Skocz do zawartości

Rega io czy CA AXR85


wilson

Recommended Posts

Czy ktoś może zetknął się z Regą? Chcę kupić wzmacniacz do kolumn podstawkowych w cenie 2000-2500, do którego podłączyłbym przez daca komputer albo tablet. Mam możliwość kupna w ciemno Regi io, która ma dobre recenzje i mi się podoba (minimalizm), ale jej moc to 35 watów. Warto? Czy po prostu iść w coś w stylu CA AXR85, Denon 800ne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Q21 napisał:

Zależy jakiego brzmienia oczekujesz. Rega będzie spokojniejsza i będzie gubiła więcej szczegółów. Cambridge Audio jest także po muzykalnej stronie ale zyskasz większą dynamikę. Mocą się nie przejmuj, ponieważ nie jest to wiarygodny parametr ;)

To jeśli moc nie ma znaczenia, to może powinienem raczej pomyśleć o czymś takim jak NAD AMP1...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że branży bardziej chodziło o wydajność (sprawność) danego wzmacniacza.

Z mniejszych wzmacniaczy, które mają dość dużo mocy masz np. SVS Prime Wireless Soundbase

Dnia 18.02.2022 o 09:45, wilson napisał:

Elac Debut Reference dbr62

Do nich wzmacniacz np. Rotel A11 Tribute

Dnia 18.02.2022 o 09:45, wilson napisał:

Focal Chora 806.

Do nich wzmacniacz np. Denon PMA-800NE

23 godziny temu, wilson napisał:

pomyśleć o czymś takim jak NAD AMP1...

Można taniej i moc tam sama, czyli: Argon Audio SA1

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, lysyrafal napisał:

Myślę, że branży bardziej chodziło o wydajność (sprawność) danego wzmacniacza.

Z mniejszych wzmacniaczy, które mają dość dużo mocy masz np. SVS Prime Wireless Soundbase

Do nich wzmacniacz np. Rotel A11 Tribute

Do nich wzmacniacz np. Denon PMA-800NE

Można taniej i moc tam sama, czyli: Argon Audio SA1

Dzięki, a do triangle borea br03?

I jeszcze jedno: zauważyłem, że polecasz często tego argona. On mi się podoba, ale nigdy nie miałem okazji go posłuchać. Recenzji w necie praktycznie nie ma - poza kilkoma na niemieckiej, szwedzkiej i duńskiej stronie. Masz z nim jakieś doświadczenie (lub z tym NADem)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wilson Nie znam ww. kolumn i tu pewnie pomoże sklep @rms.pl w tej kwestii.

Argon Audio SA1 potrafi zaskoczyć mocą, jak na tak małe gabaryty, ale osobiście zestawiłbym bym go z innymi kolumnami.

Z tego co pamiętam pytałeś już o ten wzmacniacz, a przesłuchałeś już coś od tego czasu?

https://forum.audio.com.pl/topic/77866-sprzęt-stereo-20m2-do-2500/?tab=comments#comment-378294

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, pytałem.

Przesłuchałem od tego czasu Cambridge - trzy wzmacniacze i Pro-Ject.

Ale w tym tygodniu postaram się w końcu posłuchać Argon. Oczywiście, gdy zadzwoniłem do sklepu, żeby spytać, czy go mają, bo chciałem posłuchać, od razu zaczęto mi polecać a to Yamahę 803, a to wielkie wzmacniacze Advance Acoustic... Jeśli on się okaże ok, to dodam DACa i po sprawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, wilson napisał:

Ale w tym tygodniu postaram się w końcu posłuchać Argon. Oczywiście, gdy zadzwoniłem do sklepu, żeby spytać, czy go mają, bo chciałem posłuchać, od razu zaczęto mi polecać a to Yamahę 803, a to wielkie wzmacniacze Advance Acoustic... Jeśli on się okaże ok, to dodam DACa i po sprawie.

Za obecną cenę ww. amplitunera naprawdę można uzyskać wyższą jakość brzmienia. Słuchaj głosu rozsądku i podejdź do tematu z zimną krwią, nie napalaj się.

@Kraft Jarek nie chcę robić syfu w temacie autorowi wątku, ale muszę powiedzieć, że na temat sporu, czy moc ma znaczenie lub nie, powstał artykuł w jednej z gazet.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.02.2022 o 14:20, wilson napisał:

Dzięki, a do triangle borea br03?

Do tych monitorów polecam bardziej CA AXR85, zapewni odpowiednią moc do wysterowania tych kolumn, Rega może mieć z tym problemy. AXR85 w połączeniu z BR03, zagra wyraźną górą i energią, na pewno nie będzie to brzmienie usypiające.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Kraft napisał:

Czytałem. Artykuł potwierdza to, o czym pisałem na forum od dawna. W domowych odsłuchach operujemy najczęściej w okolicach 1W mocy, a 500-watowe wzmacniacze to absurd.

Ok. A kiedy w domowych warunkach posłuchasz 1W wzmacniacza i 500W wzmacniacza i zrobisz test z wynikami?

Testy kolumn traca obecnie na wartości. No musisz coś zmienić.

15 godzin temu, rms.pl napisał:

Do tych monitorów polecam bardziej CA AXR85, zapewni odpowiednią moc do wysterowania tych kolumn, Rega może mieć z tym problemy. AXR85 w połączeniu z BR03, zagra wyraźną górą i energią, na pewno nie będzie to brzmienie usypiające.

A jak odbieracie BR03 z Magnatem MR 780?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mieszasz. Po prostu uważam że kiedy testujesz kolumny. Oceniasz je cały czas przez pryzmat jednego wzmacniacza. Kiedy jednak wszyscy , oprócz Ciebie, wiedza że wszystkie kolumny nie pasują do wszystkich wzmacniaczy.

Później wystawiasz oceny o kolumnach, gdzie mogły by być całkowicie inne gdyby zmienić wzmacniacz.

Dalej. Uważasz że każdy wzmacniacz brzmi tak samo. Przepraszam dopisze. Prawidłowo skonstruowany.

Ale jednak używasz wzmacniacza za 5-7K.

Nie potrafisz powiedzieć dlaczego nie zmienisz na znacznie tańszego PM 6007, Toppinga czy innego Loxije. Taki trochę snobizm.

Uważam że po prostu osoby trafiają na Twoje testy i są poźniej bardziej zmieszane.

Nie mieszasz mi w biznesie, testujesz kolumny które mam w ofercie, które promujesz. Wiec dlaczego? Że uważam że warto dołożyć do lepszego wzmacniacza? Oj to tu się nie bój. Tylko Ty uważasz że nie warto.

Więc tu nic nie mieszasz.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, S4Home napisał:

Uważam że po prostu osoby trafiają na Twoje testy i są poźniej bardziej zmieszane.

Bardziej zmieszane niż wtedy, gdy czytają, że polecasz komuś do pokoju 20 m2 (jeszcze o małej kubaturze, bo ze skosami) Focale Aria 948, Heco Revolution 9 czy Monitor Audio Silver 500? Co decyduje o takiej rekomendacji? Ilość zadeklarowanych pieniędzy do wydania? 

Wiem, wiem. "Mógłbym się zdziwić", jak takie grzmotu potrafią grać w małych pomieszczeniach;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...