Skocz do zawartości

Nowy dom - pierwszy system audio


Cord

Recommended Posts

Cześć wszystkim!

Na wstępie chciałbym z góry podziękować wszystkim którzy się w moim temacie wypowiedzą. W dzisiejszych czasach mediów społecznościowych i skrótowych wypowiedzi specjalistyczne fora w których można uzyskać fachową wiedzę w czytelnej formie to luksus. Mam wrażenie że takie miejsca zanikają a mam sporą próbkę ponieważ buduję dom i odwiedzam wiele miejsc w sieci.

Zwracam się do Was z prośbą pomoc w doborze oraz instalacji sprzętu audio w nowo budowanym domu. Moment jest idealny ponieważ nie mam jeszcze tynków i podłóg. Mogę się zastosować do wszystkich wskazówek bez wybrzydzania. Zobowiązuję się poprowadzić dokumentację moich prac dla potomnych.

I. O sobie

Nie jestem wykształconym muzykiem. Uważam się po prostu za osobę wrażliwą na dźwięki. Interesuje mnie sprzęt niedrogi o dobrym stosunku jakość/cena. Wiedzę mam podstawową. Chciałbym posmakować dźwięku kinowego w domu oraz niezłej jakości stereo do wszystkich gatunków muzyki. Lubię mocne uderzenie, dzwięk zdecydowanie bardziej w stronę V . Jednak nigdy nie miałem kontaktu z dobrym stereo wiec może to wynikach z lipnego sprzętu. Jednocześnie słucham sporo klasycznego rocka i Heavy Metal. Rap też czasem poleci. System ma się nadawać również do potańczenia przy muzyce klubowej. Chociaż do tego to wszystko się pewnie nadaje.

II. Przeznaczenie

Filmy - zainteresowanie wspólnie z żoną. Mam dostęp do materiałów wysokiej jakości przeważnie Dolby Atmos jeśli tylko w takim były dostępne. 

Muzyka- słucham przeważnie tylko ja i to na spotify lub Tidal Hifi ale regularnie powiększam swoją złotą kolekcję o kawałki we FLAC (narazie bezcelowo bo nie mam gdzie tego odsłuchać). Dla żony muzyka to tło i często głośniczek BT wystarczy.

III. Budżet 

Cieżko powiedzieć. Jestem świadom że jakość kosztuje ale z doświadczenia wiem że można coś dobrać w dobrej cenie nie rezygnując z bajerów jeśli tylko dobrze się poszuka. Chciałbym aby system w razie braku funduszu obecnie był możliwy do rozbudowy. Nawet jeśli to będzie np Stereo+centralka do TV a do reszty będą wstępnie tylko kable. Uznajmy że celuję w średnią półkę. Może namówię żonę na 3 - 4 tyś na dzień dobry :)

IV. Pokój

30 m2 połączonych z otwartą kuchnią. 4m przeszklenia po prawej, po lewej otwarta przestrzeń. Dość ciasno na fronty, szeroko z tyłu. Brak ograniczeń na suficie jednak nie jest podwieszany i wolałbym tego uniknąć (jedno wybrzydzenie...)

V. System

Kusi mnie Atmos chociaż jestem świadom wydatku. 5.1.2 to taki cel który sobie sam obrałem. Jeśli uważacie że warto przygotować więcej sufitowych lub coś innego - chętnie posłucham argumentów.

Mogę zacząć jeśli braknie budżetu od 2.1 ale musicie mi doradzić gdzie pociągnąć kable pod resztę bo nie chce z niej rezygnować.

Pytania:

1. LG B6 OLED wspiera ATMOS ale czy mogę go podpiąć do amplitunera i dostanę dzwięk wielokanałowy?

2. Jakie kable kupić i w których miejscach na projekcie zrobić wyjscia?

3. Jaki Amplituner używka lub nowy z Bluethoth lub wbudowanym spotify lub tidal?

4 Jakie fornty, tyły, sub, sufity? Centralka. Dużo tego. Salon w białych kolorach z jasnym drzewem (ale to tylko niskopriorytetowe kryterium)

4. Jak rozwiązać zasilanie i wtyki do sufitowych i tylnych, poprostu wtyczki 230 V czy jakieś maskownice lub puszki na podłączenie na sztywno? Jak to się ładnie maskuje?

