Skocz do zawartości

ACHTUNG PUTIN


Recommended Posts

Jak putin mówi że czegoś nie zrobi to chyba należy założyć że właśnie zrobi ?

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-wladimir-putin-wykluczyl-ze-siegnie-po-poborowych-i-rezerwy,nId,5879146

 

2 minuty temu, Kraft napisał:

Rozczarowałeś mnie, Fafniak. Bardzo.

przykro mi ale to nie ja wypisuję że Polska jest winna wojny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Fafniak napisał:

Po pierwszych chińskich reakcjach, myślałem że będzie wzrastać "poparcie" a tu ludziska wypowiadają sie w innym tonie

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-ukraina-rosja/aktualnosci/news-sojusznicy-putina-wojna-zweryfikowala-poparcie-dla-rosji,nId,5877471

Chiny mają różne, czasem sprzeczne interesy. Z jednej strony kusi Tajwan, z drugiej chciałyby zachować europejskie rynki zbytu dla swoich towarów. No i, tak jak piszą w tym artykule, słaba Rosja jest im na rękę. Również dlatego, że mają z nią dłuuugą granicę. Być może Chiny przewidziały, że Rosja wyłoży się na Ukrainie i zyskają na tej wojnie. Jak nigdy wcześniej, świat patrzy i nasłuchuje teraz: co zrobią Chiny? To daje im mocną pozycję.

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Fafniak napisał:

Jak bardzo poprzednia ekipa miała w d... nasze uzależnienie od ruskich. No ale to zrozumiałe przecież na kremlu mieliśmy naszego człowieka.... Tylko cholera co się z nim stało?🤪

Import węgla z Rosji za aktualnej ekipy (tej prowadzącej dalekowzroczną politykę wobec Putina)

w 2014 roku: 6 510 188 965 kg (PO)
w 2015 roku: 4 944 053 446 kg (PO/PIS)
w 2016 roku: 5 209 270 709 kg (PIS)
w 2017 roku: 8 621 927 325 kg (PIS)
w 2018 roku: 13 054 408 336 kg (PIS) 
w 2019 roku: 10 800 563 750 kg (PIS)
w 2020 roku: 9 452 711 387 kg (PIS) 
w 2021 roku: 8 262 087 538 kg (PIS)

Tak na oko, to za rządów PIS-u podwoiliśmy import węgla z Rosji. Ale może pieniądze za węgiel Putin wydaje na biblioteki, nie na czołgi. Nie można tego przecież wykluczyć.

 

29 minut temu, Fafniak napisał:

przykro mi ale to nie ja wypisuję że Polska jest winna wojny

Jak elegancko nie dostrzegłeś, że to nie moja opinia, tylko cytat z największego sojusznika obecnej władzy, Viktora Orbana.

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Dzik napisał:

Mieliśmy naszego człowieka na Kremlu, a teraz Kreml ma swojego człowieka u nas. Nazywa się Jarosław Kaczyński, jego hobby to rozwalanie kraju od środka, interesy z ruskimi i osłabianie międzynarodowej pozycji Polski. Bardzo pożyteczny chłop.

Większego ...dolenia dawno nie czytałem... 🤐

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kraft czy chodzi o te słowa, czy powiedział coś jeszcze bardziej genialnego ? (orban)

„Polacy chcą przesunąć granicę świata zachodniego aż do granicy świata rosyjskiego. Dopiero wtedy poczują się bezpieczni”

12 minut temu, DiBatonio napisał:

To ja tylko w kwestii węgla i dlaczego Polska importuje ten surowiec, zresztą nie tylko z Rosji.

https://spidersweb.pl/bizblog/wegiel-cena-polska-zagranica/

 

No nie jest to budujące

Co do JSW - sam wtopiłem kupę kasy (jak dla mnie kupę kasy ;) ) ale udało mi sie pozbyć akcji za ok 55-70% ceny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam was, i nie wiem jak reagować, w takiej chwili, kłócicie się kto bierze więcej surowców od ruskich. Ręce opadają. Martwią mnie wasze beztroskie komentarze.

Nie dociera chyba do was że jak Ukraina upadnie za 10 lat będziemy mieli to samo u nas. 

