Skocz do zawartości

Wiim mini - nowy streamer na rynku, który mocno namieszał.


mateolo2

Recommended Posts

1 minutę temu, DiBatonio napisał:

😂😂😂😂😂

Otóż mam i widzę, że ubodło moje twierdzenie, żeście Janusze.

Do twojej informacji, nie Ty będziesz mi mówić, czy ma  pisać, czy nie.

Zupełnie nie obchodzi mnie stwierdzenie obcej osoby w internecie, możesz myśleć o mnie co tam sobie chcesz.

Widzę,że nie łapiesz aluzji, postaram się prościej. Psujesz innym ciekawy wątek nie wnosząc nic do dyskusji, nie masz czegoś innego do roboty akurat ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Rodion napisał:

Koniec kombinowania z castowaniem przez apki typu Bubble UPNP( przez chromecast z natywnej apki Tidala ciagle zrywalo polaczenie) i ogarniania 3 rożnych aplikacji w dwóch pokojach.

Jak się  nie ogarnia Bubble UPnP i nie potrafi poprawnie skonfigurować Tidala w tymże, to przerywa.

Bywa...😆

1 minutę temu, Tomasz S. napisał:

Zupełnie nie obchodzi mnie stwierdzenie obcej osoby w interneci

To zaproś rodzinę,  tu same obce osoby.

2 minuty temu, Tomasz S. napisał:

Widzę,że nie łapiesz aluzji, postaram się prościej.

Otóż dobrze łapię,  ale mam ubaw, że trafiłem w sedno z Januszami.

Bawi mnie to, idę po popcorn.

 

4 minuty temu, T Z6 napisał:

Przerywajac wam te inteligentne przepychanki zapytam o zasilanie liniowe.Co by warto zakupic w tym temacie do wiima?

Zawsze warto, pytanie czy do tego krążka hmmmmm....

Szkoda kasy.

5 minut temu, Prawie Audiofil napisał:

Częste na forach audio- nie mam, nie slyszalem ale wiem wszystko.

 

A to forum filatelistyczne?

To, że nie mam, nie musi oznaczać, że nie słyszałem tego podobnych gadżetów.

Jeśli ktoś twierdzi, że tego typu krążek jest w stanie być konkurencja dla pełnoprawnego streamera,  to faktycznie jest Januszem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, DiBatonio napisał:

Jak się  nie ogarnia Bubble UPnP i nie potrafi poprawnie skonfigurować Tidala w tymże, to przerywa.

Bywa...😆

To zaproś rodzinę,  tu same obce osoby.

Otóż dobrze łapię,  ale mam ubaw, że trafiłem w sedno z Januszami.

Bawi mnie to, idę po popcorn.

 

Zawsze warto, pytanie czy do tego krążka hmmmmm....

Szkoda kasy.

BubbleUPNP nie przerywał, wkurzało mnie wysyłanie do  bubble upnp z natywnej apki Tidala i poruszanie sie pomiedzy apkami, wyszukiwanie, playlisty itd. WiiM obsługuje TIDAL Connect a to był dla mnie głwony powód zmiany.

to oczywiście odpowiedż dla zainteresowanych problemami z Bubble. Z alfą i omegą skończyłem konwersować na temat urządzenia którego nie miał w ręku:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, DiBatonio napisał:

 

A ja jak czytam od kilku stron ten wątek, to tak sobie myślę, że to właśnie Janusze rzuciły się na innych Januszy, bo chciały wyrwać coś tanio łudząc się ,  że  to coś zagra. A wyszło jak zawsze.

Taka nasza  narodowa cecha .... Janusze rulles. 😁😁😁

 

Po co te zdania składasz,jak sensu przekazu brak?

Chcesz tak sobie pomarudzic dla zasady,czy rozpętać kolejną g... burzę.

Kup,potestuj, wypowiedz się.Wtedy będzie można potraktować Cię poważnie.

