Skocz do zawartości

Wiim mini - nowy streamer na rynku, który mocno namieszał.


mateolo2

Recommended Posts

A jaki jest dac w wiim mini? Bo przy podłączeniu do daca w Cambridge cxa 80 mam wrażenie że wysokie tony aż kują. Musiałem obniżyć o 10-15% wysokie tony. Kolumny to Heco Aurory 700. Takiego odczucia nie miałem nawet przy Yamaha RN 803d i Klipsch RP 260f. 

Czy po prostu obniżyć trochę wysokie tony na wzmacniaczu i dać sobie spokój z kombinacjami? Bo ogólnie w porównaniu do Yamahy RN 803d to Cambridge gra delikatnie czyściej i bass jest bardziej dociążony. Ale niestety wysokie tony dla mnie zbyt mocno atakują. ( A ogólnie lubię takie brzmienie)

z góry dzięki za pomoc 

Edytowano przez Carmion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na wbudowanym dacu w Cambridge cxa 80 gra dla mnie nieco za ostro i musiałem wysokie tony dać trochę na minus i zastanawiam się czy mocno szkodzę jakości dźwięku za pomocą takiej regulacji i czy nie lepiej spróbować po analogu. Lub czy spróbować się pobawić tym "equalizer" w wiim mini 

Edytowano przez Carmion
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że jak słuchałem na Yamaha RN 803d i 602 to różnicy praktycznie nie słyszałem w dźwięku na wiim mini. A na Cambridge cxa 80 gra aż za jasno że uszy bolą. Czuć za to że dźwięk jest jakby czystszy i bardziej dociążony bass. Będę próbował odsłuchu przy korekcji wysokich tonów. A jeżeli się nie spodoba to chyba będzie powrót do RN 803d lub do as 701. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jutro przyjdzie do mnie DAC Taga DA-400. W zależności od tego jak wypadnie podejmę decyzję czy go zostawić. Potestuje go pod Wiim mini i pod TWA-10B. Chcę też zobaczyć czy z Wiim-em pokaże jakość MQA bo nigdy nie miałem okazji słyszeć. Chcę na własne uszy się przekonać jak to brzmi. Czy żeby to osiągnąć wystarczy że w opcjach Wiima zaznaczę MQA Beta dekoder and renderer? Oczywiście muzyka będzie z Tidala.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Artur Charicki napisał:

Jutro przyjdzie do mnie DAC Taga DA-400. W zależności od tego jak wypadnie podejmę decyzję czy go zostawić. Potestuje go pod Wiim mini i pod TWA-10B. Chcę też zobaczyć czy z Wiim-em pokaże jakość MQA bo nigdy nie miałem okazji słyszeć. Chcę na własne uszy się przekonać jak to brzmi. Czy żeby to osiągnąć wystarczy że w opcjach Wiima zaznaczę MQA Beta dekoder and renderer? Oczywiście muzyka będzie z Tidala.

Zalezy co dokladnie potrafi ten DAC w kwestii MQA dla swojego wejscia toslink. Jesli potrafi dekodowac, w Mini moze byc MQA wylaczone  i wystarczy, zeby EQ bylo wylaczone a glosnosc 100% lub fixed. Jesli potrafi tylko renderowac, powinien byc zaznaczony renderer, wtedy Mini zrobi pierwszy unfold. Zeby DAC rozwinal do reszty, znow EQ na Mini wylaczone i glosnosc 100%.

2 godziny temu, Wito76 napisał:

Skąd wiesz, że ciebie pytano?

Solidarnosc audiofilskich plemnikow sie odezwala? Sie tak nie spinaj u poranka moze.

Edytowano przez Mariusz Kopacki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...