Skocz do zawartości

Prośba o polecenie wtyków bananowych


Recommended Posts

A ja zdecydowanie polecam Oyaide do wszystkich połączeń. W tej firmie nic nie jest pozostawione przypadkowi.

Na drugim miejscu rozporowe WBT.

Jeśli nie masz specjalnych wymagań co do zmiany w dźwięku to miedź, lub mosiadz pozłacany. 

I pamiętaj, że najlepiej jest zawsze przykręcić kabel bez banana.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Chyba Miro 84 napisał:

Czyli z "bananem" zawsze lepszy dźwięk? Hmm..

Moim zdaniem banan skrecany, szczególnie taki słabo siedzący w gnieździe pogarsza dźwięk w stosunku do gołego kabla w terminalu , lutowany, bardzo ciasny bfa dla mnie gra lepiej niż goły kabel 🙄 ale to moja opinia 😝

2 minuty temu, mariol napisał:

połączyć je z dodatkowym izolatorem z ołowiu?

A ja myślałem że powietrze jest lepszym izolatorem 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszkadza, przeszkadza tym bardziej, że druciki śniedzieją. Ale za to nie ma rezystancji ołowiu. A tak nawiasem mówiąc, jakiej barwy dźwiękowej są ołowiowe kable. Wydaje mi się, że mogą być trochę zamulone, a może są świetne do jasnych kolumn?. A tak na poważnie polecałbym koledze mateolo2 wtyki z mocowaniem kabla na dwie śrubki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, dorsz napisał:

Gdybym się nie zaparł i nie przytrzymał wzmacniacza (prawie 25 kilogramów), to bym tych wtyków nie wcisnął.

Co nie zmienia faktu że BFA styka całą powierzchnią, a ten 2 krawędziami - wypustkiem i kawałkiem po 2 stronie, choć powinno w sumie wystarczyć jak jest ciasno 🙄

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, nie wiem czy akurat tak bardzo ważny jest całopowierzchniowy styk wtyka. Mam i czasem uzywam wtyków Bullet Plug, uważanych za bardzo dobre wtyki. No i tu , akurat jest wtyk punktowy. Tak, więc chyba nie wielkość powierzchni styku świadczy o jakości połączenia. No i tym bardziej że to nie wtyki bananowe tylko rca.

 

IMG_20221009_194024.jpg

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Rega napisał:

No, nie wiem czy akurat tak bardzo ważny jest całopowierzchniowy styk wtyka. Mam i czasem uzywam wtyków Bullet Plug, uważanych za bardzo dobre wtyki. No i tu , akurat jest wtyk punktowy. Tak, więc chyba nie wielkość powierzchni styku świadczy o jakości połączenia.

Tak, bullet fajny, tylko że mówimy teraz o RCA i teoretycznie minimalizacji wagi wtyczki po stronie masy, bo to niby jest plusem bullet 😉 a z drugiej strony mamy głośnikowe, zaciskarke zeby poprawić kontakt, a potem wtyk który ma mniejszy punkt styku, ale za to być może ciaśniejszy. 

W audio nic nie jest oczywiste, więc tak naprawdę nie wiadomo co komu bardziej spasuje 👍

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...