Skocz do zawartości

***** ***


Recommended Posts

Od średniowiecza traw i raczej się nie zmieni. Jaka była nasza szlachta i magnateria? Się dziwić że zwykli zjadacze chleba dają się wodzić za nos jak kasę zobaczą (nawet tak mizerną) liczy się tu i teraz, łapać co się da. Każdy myślał że młode pokolenie coś zmieni, ale ja w to nie wierzę widzę w nowym pokoleniu jeszcze gorsza patologie umysłową jak w tym obecnym.... Są wyjątki ale jak to zwykle bywa wyjątki są nieliczne...

Powiem wam mało patriotycznie i może część osób się na mnie obrazi albo powie żeby zdrajca, ale chyba lepiej by naszym krajem kierowali Niemcy, Australiacy, Norwegowie, Amerykanie czy nawet Czesi. Za co ginęli nasi dziadkowie i wujkowie.... Ciekawe czy jakby widzieli kraj taki jak jest obecnie czy tak ochoczo walczyli by o niepodległości.... 

Odnośnie podejścia chociażby Amerykanów do pracy. Jak byłem jeszcze na początku drogi zawodowej te 18-19 lat temu firma Coca Colą była zarządzana w Polsce przez Amerykanów. Złota era dla ludzi, zarobki mega idąc robić do CC byłeś kozak, ludzie się dobijali żeby zostać tu handlowcem. Dyrektor z Ameryki mówił że nie możecie zarabiać jak dyrektorzy ale musicie godnie reprezentować naszą firmę również pod względem finansowym w okolicy 2002 roku średnio handlowiec brał 4-6 tysięcy zł miesięcznie....

Jak tylko Polaczki przejęli zarząd tak się wszystko zjebało, CC stała się kołchozem wywaliło starych handlowców najęli młodych za marne pieniądze i cała legenda o CC jako pracodawcy poszła w zapomnienie... Polak potrafi...

Edytowano przez Wing0
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znacie pytania na wyborcze referendum? Mnie rozczarowały. Są strasznie nijakie.

Sprawa zresztą jeszcze nieprzesądzona, więc pozwolę sobie zgłosić swoją propozycje:

 

1. Czy popierasz nepotyzm, kolesiostwo, złodziejstwo, bezkarność i bezczelność władzy?

2. Czy jesteś za oparciem polskiego systemu sprawowania władzy na wzorcach rosyjsko-białoruskich?

3. Czy uważasz, że dialog rządzących ze społeczeństwem powinien opierać się na resentymentach, ksenofobii, dyskryminacji i kłamstwie? 

4. Czy jesteś za przywróceniem kobietom podmiotowości (liberalizacją ustawy antyaborcyjnej)?

 

PS Wiadomość do rządzących:  Jakby co, to rezygnuję z praw autorskich. Wpisujcie do ustawy i nie martwcie się o honorarium.

Edytowano przez Kraft
  • Lubię to 1
  • Gratulacje 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak @Kraft napisał są tak denne i przewidywalne ale trafia jak zawsze w durny elektorat. Niemiec Twój wróg, Tusk to niemiecki kolaborant tak można podsumować przekaz tego szajsu... Aż strach bierze co za debile nami rządzą a jeszcze więksi ich wybierają. O ile można mieć różne postrzeganie świata i poglądy o tyle wszyscy wierzący PiSowcą są zwykłymi idiotami tu nie ma miejsca niestety na dyskusję... Janusz Kowalski tyle tylko napisze :) idealnie oddaje PiS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.08.2023 o 23:02, Bebop napisał:

Czasem próbuję wytłumaczyć obecną scenę polityczną w Polsce mojej angielskiej partnerce. Ona mówi, że podobnie było w UK. Tyle, że to było 30 lat temu. 

Ciekawe… bo w ten kretyński Brexit dali się wpuścić całkiem niedawno.

No i zapytaj jej jak rozumie wyrażenie pecunia non olet w kontekście najnowszej brytyjskiej polityki? No i jak to jest że Torysi wspierali i wspierają amoralnych bogaczy z całego świata. W szczególności z Bliskiego Wschodu i Rosji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli akceptację dla przebywania w brytyjskiej przestrzeni publicznej, w tym prowadzenia interesów, inwestowania w gazety, kluby piłkarskie i nieruchomości…

Także przyznawanie takim osobnikom obywatelstwa, szlachectwa a nawet umieszczanie ich w Izbie Lordów.

Edytowano przez TAtomicus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Kraft napisał:

Znacie pytania na wyborcze referendum? Mnie rozczarowały. Są strasznie nijakie.

Sprawa zresztą jeszcze nieprzesądzona, więc pozwolę sobie zgłosić swoją propozycje:

 

1. Czy popierasz nepotyzm, kolesiostwo, złodziejstwo, bezkarność i bezczelność władzy?

2. Czy jesteś za oparciem polskiego systemu sprawowania władzy na wzorcach rosyjsko-białoruskich?

3. Czy uważasz, że dialog rządzących ze społeczeństwem powinien opierać się na resentymentach, ksenofobii, dyskryminacji i kłamstwie? 

4. Czy jesteś za przywróceniem kobietom podmiotowości (liberalizacją ustawy antyaborcyjnej)?

 

PS Wiadomość do rządzących:  Jakby co, to rezygnuję z praw autorskich. Wpisujcie do ustawy i nie martwcie się o honorarium.

Śmieszne, choć smutne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, gienas napisał:

Mnie tylko zastanawia dlaczego tak w zaparte idą w to referendum? Jakiś cel w tym mają...

Darmowa kampania w dniu wyborów ?

