Skocz do zawartości

***** ***


Recommended Posts

Tak sobie myślę jednak, że jeśli o opozycji mówisz, to chyba się mylisz.

Nie będę w szczegóły się zagłębiał, ale jak pamiętam, to za czasów Tuska czy innych nie z PIS związanych,  Polska się bardzo zmieniła, sporo inwestycji było rozpoczerych i skończonych.

A pozatym:

Nikt tak Polaków nie okradał tak jak PIS.

Nikt Polaków nie podzielił tak jak PIS.

Nikt tak Polski nie pozbawiał drzew i to nawet chyba z Parków Narodowych, gdzie żadne narzędzia nie powinny się pojawić. 

Nikt Polakom nie pokazał jak ich w du... ma. Czy ponad nimi stoi.

Kobiety nie obawiały się iść do szpitala bo miały pewność że z niego wrócą do domu a nie do więzienia, gdzie będą upodlane. Czy to nawet w szpitalu się dzialo

Nikt nie użył TV jak prywatnej armi.

Nikt nie płacił ludziom za kilka słów, pochwalających partie u władzy.

Już o wożeniu swoich ludzi autobusami po kraju na " spotkania" nie wspomnę, gdzie właściwie tubylcy nie mieli wstępu.

Nikt nie używał kościoła do swoich celów.

W przeszłości kościół był z ludźmi a nie przeciwko im.

Normalny człowiek popełni wykroczenie to jak przestępca jest traktowany, a ich kryminalistow prezydent z wiezienia wypuszcza, na babcie 5 gliniazy się rzuca, jakiś pomników pilnują, domu kaczki dziesiątki policjantów obstawia, kupę kasy ma ochronę innych śmieci wydają, jakiś gowniarz doprowadza do śmierci innego i się z tego cieszy, dumny jest, I nawet nie jest przez nikogo potępiony, jakaś posłanka mówi matce tego który zmarł, że ona by się też zabiła jakby taka matkę miala itp.

A jeszcze protesty w których tajniacy ludzi okładają pałkami, kasa wydawana na jakieś dziwne, nikomu nie potrzebne fundacje, tworzone tylko po to by nakrasc ile się da, Morawiecki wydający miliony na kościół itp.

Używanie stanowisk i wiedzy dostępnej na tych stanowiskach do wzbogacania się, okradanie całego kraju poprzez wysokie ceny benzyny, wypominanie obecnej władzy ma mównicy, że niezgodnie z Konstytucja działa itp

Mozg poprostu nie potrafi tego przetrawić, że ludzie mogą tak się zachowywać,  takie bzdury gadać, tylko po to by innych zgnoic, bo ich od koryta odsunęli. No ja pierd...

Chyba jednak są lepsi ci inni.

Nie twierdzę że świeci i bez zgniłych jabłek wśród nich,  ale chyba jednak lepsi.

Rozmawiałem z kimś,  kto popiera PIS, i też była odpowiedź a tamci nie są lepsi, też kradli itp.

Tak jakby wystarczyło to powiedzieć I już PIS jest święty nie robi nic co by już ktoś inny nie robił. Bajka normalnie.

Takiej tragedii wcześniej nie grali, jak pamiętam.

 

  • Lubię to 3
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

53 minuty temu, Artur Brol napisał:

Nie będę w szczegóły się zagłębiał, ale jak pamiętam, to za czasów Tuska czy innych nie z PIS związanych,  Polska się bardzo zmieniła, sporo inwestycji było rozpoczerych i skończonych.

