Skocz do zawartości

Wiim mini - nowy streamer na rynku, który mocno namieszał.


mateolo2

Recommended Posts

14 godzin temu, Wito76 napisał:

Mamy podobne odczucia. Jest trochę jednak ostrzej, tak cierpko, brzmienie nie jest fajnie dociążone tylko rozjaśnione, spłaszczone. Najważniejsze pytanie, podłączyłeś Wiim do ładowarki?

Wiim podłączyłem kablem który był  w zestawie do zasilacza , ładowarki od telefonu, która miałem pod ręką.

15 godzin temu, Wito76 napisał:

WIIM należy do urządzeń wyraźnie wrażliwych na jakość zasilania.

O to ciekawe. Ale ile taki zasilacz do tego maleństwa?

10 godzin temu, Łowczy napisał:

Czyli w wiimie trochę jednak kocyk.

No to ja kocyka zdecydowanie w Wiim nie mam właśnie. Przeciwnie. Znaczne rozjaśnienie brzmienia.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, nazghul napisał:

Czy wiim puszcza mastera z tidala w wersji do unfoldowania w zewnetrznym dacu? Jak tak to chętnie sprawdzę vs bluesound node 2i  + mytek liberty na liniowym od tomanka  który robi unfold. Skoro jestem "słyszącym" to i tego chętnie posłucham, te audiofilozofowanie coraz fajniejsze jest, jeszcze trochę i będzie równie fajne jak samo słuchanie muzyki :)

Wiim gra tylko Tidala HiFi, ale mają dodać większe rozdzielczości. Podobnie z Amazon, HiRes jest chyba tylko w Qobuzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, S4Home napisał:
11 godzin temu, Łowczy napisał:

Czyli w wiimie trochę jednak kocyk.

No to ja kocyka zdecydowanie w Wiim nie mam właśnie. Przeciwnie. Znaczne rozjaśnienie brzmienia.

Skąd takie różnice w odbieranym brzmieniu tego urządzenia?Jednym brzmi rozdzielczo,jasno,innym z kocem na kolumnach?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, tomaz75 napisał:

Skąd takie różnice w odbieranym brzmieniu tego urządzenia?Jednym brzmi rozdzielczo,jasno,innym z kocem na kolumnach?

Może betaseria tej zabawki jest rozmyślnie niejednakowa żeby sprawdzić reakcje na rożne odmiany i dostosować do tego produkcje? Trzeba by skonfrontować dwa o odmiennym brzmieniu w jednym systemie. Choć to tylko streamer i teoretycznie nie powinien mieć wpływu na dźwięk. 
A może to po prostu bubel brzmiący jak tam na taśmie wyjdzie? 
 

1 godzinę temu, S4Home napisał:

 

O to ciekawe. Ale ile taki zasilacz do tego maleństwa?

 

Zaraz dowiesz się, ze z zasilaczem za 1000 gra wyraźnie lepiej :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, FromBorg napisał:

Może betaseria tej zabawki jest rozmyślnie niejednakowa żeby sprawdzić reakcje na rożne odmiany i dostosować do tego produkcje? Trzeba by skonfrontować dwa o odmiennym brzmieniu w jednym systemie. Choć to tylko streamer i teoretycznie nie powinien mieć wpływu na dźwięk. 
A może to po prostu bubel brzmiący jak tam na taśmie wyjdzie? 
 

Zaraz dowiesz się, ze z zasilaczem za 1000 gra wyraźnie lepiej :)

Czy w wyborach powszechnych nie głosowałeś na Antoniego?bo widzę że też wszędzie spisek wierzysz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, FromBorg napisał:

O widzisz jaki jesteś przenikliwy i merytoryczny. Dostajesz odpowiedz jaka nie przypada do gustu i natychmiast próba wycieczki osobistej. 

Nie,to trochę tak dla żartu, jedynie,mam to urządzenie,i nie jestem fanatycznie zadużony,po prostu pamiętam tematy o CA i wychwalanie stosunku brzmienia do ceny zakupu,i tak uważam że Wiim funkcjonalnością i cena bije CA, chyba też brzmieniem,choć porównywałem krótko,bez urazy, miłego weekendu.

Edytowano przez tomaz75
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4HomePytasz ile kosztuje zasilacz liniowy do Wiim. Yyy... no tyle ile kosztuje zasilacz liniowy. Dobrze wiesz że jest tego do wyboru do koloru. Sam zresztą taki masz Breeze o ile dobrze kojarzę. Okolice 200 zł pewnie dałeś. Są inne Muzg Audio, Tomanek, Nostromo i od cholery mniej znanych bez Audio w nazwie i oczywiście odpowiednio już tańszych. Ja akurat mam DIY, sam sobie złożyłem bo przecież budowa zasilacza jest prosta jak budowa cepa. Komfort jest taki że samemu masz wpływ choćby na obciążalność prądową samemu dobierając trafo czy wybierając układ stabilizatora. Kabel sieciowy dałem podwójnie ekranowany (przesada oczywiście), całość podłączona do filtrowanej listwy. Oczywiście trzeba to wszystko schować w obudowie, powiercić jakieś otwory, dać włącznik (wybrać sobie kolorek podświetlenia), chwila pracy i zostań bohaterem we własnym domu :).

