Skocz do zawartości

iFi Zen One Signature - przetestuj i wygraj!


iFi Audio

Recommended Posts

No, dlatego jeśli reszta uczestników tak jak ja wie, ze nie ma takich umiejętności graficznych itd to może dajmy sobie spokój i uznajmy, ze @ipomis wygrał i zamknijmy temat 😂😂😂 Bo tak to chłop będzie musiał czekać jeszcze z dwa miesiące na swoją nowa zabawkę.

Edytowano przez mateolo2
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mateolo2 napisał:

No, dlatego jeśli reszta uczestników tak jak ja wie, ze nie ma takich umiejętności graficznych itd to może dajmy sobie spokój i uznajmy, ze @ipomis wygrał i zamknijmy temat

A to konkurs graficzny? Ja wiem, że fajnie to wygląda, ale bez przesady, Panowie. Widzę, że trzy zdjęcia i kilka infografik zrobiły tu furorę. To naprawdę nie jest nic specjalnie trudnego, trochę mnie dziwi, skąd takie zachwyty, albo faktycznie, jest jak piszecie i z tymi tabelkami, albo pisaniem dokumentów nie żartowaliście :) Ozywiście! Szacun za chęci i poświęcony czas dla @lpomis, tego nie odejmuje! Osobiście bardziej podobał mi się opis np. @FromBorg , chociaż stół bilardowy mnie rozwalił :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, PaVson napisał:

Chyba w dużej mierze zależy jaka (kość) DAC zastał zastosowany w danym urządzeniu,  jest ich trochę na rynku AKM, Wolfson, Ess-Sabre, Burr-Brown zapewne to nie koniec.

Podobno zależy to też od implementacji i innych audiofilskich czarów. Ja ostatnio porównywałem swojego ifi z toppingiem. 

20220512_182703.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, PaVson napisał:

I co grają inaczej?

 

3 minuty temu, J4Z napisał:

Sebastian, a coś więcej? 😀 

Hmmm, mi bardziej podoba się ifi. Chociaż i topping jest ok. Chińczyk ma krótszy bas i chyba troszkę jaśniejszą górę. Wydaje mi się, że ifi jest po prostu bardziej muzykalny. Ale może akurat z takimi KEFami LS50 Meta lepiej sprawdziłby się topping. Warto spróbować, kosztuje 600 PLN a wydaje mi się, że jednak jest dużo żywszy od DACa z Bluesounda. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, seba3002 napisał:

Hmmm, mi bardziej podoba się ifi. Chociaż i topping jest ok. Chińczyk ma krótszy bas i chyba troszkę jaśniejszą górę. Wydaje mi się, że ifi jest po prostu bardziej muzykalny. Ale może akurat z takimi KEFami LS50 Meta lepiej sprawdziłby się topping. Warto spróbować, kosztuje 600 PLN a wydaje mi się, że jednak jest dużo żywszy od DACa z Bluesounda

Topping E30 w moim odczuciu nie gra jakoś gorzej od D90. (są bardzo podobne) Ze względu na cenę zostawiłem go sobie jako kartę dźwiękową do kompa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, J4Z napisał:

kiedy można spodziewać się wpisu o brzmieniu?

Można .

Cztery dni temu dotarło do mnie IfI Zen. Pierwsza myśl była taka , by to urządzenie porównać z DAC-iem , który mam w systemie na co dzień. Jednak po chwili zaniechałem tego , takie porównania i opisywanie wrażeń zwyczajnie nie mają sensu. By były opiniotwórcze musiałyby zostać potwierdzone przez kogoś , kto ma identyczny system i warunki akustyczne. Inaczej takie testy , że coś gra , lepiej ,czy gorzej nic nie wnoszą , a sądzę , że robią więcej szkód ,niż pożytku. Często w ten sposób rodzą się negatywne legendy .

Tor testu był taki : Pioneer N70A/ Yamaha CDX- 1060 -- DDRC22D--IFI ZEN--WBA Blazebird--WBA Firebird--Altec Lansing Valecia.

Przyznam , ze poszedłem na łatwiznę i skorzystałem z gotowca w postaci naszej listy na Zlot w Bydgoszczy oraz przesłuchałem kilka płyt CD / Sade , Sting, Diana Krall , Pink Floyd/.

Pierwsze co mnie zaskoczyło po wyjęciu z pudełka ,to waga urządzenia i jakość obudowy. Duży plus.

DAC-a podpiąłem coaxialnym . Zrobiłem pomiar Dirac Live , by mieć pewność , że nic nie zniekształci brzmienia.

Włączyłem płytę Sade i już wiedziałem po paru akordach , że dźwięk IfI może się podobać. Dobrze układa scenę , bez problemu mogłem zlokalizować muzyków , u mnie scena zwykle jest za linią kolumn i ten DAC tego nie zmienił. Detaliczność , może zachwycić , każdy najdrobniejszy " smaczek " jest wyraźnie słyszalny. Co do pasma. Wysokie nie powodują bólu głowy ,ale też nie są przytłumione, jak dla mnie ok. Średnica , wokale dobrze oddane , u mnie wysunięte na plan pierwszy, co powoduje lekkie wycofanie reszty pasma. Z tego samego powodu odbierałem wokal jako bardziej realistyczny, niż jest w rzeczywistości , trochę to trąciło dźwiękiem technicznym. Ale podobać się może , z pewnością robi wrażenie. Bas lekko podbity to fakt. W przypadku moich kolumn ,to akurat zaleta. Do punktowości basu doszedł jeszcze kontur. 

IfI zmieniło charakter brzmienia kolumn do jakiego jestem przyzwyczajony. Zabrało muzykalność , a zaprezentowało dźwięk oparty na detalach , z tego co wiem, ma on wielu zwolenników.

Podłączenie , obsługa bezproblemowa. Z bluetooth nie korzystałem , religia mi zabrania :) 

Dużym plusem możliwość wyłączenia światełek.

Oceniam , że jest to dobre , skonstruowane ze starannością urządzenie. Jak to mówią " nie ma wstydu " :) 

 

 

 

 

 

20220530_185916.jpg

20220530_185932.jpg

20220601_201425.jpg

 

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że mateolo2 czeka na DACa i zanim dojdzie do mnie to się jeszcze zejdzie, ale szybko doszło do mojego numerku, ja mogę przyjąć DACa na testy skoro lecimy po numerkach to żebym nie robił niepotrzebnego zamieszania przetestuję go.

Chyba że Jankowalski się odezwie i powie że u niego nie wiadomo jak będzie z czasem gdy bym ja pierwszy miał IFI to się dogadamy aby i Koledze udało się posłuchać w wolnym czasie.

na PW się odezwę do Ciebie Tomku

Edytowano przez Arko55
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Arko55 napisał:

Ale spontan że sie pogubiłem całkiem

Gubić to ja się gubię , Ten chce za tydzień , następny teraz ,ale niekoniecznie ...... :) 

4 minuty temu, Arko55 napisał:

wyślij teraz Koledze jankowalski

ok.

@jankowalski , a mówiłem , że cierpliwość popłaca. Nie trwało to długo , prawda ? :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...