Nie twierdze że nie... ale nie jest też tak, że ci pierwsi budowali, a ci drudzy zwijali(ja generalnie choć głosowałem przeciw PiS, to jednak staram się podchodzić do tematu obiektywnie na zasadzie wartości liczbowych, bo te bardziej do mnie trafiają)

Weźmy na przykładzie autostrady:

w 2016 roku (stan na grudzień): 3 129,1 km (1 631,7 km autostrad, 1 497,4 km dróg ekspresowych),
w 2017 roku (stan na listopad): 3 301,3 km (1 627,3 km autostrad, 1 674 km dróg ekspresowych),
w 2018 roku (stan na grudzień): 3 695,7 km (1 638,45 km autostrad, 2 057,2 km dróg ekspresowych),
w 2019 roku (stan na wrzesień): 3 836,3 km (1 671,5 km autostrad, 2 164,8 km dróg ekspresowych),
w 2020 roku (stan na listopad): 4 146,5 km (1 693,8 km autostrad, 2 452,7 km dróg ekspresowych) – te same wartości widnieją na stronie GDDKiA również obecnie.

Czytaj więcej na:

https://demagog.org.pl/wypowiedzi/o-ile-powiekszyla-sie-siec-drog-ekspresowych-i-autostrad-w-ostatnich-5-latacho-ile-powiekszyla-sie-siec-drog-ekspresowych-i-autostrad-w-ostatnich-5-latach/

Czy to dużo czy mało, to już zostawiam do samodzielnej oceny.

53 minuty temu, Artur Brol napisał:

Nikt tak Polaków nie okradał tak jak PIS.

Nikt też tak nie rozdawał jak PiS(kolejne rządowe programu prospołeczne kosztowały miliardy), a skoro lud wybrał socjalistów to innego efektu nie można  się było spodziewać, budżet z gumy nie jest(komuś trzeba zabrać, żeby inny dostał).

Nie będę już zaśmiecał kolejnymi linkami ile to kosztowało, ale każdy wie że sporo.

 

53 minuty temu, Artur Brol napisał:

Nikt Polaków nie podzielił tak jak PIS.

 

Ciężko weryfikowalne, bo jakiej miary użyć?. Choć w moim subiektywnym odczuciu tak, przyczynił się mocniej niż ci drudzy.

Choć wiadomo że ci po drugiej stronie okopu powiedzą to samo... i jak im udowodnić że nie mają. Dość emocjonalne będzie to debata, lepiej sie operuję  na liczbach niż na subiektywnych odczuciach.

53 minuty temu, Artur Brol napisał:

Nikt tak Polski nie pozbawiał drzew i to nawet chyba z Parków Narodowych, gdzie żadne narzędzia nie powinny się pojawić. 

Większość planów urządzania lasów z tego co dobrze pamiętam powstało za PiS; to są 10 letnie programy LP. Niemniej nie jest to jakaś miażdżąca przewaga 45% KO, 55% PiS. Tak więc można się denerwować, ale wiele z tego co wycięto było klepnięte za PO.

53 minuty temu, Artur Brol napisał:

Nikt nie użył TV jak prywatnej armi.

Tu pełna zgoda i dlatego niechętnie, ale jednak poszedłem na wybory za rozwalenie mi programu trzeciego polskiego radia, tego im  nie mogłem darować jako wieloletni słuchacz.

53 minuty temu, Artur Brol napisał:

 

Nie twierdzę że świeci i bez zgniłych jabłek wśród nich,  ale chyba jednak lepsi.

Rozmawiałem z kimś,  kto popiera PIS, i też była odpowiedź a tamci nie są lepsi, też kradli itp.

 

Do tego jeszcze się odniosę, a do reszty jak znajdę wolną chwilę.

Nie, nie bronie ich na zasadzie ze ci pierwsi lepsi nie byli - też tego nie lubię - bardziej zestawiam na zasadzie porównania. Zło jest złem i tyle.

ps. 

W ramach przypomnienia. Pewnie duża cześć forumowiczów widziała swojego czasu na żywo, ale jak to jest z pamięcią to wiadomo.

Tak w ramach przypomnienia jak kiedyś wyglądała debata, bój polityczny,  dwóch zwalczających się frakcji/osób, a jak dziś.

IMO, można było się nie lubić, ale jednak nogę mu się podało 😉

www.youtube.com/watch?v=cA2QHbp0-GM

 

Edytowano przez Pitt39
  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie da się obronić .

Może przypomnijmy sobie z jakimi hasłami szedł PiS do pierwszych jak się okazało wygranych wyborów ?

