Skocz do zawartości

ACHTUNG PUTIN


Recommended Posts

27 minut temu, Fafniak napisał:

To oznacza że Niemcy są ok? Zrobili minimum? Zyskali akceptację u Krafta

👍👍👍

😁😁😁

Niemcy tak naprawdę  zdecydowały się na pomoc dopiero pod presją i oburzeniem innych państw.

 

https://wiadomosci.wp.pl/niemcy-zmieniaja-stanowisko-jest-zgoda-na-bron-i-pomoc-wojskowa-dla-ukrainy-6741589218515456a

18 minut temu, gienas napisał:

@Fafniak znasz pojęcie sarkazm?

Wtrącę swoje 3 grosze.

Myślę, że Fafniak zna doskonale to pojęcie, zatem takim  pytaniem obrażasz jego inteligencję. 😛

A to, że naczelny pacyfista odpłynął,  to akurat jest fakt, zresztą nie tylko w tym temacie udaje się jemu odpływać. 

Tak, że tego...

😁

 

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, narmer napisał:

tu jest trochę dokładniejsza rozpiska 
https://www.globalfirepower.com

Czyli :

Na rok 2022 Polska zajmuje 24. miejsce na 140 wśród krajów uwzględnionych w corocznym przeglądzie GFP. Posiada wynik PwrIndx* 0,4179 (wynik 0,0000 jest uważany za „idealny”). Ostatnia aktualizacja tego wpisu miała miejsce 01/12/2022. ”

”W roku 2022 Niemcy zajmują 16 miejsce na 140 wśród krajów uwzględnionych w corocznym przeglądzie GFP. Posiada wynik PwrIndx* równy 0,2322 (wynik 0,0000 jest uważany za „idealny”). Ostatnia aktualizacja tego wpisu miała miejsce 01/12/2022. ”

”W 2022 r. Ukraina zajmuje 22. miejsce na 140 wśród krajów uwzględnionych w corocznym przeglądzie GFP. Posiada wynik PwrIndx* wynoszący 0,3266 (wynik 0,0000 jest uważany za „idealny”). Ostatnia aktualizacja tego wpisu miała miejsce 01/12/2022. ”

Zatem nasz stan uzbrojenia i system obronny kraju jest w tyle za Niemcami i nawet Ukrainą 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy jak i inne kraje / organizacje (typu fifa) liczą ,że wojna się zaraz skończy , a wiadomo ,że biznes is biznes - kto był niepokorny ten na tym straci , Ruscy ich odizolują od koryta , a wiernych "wynagrodzą". Zresztą już dawniej Niemcy miewały gaz 30-40% taniej niż PL za to ,że były posłuszne ;) 

Najbardziej dostanie PL gospodarka , odpływ mln budowlańców ukraińskich którzy pojadą odbudowywać swój kraj , nord2 oczywiście odpalą , wszyscy będą wszystko kupowali z Rosji , Rosja zrobi nam embargo na surowce , USA nam sprzedadzą czołgi / samoloty.

Gdyby było inaczej sankcje byłyby dotkliwsze , szczególnie widać to po obłudnikach z fifa , czekających na 3 turę rozmów , gdzie dawniej RPA wyrzucili na 30 lat za rasizm w swoim kraju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę, że obecna sytuacja powinna być impulsem do głębszego zastanowienia się nad przyszłością Polski i Europy. Czy budujemy swoje bezpieczeństwo w oparciu o Scholza i Macrona, czy wolimy Orbana i Le Pen. Ewentualnie outujemy się ze europejskiej wspólnoty i bronimy sami (dwie ostatnie opcje, to zdaje się polityka zagraniczna PIS).

Ja jestem za przyspieszeniem europejskiej integracji. Stworzeniem Stanów Zjednoczonych Europy. Wspólne wartości, wspólny rząd, wspólny rynek, wspólna waluta, wspólna polityka zagraniczna i wspólna armia. Tylko w ten sposób nikt nikogo nie będzie dymał. Prościej, taniej i bezpieczniej. To jedyny sposób by Europa coś jeszcze na świecie znaczyła. 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Kraft napisał:

Ja jestem za przyspieszeniem europejskiej integracji. Stworzeniem Stanów Zjednoczonych Europy.

Mamy już "Stany Zjednoczone Europy",   mawiają na to Unia Europejska.

 

12 minut temu, narmer napisał:

@DiBatonio Statystki są jakie są, warto jednak  dodać (lekko optymistycznie), że stan uzbrojenia to nie jedyna rzecz którą się wygrywa/wygrywało wojny.

