Skocz do zawartości

Wiim mini - nowy streamer na rynku, który mocno namieszał.


mateolo2

Recommended Posts

7 godzin temu, Piotr Sonido napisał:

Panowie a może to jest kwestia telefonów?

Skąd sterujecie Tidalem? Telefon, PC?

Bo powiem szczerze mi sięto tez trafiło. ALE nie za każdym razem. Miałem to dopiero raz. Może to też kwestia aktualizacji pomiędzy urządzeniami do sterowania.

Na upartego? Wszystko w wiim obecnie działa. Wyłączyć automatyczną aktualizację i korzystać.

Za pół roku zrobić jedną zbiorczą.

Po problemie

Piotr

Steruję za pomocą telefonu (Motorola). Ja mam wyłączoną automatyczną aktualizację ale robię to ponieważ Tidal nie zapamiętuje mi historii odtwarzania i mam nadzieję, ze poprawi tego babola.

Robię też aktualizację Wiim ponieważ jeśli pada mi connect Tidal ->Wiim to słucham z pozycji Wiim-a ale apka ucina mi ostanie 5-10 sekund utworu. Zresztą wspominałem o tym kilka postów wyżej. Jest śmiesznie i robi się już nudno.

Pozdrawiam

U żony na Huawei też trzeba robić dokładnie tak samo czyli reinstalka Tidala aby grał connect na Wiim.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi tutaj też nie gra ( chociaż u mnie akurat gra :) )

Mam taki pomysł ,ze kiedy ktoś będzie opisywał błąd to niech wpisze numer wersji z Wiim i aplikacji oraz możliwie dużo informacji jak system i opis błędu.

Na innych forach użytkownicy nie mają takich problemów to może tutaj też uda nam się dotrzeć do źródła.

@przemek696 wpiszesz numer wersji ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Tomasz S. napisał:

Mam taki pomysł ,ze kiedy ktoś będzie opisywał błąd to niech wpisze numer wersji z Wiim i aplikacji oraz możliwie dużo informacji jak system i opis błędu.

 

@przemek696 wpiszesz numer wersji ?

 

Telefon: Motorola One Vision, Android 11,

Tidal Hi Fi: 2.66.0.1077.7518,

Wiim: 2.0.1.220902.70d7f4

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Tomasz S. napisał:

Co nie działa?

Na tą chwilę Tidal nie zapamiętuje historii odtwarzania a jeśli chodzi o Wiim to jak słucham przez tą apkę Tidal to ucina mi ostanie 5-10 sekund utworu. Widzę, że w play store mam update Tidala czego na razie nie zrobię.

Tidal connect łączy się bez problemowo z Wiimem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, przemek696 napisał:

Tidal to ucina mi ostanie 5-10 sekund utworu

Ja nie mam takiego efektu. Na każdym utworze tak masz czy na jakiejś konkretnej płycie / playliście ?

12 godzin temu, przemek696 napisał:

Tidal nie zapamiętuje historii odtwarzania

Możesz tutaj podać przykład ? tzn jak słuchałeś Nirvany i otwierasz drugi raz aplikację to nie ma śladu,że słuchałeś Nirvany w " Ostatnio odtwarzane " ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ucina mi 5-10 sekund na każdym utworze.

2. Słucham jakiejś płyty, nie używam Tidala np. 2 dni i chcę wrócić do tego albumu i mnie cofa kilka płyt przed tą którą chcę słuchać.

3. Kolejny babol  o którym zapomniałem napisać to, że po zakończeniu albumu nie puszcza dalej jakiejś muzy ( mam zaznaczone w opcjach aby to robił).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.09.2022 o 07:35, Piotr Sonido napisał:

A czy to nie Auroalic miał czasem olbrzymie problemy z aplikacją na androida?

Poprawcie mnie

Piotr

Dokładnie tak było, nawet z tego co pamiętam to jakość puszczał nieco słabszą. Początkowo było to urządzenie skrojone typowo pod iOS, ale obecnie już zostało to podobno poprawione.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, S4Home napisał:

Dokładnie tak było, nawet z tego co pamiętam to jakość puszczał nieco słabszą. Początkowo było to urządzenie skrojone typowo pod iOS, ale obecnie już zostało to podobno poprawione.

