Skocz do zawartości

Świątynia defragmentaryzacji duszy


nazghul

Recommended Posts

Zostałem wywołany do tablicy to tutaj pozwolę sobie wrzucic ciąg dalszy  postu z tematu o kapliczce coby tam nie zaśmiecać moim zestawem. Zresztą i tak osiągnąłem pewien etap po którym chciałem zaczerpnąć z wiedzy forumowej.

20220321_001003.thumb.jpg.cfdbb58c67ed937ec7754695e51376df.jpg

salon.thumb.jpg.b8f79460aa64c8aeccd246c8c0772cbf.jpg

Mój zestaw i moje "audiofilskie" podejście? Nie jestem audiofilem. Słucham dużo muzyki. Na wszystkim. Zestaw za 400ziko czy 2k czy toco na focie. Słuchawki 15letnie kultowe s hd600 czy kossy porta pro czy sony whx1000 na bt. Głośnik bt czy onkyo czy fajne stereo z dwóch sony. Nieważne co, najważniejsza jest muzyka. Nie klocki.

zestaw w salonie to Kinki studio exm1 plus tannoy xt8f a źródełko tidal poprzez bluesound node 2i plus dac mytek liberty na zasilaniu hifi tomanka. Wszystko podpięte pod listwę brenenstul. Jeden pro kabelek coax aq carbon bo usłyszałem różnicę. Interkonekt to najtańszy audioquest zielony. Stolik norstone, akurat jak miałem coś kupić do nowego domu to wyskoczył na olx w moim mieście za 800ziko, jak tu nie wziąć jak tyle byle badziew z ikea stoi. Czy coś daje? Na bank fajnie wygląda :) granit pod daciem i bluesoundem - nie wiem po co. Tannoye mają za dużą podstawę a pokój robi za bawialnię więc za duże ryzyko żeby z nich poleciały. Sprzedawać mi się nie chce to wylądowały tam gdzie są. Pewnie nic nie dają. Cała lewa ściana to okna, zasłonięte zasłonami blackout z aliexpress z 200% drapowaniem. Jak trzeba to dużo i grubo. To najtanszy. Sony ta f5es z stolika wyjechał już na działkę. , tam stworzyły piękną synergię lat 90tych z arcusami tm55 xD

Acustandy na ścianach miały być tymczasowe a potem dostawiane jak te boczne ale razem z basstrapami robią za piękny wystrój wnętrza i juz tak zostanie. Olejowana sklejka robi klimat jaki lubię. Te acustandy boczne: z lewej dostawiany a z prawej zawiśnie. Outlet mega acoustic z olx. Polecam bo tam wsio za 50% ceny i ostatnio co jakiś czas coś nowego wskakuje. I takie coś za głową. 20220321_001124.jpg

Też z ich outletu. Ogólnie poza 6 x basstrap i 2 x acustand nie kupiłem nic nowego, tylko używki od pierwszych właścicieli... nawet tomanek zasilacz zrobił dużo taniej. Taki to januszowy audiofilizm bez filizmu ale z dużą ilością słuchania audio.

Taka to moja ewolucja w 3 lata z tematu pierwszego zestawu na tym forum, polecono mi atoll in100se plus tannoy xt6 plus bluesound.

Plany na przyszłość?

Sprawdzić czy kable głośnikowe też słyszę - czy na wireworld oasis 8pro 2x2m z outletu q21 albo innych kablach 2x2m za ok 1k które będę mógł zwrócić usłyszę różnicę vs najtańsze audioquesty slip 14 albo klotz ly225 które mam. Między klotz a audioquest nie słyszę różnicy. Będzie lepiej to zostaną. nie będzie to out.

Dyfuzory albo absorbery na sufit. Jakaś adaptacja musi być. Bartek mówił że pomiary mogą określić czy jest już wystarczająco dużo absorbcji czy zrobić to dyfuzorami. 2-3k za pomiary to jednak wolę robić w ślepo chyba że macie pomysł na pomiary budżetowe. Umik?