 

Zdaje sobie sprawę że napisałem tu prosbę o przekazanie sporej wiedzy w jednym poscie. Nie oczekuję cudów. Kazda rada mi się przyda. 

Projekt w załączeniu.

Dziękuję!

Salon audio.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Cord napisał:

Nawet jeśli to będzie np Stereo+centralka do TV a do reszty będą wstępnie tylko kable. Uznajmy że celuję w średnią półkę. Może namówię żonę na 3 - 4 tyś na dzień dobry

 

34 minuty temu, Cord napisał:

Kazda rada mi się przyda. 

Zwiększ budżet do 10 tys. i zaczniemy rozmowę. ;)

Wygooglaj sobie ceny amplitunerów KD ,to Ci wiele powie. W tej chwili średniak to cały Twój budżet. Masz 42 m2 to sugeruje podłogówki a to kolejne 4-6 k. , dodaj centralny ok. 3 k . W sumie za kwotę ok. 10k / bez kabli/ uzyskujesz substytut, substytutu , bo ani to kino ani stereo. Zostają Ci jeszcze tyły / ok. 2-3k/ i subwoofer / ok. 4k./ i to jak idziemy w 5.1.

Teraz rozmieszczenie , o ile układ mebli będzie taki jak na rzucie to tyły możesz dać za kanapą na standach , natomiast lewa kolumna wejdzie Ci w ciąg komunikacyjny , czyli powinna stanąć za kominkiem. Gdzie postawisz suba to już zagadka , polecam zakupić jak najwęższą szafkę RTV max. 50 cm to może jakoś się to upchnie. Jak dasz szafkę od kominka do ściany to leżysz ;)  Nie będzie już miejsca na fronty , a postawione przed szafką będą wyglądać trochę dziwnie :)

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, tomek4446 napisał:

 

Zwiększ budżet do 10 tys. i zaczniemy rozmowę. ;)

Wygooglaj sobie ceny amplitunerów KD ,to Ci wiele powie. W tej chwili średniak to cały Twój budżet. Masz 42 m2 to sugeruje podłogówki a to kolejne 4-6 k. , dodaj centralny ok. 3 k . W sumie za kwotę ok. 10k / bez kabli/ uzyskujesz substytut, substytutu , bo ani to kino ani stereo. Zostają Ci jeszcze tyły / ok. 2-3k/ i subwoofer / ok. 4k./ i to jak idziemy w 5.1.

Zgadza się. Dlatego pytam rozeznanych w cenach czy na wtórnym coś się uda złożyć i czy należałoby kupić jakąś używkę pod 2.1 ale już kolumny np przystosowane do Atmos. 

Generalnie chodzi o to że jak kupię coś teraz (a musze to zrobić bo będe się wprowadzał na lato) to wolałbym tego nie odsprzedawać jak rynek się ogarnie i ceny znów spadną. Dla mnie porządne 2.1 będzie i tak niesamowitym skokiem. :) Ale możę ktoś coś wymyśli z 5.1? lub Atmos? Chodzi również o te kable żeby już umiejscowić.