Można wymieniać , i co zostało z tego?

Dobra , ............zmiana 🤨 

Więc nie zrobili nic w kierunku naprawy państwa ,tylko napchali sobie kieszenie i rozdali stołki.

Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pitt39 napisał:

 

Nie twierdze że nie... ale nie jest też tak, że ci pierwsi budowali, a ci drudzy zwijali(ja generalnie choć głosowałem przeciw PiS, to jednak staram się podchodzić do tematu obiektywnie na zasadzie wartości liczbowych, bo te bardziej do mnie trafiają)

Weźmy na przykładzie autostrady:

w 2016 roku (stan na grudzień): 3 129,1 km (1 631,7 km autostrad, 1 497,4 km dróg ekspresowych),
w 2017 roku (stan na listopad): 3 301,3 km (1 627,3 km autostrad, 1 674 km dróg ekspresowych),
w 2018 roku (stan na grudzień): 3 695,7 km (1 638,45 km autostrad, 2 057,2 km dróg ekspresowych),
w 2019 roku (stan na wrzesień): 3 836,3 km (1 671,5 km autostrad, 2 164,8 km dróg ekspresowych),
w 2020 roku (stan na listopad): 4 146,5 km (1 693,8 km autostrad, 2 452,7 km dróg ekspresowych) – te same wartości widnieją na stronie GDDKiA również obecnie.

 

Z drogami to jest zbyt skomplikowana sprawa, aby się na nie powoływać. Musisz pamiętać, że proces realizacji inwestycji trwa średnio 10 -15 lat: od ustalenia wariantów przebiegu drogi, decyzji środowiskowej, przetargu na ZiZ (projekt i pozwolenie budowlane) potem właściwego przetargu i jego realizację. Weź na przykład budowaną obecnie drogę S16 przez Mazury - jest ona planowana od ponad dwudziestu lat. Niektóre jej odcinki powstały za PO, część zrealizował PiS.

Trzeba by sprawdzić, ile gotowych dokumentów i przygotowanych realizacji zostawiła w 2015 r. PO, a ile tak naprawdę od podstaw zaczął realizować PiS.

  • Lubię to 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Dedal napisał:

Tego nie da się obronić .

Może przypomnijmy sobie z jakimi hasłami szedł PiS do pierwszych jak się okazało wygranych wyborów ?

Można wymieniać , i co zostało z tego?

Dobra , ............zmiana 🤨 

Więc nie zrobili nic w kierunku naprawy państwa ,tylko napchali sobie kieszenie i rozdali stołki.

Pzdr

Niestety.

Nawet je rozwalili.

Teraz się burzą,  że ich od koryta odsuneli. Tragedia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, maxredaktor napisał:

Z drogami to jest zbyt skomplikowana sprawa, aby się na nie powoływać. Musisz pamiętać, że proces realizacji inwestycji trwa średnio 10 -15 lat: od ustalenia wariantów przebiegu drogi, decyzji środowiskowej, przetargu na ZiZ (projekt i pozwolenie budowlane) potem właściwego przetargu i jego realizację. Weź na przykład budowaną obecnie drogę S16 przez Mazury - jest ona planowana od ponad dwudziestu lat. Niektóre jej odcinki powstały za PO, część zrealizował PiS.

Trzeba by sprawdzić, ile gotowych dokumentów i przygotowanych realizacji zostawiła w 2015 r. PO, a ile tak naprawdę od podstaw zaczął realizować PiS.

Generalnie jak ze wszystkim. Dlatego wrzuciłem cały link, bo to tez było nadmienione(to trochę jak z lasami; widzimy kto tnie, kto rządzi w tym czasie... ale nie widzimy kto zaklepał):

Należy również pamiętać, że nie wszystkie oddane do użytku po 2015 roku drogi to zasługa rządów Prawa i Sprawiedliwości. Obecnie realizowane inwestycje na drogach krajowych prowadzone są w ramach „Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.)”, który został zatwierdzony 8 września 2015 roku, a zatem jeszcze za rządów Platformy Obywatelskiej. Zgodnie z danymi GDDKiA program, którego wartość wynosi 107 mld zł, zakłada budowę około 4 000 km dróg szybkiego ruchu, w tym:

Chodziło o pokazanie, że jednak cos się buduję i jaką cześć tego zrobili poprzednicy.

