Skocz do zawartości

Wiim mini - nowy streamer na rynku, który mocno namieszał.


mateolo2

Recommended Posts

1 godzinę temu, Artur Charicki napisał:

A u mnie lataja aż milo. Na poczatku miały takie mikro przycinki i raz musiałem uruchomić ponownie androida. Po którejś aktualizacji w marcu problemy ustaly. Mam dwa systemy oparte na wiim i jest kozacko. Tidal connect beż żadnych wyzej wymienionych problemow. Może macie za dużo tych sprzętów, dacow itp popodlaczanych. U mnie wiim do wzmacniacza w salonie a do aktywnych w sypialni. 

U mnie też śmiga bez zająknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Panowie,

Chwile mnie tutaj nie było. Nadszedł czas majówki, wiec pojawiło się trochę czasu, a informatycy wiim odłączyli się od mojego krążka, wiec przyszedł i mój czas na testy. Od samego początku jak tworzyłem ten wątek to obiecywałem, ze dam znać co ja o nim sadze. Wybaczcie, ze tak późno, ale może to dobrze, ponieważ jak jak stworzyłem ten wątek, tak teraz mogą go symbolicznie zamknąć podsumowując swoje doznania.
 

Przede wszystkim chciałbym na początku bardzo podziękować wszystkim zaangażowanym w ten temat. To niesamowite ile osób było otwartych na nowości, dyskusje i chęć przetestowania tego maleństwa. Szczególne podziękowania dla @tomek4446 @S4Home @Wito76  @Mar Ka @T Z6 @marcinmarcin @malik za testy i podzielenie się swoimi wrażeniami (jak o kimś zapomniałem to przepraszam).

Nie będę się tutaj specjalnie rozpisywał bo recenzji mamy wiele w tym wątku i mam podobne spostrzeżenia, wiec bez sensu to powielać.

Na wstępie chce powiedzieć, ze nie mam wielkiego doświadczenia wśród transportów/streamerow. Dotąd moim źródłem było Apple TV 3 generacji i AirPlay po optyku do daca z zasilaczem liniowym. Przez chwile miałem romans z malink do której dokupiłem HifiBerry Digi pro. Natomiast bardzo się nie polubiłem z tym urzadzonkiem. W ślepych testach z kilkoma znajomymi mieliśmy 100% trafień w porównaniu z Apple TV. Malina z HifiBerry grała wyraźnie gorzej, mniej dynamicznie, koc. Może nakładki Allo są lepsze. Ale nie o malince tutaj. 
 

W moim teście wiim podłączyłem cztery różne źródła do daca - Apple TV, nowy telewizor lg oled, wiim i klasycznie usb po kablu. Wbudowanego daca w wiim nie podłączałem nawet bo wiadomo, ze nawet realnie nikt tego nie rozważa. Chyba ze do głośniczków z media markt do kuchni :) 
 

Testowalem cały dzień i trochę nocy. Przede wszystkim wielkich różnic między tymi wszystkimi transportami nie było. Na prawdę trzeba było się doszukiwać zmian. Natomiast od całej reszty najbardziej wyraźna zmiane czuło sie z wiim. Dźwięk stawał sie po prostu jaśniejszy. Basowo nie zauważyłem strat, bądź mniejszej energii w tym zakresie. Ale wszystkie cymbałki, wokale były głośniejsze, bardziej „krystaliczne”. Faktycznie słychać było ta cyfrowosc, o której pisaliście. Na początku mi sie to spodobało. Dlatego stwierdziłem, ze wiim staje sie moim głównym źródłem ze względu na wygodę użytkowania, która jest wieksza niż przy AirPlay. Nie miałem tego efektu jak z malina, ze od razu słyszałem, ze mi gorzej gra system. Ale tez nie wyrwało mnie z butów. Po prostu dobry następca po Apple TV. Zadowolony skończyłem testy. 
 