Cytat

Teraz rozmieszczenie , o ile układ mebli będzie taki jak na rzucie to tyły możesz dać za kanapą na standach , natomiast lewa kolumna wejdzie Ci w ciąg komunikacyjny , czyli powinna stanąć za kominkiem. Gdzie postawisz suba to już zagadka , polecam zakupić jak najwęższą szafkę RTV max. 50 cm to może jakoś się to upchnie. Jak dasz szafkę od kominka do ściany to leżysz   Nie będzie już miejsca na fronty , a postawione przed szafką będą wyglądać trochę dziwnie 

Tam jest 3 m szerokości na schemacie na TV. dodatkowo planuje ten kominek trochę wysunąć w ten "ciąg komunikacyjny". Zdaję sobie sprawę że 99 cali niedlugo wejdzie pod strzechy. Moze nawet wtedy gdy mi sie mój OLED wypali w koncu. Jakieś kolumny się powinny zmieścić, nie będzie to ideał ale .. co.. soundbar w pokoju 45 m2? :(

Ta kanapa ze schematu to lipnie narysowana. W praktyce nie bedzie tego fotela tylko jeden naroznik blizej okna tarasowego. Miejsce ogladania filmów faktycznie lekko na lewo ale na wysokosci stolika ze schematu.

Edytowano przez Cord
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Cord napisał:

Dlatego pytam rozeznanych w cenach czy na wtórnym coś się uda złożyć i czy należałoby kupić jakąś używkę pod 2.1 ale już kolumny np przystosowane do Atmos. 

Nie ma kolumn przystosowanych do Atmos , są kolumny sufitowe Atmos.  Nie mam pojęcia co Ty z tym 2.1 ? :) 2.1 to subwoofer ,a subwoofer podstawowy to 4k. i wracamy do kwestii budżetu. Dobra , by nie kombinować , powiem Ci co ja bym zrobił. Kupiłbym dwie duże podłogówki i wzmacniacz stereo i .... koniec. Z TV będzie lepiej niż z wbudowanych głośniczków, a w stereo zagra tak jak powinno. W przyszłości kupiłbym amp. KD , centralny , tyły , subwoofer ,wykorzystał podłogówki jako fronty do kina , rozdzielił np. Beresfordem systemy KD i stereo i miałbym komplecik.

I jeszcze taka uwaga , jak ta ścianka TV ma 3 m. to z proporcji mi wychodzi , że do miejsca odsłuchu będziesz miał 4m. Kolumny winny mieć przestrzeń wokół siebie. Wytnij sobie z tektury takie dwa prostokąty np. 30 x 40 cm. Połóż je na podłodze 70 cm. od tylnej ściany , prawy ok. 1,4 m. od bocznej , rozstaw tych prostokątów 3m. Zorientujesz się co dalej robić z kominkiem i meblami :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dostałem w łeb ale dzięki że podałeś rękę zanim spadłem.

Beresford - tego nie znałem. Dziura w wiedzy zalepiona.

Rozsądnie prawisz. To jakie podłogówki i wzmak w takim razie poleciłbyś?

Heco Aurora 700

Dali Oberon 5?

Coś w ten deseń?

Gdzie te kable finalnie pociągnąć? Jeśli mają leżeć pod wylewką to osłonić je zwykłym peszlem i wystarczy? przekrój 2.5 mm wystarczy do tyłów i sufitów?

Oczywiscie jeśli ktoś ma inne rady chętnie porozmawiam.

Cytat

I jeszcze taka uwaga , jak ta ścianka TV ma 3 m. to z proporcji mi wychodzi , że do miejsca odsłuchu będziesz miał 4m. Kolumny winny mieć przestrzeń wokół siebie. Wytnij sobie z tektury takie dwa prostokąty np. 30 x 40 cm. Połóż je na podłodze 70 cm. od tylnej ściany , prawy ok. 1,4 m. od bocznej , rozstaw tych prostokątów 3m. Zorientujesz się co dalej robić z kominkiem i meblami :) 

Czyli twierdzisz ze w tym pokoju nie wymyslimy nic co nie jest soundbarem? Jak zrobie tak jak napisałeś to lewa komumna będzie wręcz na schodach. To jasne. Nawet na etapie budowy nic tu sie nie da zrobić? Naprawdę tak to wyglada?

Edytowano przez Cord
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Cord napisał:

Gdzie te kable finalnie pociągnąć? Jeśli mają leżeć pod wylewką to osłonić je zwykłym peszlem i wystarczy? przekrój 2.5 mm wystarczy do tyłów i sufitów?