I tak, jakby zacząć krok po kroku, rzeczowo analizować każdy problem, to tyle warunków należało by spełnić(wiadomo ze każda partia rządziła/rządii w zgoła odmiennej sytuacji ekonomicznej na świeci, przy innym bezrobociu, innym zagrożeniu zewnętrznym,  cenach paliw, podejściu do klimatu ect) że jedno zagadnienie ciągnęło by się na strony.  Zresztą nie chce wchodzić w  buty mędrca którym nie jestem...jest to  raczej luźno dyskutujemy na zasadzie; co nam  się  wydaje.

I proszę nie robić ze mnie obrońcy PiSu, którym nie jestem, raczej chce stanowić przeciwwagę 😉

1 godzinę temu, Dedal napisał:

Tego nie da się obronić .

Może przypomnijmy sobie z jakimi hasłami szedł PiS do pierwszych jak się okazało wygranych wyborów ?

Można wymieniać , i co zostało z tego?

Dobra , ............zmiana 🤨 

Więc nie zrobili nic w kierunku naprawy państwa ,tylko napchali sobie kieszenie i rozdali stołki.

Pzdr

demagog.org.pl/analizy_i_raporty/czy-pis-realizuje-swoje-obietnice-sprawdzilismy-50-z-nich/

można poczytać co się udało, a co nie.

Edytowano przez Pitt39
  • Lubię to 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mi chodzi jak miało państwo wyglądać .

Miało się nie iść do polityki dla pieniędzy , wszelkie kasty ,nepotyzm wypalone gorącym żelazem , 

W ilu to przypadkach padało stwierdzenie dla idei😂 

 

A co zostało stworzone ? 

Partyjny klucz ,we wszystkich państwowych instytucjach + te utworzone na potrzebę partii. 

Żenada i kpiny z obywatela , tego świadomego .

 

Edytowano przez Dedal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Dedal napisał:

Bardziej mi chodzi jak miało państwo wyglądać .

Miało się nie iść do polityki dla pieniędzy , wszelkie kasty ,nepotyzm wypalone gorącym żelazem , 

W ilu to przypadkach padało stwierdzenie dla idei😂 

 

A co zostało stworzone ? 

Partyjny klucz ,we wszystkich państwowych instytucjach + te utworzone na potrzebę partii. 

Żenada i kpiny z obywatela , tego świadomego .

 

Z tym jak najbardziej się zgadzam i bardzo mocno mnie brzydzi, to strojenie się w piórka partii patriotycznej - o czym wcześniej pisałem w kontekście prezesa partii - jak to mocno Polskę  urządza na nowo, po latach rządów tych którym od ośmiorniczek brzuchy puchły...

To już  niestety wyszło  im zdecydowanie gorzej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Fajne i dające do myślenia słowa Kołodziejczaka

"Ja mam dzisiaj tutaj w Warszawie kierowcę, który mnie wozi. Dla mnie po pierwsze nie jest to jakieś potrzebne, bardzo konieczne, ale widzę też, co stracili ci, którzy byli przed nami. Dzisiaj politycy PiS-u nie walczą o to, żeby Polakom było lepiej. Walczą znowu o kierowców, o limuzyny, o dobre wynagrodzenia, o dodatki, o możliwości obsadzania swoimi ludźmi różnych urzędów — mówi."

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bogusław 66 napisał:

Fajne i dające do myślenia słowa Kołodziejczaka

"Ja mam dzisiaj tutaj w Warszawie kierowcę, który mnie wozi. Dla mnie po pierwsze nie jest to jakieś potrzebne, bardzo konieczne,

To niech jeździ sam w czym ma problem ciekaw jestem czy p.Kołodziejczak będzie taki szczery i zrezygnuję z szofera wątpię...

