi Twój post powyżej. Sam napisałeś, że nie masz rozeznania. Ale wszędzie Cię pełno i zadajesz niby pytania, ale cały czas coś tam sugerujesz, wiesz lepiej itd.

Nie pisze tego, żeby się z Tobą skonfliktować. Po prostu jest to taki mechanizm. Teorie o których Ti mowa, o wzmacniaczach typu smsl w gronie bardziej osluchanych audiofili  ( niekoniecznie z drogim sprzetem) byłyby odebrane jako niedorzeczność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audiowit przestań tworzyć alternatywną rzeczywistość

Pierd... jak potłuczony. Kto tutaj (z tego forum) pasuje do twojego opisu? Napisz wprost, bo takie głupie uogólnienia to jakbyś gównem w wiatrak rzucił. może do kogoś sie przyczepi bo cholerstwo lepkie jest....

 

@Adi777 przynajmniej lubi muzykę i się swoimi odkryciami dzieli, natomiast o ile mi wiadomo w watkach sprzętowych raczej udziela się mało

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, audiowit napisał:

Nie chodzi o to, że słuchanie na Ediferach nie sprawia Ci przyjemności.

Wiem, ale napisałeś to w trochę dziwny sposób. Nie, żebym się obraził, bo żeby mnie obrazić, to naprawdę trzeba byłoby się postarać.

5 minut temu, audiowit napisał:

Ale wszędzie Cię pełno i zadajesz niby pytania,

Tak. 

6 minut temu, audiowit napisał:

wiesz lepiej itd.

Nie.

5 minut temu, Fafniak napisał:

w watkach sprzętowych raczej udziela się mało

Też się udzielam, ale pytam. Fakt, czasami może troszkę zaczepnie, ale bez przesady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, audiowit napisał:

Teorie o których Ti mowa, o wzmacniaczach typu smsl w gronie bardziej osluchanych audiofili  ( niekoniecznie z drogim sprzetem) byłyby odebrane jako niedorzeczność.

Jak powiesz gościowi w kaftanie bezpieczeństwa, że nie jest Napoleonem, to też może to odebrać jako niedorzeczność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Felix1 napisał:

Arcam SA30 - masz streamer, DACa, DSP z Dirac Live, "prawidłowo skonstruowany wzmacniacz" o bardzo dobrych parametrach mierzalnych i sporej mocy. Słowem wszystko, co w obecnych czasach może mieć wzmacniacz (może z wyjątkiem DACa USB). Do kupienia za ok. 10tys PLN, czyli to jest sufit. 

Akurat ja nie znoszę mieć sprzętów, które mają funkcjonalności, których nie potrzebuję, choćby były tam za darmo. Powoduje to u mnie psychologiczny dyskomfort.

Aczkolwiek, zakładając, że transparentność jest faktem, to masz rację - jest to sufit i nie ma praktycznego sensu kupowanie droższego sprzętu.

7 minut temu, Felix1 napisał:

Szumy usłyszysz, jak pogłośnisz wzmacniacz na maxa i nie podasz sygnału na wejście. Jeżeli ich nie ma, to wzmacniacz nie szumi.

To jest tylko jeden z rodzajów szumów. Są na ASR monitory bliskiego pola, które słyszalnie szumią, ale mają rekomendacje od Amira. Niektóre szumy mogą towarzyszyć dźwiękom muzycznym.

Noise is an unwanted signal that creates disturbance to the desired signal content in the system. ... This can be an additional signal that is produced within the system or can be some disturbance accompanied with the desired information of the input signal.

10 minut temu, Felix1 napisał:

Większość z tych "poklepujących się po plecach i prześcigających w docinkowaniu" próbowała normalnie dyskutować.

Bądźmy poważni. Na forum są docinkujące sobie stronnictwa i oba stronnictwa robią to świadomie, podobnie jak świadomie potem udają niewinnych.

12 minut temu, Felix1 napisał:

Nie pisałeś, że chodzi o bezpośrednie porównanie z wyrównaniem mocy

Bo uznałem, że to miał na myśli autor posta, do którego się odnosiłem, a poza tym porównań zawsze dokonuje się po wyrównaniu mocy, bo nawet drobne różnice mogą zmienić postrzeganie dźwięku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Felix1 napisał:

Dlatego ufając swoim uszom (ale także pomiarom) cały czas zadają pytanie - czego nie mierzymy, lub mierzymy źle?

Podejrzewam, że jednego z niewielu, o ile nie jedynego, niemierzalnego parametru - ludzkiej psychiki, dlatego ja nie ufam swoim uszom, o ile różnica nie jest oczywista.

5 minut temu, Felix1 napisał:

To w takim razie moja ocena ASR spadła jeszcze bardziej, choć nie przypuszczałem, by było to możliwe...

Te szumiące głośniki ze świetną oceną to jakieś JBLe, które uniwersalnie zebrały wysokie noty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Felix1 napisał:

Jak słyszalnie szumiące głośniki, które muszą mieć niski SINAD, otrzymały rekomendację? Czegoś tu chyba nie rozumiem.

Nawet wzmacniacze ze świetnym SINAD słyszalnie szumią, kiedy przyłożysz ucho do tweetera. Jest to szum niezależny od poziomu głośności.

10 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Czy to oznacza ze powinnismy najpierw wybrać wzmacniacz o najlepszych możliwych parametrach? A do niego dopiero dobierać kolumny?

Raczej dokładnie odwrotnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...