Spróbuj sam określić gdzie powinny być kable (i głośniki w przyszłości) w systemie na podstawie tych zaleceń od Dolby dla systemu 5.1.2 co Ci na dole podałem. To jak technicznie to rozwiążesz od Ciebie zależy. Zasada jest taka że głośniki dookólne (wszystkie) są na wysokości głowy (odsłuchu), surround warunkowo kilkanaście cm wyżej. Odległość od głośników nie mniejsza jak 1m. Kąty na schemcie. Na fronty 4mm2 będzie duuużym zapasem. 2,5mm2 po prostu ok. Na resztę wystarczy 1,5mm2. Zwróć uwagę na przewody by kupić OFC (nie najtańsze aluminiowe CCA)

1 godzinę temu, Cord napisał:

Uznajmy że celuję w średnią półkę. Może namówię żonę na 3 - 4 tyś na dzień dobry

No to na półkę Ci starczy. Nawet fajną za tą cenę kupisz. Ale nie kino. A stereo jak proponuje Ci @tomek4446 to będzie musiało być bardzo budżetowe, ale przynajmniej już możliwe.

1 godzinę temu, Cord napisał:

Kusi mnie Atmos chociaż jestem świadom wydatku. 5.1.2 to taki cel który sobie sam obrałem. Jeśli uważacie że warto przygotować więcej sufitowych lub coś innego - chętnie posłucham argumentów.

Możliwości masz bo przestrzeń spora i sofa nie stoi przy tylnej ścianie. Podstawowe apmplitunery 7-kanałowe (5.1.2) to cena gdzieś 3200zł. Ale jak byś chciał więcej kanałów to najtańszy 9-kanałowy (np. dla 5.1.4 więc cztery sufitowe) to już grubo ponad 6000zł, najtańszy to obecnie chyba Denon AVC-X3700H za 6500zł. Taże sam decyduj.

2 godziny temu, Cord napisał:

1. LG B6 OLED wspiera ATMOS ale czy mogę go podpiąć do amplitunera i dostanę dzwięk wielokanałowy?

Wiele zależy od źródła. Jeśli będzie ona pochodzić z telewizora albo jego peryferiów do niego podłączonych, to muisz mieć na uwadze by TV i amplituner połączyć ze sobą HDMI z eARC, wtedy będzie grało wielokanałowo.

2 godziny temu, Cord napisał:

4. Jak rozwiązać zasilanie i wtyki do sufitowych i tylnych, poprostu wtyczki 230 V czy jakieś maskownice lub puszki na podłączenie na sztywno? Jak to się ładnie maskuje?

Głośniki nie są zasilane 230V. Podłączasz je do amplitunera przewodami głośnikowymi.

I jeszcze jedno... Kominek to jakieś Twoje marzenie? Faktycznie Ci niezbędny i będzie służył do ogrzewania? Zdajesz sobie sprawę że wydasz na niego kupę siana by za kilka lat się dowiedzieć że nie możesz z niego korzystać? Polityka idzie w tym kierunku.

5.1.2.thumb.PNG.cea29f0089755c457e6483dfc30f20a6.PNG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cord jak masz obecnie stan surowy to rozrysuj sobie na wylewce ustawienie wg. powyższego schematu. Będziesz wiedział czy kino ma w ogóle sens. Jak upchasz kolumny tam gdzie akurat znajdziesz trochę wolnej przestrzeni, to można sobie od razu darować. Trudno jest pogodzić estetykę z prawidłowym pozycjonowaniem kolumn, ale musisz zdecydować na czym tak naprawdę Ci zależy. Jak nie masz miejsca pozostaje stereo. Ale i ono ma wymagania. Jak zawęzisz kolumny w stosunku do odległości od kanapy to efekt stereofonii szlag trafi. Jak postawisz przy ścianie tylnej to tzw. sceny mieć nie będziesz , jak ustawisz prawą kolumnę w rogu , blisko ściany tylnej i bocznej to masz na bank podbicie basu. Równowaga tonalna się rozjeżdża , bo nie ma symetrii odbić od ścian bocznych. I mógłbym tak jeszcze trochę .....  :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Cord napisał:

