Skocz do zawartości

Wiim mini - nowy streamer na rynku, który mocno namieszał.


mateolo2

Recommended Posts

4 godziny temu, Dzik napisał:

Jest "fajnie" dopóki wszyscy się zgadzają i padają sobie nawzajem w ramiona, gratulując sobie nawzajem usłyszanych różnic po zakupie nowych kabli USB czy tam audiofilskich naklejek poprawiających brzmienie. Robi się niefajnie, kiedy przychodzi ktoś racjonalny, z kim nie da się wygrać na argumenty.

Tylko widzisz kolego. W tym wątku nie było nikogo kto planował z kimś wygrywać - to jest właśnie różnica między różnymi osobami na tym forum. Dla Was przyjemność (można odnieść takie wrażenie) to wejście na to forum i rywalizacja na argumenty z osobami, które maja inne zdanie. 
 

Panowie -  m.in. @Dzik @DiBatonio - jeszcze raz jako autor tego wątku na prawdę uprzejmie proszę, żeby nie psuć innym kolegom zabawy. Na prawdę nas za bardzo nie interesuje Wasza dyskusja. Mieliśmy tutaj fajną, miłą, koleżeńską rozmowę apropo tytułowego urzadzonka. Co za problem, żebyście założyli sobie ten temat, w którym dokończycie dyskusje, zwłaszcza, że wiele osób Was o to prosi. Śmiećcie nam tutaj trochę. Teraz osoba, chcąca się dowiedzieć jakie są opinie o tym urządzeniu i wchodząc w ten wątek spotyka się z gośćmi, którzy piszą o jakiś kiełbasach i czy zero jedynki są takie lub siakie - NIE CHCEMY TEGO TUTAJ - NA PRAWDĘ BARDZO O TO PROSZĘ. Na co Wam te super sprzety i wiedza o nich skoro jest problem z zakresu uszanowania drugiego człowieka i kultury osobistej. Ja to bym wolał słuchać muzyki na tanim boomboxie, niż mieć problemy z tak podstawowymi sprawami jak klasa i wyczucie. A jako absolwent filozofii mogę Wam tylko podpowiedzieć - szacunek do rozmówców i uszanowanie odmiennego zdania jest fundamentem każdej wartościowej dyskusji - reszta do bełkot. Szanujmy siebie, proszę…
 

Śmieszne, ze ktoś na początku tego wątku napisał - zaraz przyjdą starzy użytkownicy się poprzepychać i zrobią tutaj bagno… Szkoda.
 

Co do reszty chłopaków - polecam nie wchodzić w te dyskusje, bo tylko nakręcacie w ten sposób problem. Proponuje nie reagować i nie odpowiadać. 

Wracając do naszego testowanego sprzętu - lada dzień powinna wyjść aktualizacja, w której miałem okazje dołożyć pare groszy. Jeśli ktoś miewał problemy z przerywaniem, odłączeniem się sygnału między utworami i w trakcie to powinno to zostac załatwione z tym updatem :) 

Dodatkowo Wszystkim, którym pękły te gniazda optyczne możliwe, ze uda mi sie zalatwic nowki, poprawione sztuki w prezencie od wiim jako przeprosiny :) Sami to zaproponowali!!! Tylko musimy chwilkę poczekać aż wejdą oficjalnie na polskiego amazona. Dlatego prośba, żeby osoby chętne dały mi znać w wiadomości prywatnej. Pozwólcie, ze nie będę Wam odpisywał. Po prostu chce mieć w jednym miejscu te osoby, które by chciałby z tego korzystać i wtedy jak będzie to już możliwe poprosze Was o dane i wyślę do wiim.

Wasze propozycje funkcji przekaże im jutro i dam znać! Ja swojego urzadzonka na razie nie testuje, ponieważ poprosili mnie żebym nie ruszał i zostawił wlaczone, a oni w nim grzebią na odległość z US, zmieniają o co proszę, a ja testuje i daje znać czy jest Ok 😂😂😂 

p.s. Wybaczcie tez, ze ostatnio tutaj jestem mniej aktywny, ale raz, ze urządzenie na razie wstrzymane w testach, a dwa, ze trochę brakuje czasu. Natomiast śledzę Wasze doznania na bieżąco :) No i oczywiście bardzo czekam na opinie @S4Home!!!

