Skocz do zawartości

Offtopic


Recommended Posts

Dnia 30.05.2024 o 18:29, Artur Brol napisał:

Syn sobie sprezentował zegarek.

Najważniejsze, że mu się podoba, ale nie bierz z niego przykładu i nie kupuj TH... no ewentualnie Tag Heuer jeśli już :) 

 

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

No i Orient , automat. Kiedyś poszedłem do sklepu kupić zegarek. Sklep z flagą Szwajcarii , napis zegarki szwajcarskie. Pani pyta , jaki bym chciał ? Pokazałem na Orienta i mówię , ze taki jak ten , żeby chodził też ponad 20 lat. Zapadła cisza i Pani mówi : " A co z nim jest nie tak ? " , nic powiadam , chodzi idealnie. To niech go sobie Pan nadal nosi :) Wyjaśniła mi , że te zegarki co oni mają , szwajcarskie , to tak naprawdę są składane w Szwajcarii natomiast produkcja komponentów to głównie Chiny i ona mi w życiu nie da 20 letniej gwarancji :) Orient ma porysowane szkiełko , jest oryginalne. Chciałem wymienić , i znowu usłyszałem od zegarmistrza , czy mi to bardzo przeszkadza , bo on by nie ruszał.

I pytanie do fachowców , mieli Ci ludzie rację , czy przesadzają ?

To porysowane szkiełko to historia tego zegarka. Jeśli Ci nie przeszkadza, to po co zmieniać? Możesz się wstrzymać i wymienić wtedy gdy będziesz wymieniał kalendarz. Jeśli jednak Cię wkurza, to wymień.

A jeśli chodzi o salony Swiss, to jak dla mnie mają już bardzo mało zegarków marek zegarkowych. Co ciekawe, szwajcarskich wśród nich jeszcze mniej. Może nie mieli Ci czego zaproponować w tym punkcie. Tam prawie same modowe w tej chwili.

Ja uważam, że każdy powinien nosić taki zegarek, który mu sprawia radość. Jeśli dla kogoś to smartwatch to spoko. Jeśli "majtkowiec", no cóż, można pewnie było wybrać lepiej za te pieniądze, ale nadal to on ma się cieszyć gdy na niego patrzy. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie to JEDYNIE rodzaj męskiej bizuterii lub lokata kapitału. Kto sprawdza czas na zegarku? A, ze nie jestem zwolennikiem tego aby mężczyźni nosili biżuterię (kojarzy mi się z nowobogackimi Romami) więc moje zdanie jest jednoznaczne🤐. No, ALE CO KTO LUBI.

PS jeśli chodzi o lokatę to chyba lepiej zainwestować w sztabki żółtego metalu. Ostatnio cena wzrosła. 

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panzera? Z Australii ściągałeś czy mają u nas dystrybucję jakąś? Jak wrażenia? Adam Swords (od Producera Michaela) kiedyś był wielbicielem. 

Hamilton Khaki Field to uznany zegarek i taki pewniak. Drugi pewniak w takim stylu to Seiko Alpinist.

Ja z Hamiltona to bardziej w Jazzmastera jakiegoś eleganckiego bym uderzał, albo "grubo" w Venturę.

3 minuty temu, Rega napisał:

Kto sprawdza czas na zegarku?

Ja! I głównie tak to robię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MarcKrawczyk napisał:

na hamiltonach się nie znam, ale syn mnie bardzo namawia…

Khaki Field to klasyka gatunku. 

19 minut temu, Rega napisał:

Miałem na rece może z pięć razy. Leży i kurz zbiera.

32mm to trochę "niedzisiejszy" rozmiar, no i mało uniwersalny. Raczej nie do codziennego noszenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Rega napisał:

No właśnie. Jakiś taki mało transparentny, ale może i dobrze😉

Na dzisiejsze czasy bardziej dla kobiety ten Ellipse.

 

5 minut temu, tomek4446 napisał:

Za stary jednak jestem ... 

Bo od razu sięgasz po taką wersję.

Ja już też mam nie te oczy, więc raczej takiego bym brał:

image.png.7b3c421aad5bc294fe63315545777446.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Chmarski napisał:

Bo od razu sięgasz po taką wersję.

Chyba jednak i tak wolę klasyczny kształt. Ten wygląda trochę tak jak bym go przypadkiem przejechał autkiem :) 

A jak rozmawiamy o zegarkach , żona ma zawsze problem z zakupem zegarka. Z racji zawodu potrzebuje sekundnika , a niewiele damskich go posiada. Oszczędność , czy jak ?

1 godzinę temu, Chmarski napisał:

Możesz się wstrzymać i wymienić wtedy gdy będziesz wymieniał kalendarz.

A czemu miałbym wymieniać kalendarz ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...