2. Jakie kable kupić

nie daj się wmanewrować w drogie kable. Najdroższe jakie potrzebujesz to zwykłe kable głośnikowe, maksymalnie 2.5mm2 czysta miedź OFC w cenie około 4-5pln/mb do kupienia w każdej hurtowni elektrycznej. Droższych nie potrzebujesz, jeżeli ktoś Ci mówi inaczej to go nawet nie słuchaj.

Edytowano przez lolekdrugi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Butler

Dzięki za rady. 

W takim wypadku zdecydowanie 5.1.2 będzie docelowo i takie kable postaram się przygotować kierując się wskazówkami i schematem.

Kable wedlug tego co mówi @lolekdrugi-mam podobne podejscie. Zwykłe OFC 2,5 mm starczą.

@tomek4446

Widzę że rygorystycznie podchodzisz do tematu. Rozumiem to jednak należy pamiętać że moim celem jest podniesienie standardu nagłośnienia a nie odsłuch studyjny.

Wydaje mi się że nawet koślawo ustawione fronty będą robiły lepszy efekt niż grajbelka. Po za tym będą wyglądać co też ma swoje znaczenie (wiem dla audiofila to herezja)

Jutro jade na budowę poznaczyć i dam tu znać co mi wyszło dokładnie na żywo. Prawdopodobnie będzie tak że przez większość czasu kolumna będzie stała w świetle kominka - to jest ok. I tak musi być odsunięta od ściany a kominek będzie narożny. Oczywiscie jak będe palił to będzie trzeba ją odsunąć :D. Takie rozwiązanie jesli tylko bedzie efektywne wcale mnie nie przeraża. Grunt to dobrze kabel schować. Może nawet z ziemi jedną wiązkę wysunę.

 

@Butler

Kominek to jest moje marzenie ale nie tylko. Ogrzewanie w moim domu oparłem o panele fotowoltaiczne oraz folie i maty grzewcze podłogowe w całym domu. Nie ciągne w ogole gazu ani nie robię kotłowni. Rekuperacja w całym domu a kominek z zamkniętą komorą spalania miał być swego rodzaju mentalnym zabezpieczeniem aby w razie braku prądu juz jakiegoś krachu ekonomicznego można było ogrzać cały dom z pomocą wentylacji. Mieszkam na prowincji z dala od aglomeracji typu Kraków wiec nie sądze żeby szybko dopadł mnie zakaz palenia w kominku. Bieszczady raczej na złą jakość powietrza nie cierpią.

@S4home

Jak wygląda taka prezentacja sprzętu w sklepie? Można się umówić i nic nie kupić? :D Kojarzy mi sie to z Januszowaniem typu zobaczyć pomacac i kupić na necie. Nie mam śmiałości dzwonić do salonu z takim zamiarem. Jesteś z branży i jak powiesz mi że to jest spoko to nawet na jutro się umówię bo akurat będe w Rzeszowie.

Dzięki wszystkim za rady.

PS. Może istnieją jakieś rozwiązania aranżacji wnętrza w miejscu tej prawej kolumny aby zminimalizować negatywny wpływ wciśniecia jej w ten róg? Jakieś maty lub ażurowe deskowanie ściany? Orientujecie się?

Edytowano przez Cord
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cord napisał:

Wydaje mi się że nawet koślawo ustawione fronty będą robiły lepszy efekt niż grajbelka.