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, PorkOne napisał:

Samo urządzenie wygląda ciekawie, taki Chromecast Audio.
To co mi brakuje to 2 funkcjonalności:
- obsługa Roon-a i/lub (jest UPNP, więc pewnie na to nie ma co liczyć)
- dekodowanie MQA (ma być niby tylko przepuszczanie do DAC-a)

Wtedy byłby full wypas :D

Zapisałem! Przekaże. Moze się uda to ogarnąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, mateolo2 napisał:

No i jak tam Piotrze wyniki testów? Co sądzisz o wiim jako transporcie vs droższe streamery? Na prawdę słyszysz jakąś wyraźną różnicę na korzyść jednych, albo drugich?

Tak, daj mi jeszcze moment po testować. Napisze wnioski,

21 godzin temu, Tomasz S. napisał:

Piotrek, na jak duże określiłbyś te różnice ? tzn bardziej 5% czy np 20% ?

Są na przykład na tyle rożne,ze powiedzmy wchodzisz do salki odsłuchowej i wiesz od razu,że to gra np Wiim albo CXN ?

Tak, tylko to może nie być kwestia urządzenia. A wejścia w DAC

Urządzenie wziąłem do domu aby sprawdzić je w domowej akustyce. Więc nie sprawdzam w salce.

20 godzin temu, Felix1 napisał:

Wpływ człowieka to tylko psychoakustyka.

W takim razie całe audio to psychoakustyka. :)

20 godzin temu, Felix1 napisał:

W tym wypadku chodzi bardziej o to, że Amir mierzy tylko kilka wybranych parametrów, a do oceny urządzenia i tak ostatecznie używa tylko SINAD. Najśmieszniejsze jest to, że często sam robi testy odsłuchowe, w których poniekąd sam sobie zaprzecza :)

Hehe dokładnie. Chodź ostatnio kontroluje się pod tym kątem i nie zawsze daje wrażenia odsłuchowe.

14 godzin temu, Wito76 napisał:

Do pewnego momentu było tu fajnie, potem przyszedł jeden głuchy ze swoimi teoriami i klasyka tego forum, zrobił się syf.

No ale tak jest zwsze kiedy się gada więcej niż 5 stron o czymś :P

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mateolo2 napisał:

 @Dzik @DiBatonio - jeszcze raz jako autor tego wątku na prawdę uprzejmie proszę, żeby nie psuć innym kolegom zabawy. Na prawdę nas za bardzo nie interesuje Wasza dyskusja.

Moja dyskusja z nim? Mój pierwszy post w tym temacie znajduje się na 13 stronie - dyskusja, o ktorej piszesz już wtedy trwała w najlepsze. Jednocześnie tej kłótni nie zaczął żaden "głuchy", tylko właśnie "słyszący", który zaczął opowiadać, że to sprzęt dla januszy co sobie myślą, że im tani streamer zagra.

Miałem nie odpisywać, ale nie zamierzam służyć za kozła ofiarnego.

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cala swoja fajnością i funkcjonalnością, to urządzenie to przecież zabawka. Niech będzie, ze tani dodatek streamujacy do starszego sprzętu bez takiej funkcji. Nie ma co wpadać w skrajności. Te informacje jak to ludzie sprzedają porządne streamery po kilka tysięcy by kupić cos takiego brzmią mało wiarygodnie. Bardziej jak akcja promocyjna. Szczególnie, ze i Wy już wiecie, ze to nie gra zbyt rewelacyjnie. Weźcie pod uwagę jeszcze jedna możliwość : płacicie za cos za co Wam powinni płacić. Bo może to być jakaś forma betatestow całego urządzenia lub tylko jego oprogramowania. Być może jakaś firma chcąc wejść na rynek w taki sposób sprawdza swoje pomysły? Zamiast ponosić duże koszty, wysługuje się Wami? Parę rzeczy by na to wskazywało. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Tak, daj mi jeszcze moment po testować. Napisze wnioski

Jasne! Na spokojnie i bez pośpiechu :) 

Trzymaj się! 