Jak na razie,ubijasz pianę w sobie tylko wiadomym celu😊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, DiBatonio napisał:

Nie potrzebuję wynalazków. A codo tego, czy słyszałem podobne wynalazki, owszem słyszałem, ale u kogoś. Na szczęście te osoby  jednak dojrzały i zamieniły tego typu zabawki na sensowniejsze streamery. 

Nie muszę macać takich zabawek, żeby wiedzieć, że to szajs. Chromecast był tego przykladem.

Ale widzę, że trafiłem w sedno, bo jednak kilku Januszy się obruszyło. 

Kurczę, chwile mnie tu nie było i już jakieś spiny. 
 

@DiBatonio prośba. Jesteś ewidentnie człowiekiem, który ma życie spiętą dupę. Skoro to urządzenie to dla Ciebie z góry na pewno szajs, nie zamierzasz go nawet testować, a tylko pobiadolić i poprowokować dla własnej satysfakcji innych kolegów to nie psuj nam dobrej zabawy i przestań pisać w tym wątku, bo jest to zwyczajnie nieuprzejme. W końcu takie tanie urządzonka Cię nie interesują, wiec i tak niczego nie stracisz. Z góry uprzedzam, że nie będę też wchodził z Tobą w konwersacje na ten temat.

A Wam Panowie wielkie Dzieki za wszystkie opinie o urządzeniu. Pochwale się Wam, że polubiłem się z producentem, jako ze wysyłałem im te propozycje funkcji itd i zostałem ich beta testerem 😂 Mój wiim jest teraz na beta sofcie i mam na niego realny wpływ, wiec jakbyście mieli jakieś problemy/propozycje funkcji to piszcie tutaj - będę im przekazywał :)

A i dodam nieoficjalnie - nadchodzą kolejne produkty od nich, które już nie będę „mini”! Wiec możemy się spodziewać czegoś grubego

W kwestii natomiast delikatnych gniazd optycznych. Wiedza, ze problem ma miejsce i nowa partia produkcyjna ma już kompletnie inne , poprawione gniazda od innego producenta! Swoje możecie zwrócić jak macie dowód zakupu i wymienić. Chłopaki na prawdę się starają, żeby ten produkt był dobry.

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DiBatonio, umówmy się że rozumiem Twój przekaz. Że w tej półce cenowej nie da się wyczarować hi-endu, że to takie oszukiwanie rzeczywistości itd. Ale bądź co bądź nie znasz tego urządzenia. Potraktuj to jako wątek klubowy, nie należysz do klubu ani nawet nie jesteś zainteresowany wejściem do niego, więc nie rozwalaj ludziom dyskusji. Wątek był fajny i niestety za twoim udziałem zrobił się kwas. Cenię twoje podejście do audio, wiedzę choćby z akustyki, ale to nie jest wątek dla ciebie. Tak w męskich słowach po ch ci to pisanie tutaj ? 

