Skocz do zawartości

***** ***


Recommended Posts

Marcin , tu bym polemizował 🤨 

Jeśli ze swoimi obywatelami a konkretnie przeciwnikami władza potrafi bez pardonowo często łamiąc przepisy się obchodzić , to chyba można mieć  przypuszczenia  że z ludźmi którzy nie legalnie chcą przekroczyć granicę będzie inaczej .

Mogę tak pomyśleć ? No powiedz  😏 

Ps .filmu nie oglądałem i nie obejrzę , nie cierpię takiej tematyki 

Ale i opinii też nie wydam jak większość ,bez oglądania . 

A i jeszcze jedno .

Co kreuje film Smoleńsk i serial Reset?

Edytowano przez Dedal
  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy film coś kreuje jeden bardziej drugi mniej 🤷🏿‍♂️ .

Nie wrzucam również wszystkich pograniczników ,policjantów i kogo tam jeszcze do jednego worka 

To jest służba ! 

Nie możesz sobie iść i robić co chcesz . Wszyscy wiemy że zostały zrobione czystki w służbach a na dowodzące stanowiska zostali oddelegowani ludzie którzy nie powinni tam być .  

Gość wymachuje granatnikiem i ma status pokrzywdzonego  , jprd .

A frustracja w służbach jest coraz większą 

Miałem w życiu porównanie jak potrafi zachowywać się żołnierz w zależności od dowódcy. 

No i potrafi się dziać , uwierz mi . Pzdr

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Kraft napisał:

Oceny na Filmwebie od widzów (a raczej od "widzów") filmu "Zielona granica" Holland.

Abstrahując od polityki: uważam, że to jest zwyczajnie marna reżyserka. Widziałem trochę zrobionych przez nią filmów, w tym ekranizacje powieści i sztuk i za niektóre chętnie posadziłbym ją do wiezienia (np. za "Plac Waszyngtona"). A reżyserowane przez nią wybrane odcinki serialu "Treme" (który przy okazji polecam) są rażąco słabsze od reszty i to mimo tego, że miały większy budżet. Estetycznie i psychologicznie Holland to dla mnie nieznośny naturalizm, dosłowność, czasem wręcz łopatologia i po prostu nuda.

  • Gratulacje 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marcinmarcin napisał:

A jak ma być oceniony film polityczny, oderwany od rzeczywistości, kreujący taki obraz twojego też przypominam kraju?

Niech każdy go ocenia, jak uważa. Chodzi o to, że film chwilę po premierze ma kilkanaście tysięcy najniższych ocen. To niespotykane na Filmwebie. To musiała być  zorganizowana akcja. Aparat państwa PiS kontra artysta, który pozwala sobie tę władzę krytykować. Tym się zajmują Ci ludzie. To ich sposób działania i myślenia o rzeczywistości. I jeszcze za naszą kasę.

2 godziny temu, Rafał S napisał:

uważam, że to jest zwyczajnie marna reżyserka. 

A widziałeś: "Aktorów prowincjonalnych", "Gorączkę" i "Kobietę samotną"? Dla mnie to filmy wybitne. Ostatni to chyba najbardziej dołujący film, jaki w życiu widziałem. Holland mogłaby po nich już nic więcej nie nakręcić, a i tak miejsce w historii kina mieć zapewnione.

 

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Kraft napisał:

A widziałeś: "Aktorów prowincjonalnych", "Gorączkę" i "Kobietę samotną"? Dla mnie to filmy wybitne. Ostatni to chyba najbardziej dołujący film, jaki w życiu widziałem. Holland mogłaby po nich już nic więcej nie nakręcić, a i tak miejsce w historii kina mieć zapewnione.

"Gorączki" nie widziałem. Do "Aktorów prowincjonalnych" nie mam zastrzeżeń (tym bardziej, że to debiut). Dobre kino. Chociaż uważam, że np. wcześniejszy o rok "Wodzirej"  Falka jest lepszym filmem na podobny temat. Równie wiele mówi, a po latach broni się również jako kino rozrywkowe!

"Kobiety samotnej" nie zdzierżyłem. To jest właśnie ten naturalizm, który miałem na myśli. Epatowanie brzydotą i pesymizmem. Dla mnie ten obraz liczy się tylko jako dowód na to, że Linda jednak kiedyś umiał grać. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kraft napisał:

To musiała być  zorganizowana akcja. Aparat państwa PiS kontra artysta,

Nie, nie musiała.

Wystarczy, że tylko część ludzi pracujących na granicy się wkurzy.

Wystarczy, że część ludzi myślących inaczej "niż druga strona" postanowi coś zrobić, zamanifestować  swoje przekonania.

Tylko tyle i nie byłoby to nic nowego.

Jakiś czas temu ktoś pisał o tym, że niekupowanie w "LERUŁA" nic nie daje. Okazuje się, że taki bojkot spowodował chyba 60% spadek (przychodu? Zysku? Nie pamiętam), ale im nadal się opłaca kolaborować z ruskimi, bo tam przejęli praktycznie większa część rynku.

Podaję to jako przykład. To działa i wcale nie musi być odgórnego nakazu.

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, gienas napisał:

 Ale kiedy nie oglądnęli filmu - nie mogą.

Nie powinni, ale mogą, sa tylko ludźmi.

2 minuty temu, Dedal napisał:

Nie wiem w jakim świecie żyjesz 🤷🏿‍♂️

Dokładnie w tym samym co ty, ale w odróżnieniu o ciebie widzę, że rozróżnienie "przyzwoity/nieprzyzwoity" nie przebiega tam, gdzie przebiegają "partyjne linie klanowe"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, gienas napisał:

Taaa... Opisz jak wyglądam ;) nie widząc mnie :) .

Chyba nie zrozumiałeś, co miałem na myśli. Przeczytaj, proszę jeszcze raz, co napisałem.

 

Może inaczej to ujmę:

Nie powinni, bo nie widzieli filmu.

Mogą to zrobić (w sensie, że może to się zdarzyć ,a nie że ktoś da im przyzwolenie), bo są tylko ludźmi ze swoimi wszystkimi słabościami.

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi przykro, ale niewiele zrozumiałeś z moich wywodów. Jest to prawdopodobnie moja wina, wina moich nie do końca jasnych wypowiedzi, lub twojego nastawienia. Nie bardzo mi się chce to analizować. Prawdopodobnie to jest niezrozumienie na zasadzie tego co było przy wymianie zdań z gienas-em. Wybacz, ale wolę odpuścić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...