Przewód zasilający bbzpośrednio ze skrzynki pod wzmaka bo odkryłem że gniazdko które obsługuje listwę brenenstula nie ma uziemienia a to może i nie ma wpływu na dźwięk ale na bezpieczeństwo sprzętu już może mieć. Jak ktoś robił to poleca jakiś kabel o dobrych parametrach ale nie audiofilskich cenach, będzie z 10m.

Obniżyć absorbery za kolumnami bo Bartek tak kazał :)

Polowanie na kolumny magnat 1009s. Wypożyczenie elac vela z tophifi albo co tam mają w melomanie za 10k plus.

Kupno cd co będzie robił tylko za transport do dac. Bez fanaberii max 1.5k. Czarny xD

Zakończenie adaptacji i zapraszanie każdego kto by chciał wpaść z lubelszczyzny czy skądkolwiek ze swoimi klockami na odsłuchy coby posłuchać czegoś innego.

Załatwienie quobuza i porównanie z tidalem hifi. Między spotify a tidal słyszę ogromną różnicę. Może ktoś chce podzielić się dostępem za $?

Tak się rozpisałem że się nakręciłem że biorę się za obniżanie absorberów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy konkretny? Na pewno będzie mnie motywował żeby coś robić :) będzie to taka forma notatniczka

Drogi notatniczku - dzisiaj postanowaiłem sprawdzić czy słyszę zmianę interkonekta.

Zmiany w okablowaniu planowałem po udoskonaleniu akustyki pomieszczenia i myślę że mogę powoli czegoś szukać.

Na ruszt poleciał interkonekt audioquest evergreen (149zl tophifi) vs interkonekt bluesound dodawany do node 2i pisze na nim AWM Style 2562 26AWG czyli badziewie za 1$.

Utwory porównawcze to Anna German i jej piękne wyciągnięcie w Staneliśmy nad Jeziorem. Skupienie na gitarze rytmicznej i początkowym wokalu.  Diana Krall lets fall in love bo ktoś o tym pisał chyba w wątku o wiim. Unsecret i no mercy. Bluesound podbija bas. Środek jest ciemniejszy a wokale mniej przestrzenne. Góra jest  złagodzona. grają inaczej. Czy lepiej? Nie wiem. Co kto woli. Słyszę że i aczej ale nie słyszę że gorzej jak w przypadku coaxa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kable grają. Różnice słyszę na pierwszy rzut ucha.

Czy na plus? To zależy, 8mki mocno przykręciły bas. Na tyle że hiphopowy kawałek Kartky - Pagan został oczyszczony z basu a u mnie był na playliście nazwanej "bassss" :) przy hiphopie czy dubstepie może denerwować. Tego nie da się nie usłyszeć. Jakby na eq skręcić basy w lewo... Z drugiej strony dobrze nagrany materiał brzmi całościowo o wiele lepiej jak np. Isoxo - Ronin, Małpa - Budzę Się czy Frisco - 1.2.3. Przestrzeñ. Scena.

Za to w black metalu - Kriegsmaschine i mój ukochany utwór Asceticism and Passion. Separacja instrumentów. Dźwięków. Pogłebiona scena. Skupiłem się na perkusji. 8mki sprawiły że dźwięki perkusji nie wychodzą poza obręb brązowej ukraiñskiej wycinanki.20220406_014540.thumb.jpg.af4a3f3a7805ea92b6fd60c1d845950d.jpg

Na głębokość perka wchodzi mocno w ścianę za absorberami. Na klotzach perkusja zajmuje jeszcze po jakieś 50% wolnej przestrzeni między wycinanką a absorberami i nie wchodzi w ścianę. dobrze mieć taki punkt odniesienia :)

Od 1min30sek w utworze powstaje jednonutowa ściana gitarowego dźwięku a za nią dzieją się perkusyjne czary. Możliwe że ta czytelność pojawia się poprzez usunięcie basu który w black metalu nie jest zbyt istotny. Coś jak usunięcie moda akustycznego w pomieszczeniu. Blackmetal na klotz jest jak przykryty kocykiem i do tego już nie chcę wracać.