4 godziny temu, Bogusław 66 napisał:

Walczą znowu o kierowców, o limuzyny, o dobre wynagrodzenia, o dodatki, o możliwości obsadzania swoimi ludźmi różnych urzędów

A obecna władza będzie robić pewnie inaczej 😁🤣🤭🙃

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, RLC2 napisał:

To niech jeździ sam w czym ma problem ciekaw jestem czy p.Kołodziejczak będzie taki szczery i zrezygnuję z szofera wątpię...

A obecna władza będzie robić pewnie inaczej 😁🤣🤭🙃

A czemu obecny rząd ma z tego rezygnować?

PIS lubił wygodę było to widać nie raz. Jak co chwila kolumna rządowych aut do Torunia ludziom propagandę wciskać przez radio.

Dziś nie pamięta, jak uchwalali budżet w sali kolumnowej po nocy nie dopuszczając opozycji do głosu.

Akta spraw, gdzie chodziło o działaczy PISu przeniesione do GARAZU 

Były premier latał rządowym samolotem na każda rocznice ... przywileje tylko dla jednych (elity) ???

A gdzie zniknęła fundacja od ludzi Ziobry która dostała grubą kasę na nie wiadomo co? 

itp....

To był najgorszy rząd jaki Polska miała. Mały już zapowiedział ze jak znów dojdzie do władzy to zmieni konstytuuje. Tylko On będzie panem tego kraju. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Bogusław 66 napisał:

To był najgorszy rząd jaki Polska miała

Śmiem twierdzić że Tusk spokojnie przebije swoje poprzednie dokonania... A jak tam Bełchatów? W sumie dobry komentarz widziałem. Wyborcy z okolic i tak się cieszą bo zamiast pracować w brudzie i syfie to będą szparagi zbierać i pieluszki zmieniać emerytom za zachodnia granicą 🙃

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To byl najgorszy rząd,  w histori Polski.

Tej po upadku komuny.

Takie twierdzenie, ze Tusk siebie samego przebije, pokazuje ze jestes uprzedzony do niego.

Chyba raczej powinno się patrzeć, obserwować i jeśli jakiś rząd coś źle robi , przy następnych wyborach go zmienić. 

Takie spisywanie na straty nowego rządu to przynajmniej dla mnie jest dziwne.  Na jakiej podstawie tak uważasz?

Cokolwiek by Tusk zrobil - a mam nadzieję ze na wysokości zadania staną -  to i tak nie przebije tych 8 lat rządów Kaczyńskiego.

To co PIS zrobiło,  fakt że wciąż mieszają, będzie bardzo trudne do odkręcania. I bardzo długo potrwa. 

Jak widać,  każdy krok obecnej władzy, w świetle prawa, pisowcy będą określać jako zamach - odpowiednio do sytuacji, dodadzą na co.

Już o utracie przez Polskę wolności nie wspomnę. Niemcy już u granic czekają.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe... Niemcy mają nas w tyle. 

Wojskowi się cieszą ze nie musza już strać jak głupki przy pomniku, bo prezes tak chce.

Policja też szczęśliwa ze koniec patrolowania jednej ulicy.

Szkoda ze wielbiciele PISu nie potrafią szczerze odpowiedzieć na takie argumenty jak wyżej? tylko ściemniają ze będzie jeszcze gorzej.

https://www.msn.com/pl-pl/finanse/najpopularniejsze-artykuly/jaka-była-naprawdę-inflacja-za-rządów-pis-kaczyński-się-wygadał/ar-AA1mwbdn?ocid=msedgdhp&pc=EDGEXST&cvid=dfbbc561bffc43849eeb92583cc52d77&ei=13

https://natemat.pl/508240,lewin-brzeski-i-zembaczynski-ujawnil-jak-wyglada-naprawde-fundacja-kukiza

https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/pis-wie-ale-atakuje-tuska-media-dotarły-do-raportu-z-audytu/ar-AA1mo2px?ocid=msedgdhp&pc=EDGEXST&cvid=f21233b2ed784cdf8674754c3c547487&ei=41

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Bogusław 66 napisał:

A czemu obecny rząd ma z tego rezygnować?