Nie chcę być złym prorokiem , ale pis wygra. Z kim bym bardziej kumatym nie gadał to ciągle pojawia się " sfałszują wybory".

Już dawno przesunęli granicę odpowiedzialności za przekręty. Widzą , że nic złego im się nie dzieje. Trochę pismaki popłaczą a słupki nie spadają. Czyli suweren jest nadal trzymany za mordę kasą , wsiądzie do podstawionego autokaru pod kościół i zagłosuje jak ksiądz z ambony powie.

Stworzyli to co najgorsze dla człowieka , czyli pieniądze za nic . Do darmochy człek się szybko przyzwyczaja i sama myśl , że ktoś mu to może odebrać sprawia , że nie zaryzykuje.

@Kraft propozycje pytań super , chciałbym dożyć tych czasów ....

  • Gratulacje 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomek4446 Niestety myślę tak samo, jak Ty. PiS wygra w taki, czy inny sposób. A nawet gdyby jakimś cudem przegrali tym razem, to nowy rząd nie wyprowadzi dość szybko sytuacji na prostą. Do tego potrzeba minimum dwu pełnych kadencji naprawdę dobrej ekipy.

Edytowano przez Rafał S
  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, tomek4446 napisał:

Czyli suweren jest nadal trzymany za mordę kasą , wsiądzie do podstawionego autokaru pod kościół i zagłosuje jak ksiądz z ambony powie.

Stworzyli to co najgorsze dla człowieka , czyli pieniądze za nic . Do darmochy człek się szybko przyzwyczaja i sama myśl , że ktoś mu to może odebrać sprawia , że nie zaryzykuje.

Myślę, że nie o kasę tu chodzi. Sprawa jest bardziej złożona (a wyzywanie wyborców PIS-u od idiotów jeszcze pogłębia problem). Postaram się coś więcej skrobnąć na ten temat, ale muszę znaleźć czas (przed wyborami się wyrobię).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kraft napisał:

Myślę, że nie o kasę tu chodzi.

O kasę też, ale oczywiście nie tylko. Obrona rodziny, polskości, religii, tradycyjnych wartości, które strona przeciwna chce podeptać, suwerenności, którą mogłaby odebrać nam Europa Zachodnia. Chyba już wszyscy znamy to na pamięć. Wiele osób, w tym wykształconych (jeśli to jeszcze cokolwiek znaczy), głosuje na PiS z pobudek (przynajmniej w ich mniemaniu) idealistycznych.

  • Lubię to 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W środę z anteny TVP Historia zniknęły kultowe programy z udziałem Bogusława Wołoszańskiego: "Sensacje XX wieku" oraz "Encyklopedia II wojny światowej". Dzień zmian w ramówce zbiegł się z dniem ogłoszenia przez Bogusława Wołoszańskiego startu w wyborach parlamentarnych z listy Koalicji Obywatelskiej"

Jak zgrabnie takie drobiazgi pokazują, jak PiS pojmuje sprawowanie władzy. To państwo jest literalnie ich.  Jego instytucje nie mają służyć społeczeństwu, tylko zaspokajaniu  potrzeb rządzących (a dokładniej rządzących, ich rodzin i ich znajomych). 

Czy PiS przedstawił już swoje nowe hasło wyborcze? Może: "My i nasze interesy są najważniejsze. Tak nam dopomóż Bóg, Jan Paweł II i  wszyscy Rydzycy"? 

 

  • Lubię to 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co pan i inni sobie to robicie? Przekształcacie forum audio w polityczną nawalankę, co ciekawe monooptyczną. Zapewne przeczytam, że nie muszę tu zaglądać.  Poczytajcie o czym piszecie i w jaki sposób. Wy, którzy uważacie się za dobrze wykształconych, demokratów, otwartych. Nie dostrzegacie ile w waszych słowach pogardy. To właśnie pogarda "oświeconych" do zwykłych ludzi wyniosła PIS do władzy. Wy jeszcze tego nie pojęliście.

Kraf zaprzęgnął nawet JP Il do tego wozu.

Zapewne znacie przypowieść o źdźble i belce w oku.

Wróciłem na forum po wielu miesiącach i jestem w szoku.

  • Gratulacje 2
  • Zdezorientowany 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kraft napisał:

"W środę z anteny TVP Historia zniknęły kultowe programy z udziałem Bogusława Wołoszańskiego: "Sensacje XX wieku"

Teraz jest nowy Wołoszański - nazywa się Rachoń. Nawet próbuje naśladować Wołoszańskiego w swoich filmikach. 

No i młodzież ma się uczyć z podręczników HiT Roszkowskiego 🤦‍♂️

A kto nie chce i nie lubi - ten nie Polak. 

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwanie mnie szmalcownikiem, bo nie klękam ani przed Tuskiem, ani przed Kaczyńskim oraz polubienie tego posta przez marszałka Grodzkiego może skończyć się dla opozycji sromotną porażką w wyborach zupełnie jakby nie pamiętali sławetnych wypowiedzi Michnika o zakonnicy i Komorowskim…

Pycha (pogarda) kroczy przed upadkiem…

865287A1-DF58-4F22-99D2-AFF4F861DF6E.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MarcKrawczyk napisał:

bo nie klękam ani przed Tuskiem, ani przed Kaczyńskim

Mam podobne podejście. Czasem jak pomyślę jak wyglądała polityka wschodnio zachodnia PO to ręce opadają i ciekawe gdzie bylibyśmy gdyby rządzili w 2022... Nie tylko niewykształcone durnie głosują na PIS i nie tylko lemingi na PO...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...