Jednak następnego dnia odpalam sobie muzykę do „codziennych czynności” i zaczyna mnie coś wkurzać. Jest jakoś tak prostacko, cyfrowo, trochę płasko. I faktycznie w moim ukochanych kawałkach jakoś mniej basu… uderzenie to samo, ale jakiś krótszy ten bas, nie wybrzmiewa do końca. Nie spodobało mi się to. Zgadzam się z tym co pisali chłopaki ( @S4Home i @tomek4446 ) co do braku pełnego wybrzmiewania i jasnosci. Wróciłem znowu do starego, wysłużonego Apple TV.

ALE! 
 

Wiem, ze w przyszłości ten wątek będą czytali ludzie rozważający zakup tego urządzenia. I tutaj moja sugestia: jeśli budzet jest ograniczony to jak najbardziej je polecam. Te negatywne rzeczy, o których pisałem to są mikrodetale, które wychwytuję mając porównanie. Natomiast jeśli zależy Wam na streamerze, który ma funkcjonalność i stabilność duzzzo droższych zabawek to na prawdę kupno tego urządzenia wraz z daciem, na który możecie sobie pozwolić zbuduje Wam super fajny zestaw. Czy kupiłbym to urządzenie w regularnej cenie ponad 500 zł - pewnie tak, ale w tej kasie wolałbym już, żeby to było trochę lepiej wykonane… Bo w dotyku to robi wrażenie kostek Bluetooth za 80 zł. Jednak nie widzę do 500 zł żadnej konkurencji dla tego urządzenia. Jeśli jednak macie już daca i sprzęt z troszkę wyższej polki i chcecie przyoszczędzić na wiim bo jest bitperfect, transparentny itd to radziłbym dołożyć i kupić już faktycznie jako źródło np takiego Node’a czy coś tam lepszego… albo jeśli macie ekosystem Apple - używane Apple TV 3 z wyjściem optycznym na olx za 150 zł … jeśli budzet na więcej nie pozwala. 
 

Jak najbardziej jest to super urządzenie. Ale odpowiadając na pytanie, które zadałem na początku tego wątku „czy jest to Bluesound killer?” - nie porównywałem ich, ale szczerze wątpię… 

Ja swojego wiim zostawiam bo za te pieniądze za jakie go kupiłem to warto takie urzadzonko mieć. Będę go używał do słuchania radia czy coś ;) 

Trzymajcie się!

 

 

 

 

EB94A519-8D8F-4DCD-898A-6FA7C61C519C.jpeg

F65E0EB1-157E-4B01-B06A-873CFC7D1901.jpeg

 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna, uczciwa recenzja, Bez słodzenia, obiektywnie i z wnioskami, które większość tu sama wyciągnęła tj. w cenie okazyjnej bądź minimalnie mniej okazyjnej od Janusza z olx warto to urządzenie mieć. Jako dubler, jako dodatkowy system czy jak w moim przypadku grajek w pokoju synka jest po prostu w sam raz. Do droższych streamerów jednak trochę brakuje (brzmieniowo, nie funkcjonalnością na pewno), ale to byłoby zbyt fantastyczne, by w takiej cenie zrobić kilera. Dla początkujących w sam raz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Wiim jest fajny.Szczegolnie w cenie ktora zaplacilem niecale 200zl.Jesli zostana rozwiazane problemy ze stabilnoscia to bedzie bardzo fajny sprzecik.Dla posiadaczy wzmacniaczy i kolumn z wysokiej polki to oczywiscie taki Wiim bedzie bez sensu pod kazdym wzgledem.Ale do takiego Magnata MR780 czy jemu podobnych urzadzen Wiim jest w sam raz.Pod warunkiem zakupu do 200zl.Bo 500 zl uwazam to cena zbyt wysoka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Wito76 napisał:

Do droższych streamerów jednak trochę brakuje (brzmieniowo, nie funkcjonalnością na pewno), ale to byłoby zbyt fantastyczne, by w takiej cenie zrobić kilera.