17 minut temu, FromBorg napisał:

Z cala swoja fajnością i funkcjonalnością, to urządzenie to przecież zabawka. Niech będzie, ze tani dodatek streamujacy do starszego sprzętu bez takiej funkcji. Nie ma co wpadać w skrajności. Te informacje jak to ludzie sprzedają porządne streamery po kilka tysięcy by kupić cos takiego brzmią mało wiarygodnie. Bardziej jak akcja promocyjna. Szczególnie, ze i Wy już wiecie, ze to nie gra zbyt rewelacyjnie. Weźcie pod uwagę jeszcze jedna możliwość : płacicie za cos za co Wam powinni płacić. Bo może to być jakaś forma betatestow całego urządzenia lub tylko jego oprogramowania. Być może jakaś firma chcąc wejść na rynek w taki sposób sprawdza swoje pomysły? Zamiast ponosić duże koszty, wysługuje się Wami? Parę rzeczy by na to wskazywało. 

Jak się okazuje nie tak zabawka, paru chlopakow już mi prywatnie napisało w wiadomości, że super ten streamer i Dzieki temu, że o nim wspomniałem sprzedają swoje streamery z po 1000-2000 zł bo nie słyszą żadnej różnicy. Ja tego nie potwierdzam, ale tez nie zaprzeczam! Kto wie! Zobaczymy 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FromBorg Tak dokładnie to streamer , nie zabawka. W sumie można się nim bawić ( turlać, podrzucać ) ale są lepsze. Można go podłączyć do sprzętu niezależnie od ceny, nikt tego nie sprawdza. Dla kogoś nie gra dobrze, dla kogoś gra jak trzeba, nie wiem skąd stwierdzenie,że my wiemy,że nie"gra" rewelacyjnie.

18 minut temu, FromBorg napisał:

Bo może to być jakaś forma betatestow całego urządzenia lub tylko jego oprogramowania. Być może jakaś firma chcąc wejść na rynek w taki sposób sprawdza swoje pomysły? Zamiast ponosić duże koszty, wysługuje się Wami? Parę rzeczy by na to wskazywało. 

Genialna strategia na oszczędności. Wypuścić niedrogie, w pełni funkcjonalne i wygodne urządzenie, zorganizować projektowanie, oprogramowanie, produkcje i dystrybucję po to,żeby sprawdzić oprogramowanie. Oszczędności po uszy ;) Nie zastanawiałeś się może czy nie działa to odwrotnie ? To znaczy,że może nie ma sensu wydawać 10x tyle na streamer ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, mateolo2 napisał:

 

Jak się okazuje nie tak zabawka, paru chlopakow już mi prywatnie napisało w wiadomości, że super ten streamer i Dzieki temu, że o nim wspomniałem sprzedają swoje streamery z po 1000-2000 zł bo nie słyszą żadnej różnicy. Ja tego nie potwierdzam, ale tez nie zaprzeczam! Kto wie! Zobaczymy 

 

A dokładnie kto i co chce sprzedać by zostać przy tej zabawce? To będą bardzo cenne informacje. Dowiemy się co zostało uznane za niewarte swojej ceny i ustępuje miejsca rewolucji. Jestem tez pewien, ze znajdzie się tu mnóstwo naiwnych chcących te przestarzale streamery odkupić za dobra cenę od ich obecnych właścicieli. Po kilku dniach czy godzinach odsłuchu wymienić solidnego Bluesound Node 2i czy cos podobnego na rozlatująca się w rękach tandetę to naprawdę trzeba odwagi i baaaardzo audiofilskiego podejścia. Z drugiej strony – braki na rynku ogromne, kupić cos dobrego niemal nie sposób, wiec wysyp porządnych streamerow z drugiej ręki, wymienianych lawinowo na Wiim Mini będzie jak zbawienie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak dalej pójdzie, to niedługo chęć posiadania systemu, który "jakoś" gra będzie groziła przejściem na pierwszy stopień bogactwa hindusów, czyli własny karton do spania. Trzeba mieć drogi streamer, drogiego DACa, drogi wzmacniacz, drogie głośniki, drogie zasilacze, listwy, kondycjonery, gniazdka, a to wszystko pospinane drogimi kablami. Oczywiście to tylko te najważniejsze elementy, bo są jeszcze inne gadżety i adaptacja akustyczna.

Ludzie, nie dajcie się zwariować i nie wierzcie w głupoty. Dobrze mieć dobrego DACa, ale dane możecie do niego przesłać choćby z kalkulatora.