To samo w Mgła - Exercises in Futility II. Perkusja w pierwszej minucie zwarta, selektywna, mocno ściśnięta i głęboko w ścianie

W audiofilskich nagraniach które lubię porównywać, Cohen - Almost like the blues. Dominique fils - where is the smoke. Jennifer warnes - way down deep. Club for five - brothers in arms. Poprawa w każdym możliwym aspekcie. Nawet basu. Z tym basem to może być kwestia jakości nagrania i kabelki zaczynają mocniejszą selekcję. Kto wie.

Duży plus za wygląd. Bardzo audiofilski. Kolorowe. Grube. Skręcone. Bajeranckie "końcówki". Jak ktoś przejmuje się wyglądem to duży plus xD

Duży jakościowy krok do przodu, zostawiam na noc niech sobie plumka może jutro będą jakieś zmiany. Teraz kusi jutro zgarnąć coś porównywalnego z tophifi na porównanie.

 

Ps. Jak pisałem odpalił się genilny utwór Stavroz - The Finishing. Słyszę przestrzenne dźwięki które wcześniej, pewnie były, ale jakoś mniej wyraźne. Do tego obnaża pewne niedoskonałości brzmienia tego saxofonu. Ale ten kawałek to prawdziwy defragmentator duszy xD

Edytowano przez nazghul
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, audiowit napisał:

Nie kupuj tak od razu Wireworlda. Nie jest on liderem kablarskim Popróbuj różnych kabli. 

 

Tak chyba zrobię tylko zastanawiam się czy oddawać czy traktować jako aktualny benchmark. Powrót do klotz by po prostu bolał a ja nie lubię cofać się w jakości dźwięku.

A co polecałbyś do 1.5k za 2x2m?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat podstawy wyboru wireworld oasis był ten test :) Szkoda że nie ma takich więcej.

Mam w głowie Czort Epic Twin na Allegro z możliwością testów i zwrotu. O i cardas 101 na gieldzie hifi którego rafal w swoim wątku poleca do tannoyi xt8f. Tyle opcji.

Już lepiej byłoby nie słyszeć kabli
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oasisa 8 na pewno nie oddam. Będzie moim benchmarkiem. Przez to że odchudziło bas ale stał się bardziej kontrolowany to pozwoliło to na przesunięcie kolumn do bocznych ścian o 10cm z 85cm do 75cm co podbiło bas. Scena się powiększyła bo bliżej nam trójkąta równobocznego do punktu odsłuchowego. Piękne zależności :) Mam ochotę jeszcze tak przestawiać co kilka cm ale wolę słuchać muzyki teraz. Może kiedyś

Kolumny zmieniły umiejscowienie więc kalkulator bartka w ruch i zmieniamy ustroje akustyczne. Obniżanie i przesuwanie skoro i tak mam obniżać. Przy okazji zabawa w przestawianie absorberów i szybkie odsłuchy. Akustyka gra. Gra jak porąbana. Ale to później, teraz czas robić

20220409_224534.thumb.jpg.d3d429876d4afe4134b4dec5802af54e.jpg

Piszę tego posta leci muzyka i tak zastanawiam się podświadomie czego to tak źle brzmi. Przecież ten kawałek powinien mieć fajne wysokie takie elementy. Przyjemne. Podnoszę głowę: 20220409_225050.thumb.jpg.28f6e5cca7d7ad816e577646c3f35905.jpg

Dla mnie akustyka pomieszczenia ma największy wpływ na wysokie tony

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz dla siebie wrzuce. Notatniczek xD1679636941_20220409_2249322.thumb.jpg.5b3a5642139661d1bb7c175d200842bc.jpg1491679784_20220409_2255062.thumb.jpg.354fce6181e9f02e93b2f1c39185898b.jpg

Lubie ten motyw że jak wysunę głowę do przodu to bas się zwiększa. Oparcie na kolanach, skupienie na odsłuchach i już siedzisz w sercu moda. Kolejny punkt do pamiętniczka:

X. Pomieszać z punktem odsłuchu trochę do tyłu20220409_225537.thumb.jpg.fbec06935fe0c44ef90343cd268c9502.jpg

 

A no i 3 dyfuzory skyline z outletu mega acoustic lecą. A co tam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak i była to najlepsza opcja z podróży. Wiem już że tam będzie dyfuzor skyline 60x60.