Oczywiście,  że samym stanem uzbrojenia i jego liczebnością się nie wygrywa, do tego trzeba m.in. umiejętności w taktyce i boju. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Kraft napisał:

jestem za przyspieszeniem europejskiej integracji. Stworzeniem Stanów Zjednoczonych Europy. Wspólne wartości, wspólny rząd, wspólny rynek, wspólna waluta, wspólna polityka zagraniczna i wspólna armia. Tylko w ten sposób nikt nikogo nie będzie dymał

Wiesz... Mam znajomego który jest zafiksowany na tej idei. Wiele razy z nim gadałem na ten temat. I wiesz że przyznał mi rację w jednym. Na tym etapie realia są takie że Europa to zbiór państw gdzie każde z nich mówi dużo o wspólnocie a pod dywanem rozgrywa się bitwa o gigantyczne własne interesy, kosztem innych. Według niego wyjściem z tego jest więcej Europy w Europie. Tylko nigdy nie odpowiedział mi jaki jest przepis by przewalczyc te bardzo egoistyczne działania ( Niemcy/nordstream jako najbardziej znany przykład) by stworzyć jeden wspólny byt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, tomek4446 napisał:

Przeczytałem ostatnie wpisy i dowiedziałem się , że : Niemcy są be ,bo pomogli pod presją , a Orban jest ok. mimo, że nie pomaga i jest ewidentnie po stronie putina.

Muszę to przemyśleć . ,

 

Proponuję poczekaj do weekendu ;) bo na sucho tego nie przełkniesz ;)

Edytowano przez gienas
literówka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, tomek4446 napisał:

Przeczytałem ostatnie wpisy i dowiedziałem się , że : Niemcy są be ,bo pomogli pod presją , a Orban jest ok.

A ja z kolei dowiedziałem się, że co poniektórzy chcieliby widzieć rzeczywistość przez różowe okulary, tylko jednorożcy w tym idealnym świecie naczelnego pacyfisty brakuje. Chyba, że on akurat je widzi, kto wie, co rusz odpływa. 😁

No i za Fafniakiem, który z  nas napisał lub pisze, że Orban jest O.K.?

43 minuty temu, Fafniak napisał:

Według niego wyjściem z tego jest więcej Europy w Europie. Tylko nigdy nie odpowiedział mi jaki jest przepis by przewalczyc te bardzo egoistyczne działania ( Niemcy/nordstream jako najbardziej znany przykład) by stworzyć jeden wspólny byt.

A może niech zapyta krafta ?

😁😁😁

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Fafniak napisał:

Pokaż gdzie to jest napisane

Kontekst Fafniak , kontekst i statystyka . Odkąd Kraft wspomniał o Orbanie / str. 21 / mamy siedem negatywnych postów o Niemcach , o Orbanie / nie licząc wypowiedzi Jarka/ , no zgadnij ile ? Podpowiem , " 0 " . Zupełnie jak w TVP . Temat niewygodny się marginalizuje , na plan pierwszy wychodzi zły Niemiec lub Tusk i wszyscy są szczęśliwi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Fafniak napisał:

Tak to prawda. Wpierw tucząc putina i jego koleżków. Wysłali 5000 hełmów ( coś dziwnie pokrywa się to z liczbą hełmów które bundeswery nie przyjęła bo nie spełniały norm) by po długich namowach wysłać trochę broni. W tym gazety niemieckie podniosły larum że jakiś przegniły sprzęt... 

W sprawie całkowitego zblokowania banków są na NEIN !

A Orban.... Żenada

Tak , masz rację ,jestem pod wrażeniem skali Twojej ekspresji potępienia działań Orbana ! Przepraszam , dopiero za szóstym razem przeglądania wątków napotkałem te dwa słowa. Pewnie jestem za mało spostrzegawczy , dlatego ich nie wyłowiłem z tej lawiny krytyki Niemiec i UE.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tomek4446 napisał:

jestem pod wrażeniem skali Twojej ekspresji potępienia działań Orbana !

 

4 minuty temu, tomek4446 napisał:

Pewnie jestem za mało spostrzegawczy

Ale pomimo swej ułomności zobaczyłeś że kilka(naście) ostatnich postów  dotyczyło właśnie niemiec, stanu bundeswery itp? 

Ja rozumiem że według ciebie natychmiast powinienem porzucić ten temat bo Kraft podrzucił "orbana", więc powinienem przerzucić się na potępianie orbana.

Tylko taki sposób postepowania byłby dla ciebie właściwy.

Odpowiem ci tak. orban jest dla mnie przedziwnym wynalazkiem, któremu za grosz bym nie ufał. Postępowanie po rozpoczęciu przez putina wojny jest haniebne. Ale to nie orban finansował w tak ogromnym stopniu putina/rosję. To na sumieniu będą miały niemcy. I napisze jeszcze raz - temat rozwinął sie o niemcach i ich postępowaniu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...