A grajbelka będzie lepsza niż głośnik bluetooth , a głośnik bluetooth będzie lepszy niż smartfon .... Cord , czy właśnie do tego dążysz ? Czy po to masz kupować kable , peszele , kolumny , amplituner , wydać kasę , by w końcu to spieprzyć co może zagrać naprawdę dobrze ? Bo co ? Co stoi na przeszkodzie by zestawić to wszystko prawidłowo ? Cord , widziałem setki projektów domów i aranżacji wnętrz , widziałem radość ludzi po wprowadzeniu i widziałem burzenie ścian , zasypywanie basenów  i dostosowywanie domów do WŁASNEJ , a nie architekta funkcjonalności po paru latach. Po prostu przystosowanie stosunkowo nowo wybudowanych domów do rzeczy które właścicieli cieszą na co dzień. To o tym pisałem. Usiądziesz na kanapie i co ? Powiesz sobie ,ale fajnie , bo gra lepiej niż głośniki TV ,czy grajbelka ? Cord jak mielibyśmy udzielać takich rad : " tak chłopie , ta kolumna w narożniku to fajny pomysł , nie zabierze Ci przestrzeni ". Albo  : " zagra i tak lepiej niż Tv , zresztą Cord , chłopie nie jesteś audiofilem, to Ci taki dźwięk wystarczy " to jak myślisz , miało by to Forum jakiś sens ?

Jesteś na etapie tworzenia czegoś Swojego na lata , dom to coś co ma stanowić ostoję, dawać poczucie bezpieczeństwa i odskocznię od życia codziennego. Dom to nie tylko ściany i meble , bo te się znudzą najszybciej , dom to przede wszystkim miejsce realizacji naszych pasji i pragnień. Nie ważne czy pasją jest audio , wędkarstwo , czytanie książek lub majsterkowanie , dom ma nam umożliwić cieszenie się tym w jak największym zakresie. Dopiero jak osiągniemy to ostatnie, to możemy mówić o DOMU. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumowując -  twoja rada w tym konkretnym przypadku to odpuścić sobie kolumny bo jedna w rogu i z wąsko? Sciany nośnej nie wyburzę a z kominkiem nic nie zrobię bo komin już stoi i nie podlega dyskusji. 

Jakie będzie najlepsze rozwiązanie do tego co tu na schemacie widzimy bez żadnych kompromisów z projesjonalnym podejściem?

To moje pytanie brzmi jakby było z przekąsem ale pytam zupełnie poważnie.

ps. Słuchałem ELAC Debut Reference F5 na Amplu Yamaha (modelu nie pamiętam ale jakiś kosmos jeśli chodzi o budżet). Żonie szczęka opadła. "takich dzwięków się w przyrodzie na co dzień nie słyszy" Niestety mieliśmy bardzo mało czasu i właściwie jeden utwór zaliczony plus krótka rozmowa. Jak możecie te kolumny scharakteryzować w stosunku do 

Heco Aurora 700

Dali Oberon 5

Edytowano przez Cord
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Fafniak napisał:

Ja mam tak od "nastu lat" i nikomu to nie przeszkadza

No wiesz , jak by Ci to powiedzieć , byś zaraz nie zaczął pisać w wątku " Proszę o usunięcie kon.. " :) 

Jasne , że kolumny mogą stać przed szafką i @Cord to jest opcja pierwsza. Druga to rezygnujesz z tego fotelika i rogówki , wstawiasz normalną kanapę tylko bliżej kolumn. 

@Khedron tu / Forum/ nie chodzi o to byśmy się zawsze zgadzali , wymiana poglądów jest potrzebna. Ważne , by starcia dotyczyły sfery merytorycznej, a nie domysłów czy przypuszczeń. 

6 godzin temu, Khedron napisał:

Druga sprawa - z budzetem 3 tys zl to mozesz kupic dobry wieszak do telewizora i puscic kable w rurkach. I nic wiecej. Przyzwoity amplituner i dwie kolumny, ktore naglosna taka kubature to juz z 10 tys, kolejne glosniki to dodatkowy wydatek.

Nie chciałem dobijać kolegi. Kino to droga zabawka , a jak droga to tak jak piszesz powinna być zrobiona z głową. Inaczej to można sobie powiesić grajbelkę i efekt będzie ten sam :) 

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerpiąc garściami z tego wątku w takim razie celujemy w stereo. 