Odbyłem całą podróż od zera do bohatera xD

Niesluchalna opcja. Niby 1 panel ale jak nic. Nie wyobrazam sobie teraz sluchania takiego czegos w HIFI mimo podwojnych bocznych

20220409_203005.thumb.jpg.b7237d9765ee5a38a46f4f23cfb75677.jpg

Kosmiczna roznica. Niby nic a jak ktos ma tylko jeden panel to tak go ustawic. Jakby z 240p na 720p wskoczyc xD

20220409_203110.thumb.jpg.1168e9cf8578eca96ffbae98f589d2ba.jpg

To lepiej. hd ready. Dziwnie ale lepiej20220409_203501.thumb.jpg.0c1c1c1b938ceca91d0b080fdf368a15.jpg

Full hd. Tak moglo by zostac

20220409_203533.thumb.jpg.80ddcfaee29d606f7cdd960064f09ea1.jpg

Jednak lepiej. Ale za duzo, gesto do tego co znam20220409_210750.thumb.jpg.d8ec94da1cd21bc0fe397a060f9d456d.jpg

Absorber z srodka za plecy. Zgodnie ze sztuka. Wtedy najlepiej. Bo jednak jak wstawiam na srodek to zabieram zza plecow. Do tego obraz pod obrazem. Niby nic a zostawilbym tak. Slychac roznice. 20220409_234934.thumb.jpg.080bac19fc9605cd615d49f932a949ad.jpg

Lubie te klocki. Niech przyjada kolejne :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafał S napisał:

Słuchałem. Najjaśniejszy ze znanych mi interkonektów. Tylko do naprawdę ciemno grających systemów.

 Może masz tak neutralny, że aż jasny ten twój system i dlatego taki efekt. 😉

A tak serio, to trudno mi powiedzieć, bo tego nie słyszałem, posłużyłem się recenzją niestety w tej propozycji (sam od lat nie widzę potrzeby zmian kabelków).

Ale wziąłem pod uwagę cenę do 1500zl jak kolega nazghul  zasugerował.

 

Edytowano przez DiBatonio
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Jestem na etapie wyboru 13 m kabla zasilającego do oddzielnej linii do Hifi. Odkryłem że nie dość że kabel jest dwużyłowy to na jednej linii jest duża lodówka, oczyszczacz powietrza oraz router. Jako że ma być docelowo to chciałbym coś lepszego, pewniakiem była melodika 3x2.5 ale jej cena właśnie skoczyła z 38 na 55 ( w audioplaza po zarejestrowaniu 49 za metr,  jeszcze dzisiaj rano było dostępne w starej cenie...) przez co zbyt zbliżyła się do "lepszych" konkurentów

Miał ktoś doczynienia z którymś z tych kabli i jest w stanie cokolwiek doradzić? Granica max to 70zl za m.

Belden 19364 3x2.1 ofc 44zl za 1m
Kacsa KC-FP25 3x2.5 up-ofc 99.9999% 6n 70zl za 1m

Melodika 3250 3x2.5 ofc 99.99% 49zl
Melodika 3400 3x4 ofc 99.99% 62zl

Supra lorad mk2 3x2.5 ofc 69zl za metr

Przewód pójdzie w liatwie natynkowej od bezpiecznika do DIY listwy natynkowej 6 gniazdkowej w której wszystkie kable będą wymieniane na powyższe. No i od razu obrobię sobie kabel do wzmacniacza bo teraz mam lapp olflex costam na podrobach oyaide.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Redakcja AUDIO changed the title to Świątynia defragmentaryzacji duszy

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...