Nie wiem co zostało tam naprawione skoro nie ma dostępnej aplikacji na Androida i trzeba korzystać z BubbleUpnP czy Mconnect.

4 godziny temu, przemek696 napisał:

1. Ucina mi 5-10 sekund na każdym utworze.

2. Słucham jakiejś płyty, nie używam Tidala np. 2 dni i chcę wrócić do tego albumu i mnie cofa kilka płyt przed tą którą chcę słuchać.

3. Kolejny babol  o którym zapomniałem napisać to, że po zakończeniu albumu nie puszcza dalej jakiejś muzy ( mam zaznaczone w opcjach aby to robił).

Mi to wygląda na problemy z samą aplikacją Tidal u Ciebie, pomimo tej samej wersji u mnie nie występują te błędy.Ja akurat korzystam z telefonu Oneplus, też na Android 11. Raczej bym zaktualizował samego Tidala.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu albo lepiej usiadłem sobie u młodego w pokoju (bo u niego wiim leży - dobrze się wyraziłem, leży, bo młody woli prosto z kompa do daca i na swój wzmacniacz) - odpaliłem i wszystko śmiga, zero problemów. Fakt, że korzystam z wcześniejszej wersji Tidala 2.64. Tidal coś tam namotał z Connect i wg zagranicznych forów 21.09 wyjdzie aktualizacja z poprawkami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, S4Home napisał:

Dokładnie tak było, nawet z tego co pamiętam to jakość puszczał nieco słabszą. Początkowo było to urządzenie skrojone typowo pod iOS, ale obecnie już zostało to podobno poprawione.

Nie wiedziałem, że to telefon/aplikacja „puszcza jakość”. Wg mojej „dotychczasowej” wiedzy, to telefon z aplikacją działa jedynie jako pilot sterujący (oczywiście za wyjątkiem sytuacji kiedy używamy bluetooth lub airplay).

No, ale Wy wiecie lepiej, przecież doradzacie klientom. 

PS. Auralic dalej i tylko, jest na urządzenia Apple. Tak więc nic nie poprawiano. Do odtwarzania muzyki oczywiście można używać też innych aplikacji (również z Android), ale do konfiguracji trzeba wtedy używać przeglądarki internetowej.

Edytowano przez MarekB
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, przemek696 napisał:

1. Ucina mi 5-10 sekund na każdym utworze.

2. Słucham jakiejś płyty, nie używam Tidala np. 2 dni i chcę wrócić do tego albumu i mnie cofa kilka płyt przed tą którą chcę słuchać.

3. Kolejny babol  o którym zapomniałem napisać to, że po zakończeniu albumu nie puszcza dalej jakiejś muzy ( mam zaznaczone w opcjach aby to robił).

Nigdy tak nie miałem. Dziwne. Stawiam że to jednak wina aplikacji na telefon.

A jak bys podłączył słuchawki do telefonu. Słuchał czegoś. Przestał na 2 dni to też nie ma historii?

21 godzin temu, S4Home napisał:

Dokładnie tak było, nawet z tego co pamiętam to jakość puszczał nieco słabszą. Początkowo było to urządzenie skrojone typowo pod iOS, ale obecnie już zostało to podobno poprawione.

W sensie że działa na androidzie już w pełni?

17 godzin temu, Tomasz S. napisał:

Nie wiem co zostało tam naprawione skoro nie ma dostępnej aplikacji na Androida i trzeba korzystać z BubbleUpnP czy Mconnect.

Właśnie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, przemek696 napisał:

U mnie sytuacja wygląda tak na dzisiaj:

Tidal connect się posypał po tym jak zrobiłem update softu: facebook lite, telefon google, zdjęcia google, Shazam, kontakty,

kalendarz google, google, cyfrowa równowaga, android system webview.

Masz problem z oprogramowaniem telefonu, nie z Wiim czy Tidal connect 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...