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie że jest dostęp do np vTuner prosto z apki. Wchodząc od razu mamy na samej górze stacje z Polski do wyboru, są ich setki. Stacje radiowe, nie wiem czy mi się wydaje, ale chyba trochę podbite, podkręcone granie, nie twierdzę że niefajnie. Co tu dużo mówić, bardzo praktyczny i wygodny gadżecik. Na pewno nie na główny sprzęt w domu , ale jak to mówią w sporcie "wysokie drugie miejsce". Ja widzę taki sprzęcik gdzieś przy TV w małym pokoju podpięty do jakiegoś mini wzmacniacza w klasie D, jakiś SMSL q5 czy coś w tym stylu i monitorki. I niech sobie plumka radyjko czy Tidal. Na pewno brzmienie choć do ideału wiele brakuje nie drażni mnie, nie męczy, nie gra ostro, agresywnie. Jest ten lekki kocyk czy tam firanka który jest wadą i poniekąd zaletą. Teraz np siedzę sobie z telefonem w ręku i piszę ten post i tu Wiim jest ok. Ale gdybym zaprosił kumpli i chciał pokazać co cały tor audio potrafi to wtedy Wiim do szuflady. Gdy chcesz zaangażować się w słuchanie, wsłuchać się w barwę trąbki, usłyszeć szmery i kapiącą wodę w "Psychedelic breakfast" Pink Floydów, czy poczuć atmosferę zadymionego klubu jazzowego w Chicago, fakturę fortepianu czy saksofonu, skalę i barwę dźwięku to Wiim nie da rady. Tak jak MarKa pisał, jednak jest zbyt płasko, brakuje przestrzeni. I nie piszę tu o żadnych cudach wiankach dostępnych w sprzęcie za wiele tysi. Na pewno nie miałem jeszcze opadu szczęki przy żadnym utworze, jest poprawnie po prostu. A puszczałem już różne efekciarskie, super zrealizowane płyty:Eric Clapton Unplugged, Gilmour live w Pompejach czy mega podkręcone Yello czy Boris Blank. 

W czwartek testy z zasilaczem liniowym. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlugo sie tez ciagnal watek smsl q5.Czasem jak sie pojawia cos ciekawego to dyskusje trwaja dlugo.

Zamowilem jeszcze jednego wiima wlasnie do smsla bo z nim sprawuje sie dla mnie wysmienicie.Z Magnatem jakos tak srednio.Zalezy od jakosci pliku.Z Smslem praktycznie wszystko brzmi bardzo dobrze Probowalem podpiac do Yamahy RN 803 ale nie bardzo.Przesadnie rozjasniony dzwiek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wito76 napisał:

Bardzo fajnie że jest dostęp do np vTuner prosto z apki. Wchodząc od razu mamy na samej górze stacje z Polski do wyboru, są ich setki. Stacje radiowe, nie wiem czy mi się wydaje, ale chyba trochę podbite, podkręcone granie, nie twierdzę że niefajnie. Co tu dużo mówić, bardzo praktyczny i wygodny gadżecik. Na pewno nie na główny sprzęt w domu , ale jak to mówią w sporcie "wysokie drugie miejsce". Ja widzę taki sprzęcik gdzieś przy TV w małym pokoju podpięty do jakiegoś mini wzmacniacza w klasie D, jakiś SMSL q5 czy coś w tym stylu i monitorki. I niech sobie plumka radyjko czy Tidal. Na pewno brzmienie choć do ideału wiele brakuje nie drażni mnie, nie męczy, nie gra ostro, agresywnie. Jest ten lekki kocyk czy tam firanka który jest wadą i poniekąd zaletą. Teraz np siedzę sobie z telefonem w ręku i piszę ten post i tu Wiim jest ok. Ale gdybym zaprosił kumpli i chciał pokazać co cały tor audio potrafi to wtedy Wiim do szuflady. Gdy chcesz zaangażować się w słuchanie, wsłuchać się w barwę trąbki, usłyszeć szmery i kapiącą wodę w "Psychedelic breakfast" Pink Floydów, czy poczuć atmosferę zadymionego klubu jazzowego w Chicago, fakturę fortepianu czy saksofonu, skalę i barwę dźwięku to Wiim nie da rady. Tak jak MarKa pisał, jednak jest zbyt płasko, brakuje przestrzeni. I nie piszę tu o żadnych cudach wiankach dostępnych w sprzęcie za wiele tysi. Na pewno nie miałem jeszcze opadu szczęki przy żadnym utworze, jest poprawnie po prostu. A puszczałem już różne efekciarskie, super zrealizowane płyty:Eric Clapton Unplugged, Gilmour live w Pompejach czy mega podkręcone Yello czy Boris Blank. 

W czwartek testy z zasilaczem liniowym. 

Jaki streamer podpiąlbys w miejsce wiima  na czas krytycznych odsluchów? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...