Edytowano przez Dzik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, FromBorg napisał:

 Po kilku dniach czy godzinach odsłuchu wymienić solidnego Bluesound Node 2i czy cos podobnego na rozlatująca się w rękach tandetę to naprawdę trzeba odwagi i baaaardzo audiofilskiego podejścia.

Zamiast gdybać najlepiej samemu popróbować - ryzyko niewielkie, 200zł dla prawdziwego audiofila...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, FromBorg napisał:

Te informacje jak to ludzie sprzedają porządne streamery po kilka tysięcy by kupić cos takiego brzmią mało wiarygodnie.

Dokładnie tak. Wierzę, że można zrezygnować z zakupu droższego urządzenia na rzecz czegoś dużo tańszego i tylko trochę gorszego. Nie wierzę natomiast, żeby posiadacz urządzenia lepszego (choćby marginalnie) sprzedał je, by kupić gorsze.

Czekam z ciekawością na opinię @S4Home na temat jakości dźwięku z Wiima. :)

Edytowano przez Rafał S
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, FromBorg napisał:

Z cala swoja fajnością i funkcjonalnością, to urządzenie to przecież zabawka. Niech będzie, ze tani dodatek streamujacy do starszego sprzętu bez takiej funkcji. Nie ma co wpadać w skrajności. Te informacje jak to ludzie sprzedają porządne streamery po kilka tysięcy by kupić cos takiego brzmią mało wiarygodnie. Bardziej jak akcja promocyjna. Szczególnie, ze i Wy już wiecie, ze to nie gra zbyt rewelacyjnie. Weźcie pod uwagę jeszcze jedna możliwość : płacicie za cos za co Wam powinni płacić. Bo może to być jakaś forma betatestow całego urządzenia lub tylko jego oprogramowania. Być może jakaś firma chcąc wejść na rynek w taki sposób sprawdza swoje pomysły? Zamiast ponosić duże koszty, wysługuje się Wami? Parę rzeczy by na to wskazywało. 

Jakbyście słyszeli o takich testach, gdzie płacą proszę o info na priv ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dzik napisał:

Dobrze mieć dobrego DACa, ale dane możecie do niego przesłać choćby z kalkulatora.

Zamów sobie takie małe ustrojstwo za 400-500zł  co się zwie Audio Pro Link 1 (weź na kilka dni, np. ze zwrotem z Allegro) i sprawdź jak brzmi, gdy łączysz go ze swoim przetwornikiem za pomocą optyka. Sprawdzałem na Spotify Premium. Niby zera i jedynki, a różnica jest kolosalna na niekorzyść Audio Pro Link 1 w stosunku do każdego innego streamera, którego miałem okazję słuchać. 1000 razy lepiej brzmi przesył toslinkiem bezpośrednio z TV. Dla mnie to też logiczne, że większość strumieniowców powinno grać praktynie tak samo. Ale tak nie jest. Myślę, że sami producenci kombinują coś z implementacją kodeków, standardów czy serwisów streamingowych lub najzwyczajniej w świecie nie potrafią tego właściwie zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, FromBorg napisał:

A dokładnie kto i co chce sprzedać by zostać przy tej zabawce? To będą bardzo cenne informacje. Dowiemy się co zostało uznane za niewarte swojej ceny i ustępuje miejsca rewolucji. Jestem tez pewien, ze znajdzie się tu mnóstwo naiwnych chcących te przestarzale streamery odkupić za dobra cenę od ich obecnych właścicieli.

Miałem się nie wypowiadać w tym wątku ale zostałem przywołany do tablicy. 

Ja jestem jedną z tych osob, która sprzedaje swój "stary" streamer na rzecz tego krążka. 

Chcesz kupić? 

 

Widzę, że najwięcej do powiedzenia mają osoby, które wiim nawet w rękach nie miały. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, lpomis napisał:

Dla mnie to też logiczne, że większość strumieniowców powinno grać praktynie tak samo. Ale tak nie jest. Myślę, że sami producenci kombinują coś z implementacją kodeków, standardów czy serwisów streamingowych lub najzwyczajniej w świecie nie potrafią tego właściwie zrobić.

Zrobiłeś test bit perfect?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...