Zaletą korzystania z zasilacza jest u mnie fakt że ma włącznik główny i wyłączając zasilacz wyłączam też Wiim. Wcześniej włożyłem do listwy ładowarkę, listwa jest za szafką i nie chciało mi się za każdym razem władać tam rękę by wyłączyć. Owszem, można wyciągnąć wtyczkę z wiim, potem znowu włożyć ale to takie upierdliwe. 

 

A to że jednemu Wiim "gra" a drugiemu trochę muli i przeszkadza efekt firanki czy tam kocyka to suma wszystkich elementów toru. Ja akurat mam kolumny Monitor Audio, które są detaliczne, szczegółowe i każda zmiana w torze jak wpięcie Wiim jest słyszalna. 

W jakiejś prostej wersji może być coś takiego. Wydajność 1,2A czyli starczy dla Wiim. 
https://a.aliexpress.com/_vEIaNO

Edytowano przez Wito76
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Łowczy napisał:

Pozwolę sobie dorzucić swoje spostrzeżenia. Porównanie: Spotify z laptopa przez USB(ulepszacze wyłączane) do MR780 vs Wiim po optyku też do Mr780 (tryb Direct on w obu przypadkach). Zauważam wyraźną różnicę na korzyść USB. Bas bardziej rozciągnięty i spora różnica w ilości szczegółów daje się od razu wyłapać przy odsłuchu na tym samym testowym kawałku. Czyli w wiimie trochę jednak kocyk. I jeszcze uwaga, przez USB mam 24/192 i tak pokazuje MR780. Przez wiim ustawione 24/192 a MR780 pokazuje 41 kHz. Kolumny MA B5.

A sprawdzałeś przez line in z przodu? U mnie znacznie lepiej niż przez optyczne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, tchocky napisał:

A sprawdzałeś przez line in z przodu? U mnie znacznie lepiej niż przez optyczne.

Aż jutro spróbuję podłączyć po analogu. Nie próbowałem jeszcze bo mam uraz sprzed dwóch lat, gdy z ciekawości podłączałem Chromecast Audio przez Jack-RCA. Dźwięk był wyraźnie gorszy, podatny na zakłócenia, pojawiały się przydźwięki i brumienia. Może to wina kabelka, jakiś taki UGreen z Aliexpres to był. Ale ten w pudełku z WiiMem wcale nie lepszy jest, więc szału nie będzie. No i oczywiście biorę też poprawkę - pisałem już wcześniej - że DAC na pokładzie WIIMa to taki popularny budżetowy PCM, więc oczekiwań nie mam dużych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tchocky napisał:

A sprawdzałeś przez line in z przodu? U mnie znacznie lepiej niż przez optyczne.

Dzięki za zwrócenie uwagi. Całkiem zapomniałem o tym wejściu, sprawdziłem tylko tył. Rzeczywiście u mnie też  po "line in" od frontu dużo lepiej niż po optyku. A z tego wyjścia wiima po przełączeniu na tył MR dużo gorzej. Ale teraz uwaga!!!!!. Połączenie wim "line out" do "line front" na MR780 gra zdecydowanie lepiej u mnie niż po USB z laptopa. Doszło to czego mi troszkę brakowało: więcej szczegółów i zauważalnie przybyło powietrza i żywiołu. Porównywałem cały czas na jednym utworze. Jeszcze raz wielkie dzięki. A wiim już był spakowany na specjalne okazje czyli awaryjnie do kotleta.

23 minuty temu, Wito76 napisał:

Aż jutro spróbuję podłączyć po analogu. Nie próbowałem jeszcze bo mam uraz sprzed dwóch lat, gdy z ciekawości podłączałem Chromecast Audio przez Jack-RCA. Dźwięk był wyraźnie gorszy, podatny na zakłócenia, pojawiały się przydźwięki i brumienia. Może to wina kabelka, jakiś taki UGreen z Aliexpres to był. Ale ten w pudełku z WiiMem wcale nie lepszy jest, więc szału nie będzie. No i oczywiście biorę też poprawkę - pisałem już wcześniej - że DAC na pokładzie WIIMa to taki popularny budżetowy PCM, więc oczekiwań nie mam dużych.