Teraz pytanie. Czy zachód powinien się zaangażować militarnie czy kibicować  Ukraińcom "zza płotu" aż ruscy ich wybiją??  Ile warte są zachodnie wartości w starciu z dziką i brutalną siła ? 

Przypomnę też pojęcie "propagandy wojennej" pilnujcie trochę co piszecie i w jaki sposób. 

Podziękowania dla tych którzy angażują się w pomoc, fizycznie i materialnie.

Do waszej kłótni pasuje powiedzenie:

  „Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy”. 

I ostatnia sprawa, według mnie dla polityków którzy w tej chwili głośno mówią o  przekazaniu naszych samolotów - zdrada stanu i sąd

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Sqter83 napisał:

Nie dociera chyba do was że jak Ukraina upadnie za 10 lat będziemy mieli to samo u nas. 

Bardziej martwi mnie to, co będzie w tym roku i w przyszłym. Pandemia, inflacja, zablokowane pieniądze unijne, wojna za granicą, gigantyczna fala uchodźców... Co jeszcze? Może niech walec po nas przejedzie i będzie z głowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, misiek x napisał:

Obawiacie się co będzie za kilka miesięcy, lat , inflacja,dotacje itp.a nie obawiacie się że jak psychopata zostanie przyciśnięty do muru to posunie się do ostateczności ? Traci wpływy, może władze, gospodarka pada , cały świat się odwraca.....

Ja się boję i to bardzo 

O to bym aż tak się nie martwił, ruscy aż tak głupi nie są żeby zniszczyć świat w tym swój kraj. Bardziej prawdopodobne , że pod pod wpływem propagandy i sankcji w Rosji wrośnie poparcie dla wojny i nastąpi mobilizacja sił wzrośnie morale żołnierzy i chęć do obrony kraju i z pomocą Chin, Rosja zrowna z ziemią Ukrainę i pójdzie dalej.

To według mnie bardziej prawdopodobny scenariusz. A patrząc na zachodnich polityków, nie odważą się wysłać wojsk do pomocy Ukrainie.

A najgorsze jest to, że sam nie wiem czy bym się odważył, czy bym chciał, co będzie lepszym rozwiązaniem, to mnie dręczy w środku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, misiek x napisał:

Obawiacie się co będzie za kilka miesięcy, lat , inflacja,dotacje itp.a nie obawiacie się że jak psychopata zostanie przyciśnięty do muru to posunie się do ostateczności ? Traci wpływy, może władze, gospodarka pada , cały świat się odwraca.....

Ja się boję i to bardzo 

To zabierz rodzinę na tydzień czy dwa do Szwajcarii. Tam mieszka Kabajewa z czwórką putiniątek, więc będziecie bezpieczni. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, misiek x napisał:

Rozumiem że to taki czarny humor.

Owszem. Trzeba się jakoś pokrzepiać. Szczególnie w Gdańsku, który leży niepokojąco blisko Kalinigradu, że o jego historii nie wspomnę.

Ale serio, uważam, że prawdopodobieństwo eskalacji maleje. Dostarczać Ukrainie ciężki sprzęt, negować zamknięcie przestrzeni powietrznej i w końcu Rosjanie się wycofają. Zachowają Krym, być może lekko przesuną granicę w rejonie Doniecka, Ukraina na jakiś czas zrezygnuje ze starań o wejście do NATO. Putin rozpaczliwie chce coś wymusić, żeby się wycofać "z twarzą". I prawdopodobnie coś Ukraina będzie musiała mu dać, choćby symbolicznego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Rafał S napisał:

Putin rozpaczliwie chce coś wymusić, żeby się wycofać "z twarzą". I prawdopodobnie coś Ukraina będzie musiała mu dać

Wg mnie nie wolno mu nic dać, bo właśnie przez myślenie „Putin musi coś dostać” jest problem. Musi dostać kopa w ch*ja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzik ma rację, nie powinno się niczego dać Rosji a wrecz zabarac, Jeśli rosjanie dostaną jakaś część, to jaka będzie narracja u ruskich???

Niestety mamy słabych polityków ze skłonnością do ustępstw a widzimy jak na przestrzeni lat to się skończyło. 

Dobrze opowiedział o tym gen. Skrzypczak w wywiadzie dla radia Zet.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...