A temu że jak uważają się za lepszy rząd niż poprzedni to powinni pokazać że lepiej rządzą. Ale tego nie zrobią ponieważ czekali osiem lat na swoją kolej i portfele mają puste. Jedno jest pewne są inteligentniejsi od PIS-u i to nie jest dla Polski dobre zobaczycie sami za 2 lata co się będzie działo. 

33 minuty temu, marcinmarcin napisał:

A jak tam Bełchatów?

Nie tylko Bełchatów proszę bardzo. 

Daty wygaszenia bloków węglowych wg Tauronu

Tauron przedstawił szczegółowy harmonogram wyłączania z eksploatacji poszczególnych bloków energetycznych opalanych węglem. Zgodnie z tą mapą drogową, w 2025 roku działalność mają zakończyć dwa bloki w Elektrowni Siersza. Rok później, czyli w 2026 roku, emeryturę obejmą kolejne dwa bloki w Elektrowni Jaworzno II. W 2028 roku z systemu wycofane zostaną bloki w Elektrowni Jaworzno III, Elektrowni Łaziska oraz cztery inne bloki w Jaworznie II.

Co ciekawe, stosunkowo krótko, bo tylko do 2035 roku, ma pracować nowoczesny blok 910 MW oddany niedawno do użytku w Elektrowni Jaworzno. Jak tłumaczy rzeczniczka Tauron Wytwarzanie, wpływ na to mają czynniki ekonomiczne - rosnące ceny uprawnień do emisji CO2 i nieopłacalność produkcji energii z węgla po wygaśnięciu systemu wsparcia z rynku mocy w 2035 roku.

Czytaj więcej: PGE w ryzykownym starciu o miliardy - tajemnicze opłaty mogą zmienić wszystko

Krótki żywot nowego bloku 910 MW Jaworzno

Decyzja Tauronu o planowanym zamknięciu nowego bloku energetycznego o mocy 910 MW w Elektrowni Jaworzno już w 2035 roku może niepokoić. Blok ten został oddany do użytku w 2020 roku i zgodnie z założeniami miał pracować co najmniej 30 lat. Tymczasem okres jego funkcjonowania ma być o połowę krótszy.

Powodem są czynniki ekonomiczne - wysokie koszty uprawnień do emisji CO2, które po 2035 roku przestaną być rekompensowane w ramach systemu wsparcia z rynku mocy. Blok nie będzie w stanie konkurować z tańszą, bardziej ekologiczną energią. To pokazuje, jak unijna polityka klimatyczna przyspiesza odchodzenie od węgla nawet w przypadku nowych inwestycji, które nie zdążą się jeszcze zamortyzować.

Wnioski dla polskiej energetyki

Przykład Elektrowni Jaworzno pokazuje, że unijna transformacja energetyczna zmienia rachunek ekonomiczny funkcjonowania elektrowni węglowych. Nawet nowe bloki energetyczne nie będą w stanie sprostać rosnącym kosztom uprawnień do emisji CO2. Dlatego konieczne jest przyspieszenie inwestycji w nisko- i zeroemisyjne źródła energii, aby zapewnić Polsce bezpieczeństwo energetyczne w perspektywie 2030. 

https://edukacjakrytyczna.pl/odkryj-kiedy-polska-energia-przejedzie-z-ery-wegla-na-zielone-technologie 

A tymczasem ekologiczni Niemcy robią swoje nie patrząc na innych. 

Jak podaje Deutsche Welle, w Niemczech pracuje obecnie 14 elektrowni na węgiel kamienny i jedna opalana ropą naftową, które zostały reaktywowane albo zrezygnowano z ich wyłączenia. W obliczu kryzysu gazowego niemiecki rząd pozwolił na przywrócenie nieczynnych elektrowni węglowych.  

Budują też nowe.