Urządzenie bit perfect więc co mu brakuje do droższych urządzeń bit perfect? Brzmieniowo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.05.2022 o 00:43, mateolo2 napisał:

 

Na wstępie chce powiedzieć, ze nie mam wielkiego doświadczenia wśród transportów/streamerow. Dotąd moim źródłem było Apple TV 3 generacji i AirPlay po optyku do daca z zasilaczem liniowym. Przez chwile miałem romans z malink do której dokupiłem HifiBerry Digi pro. Natomiast bardzo się nie polubiłem z tym urzadzonkiem. W ślepych testach z kilkoma znajomymi mieliśmy 100% trafień w porównaniu z Apple TV. Malina z HifiBerry grała wyraźnie gorzej, mniej dynamicznie, koc. Może nakładki Allo są lepsze. Ale nie o malince tutaj. 
 

W moim teście wiim podłączyłem cztery różne źródła do daca - Apple TV, nowy telewizor lg oled, wiim i klasycznie usb po kablu. Wbudowanego daca w wiim nie podłączałem nawet bo wiadomo, ze nawet realnie nikt tego nie rozważa. Chyba ze do głośniczków z media markt do kuchni :) 
 

A jak testowałeś? Apple TV 3 ma tylko Airplay 1 -  Wiim'a też puszczałeś przez Airplay?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)
6 minut temu, Maliik napisał:

Podkreśliłem, że brzmieniowo. Jeśli dwa urządzenia są bit perfekt, to brzmieniowo różnic między nimi nie ma.

No i koniec, pogadali. Nie wiem co mam Ci na to odpowiedzieć. Wszyscy głównie pisali o różnicach brzmieniowych. Wszyscy mamy te same spostrzeżenia co do dźwięku porównując z innymi źródłami. Różnica jest. 

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mateolo2 napisał:

No i koniec, pogadali. Nie wiem co mam Ci na to odpowiedzieć. Wszyscy głównie pisali o różnicach brzmieniowych. Wszyscy mamy te same spostrzeżenia co do dźwięku porównując z innymi źródłami. Różnica jest. 

Nie przeczę, że subiektywnie może ktoś różnicę słyszeć, ale obiektywnie w urządzeniach bit perfect różnic być nie może.

Na tym też zakończę ten "kablarski" offtop. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, mateolo2 napisał:

Wiima normalnie tidal Connect/Spotify connect

Mam Aplle TV 3 - porównam z ciekawości u siebie w wolnej chwili.

9 minut temu, mateolo2 napisał:

No i koniec, pogadali. Nie wiem co mam Ci na to odpowiedzieć. Wszyscy głównie pisali o różnicach brzmieniowych. Wszyscy mamy te same spostrzeżenia co do dźwięku porównując z innymi źródłami. Różnica jest. 

No tak, ale np. Apple TV 3 to bitperfect chyba nie jest...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Maliik napisał:

Może coś z Twoim telefonem. Mi taka sytuacja zdarzyła się dwa razy. Ostatni był ponad tydzień temu. 

To byłoby za proste. Jak jest niewidoczny to jest. Nie widzi Wiima żaden telefon czy komputer z Tidalem.

 

 

obraz.jpg

2 godziny temu, tomaz75 napisał:

Może "Wiim" odpłaca się za niepochlebne recenzje 🙂?

No ja wszystko rozumiem, ale żeby taką świnią być :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie dziś jakaś aktualizacja wpadła. No i Wiim dzisiaj zaliczył pierwszy spacer. Poszedł na podwórko. Zaopatrzył starą garażową wieżę Philips w dźwięk. Leci dym z grilla i Wiim podaje Polski Top w Radio 357. Ależ tam klasyki lecą, coś pięknego. Aż sąsiedzi wpadli. No i niestety spełniło się stare, mądre polskie przysłowie "zaproś debila na grilla to przyniesie kiełbasę a nie wódkę".

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...