Ja jestem w lekkim szoku bo analag dany na tył magnata jest słaby a od frontu idzie rewelka.

Znikła też różnica w brzmieniu przy przełączaniu trybu direct on do off (eq na zero w MR). Poprzednio w direct on wskakiwał lekki kocyk.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wito76 napisał:

Aż jutro spróbuję podłączyć po analogu. Nie próbowałem jeszcze bo mam uraz sprzed dwóch lat, gdy z ciekawości podłączałem Chromecast Audio przez Jack-RCA. Dźwięk był wyraźnie gorszy, podatny na zakłócenia, pojawiały się przydźwięki i brumienia. Może to wina kabelka, jakiś taki UGreen z Aliexpres to był. Ale ten w pudełku z WiiMem wcale nie lepszy jest, więc szału nie będzie. No i oczywiście biorę też poprawkę - pisałem już wcześniej - że DAC na pokładzie WIIMa to taki popularny budżetowy PCM, więc oczekiwań nie mam dużych.

Pewnie wina kabelka, bo ja podobnie miałem na tym oryginalnym wpinając do głośnika BT który zabieramy na wyjazdy. Ale już na porządniejszym jack/rca nigdy coś takiego się nie działo, a chromecast po analogu gra bardzo przyzwoicie (trzeba tylko włączyć 2V (full dynamic range) w ustawieniach Google Home).

1 godzinę temu, Łowczy napisał:

Dzięki za zwrócenie uwagi. Całkiem zapomniałem o tym wejściu, sprawdziłem tylko tył. Rzeczywiście u mnie też  po "line in" od frontu dużo lepiej niż po optyku.

Może być inna (wyższa czułość) wejścia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

@Wito76 , gdzie to urządzenie można nabyć ? I jeszcze pytanie , obsługa tylko z Apple czy też Android ?

Urządzenie normalnie kosztuje 99$ na Amazon czyli blisko 5 stów na nasze . W wyniku jakiejś pomyłki pojawiła się cena 99 PLN i dostępne 200 szt rozeszło się błyskawicznie i chwilę później pojawiło u wielu Januszy na olx w cenie 150-250. Ja swój kupiłem za 180zl już od Janusza. Teraz jak patrzę zostało 15 szt na olx, tak za 2 stówy średnio, s było 2 razy tyle. Ponoć można się targować z niektórymi :). Ludzie po kilka sztuk kupili na handel. 

Tak, działa pod Android oczywiście. Jest do tego apka Wiim Home. 

A co, zainteresowany jesteś? Poczytaj sobie moje recenzje z wtorku i czwartku bodajże. Gra adekwatnie do ceny, takie jest moje zdanie. Coś się zaczyna dziać dopiero pod zasilaczem liniowym. Jak chcesz, tylko daj mi jeszcze parę dni, to wyślę Ci na testy. 

1 godzinę temu, Łowczy napisał:

Dzięki za zwrócenie uwagi. Całkiem zapomniałem o tym wejściu, sprawdziłem tylko tył. Rzeczywiście u mnie też  po "line in" od frontu dużo lepiej niż po optyku. A z tego wyjścia wiima po przełączeniu na tył MR dużo gorzej. Ale teraz uwaga!!!!!. Połączenie wim "line out" do "line front" na MR780 gra zdecydowanie lepiej u mnie niż po USB z laptopa. Doszło to czego mi troszkę brakowało: więcej szczegółów i zauważalnie przybyło powietrza i żywiołu. Porównywałem cały czas na jednym utworze. Jeszcze raz wielkie dzięki. A wiim już był spakowany na specjalne okazje czyli awaryjnie do kotleta.

Ja jestem w lekkim szoku bo analag dany na tył magnata jest słaby a od frontu idzie rewelka.

Znikła też różnica w brzmieniu przy przełączaniu trybu direct on do off (eq na zero w MR). Poprzednio w direct on wskakiwał lekki kocyk.

Skoro lepiej po analogu to potwierdza się to co w wątku Magnata czasem się pojawia, że DAC Magnata trochę słaby jest choć "na papierze" jest nienajgorszy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Wito76 napisał:

A co, zainteresowany jesteś?

Już tak mam , że wolę sprawdzić osobiście , niż dywagować zagra to to , czy nie ,opierając się wyłącznie o opinie w necie ,czy cenę. Ciekaw jestem po prostu jak się ma to urządzenie do transportów typu Malina, czy pełnowymiarowy streamer / Pioneer N - 70 A /. Zawsze nowe doświadczenie. 

7 godzin temu, Wito76 napisał:

Jak chcesz, tylko daj mi jeszcze parę dni, to wyślę Ci na testy. 

Bardzo chętnie , nie spieszy mi się .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...