Przegladam od jakiegoś czasu rynek wtórny i okazje na nowe kolumny. Nie chce jednak wklejać tu byle czego bo jestem w temacie zielony. Możecie mi coś zaproponować?

Naprawde jakbym chcial sam na bledach sie uczyc to nie pisalbym watku tylko poszedl do media expert i kupil "KD za 1599,99 zł + uzbezpieczenie za 799 na przepięcia".

Edytowano przez Cord
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Khedron napisał:

Beztrosko-totslitarno-socjslistyczny rzad doprowadzil do takiej inflacji, ze to co bylo dwa lata temu trzeba mnozyc przez dwa.

hmmm https://pl.tradingeconomics.com/country-list/inflation-rate 

Powiadasz inflacja spowodowała wzrost cen x2, ciekawe....

1 godzinę temu, Cord napisał:

Naprawde jakbym chcial sam na bledach sie uczyc to nie pisalbym watku tylko poszedl do media expert i kupil "KD za 1599,99 zł + uzbezpieczenie za 799 na przepięcia".

To żeby nie popełnić błędu:

1 - umów się do salonu audio (uprzedzając że chcesz znaleźć swój dźwięk a nei od razu kupować) i poproś o zaprezentowanie sprzętów do powiedzmy 12tyś złotych. Posłuchaj 3/4 zestawów i wybierz to co tobie najbardziej odpowiada.

Będzie już jakiś punkt odniesienia "co lubisz"

Potem można poszukać czegoś podobnego na rynku używanych produktów.

2 - Nadal będzie problem z tym jak to u ciebie zabrzmi. Tego możesz dowiedziec się tylko wypożyczając dany sprzęt 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Khedron napisał:

Problem w tym, ze proponowane rozwiazanie jest nieuczciwe. Zajmiesz komus kilka godzin, naklonisz do przenoszenia ciezkich rzeczy a wszystko po to zeby go wykorzystac dla wlasnej wygody, od razu z zamiarem wydania pieniedzy w innym miejscu. Pomysl, ze ktos daje Ci nadzieje na zarobek a tymczasem jedyne jego plany to zrobienie z Ciebie idioty. Nezbyt mile, prawda? 

Dlatego napisałem że salon należy uprzedzić o tym że chcemy znaleźć dźwięk i tylko tyle. 

Jaki zatem uczciwy sposób znajdziesz na to by początkujący użytkownik nie kupił kompletnie w ciemno?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Khedron napisał:

Pomysl, ze ktos daje Ci nadzieje na zarobek a tymczasem jedyne jego plany to zrobienie z Ciebie idioty. Nezbyt mile, prawda? 

Przede wszystkim salony typu q21 czy s4home oferują opcję wypożyczania. Nie jest to (zwykle, bo zdarzają się wyjątki) sprzęt nowy, a egzemplarze ekspozycyjne, które wędrują z rąk do rąk. Sam kilkakrotnie korzystałem z opcji wypożyczenia i nikt nie miał do nikogo o nic żalu. 

Kolejna rzecz - piszecie, że lepiej kupić dobre stereo i zagra to lepiej niż kiepskie kino. Ja mam inne zdanie. Nie wyobrażam sobie oglądania filmów bez kolumny centralnej. I nie wydaje mi się, że trzeba wydawać na nią od razu 3 czy 4 tysiące. Ja mam np taką za niewiele ponad tysiąc i jest całkiem ok. Przyzwoity sub też jest do wyrwania za 2-3k, a jeśli popatrzymy na olx to i pewnie do dwójki da się coś wybaczyć. Problemem są oczywiście ceny obecnych amplitunerów, ale tutaj też można spojrzeć w stronę używek. I pewnie w cenie 2-3k znajdzie się coś co sprosta sporej części z nas. Oczywiście innym problemem jest prawidłowe rozmieszczenie elementów systemu, ale myślę że dla przy odrobinie chęci i to jest do ogarnięcia 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...