Chodzi o dwa bloki węglowe zakładu RWE w Niederausem, a także jeden z zakładu w Neurath. Pracuje już dodatkowy blok firmy LEAG w Jenschwald. W sumie niemieccy operatorzy elektrowni cieplnych mogą tej zimy zwrócić na rynek nawet 1,9 GW mocy rezerwowych węglowych bloków energetycznych.

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RLC2 napisał:

A tymczasem ekologiczni Niemcy robią swoje nie patrząc na innych. 

A my robimy co nam każą. Po 4 latach będziemy zadłuzeni jak po poprzednich rządach Tuska...

Ale cieszcie się, pogoniliscie najgorszy rząd...

  • Lubię to 1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadluzeni jak po poprzednich rzadach Tuska?

To skad PIS mial kase na te wydatki, okradanie I 500 plus?

Mozesz podać jakies wiarygodne źródło, popierajace ta teze, ze Tusk zostawil Polske zadluzona?

Kazdy rzad ma dlugi, chyba nie ma takiego ktory jest na plusje, ale zobacz sobie to I pomysł gdzie te pieniądze poszly.

Mam takie wrazenie, ze w PL od 8 lat niewiele sie dzieje, mówię o np inwestycjach. Wiec na co poszly te pieniądze?

Napewno nie poszly na służbę zdrowia, nauczycieli, obronność itp.

Nie wiem czy dla ciebie to jest wiarygodne.

 

 

Screenshot_20240208_213201_Chrome.jpg

Screenshot_20240208_213233_Chrome.jpg

Edytowano przez Artur Brol
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Artur Brol napisał:

Mozesz podać jakies wiarygodne źródło, popierajace ta teze, ze Tusk zostawil Polske zadluzona?

Wystarczy że zacytujesz ten artykuł dalej...

Przypomnę ‐ brak 13, 14, 500plus, śmieciowki,  wyprzedaż majątku i tak się udało zadłużyć.... no dobry Pan

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma chyba niezadluzonego kraju. 

Także słaby argument.

Szkoda ze pomijasz wszystko co PiS w PL zepsuł, co będzie długo jeszcze problemy rodziło. A skupiasz się na zadłużeniu przez PO, ignorując to jak to zadłużenie PiS zwiększył.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Artur Brol napisał:

Szkoda ze pomijasz wszystko co PiS w PL zepsuł, co będzie długo jeszcze problemy rodziło

Pomyśl ile jest w stanie teraz zepsuć PO...

PiS dużo zepsuł,  ale nie zrobił niczego co będzie nieodwracalne. 

Teraz zapowiadają się rządy rownie  oświecone jak greckich liberałów z czasu kryzysu...

Ale o tym nie przeczytasz w wybiórczej i nie zobaczysz w tvp...

Ani w niemieckich gazetach czy portalach...

Możesz mi mowic kasandra

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PiS zepsuł bardzo dużo i to będzie bardzo ciężko naprawic. Wciąż mieszają, mają swoją TV i prezydenta marionetke. Naprawa się zacznie dopiero jak Dudek się straci a PiS skończy mieszać.

Obecny rząd zamiast rządzić musi się z nimi użerać. 

Tutaj moze skończmy bo widać że jesteś za PIS.

Ja znów życzę nowemu rządowi sukcesu. Oby tylko PiS nie wrócił bo to będzie koniec. Drugie Węgry.

Poczekaj może z krytyka jak będzie naprawdę co krytykować. 

  • Lubię to 2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy co będzie za 2 lata?

Dziś widać ze prezydent będzie utrudniał.

Nie rozumiem tez polityki milczenia PIS w temacie sprzętu dla szpitali, czyli wszystkich ludzi od Orkiestry co gra do końca swiata i jeden dzień dłużej. Co im to przeszkadzało? jaki był ich cel utrudniać?

Nie pamiętam już czy PiS-owski wniosek podatkowy od darowizn wszedł czy nie? bo strasznie ich gniotły te pieniądze co Jurek zbierał.

Węgiel? elektrownie? no cóż ... tylko żałować ze my nie mamy takiego zaplecza. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Utwórz nowe...